PDA

View Full Version : Четвърта скорост не влиза.



ALFonsOlder
02-07-2010, 16:39
изчетох каквото намери търсачката, но такъв проблем не срещнах.
другите скорости си работят чудесно, само 4та неще да влезе.
имал ли е някой такъв проблем и какво мога да очаквам?!?
някакви идеи?

ludkanar
02-07-2010, 23:48
изчетох каквото намери търсачката, но такъв проблем не срещнах.
другите скорости си работят чудесно, само 4та неще да влезе.
имал ли е някой такъв проблем и какво мога да очаквам?!?
някакви идеи?

Аз имах такъв проблем колега.Прояви се миналата година и тази година се реши.Гръмна и сложих друга скоростна кутия.

alfonco147GTA
03-07-2010, 00:31
колега от 3-та на 5-та напрао :screwy: мани бъзика търси си нови скорости

ludkanar
03-07-2010, 23:41
Има и нещо друго,няколко дни преди да гръмнат ще спрат да влизат нормално всичките предавки.При мен на 3-тия ден след като направи тази мизерия гръмнаха след потегляне изреждане до 3-та към 3000 оборота и станаха нещатата.

ALFonsOlder
04-07-2010, 18:46
хмммм....тия дни трябва да ида до букурещ, ама май не смея!! че и не съм сам, да играя на-тука има,тука нема.

има ли разлика в скоростните кутии.
за 1,6>1,8>2,0 еднакви ли са??
дизели,спаркове ??
год. на произв.??

дайте акъл какво да търся и какво да гледам като избирам??

благодаря предварително!
:)

ludkanar
04-07-2010, 20:55
хмммм....тия дни трябва да ида до букурещ, ама май не смея!! че и не съм сам, да играя на-тука има,тука нема.

има ли разлика в скоростните кутии.
за 1,6>1,8>2,0 еднакви ли са??
дизели,спаркове ??
год. на произв.??

дайте акъл какво да търся и какво да гледам като избирам??

благодаря предварително!
:)

Разбрахме се вече,а ако имаш някакви питания други пиши и не се притеснявай.

to6ko
04-07-2010, 20:59
хмммм....тия дни трябва да ида до букурещ, ама май не смея!! че и не съм сам, да играя на-тука има,тука нема.

има ли разлика в скоростните кутии.
за 1,6>1,8>2,0 еднакви ли са??
дизели,спаркове ??
год. на произв.??

дайте акъл какво да търся и какво да гледам като избирам??

благодаря предварително!
:)
и четвърта е поправима нз защо скачаш на нова кутия?:guillotine:

ludkanar
04-07-2010, 21:05
и четвърта е поправима нз защо скачаш на нова кутия?:guillotine:

Колко излиза ремонта на кутията и колко време ще издържи колега?

ALFonsOlder
04-07-2010, 22:01
не разбрах,
от дизелите 156 2.0
и
от кораба 166 2.0 ТС
скоростите
за 156 2.0 тс стават ли?

alfonco147GTA
04-07-2010, 22:07
имам кутия от 2.0 с гръмнал дифф но всички скорости са ОК, ако ще има 2в1 мога да помогна ...

ludkanar
04-07-2010, 22:18
не разбрах,
от дизелите 156 2.0
и
от кораба 166 2.0 ТС
скоростите
за 156 2.0 тс стават ли?

Взимай си от 156 2.0 бензинова и тва е,няма да имаш проблеми.А ако искаш карай докато не се счупят,но немога да ти кажа кога.Могат да изкарат много а може и много малко.

Novachev
05-07-2010, 07:54
хмммм....тия дни трябва да ида до букурещ, ама май не смея!! че и не съм сам, да играя на-тука има,тука нема.

има ли разлика в скоростните кутии.
за 1,6>1,8>2,0 еднакви ли са??
дизели,спаркове ??
год. на произв.??

дайте акъл какво да търся и какво да гледам като избирам??

благодаря предварително!
:)

Кутиите са различни на различните мотори по принцип двойките са с малко по дълги скорости от 1,8 но 5-тата им е почти еднаква за 1,6 не сум 100% сигурен ама мисля че там беше с по къси предавки кутията.
На 166 кутията също е различна а и захващането на купетон там се различава. Дизелите също са доста различни като кутии от бензина. Щом си с двойка търси кутия опт двойка, иначе има тука един колега събори кутията на неговата 2,0 и сложи от 1,8 колата стана по приятна за каране в градски условия като разликата в 5-тата е съвсем минимална а другите скорости "окъсяват" с по 10 км на прекъсвач.
Примерно ако 2,0 прави 70 на първа на опрекъсвач с кутия на 1,8 е малко над 60 и така на другите скорости. Като разликата във 5 е много малка.

Bottata
05-07-2010, 07:55
На колата от подписа - НЕ влизаше задна, ама грам.
Ходих в кварталния "майстор" - пипа нещо жилата - включваха си се без проблеми директно от жилата.
След 2 часа играчка - уж се пооправи ама след има няма 1 седмица и 5-та почна да прави проблем.
След повторно ходене - няма проблеми с пета.
Почнаха проблемите с 1-ва - влиза след (почти)вкарана 2-ра иначе е зор. Ама така си карам вече 10 месеца.
Според него в скоростната кутия няма проблеми.

oem
05-07-2010, 11:38
Аз имах порблем с лосотия механизъм след една гонка. Не искаше да влиза нищо освен задна. Разглобих механизма, извадих едно камаче от тем, смазах го и го сглобих и всичко е наред.

Като не влиза при теб само 4-та то какво се случва? Не можеш да натикаш лоста или почва и да хъркат скоростите? Какво точно става?

ALFonsOlder
05-07-2010, 16:25
Като не влиза при теб само 4-та то какво се случва? Не можеш да натикаш лоста или почва и да хъркат скоростите? Какво точно става?
не, не хърка.
влиза съвсем малко. може би 1/4 от целия пълен ход на лоста.
намира си мястото за 4та,но не влиза.
не съм я назорвал, щото ми трябва и гледам да ме вози докато намеря "нова" кутия.

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:19 ----------


Кутиите са различни на различните мотори.......
пише ли нещо на кутията?
по какво да я различа от какъв мотор е?
когато е демонтирана, мога ли да разбера състоянието и?
нещо луфтове,шумове?

oem
05-07-2010, 16:27
А на място на изгасен мотор влиза ли?

ALFonsOlder
05-07-2010, 16:30
А на място на изгасен мотор влиза ли?
не.
никаква разлика.

oem
05-07-2010, 16:56
Едва ли е в кутията проблема.

benji_gb
05-07-2010, 17:00
Да не е мръднала кутията нещо.....? Или е невъзможно Ники, какво ще кажеш

ALFonsOlder
05-07-2010, 17:04
златни ти уста!!
не съм я водил още в сервиз. щото ще трябва да я оставя и да я разколачат а ми трябва.
все още по тел. я диагностицираме, ама всички са единидушни, че по-добре е да я хвърлиш от колкото да я ремонтираш(кутията).

benji_gb
05-07-2010, 17:09
Или тампон да е дал фира?
Това за мърдането го написах, защото скоро на един приятел не искаше да му влиза 4-та (не кара Алфа) и като огледа нещата и се оказа, че му се развили болтове на кутията и мръднала....:???:

oem
05-07-2010, 18:41
Тази кутия е на жила. И да има вариант да мръдне не я бърка. Все пак нека се провери механизма на лоста преди да се разколачва кутията.

stenli
05-07-2010, 18:53
Случвало ми се е на няколко пъти този проблем даже и на моята кола. Сваляш капака на 5-та скорост. В долния край са прътите които задвижват вилките. Пръта който задвижва вилката на 3-та и 4-та е най-отдолу и обикновено попада някои боклук и механично пречи на включването. При мен на два пъти имаше парче от зъб - първия път карах над 30 000 км преди следващо парченце зъб да я блокира и след това се разбра, че парченцата са от планетите и сателитите. Разгледай внимателно какви са боклуците там за да се прецени дали има по-сериозен проблем.

oem
05-07-2010, 19:02
Това може да се разбере лесно. Като се опита да сложи 4-та на място, на запален мотор с натиснат съединител. да не се натиска обаче. Просто с лекота да се помъчи да вкара 4-та и до където стигне лоста да го държи така и леко да отпусне съединителя. Ако прихърка леко то може и да разкара парченцето от там. Но пъ може и нещо лошо да стане за тва трябва внимателно и с бърза реакциа над съединителя. То е на 4-та все пак там на празен ход няма голяма сила и няма да направи беля.

Другия вариант е от пред от лоста къде е хванато жилото да се помъчи да вкара 4-та на загасен мотор.

stenli
05-07-2010, 19:11
Много трудно могат сами да се махнат боклуците. особено ако е парченце от зъб.При мен се беше забило в алуминия на капака на 5 тата. Махаш колелото , пластмасовата кора, 5-6 болта и капачката е долу. Почистваш, малко силикон и сглабяш. За утре не е проблем да направя малко снимков материал.

oem
05-07-2010, 19:19
Да, то не е кой знае каква работа... например за теб :) Човек който се занимава с това изобщо не му е проблем :) Ако колегата има желание, инструменти... тъкмо ще си смени и маслото :)

ALFonsOlder
05-07-2010, 19:26
:) ......Ако колегата има желание, инструменти... :)
не става, нито имам инструменти,нито канал,пък и съм на Вие с техниката.:bangin:
знам обаче как работи двигателя.
-прави бррррррррр.....ъъъъм.

stenli
05-07-2010, 19:41
Предай този съвет на някои колеги в Русе. Другия вариант е 3 та, 5 та и идваш в Търново ;)

to6ko
06-07-2010, 00:05
Колко излиза ремонта на кутията и колко време ще издържи колега?

със сигурност ремонта е по евтин отколкото втората употреба!(няма да казвам цена) а за това колко ще изкара зависи кои и как ще бърника в нея!
и повярваи ми понякога и втората употреба си иска ревизия,но наи неприятното е когато се наложи да свалиш отново!!!за да я направиш!!

AlfaMan
06-07-2010, 00:27
със сигурност ремонта е по евтин отколкото втората употреба!(няма да казвам цена) а за това колко ще изкара зависи кои и как ще бърника в нея!--
и повярваи ми понякога и втората употреба си иска ревизия,но наи неприятното е когато се наложи да свалиш отново!!!за да я направиш!!

Точно, особено ако се наложи второто, защото при кутия на старо (освен ако не знаеш и кътните зъби на колата от която я взимаш), може да се влезе във доста стабилен финансов филм, ако не се ревизира предварително. Повечето продавачи на части втора ръка дават ще я подменят веднага ако се окаже проблем (най-често със синхронизатор), обаче вече сложена ще трябва да се плати отново на майстора за демонтаж и монтаж, което си е цифра, а и сменената кутия също не се знае дали и тя не е проблемна. Лошото е, че въпросното ревизиране (тук в София) излиза към стотина лева. Така че при повечето случаи ремонта е по-евтин от "нова" кутия.

ludkanar
06-07-2010, 18:20
със сигурност ремонта е по евтин отколкото втората употреба!(няма да казвам цена) а за това колко ще изкара зависи кои и как ще бърника в нея!
и повярваи ми понякога и втората употреба си иска ревизия,но наи неприятното е когато се наложи да свалиш отново!!!за да я направиш!!


Точно, особено ако се наложи второто, защото при кутия на старо (освен ако не знаеш и кътните зъби на колата от която я взимаш), може да се влезе във доста стабилен финансов филм, ако не се ревизира предварително. Повечето продавачи на части втора ръка дават ще я подменят веднага ако се окаже проблем (най-често със синхронизатор), обаче вече сложена ще трябва да се плати отново на майстора за демонтаж и монтаж, което си е цифра, а и сменената кутия също не се знае дали и тя не е проблемна. Лошото е, че въпросното ревизиране (тук в София) излиза към стотина лева. Така че при повечето случаи ремонта е по-евтин от "нова" кутия.

Ми моите скорости са от кола нов внос.Всеедно си си купил колата от борса.Засега нямам проблеми,но ми се струва,че ремонта ще излезе по-скъпо от друга скоростна кутия.

AlfaMan
06-07-2010, 19:47
Да де колега, ама то е като хазарта - може да спечелиш, но може и да загубиш. Никой не ти гарантира, че непременно трябва да си печеливш ;)

ksf
07-07-2010, 14:46
Това са предавателните числа в СК и ГлП.

ALFonsOlder
07-07-2010, 18:13
ksf (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=941), благодаря ти.
1,8=2,0 ок.
сега ако някой каже и как да различа коя кутия от какъв мотор е......
нещо някъде не пише ли в/у кутията?http://photo-zona.net/images/user26668/album21232/large/1278515140_ueaa2777_----.jpg
(http://photo-zona.net/images/user26668/album21232/large/1278515140_ueaa2777_----.jpg)

Vanco
07-07-2010, 22:08
Наскоро имах същия проблем с 4-та скорост. Оказа се, че един маншон, който е върху краищата на жилата и др. чарколяци около им, се е скъсал и подпъхнал между елементите на мехнизма. Последва мощна благословия и маншона беше пратен във вечните ловни полета.

AlfaMan
08-07-2010, 00:12
ksf (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=941), благодаря ти.
1,8=2,0 ок.
сега ако някой каже и как да различа коя кутия от какъв мотор е......
(http://photo-zona.net/images/user26668/album21232/large/1278515140_ueaa2777_----.jpg)
Трудна работа. Разчиташ на продавача да ти каже от къде е сваляна. Имай предвид, че ако сложиш кутия 1.8ТС ще усетиш подобрение на динамиката, заради малко различното предавателно на диференциала - ще ти ограничи максималната скорост и на 5-та за 120 ще ти иска към 3400-3500 оборот, обаче иначе набира като звяр до 100. Аз съм така и повече ме кефи този вариант, но при извънградско с оригиналната беше малко по-комфортно, но няма пълно щастие още повече че при алфата 5-та е много странна и горе долу е като четвъртата при останалите автомобили.

ALFonsOlder
08-07-2010, 18:14
........набира като звяр до 100. .........
Аз съм така и повече ме кефи този вариант, но при извънградско с оригиналната беше малко по-комфортно, но...........
Добре де, ми аз и без това над 150-160 не карам. дори по магистрали.
значи ли, че скоростите от 1,6 са точно за мен.
-само градско и извън града около 130??
п.п.
а какво става с разхода в тоя вариант?

---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:00 ----------


...... Имай предвид, че ако сложиш кутия 1.8ТС ще усетиш подобрение на динамиката, заради малко различното предавателно на диференциала ........
AlfaMan,
вероятно говориш за кутия 1,6 на мотор 2.0
защото м/у кутия 1,8 и 2,0 няма разлика в пред.число.

AlfaMan
08-07-2010, 21:53
AlfaMan,
вероятно говориш за кутия 1,6 на мотор 2.0
защото м/у кутия 1,8 и 2,0 няма разлика в пред.число.

Не! Става дума за 1.8 ск. кутия на 2.0 мотор ;) На 1.6 ск. кутията има разлика в предавателното число на първа.

to6ko
08-07-2010, 22:05
Добре де, ми аз и без това над 150-160 не карам. дори по магистрали.
значи ли, че скоростите от 1,6 са точно за мен.
-само градско и извън града около 130??
п.п.
а какво става с разхода в тоя вариант?

---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:00 ----------


AlfaMan,
вероятно говориш за кутия 1,6 на мотор 2.0
защото м/у кутия 1,8 и 2,0 няма разлика в пред.число.
скача с около 2 литра извън градско!!

ludkanar
08-07-2010, 23:09
скача с около 2 литра извън градско!!

А как тогава при мен с новата кутия вече съм с 10км/ч на предавка повече отколкото със старата след като са еднакви?

to6ko
08-07-2010, 23:42
А как тогава при мен с новата кутия вече съм с 10км/ч на предавка повече отколкото със старата след като са еднакви?

предавателното число на ДИФА е различно!!!!!!!!!!
на скоростите от 1 до 5 може да е еднакво но на дифа не е!!!
п.с по темата на колегата проблема ти е в муфата на 3 и 4 скорост!!!!

Novachev
09-07-2010, 08:00
скача с около 2 литра извън градско!! това как го изчислиза такава малка разлика от сорта на 5-6км на 100.
Айде сега да расъждавамеза да постигне една скорост автомобила му е нужно да преодолее дадено въздушно съпротивление (и съответно загубите при триенето на колелата и т.н.) за да постигнеш 100км скорост си натиснал педала до определено положение. Общото предавателнон число на кутията на 1,8 примерно е 3,5 и за да постигнеш тези километри си натиснал педала на 30% като сложиш кутия от 2,0 обшото предавателно число е примерно 3 и за постигнеш 100 км трябва да натиснеш педала малко повече зашото за да преодолее по голяма въздушно съпротивление при по малко предавателно число на двигателя му е нужна повече мощост т.е. натиснал си педала на 35%. И сега се пита дали един двигател е по икономичен при 30% натиснат педал на газта и 2800 оборота или при 35% на 2700 оборота. Ще ти акжа много е относително зависи при кои обороти двигателя е с по добър специфичен разход на гориво множе да се окаже и обратното че при дадени обороти с по късата кутия да е по икономична. Разбирасе това е жалидно при малки разлики в предавателните числа ако сложиш кутия от 1,4 може и да вдигне разход с 2 литра Разлика би имало само във високите обороти говорим за 5-6-7к
Определено мога да потвърдя че динамиката на 2,0 с кутия от 1,8 се подобрява а за максималната скорост 1,8 си пълни киломертажа на 7000 оборота, но производителите обикновенно дават максималната скорост при маскимална мощност на двигателя значи че ако максимална скорост се постига на 6500 оборота като сложиш по късата кутия максималната ще паден с някой километър.
Разлике в кутиите на 156 1,8 и 2,0 има всеки който е карал двете коли може да усети разликата определено до 4 -та скоростите на 2,0 са по дълги

ФЕРАРИСТ
09-07-2010, 08:36
Мда общо взето, аз сложих дългата пета от жтд, не мога да кажа точно с колко, но разхода ми извън града падна, верно че динамиката на пета си отиде, но 135 кмч на 3500 мисля че звучи добре......

ludkanar
09-07-2010, 17:24
Мда общо взето, аз сложих дългата пета от жтд, не мога да кажа точно с колко, но разхода ми извън града падна, верно че динамиката на пета си отиде, но 135 кмч на 3500 мисля че звучи добре......

Аз съм с2750-2800 при 100

rosboy23
11-07-2010, 02:21
Аз го имам същия проблем, но съм с 1.8. Но като размърдам жилото и се оправя. Тия дни ще ходя на сервиз да видят какво точно е. Но предполагам, че не е от кутията, а от тези жила. Вече два пъти ми става така и с малко размърдване на жилото и се оправя. В дрижение няма никакви проблеми със скоростите. Предполагам, че с годините нещо се е износило или някъв предпазител ако има може да се е счупил и да закача.

TMAX
11-07-2010, 10:13
със сигурност ремонта е по евтин отколкото втората употреба!(няма да казвам цена) а за това колко ще изкара зависи кои и как ще бърника в нея!
и повярваи ми понякога и втората употреба си иска ревизия,но наи неприятното е когато се наложи да свалиш отново!!!за да я направиш!!


Точно, особено ако се наложи второто, защото при кутия на старо (освен ако не знаеш и кътните зъби на колата от която я взимаш), може да се влезе във доста стабилен финансов филм, ако не се ревизира предварително. Повечето продавачи на части втора ръка дават ще я подменят веднага ако се окаже проблем (най-често със синхронизатор), обаче вече сложена ще трябва да се плати отново на майстора за демонтаж и монтаж, което си е цифра, а и сменената кутия също не се знае дали и тя не е проблемна. Лошото е, че въпросното ревизиране (тук в София) излиза към стотина лева. Така че при повечето случаи ремонта е по-евтин от "нова" кутия.


Колегите имат според мен абсолютно право и ти препоръчвам да ги послушаш!Ремонта е по евтин и сигурен вариант разбира се стига да го направят правилните хора!:shocking:

Novachev
01-11-2010, 08:31
Айде малко пак по същината на темата.
Занчи четвъртата ми прави проблем няколко пъти да речем веднъш на 1000км проблема се състои в това че не мога да я изключатрябва доста сила и напън за да изключи след като изключи всичко е нормално последните два пъти обаче първо включването е трудно просто лоста не може да влезе не му стига хода и нито изравняване на оборотите нито междинна газ може да му помогне ако го напъна влиза и после изключва трудно и след това всичко е наред.
Освен това забелязвам и друго при включване на трета
включва се нормално но ако се натисне лоста още напред след като вече е включила третата напред се усеща вибрация на лоста все едно се опитваш да включиш и друга предавка. Като огледах скоростите на място забелязох че четрърта и трета на място (директно от кутията при разкачено жило) се включат без проблем съсвем лесно и гладко, но след включване на трета като се напъне лоста на пред освен включването на третата механизма се опитва да (натисне или повдигне не се сещам точно) вътрешната планка която се движи при движение на лоста настранипримерно от положението 1-2 към 3-4.
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем дали е нещо което иска да се намести по механизъма на лоста или се е преебал механизна за включване който е под лоста или е нещо друго.
Кутията си е с нормално звучене и няма други симптоми.

myato
01-11-2010, 09:21
Трябва да си регулираш механизма за превключване,защото явно има голям ход към 1-ва,3-та и 5-та и малък към 2-ра и 4-та.Понеже 3-та и 4-та се превключват най-често,механизмът е почнал да се уврежда.Не съм го разглабял,за да ти кажа как става регулирането,но ако не го оправиш,ще се скапят синхронизаторите и муфата на тези предавки.Допълнителния ход,който ти позволяна се дължи на пружинните елементи.

oem
01-11-2010, 09:34
Аз пък имам една кола при мен дето пък и изключва 3-та при натоварване в баир. Гледах, суках.... освен във фиксатора в кутията да е проблема друго не е сещам. Някой нещо да предложи, че хич ме няма в тия кутии?

Като напъна да вкарам 3-та влиза и като напъна още малко лоста и щраква втори път, но при подаване на повечко газ пак излиза и лота чупи ръце.

myato
01-11-2010, 09:56
Аз пък имам една кола при мен дето пък и изключва 3-та при натоварване в баир. Гледах, суках.... освен във фиксатора в кутията да е проблема друго не е сещам. Някой нещо да предложи, че хич ме няма в тия кутии?

Като напъна да вкарам 3-та влиза и като напъна още малко лоста и щраква втори път, но при подаване на повечко газ пак излиза и лота чупи ръце.

Ще трябва да смениш синхронизатора.Най-вероятно са заминали фиксиращите щифтове.

Novachev
01-11-2010, 10:56
Трябва да си регулираш механизма за превключване,защото явно има голям ход към 1-ва,3-та и 5-та и малък към 2-ра и 4-та.Понеже 3-та и 4-та се превключват най-често,механизмът е почнал да се уврежда.Не съм го разглабял,за да ти кажа как става регулирането,но ако не го оправиш,ще се скапят синхронизаторите и муфата на тези предавки.Допълнителния ход,който ти позволяна се дължи на пружинните елементи.
От къде имаш предвид да се регулира от механизма под скоростния лост ли?
Защото като откача жилото се вижда че има достатъчно ход за 3 и 4-та дори удължих от ябълката на кутията хода на 4-та но нямаше промяна. Повече ме притеснява защо когато бутна напред лоста на 3та се опитва да свали планката надолу за мине на първа.
Някой имали снимки на тази хуйня разглобена.

myato
01-11-2010, 11:16
Доколкото си спомням,регулировката се прави отпред на избирача,върху скоростната кутия.

Novachev
01-11-2010, 15:01
Доколкото си спомням,регулировката се прави отпред на избирача,върху скоростната кутия.
Мисля че проблема ми не е в тази регулировка това вече го правих на два пъти и няма промяна

ALFonsOlder
01-11-2010, 17:21
Първоначално публикувано от ALFonsOlder http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=731543#post731543)
изчетох каквото намери търсачката, но такъв проблем не срещнах.
другите скорости си работят чудесно, само 4та неще да влезе.
имал ли е някой такъв проблем и какво мога да очаквам?!?
някакви идеи?


Аз имах такъв проблем колега.Прояви се миналата година и тази година се реши.Гръмна и сложих друга скоростна кутия.


zaбравих да се похваля.
така както ненадейно и незнайно се прецака 4 та, така и си се оправи самичка.
влизат си мазничко всичките и задната дори!!
може би нещо в жилата...или кой знае.
италианка!!

ksf
02-11-2010, 13:49
предавателното число на ДИФА е различно!!!!!!!!!!
на скоростите от 1 до 5 може да е еднакво но на дифа не е!!!
п.с по темата на колегата проблема ти е в муфата на 3 и 4 скорост!!!!


Трудна работа. Разчиташ на продавача да ти каже от къде е сваляна. Имай предвид, че ако сложиш кутия 1.8ТС ще усетиш подобрение на динамиката, заради малко различното предавателно на диференциала - ще ти ограничи максималната скорост и на 5-та за 120 ще ти иска към 3400-3500 оборот, обаче иначе набира като звяр до 100. Аз съм така и повече ме кефи този вариант, но при извънградско с оригиналната беше малко по-комфортно, но няма пълно щастие още повече че при алфата 5-та е много странна и горе долу е като четвъртата при останалите автомобили.

Сигурно имате предвид предавателното число на главното предаване, зощото е неправилно в случая да се говори за предавателно число на диференциала.
Тъй като предавателно число на главното предаване според документацията за 1,8 и 2,0 е едно и също е чудно как намирате разлика в динамиката.

Ето и два полезни линка:
http://mashinostroene.net/index.php?option=com_kunena&Itemid=2&func=view&catid=6&id=83&lang=en
http://www.kartuning.ru/raschkpp/index.php?filename=enter.php
И малко теория:
http://petr-1.hit.bg/lekcia8.pdf

Novachev
02-11-2010, 14:14
Сигурно имате предвид предавателното число на главното предаване, зощото е неправилно в случая да се говори за предавателно число на диференциала.
Тъй като предавателно число на главното предаване според документацията за 1,8 и 2,0 е едно и също е чудно как намирате разлика в динамиката.


Не гледай какво пише в документацията разлика има това е реалноста тук колкото и човека да са карали двете модификации могат да потвърдят че има разлика ако вземеш да броиш зъбите на главното предаване ще видиш че имат разлика. И отделните предавки са с различни предавателни числа и главните предавания са различни простия пример е че разликите в 5-та предавка е по малко осезаема, докато особенно първата на двайката е доста по "дълга"
И все пак като се спомене думата диференциал общо взето се има впредвид главнопредаване и деференциал заедно това си е вид жаргон,както и други такива като полуоска, феродо, динамо,бендикс и т.н.

Novachev
03-11-2010, 08:37
Още един въпрос.
Как е захванат механизма на скоростния лост за защитната ламарина. Вчера пуснах ламарината надолу откри ми се механизама но той е хванат за защитната ламарина на тунела а не се виждат болтове отодлу за които да се държи. При движение на лоста в най крайните положения като гледам отгоре се вижда че мърда цели механизъм напред назад и настрани.
Мисля че установих чест от проблема при мен и той е че след включване на трета при натискане на лоста още напред механизма прави някакви магарии и придвижва малко и превключвателя който се мести от второто жило при включване на 1-2 и 5-та.

136
03-11-2010, 10:04
Аз съм с 2.4 136+ к.с. и при една гонка 3та ми влезе по напред от нормалното и като тръгнах да превключвам към 4та едва преместих лоста.Като от 1 ва до 3 бях на всяка предавка на прекъсвач.Това с 3та скорост се получи още няколко пъти и след това изчезна и до сега не ми се е повтаряло.Неразбрах какво би могло да е.

ksf
04-11-2010, 08:49
Още един въпрос.
Как е захванат механизма на скоростния лост за защитната ламарина. Вчера пуснах ламарината надолу откри ми се механизама но той е хванат за защитната ламарина на тунела а не се виждат болтове отодлу за които да се държи. При движение на лоста в най крайните положения като гледам отгоре се вижда че мърда цели механизъм напред назад и настрани.
Мисля че установих чест от проблема при мен и той е че след включване на трета при натискане на лоста още напред механизма прави някакви магарии и придвижва малко и превключвателя който се мести от второто жило при включване на 1-2 и 5-та.

Въпреки, че не обичаш да гледаш документацията, виж това - може и да свърши работа.:thumbup:

Novachev
05-11-2010, 08:45
Въпреки, че не обичаш да гледаш документацията, виж това - може и да свърши работа.:thumbup:
Благодаря за което а по въпроса с документациата отвори Е-пре и виш как ги дават главните предавания и скоростите там вчера ги гледах и двойката излиза с друга кутия и предавателни числа на главното предаване. Не е като в Е-лърна

ALFonsOlder
05-11-2010, 16:06
Благодаря за което а по въпроса с документациата отвори Е-пре и виш как ги дават главните предавания и скоростите там вчера ги гледах и двойката излиза с друга кутия и предавателни числа на главното предаване. Не е като в Е-лърна
kolega, туряй по някой друга препинация де!
че да хващаме и ние по нещо.
:cheers:

Novachev
06-12-2010, 08:01
Така интересувам се някой знае ли номерата на лагерите(Ако са стандартни) на скоростната кутия за 158 1,8предполагам нямат разлика с двойката че "новата ми кутия " нещо хрупа

stenli
06-12-2010, 22:26
Така интересувам се някой знае ли номерата на лагерите(Ако са стандартни) на скоростната кутия за 158 1,8предполагам нямат разлика с двойката че "новата ми кутия " нещо хрупа

В кутиите рядко се използват масови стандартни лагери, но се намират фирми които ги намират без проблемно съчмените лагери изпозлвани в кутии. Иглени и ролкови не ми се е налагало да търся, но обикновено ако се прецака таклъв лагер има поражения и върху осите. Мисля че имам разглобена кутия може да видя номерацията на лагерите или поне размерите че номерата някой път не вършат работа.

Novachev
08-12-2010, 08:12
ОФФ някой може ле д ами качи предавателните числа на 156 JTS с ръчни скорости че нямам инсталиран елърна (не че е много точен)

ALFonsOlder
08-12-2010, 13:34
http://photo-zona.net/images/user26668/album21232/large/1278515140_ueaa2777_----.jpg
(http://photo-zona.net/images/user26668/album21232/large/1278515140_ueaa2777_----.jpg)

---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:32 ----------

p.p.
то пък JTS го няма.

koceto8401
14-09-2011, 18:17
дай боже всеки му такъв късмет,и аз нямам четвърта къде ида се ми казват слагай друга кутия,като им предлажа да я ремонтират им се изпраавя косата трудоемка работа било,ми да сте учили за банкери си викам на ум,така че незная ко да прая ремонт или да ходя до някоя морга за кутия?!
:sleep:

antoan90
31-10-2012, 13:52
Извинявам се, но имам и аз проблем със 147 1.6... Трета и задна ми хъркаха, отидох при майстора, задната я оправи, трета си хъркаше и вика карай така... Карах си аз и в да кажем 3-4 от 10 случая като влиза трета си прихърква, зависи как я нацеля... И от онзи ден както си влиза.. БАМ и излиза :D И това вече е 9 от 10 случая... На късмет понякога остава вътре, но ударя ли в дупка (а тук са много) и си излиза... Какво може да е?

tonov
31-10-2012, 19:32
Извинявам се, но имам и аз проблем със 147 1.6... Трета и задна ми хъркаха, отидох при майстора, задната я оправи, трета си хъркаше и вика карай така... Карах си аз и в да кажем 3-4 от 10 случая като влиза трета си прихърква, зависи как я нацеля... И от онзи ден както си влиза.. БАМ и излиза :D И това вече е 9 от 10 случая... На късмет понякога остава вътре, но ударя ли в дупка (а тук са много) и си излиза... Какво може да е?

Питай майстора ..... Като е отворил кутията, що не е оправил и трета, ми сега пак да я сваляш? Вероятно синхронизаторът е заминал, може в комбинация с вилката - изтрива се от "напъните"

antoan90
31-10-2012, 20:09
Синхронизаторът още предния беше отишъл, майстора го смени го все пак каза, че това си е от кутията и е куца история и сега понеже човека е пич, обясни че е някаква муфа и ми предлага да потърся скоростна кутия втора употреба, защото било цифра да прави всичките чарколяци вътре. Някой да има опит в подобна история?