PDA

View Full Version : Няколко въпроса.



hunter1989
03-07-2010, 08:10
Та колеги алфата не ме оставя на мира , но какво да се прави крастата трябва да се чеше. Та имам малко проблемче със скоростите. Първо на задна ако тръгна малко по рязко и сама излиза и то със доста заплашително ТРЯС. Второ скоростите ми хрупат и трудно влизат , а особеното е, че при 3-та от време на време се чува едно изстъргване. Един приятел каза че и съединителя ми бил пропаднал ниско , но това вече не знам как да го разбирам (май маистора си остави подписа) Другият ми въпрос е малко по маловажен. Та чудя се има ли начин да сложа твърда кора на багажника , за да сложа 2 колонки на нея , а не ми се иска да правя от българските кори ( от врата на гардероб :jason2: ) И като за финал тавана ми е разлепен и ми е чудно кое ще е по изгодно , да го закарам да се претапицира или да взема 2-ра ръка и да го сменя . Интересува ме , кое ще е с по малко главоболия и средства от моя страна ,защото това ми е 4-та по ред заплата, която инвестирам в колата (даже има и рима :D ). Mай за сега е това :prescription:

Pastora
03-07-2010, 09:21
Има вариант съединителя да ти е заминал или скоростите да не са в ред, но така дистанционно... И малко е трудно да се ориентирам за каква кора говориш, защото не знам колата?? Ако е 145(поне тя е с мека кора), тогава ще ти снимам как направих на моята кората (излезна ми 4лева плоскостта-изрезки от Баумакс, 12 лв мокета и 2 лв лепило Ц200). За тавана не знам.

tito
03-07-2010, 10:52
колега, аз си направих мн добра кора но ми костваше около 90лв маретиали, ще я снимам по късно и ще я кача,иначе и на мен ми се отлепи тавана и поразпитах в Русе колко ще ми струва претапицирване и се оказа че е около 100лв, незнам колко ще струва 2-ра ръка таван, но имай в предвид че може и той да ти се отлепи след месец ;) . за скоростите то те са си болка, и мойта задната трудно влиза, 2-ра почти винаги прихърква, с това мога да ти помогна.

DSlavev
03-07-2010, 15:56
За скоростите моя горещ съвет е да я откараш на маистор, който разбира от Алфи а не при някои, който си мисли, че щом е на четри гуми значи може да я оправи. За тавана определено е по-добрия вариант да ти го направи тапицер, но определено е далече по скъпия. Таван втора ръка определено е най-евтиният вариант.

hunter1989
03-07-2010, 16:52
Има вариант съединителя да ти е заминал или скоростите да не са в ред, но така дистанционно... И малко е трудно да се ориентирам за каква кора говориш, защото не знам колата?? Ако е 145(поне тя е с мека кора), тогава ще ти снимам как направих на моята кората (излезна ми 4лева плоскостта-изрезки от Баумакс, 12 лв мокета и 2 лв лепило Ц200). За тавана не знам.

Колата е 145 1.3 боксер. Съединителя е на 3000к км. Остава и да е заминал. Ама аз съм си виновен, като взех колата свеки казва тук тоя взима евтино , тук е много добър и аз не знаех какво да правя. А аз си имам един майстор при който си ходя и знам че разбира , ама защо не птидох при него. Нищо сега като ме остави колата ще му я закарам :D:D

tonov
03-07-2010, 19:39
Може и само с помпа да минеш, щом е пропаднал педала. Като за начало си виж нивото на спирачната течност и огледай за течове.

За тавана - по-евтиния вариант е втора употреба. Търси си от вътрешния фейслифт, те не се разлепят ;)

hunter1989
04-07-2010, 07:30
Може и само с помпа да минеш, щом е пропаднал педала. Като за начало си виж нивото на спирачната течност и огледай за течове.

За тавана - по-евтиния вариант е втора употреба. Търси си от вътрешния фейслифт, те не се разлепят ;)

Колега помпата съм я сменял , а откакто взех колаат от сервиз ми отделя ниско долу (а и на миналата отделяше така ) като я пооправя отвън ще дойда на някоя среща да я погледнете :D пък може и така грозничка да я докарам :dance:

tonov
04-07-2010, 15:05
Колега помпата съм я сменял , а откакто взех колата от сервиз ми отделя ниско долу (а и на миналата отделяше така ) като я пооправя отвън ще дойда на някоя среща да я погледнете :D пък може и така грозничка да я докарам :dance:

Може и да не е обезвъздушена като хората - тогава отделя много ниско и не отцепва докрай съединителя. Много некадърен майстор трябва да е та да ти преебе съединителя още със слагането. Почни първо от по-елементарното вместо да се хвърляш направо на съединител :roll:

hunter1989
05-07-2010, 11:05
Може и да не е обезвъздушена като хората - тогава отделя много ниско и не отцепва докрай съединителя. Много некадърен майстор трябва да е та да ти преебе съединителя още със слагането. Почни първо от по-елементарното вместо да се хвърляш направо на съединител :roll:

Ще проверя дали не е това проблема , че не ми се свалят пак скорости ...

VFTI
05-07-2010, 23:41
Пак майстори са намесени...Манолчо не си ли научи урока:bangin: Действай преди да си преебал хубавия оригинален съединител :):) И вземи я остави тая кола за 2 месеца да почине малко и след това почвай ремонтите...Нека се научи, че не може и не трябва постоянно да и обръщаш внимание :P:P

hunter1989
06-07-2010, 00:08
Пак майстори са намесени...Манолчо не си ли научи урока:bangin: Действай преди да си преебал хубавия оригинален съединител :):) И вземи я остави тая кола за 2 месеца да почине малко и след това почвай ремонтите...Нека се научи, че не може и не трябва постоянно да и обръщаш внимание :P:P

Стига е почивала почти 2 дни не съм я карал ( няма бенз) ама сега след 10 да му мисли ще и скъсам гуменетките. Тогава и майстор ще види (можеби :d) Аз се съмнявам данеби да ми е сложил някой друг съединител, че не съм му гледал в ръцете. Ама то Венци е говорил с него и не мисля че е минал. Нищо сега отива при майстор който не се занимава само с VW BMW и OPEL