PDA

View Full Version : Рали България-WRC.........9,10,11-Юли



haljscho
03-07-2010, 10:36
Кой ще ходи, къде ще гледа.........
Наща скромна групичка, смята да се установи на я.Батак.
Там е красиво и пивко......:BBQ::cheers: Първият ден има 2-етапа покрай язвира и 2-рият ден също 2 близки етапа.......

benji_gb
03-07-2010, 11:08
И ние мислим да ходим няколко човека, но ме притесняват цените на билетите....
50лв - 3 дни и достъп да всички зони и сервизния парк
10лв - паркинг за кола за 3 дни
10лв. - за 1 отсечка
5 лв. - паркинг за 1 отсечка
200 лв. - ВИП
И на всеки етап ли ще трябва да давам по 10 кинта?

Kris
03-07-2010, 11:24
50 лева ? Поуляли са се ...

benji_gb
03-07-2010, 11:32
Ето какво ми отговори единия от админите на рали форума:


Здравей,

Цената от 50 лв. е за трите дни навсякъде - отсечки, сервизен парк. Има
и една цена от 10 лв. но тя се води за една отсечка само т.е. с тъкъв
билет гледаш само един етап (разбира се ако се кара два пъти - го гледаш
два пъти). Ако смяташ да гледаш цялото рали най-добре е билета от 50 лв.

Поздрави
Николай

valentino
03-07-2010, 11:39
Еееех навремего как се събирахме на гумения завой да зяпаме ама няма вече взеха ни го ралито:frown:

Alfoso
03-07-2010, 12:56
В нашия град ги чакаме с отворени обятия :)

haljscho
03-07-2010, 14:06
Ето какво ми отговори единия от админите на рали форума:


Здравей,

Цената от 50 лв. е за трите дни навсякъде - отсечки, сервизен парк. Има
и една цена от 10 лв. но тя се води за една отсечка само т.е. с тъкъв
билет гледаш само един етап (разбира се ако се кара два пъти - го гледаш
два пъти). Ако смяташ да гледаш цялото рали най-добре е билета от 50 лв.

Поздрави
Николай
Хмм, ми то реално едва ли ще може да се гледа цялото рали............
Ми те тези билети ще ги искат предполагам на входа на етапа 2-3часа преди да е започнал предполагам, но ако ти си отишъл на отсечката по-рано и си се настанил някъде в гората да гледаш, едва ли ще има някой да проверява 20-30км. осечка кой е с билет и кой без.
А те отсечките ги минават по 2-пъти........
Едва ли някой ще дойде да ти каже вдигай си палатката или въдиците ако си турист или рибар например само щот отук минава рали............

Ааа към колегата от Пещера........
Днес има тренировка отбора на Форд на отсечката Брацигово-Равногор, дали ще може да проучиш дали и утре ще карат със сигурност та да дойдем да погледаме.......... до 16:00ч.пътя ще е затворен, явно инфото е достоверно.........

drajko145
03-07-2010, 14:46
Пари ще видят на п*ткин ден :bash:

Alfoso
04-07-2010, 15:33
Ааа към колегата от Пещера........
Днес има тренировка отбора на Форд на отсечката Брацигово-Равногор, дали ще може да проучиш дали и утре ще карат със сигурност та да дойдем да погледаме.......... до 16:00ч.пътя ще е затворен, явно инфото е достоверно.........

От теб го научавам,но навярно е така,не съм особено информиран...
иначе там трасето е невероятно,не трябва да се изпуска гледката :)

tokata_pz_flex
04-07-2010, 15:47
Ако не съм на морето следващата събота , съм на язовира да гледам ... За билетите ... сигурно ще се проверяват най-добрите места за гледане .

benji_gb
04-07-2010, 16:29
Хмм, ми то реално едва ли ще може да се гледа цялото рали............
Ми те тези билети ще ги искат предполагам на входа на етапа 2-3часа преди да е започнал предполагам, но ако ти си отишъл на отсечката по-рано и си се настанил някъде в гората да гледаш, едва ли ще има някой да проверява 20-30км. осечка кой е с билет и кой без.
А те отсечките ги минават по 2-пъти........
Едва ли някой ще дойде да ти каже вдигай си палатката или въдиците ако си турист или рибар например само щот отук минава рали............

Ааа към колегата от Пещера........
Днес има тренировка отбора на Форд на отсечката Брацигово-Равногор, дали ще може да проучиш дали и утре ще карат със сигурност та да дойдем да погледаме.......... до 16:00ч.пътя ще е затворен, явно инфото е достоверно.........
Ами незнам как е, но аз мисля да се подсигуря. Така или иначе ще пръсна доста лев за там и мисля, че няма смисъл за 20-30 лв. да се циганя. Пък ако не ме проверят здраве да е :)
С моите хора мислим да се установим някъде покрай яз. Батак :)

haljscho
04-07-2010, 17:21
Ами незнам как е, но аз мисля да се подсигуря. Така или иначе ще пръсна доста лев за там и мисля, че няма смисъл за 20-30 лв. да се циганя. Пък ако не ме проверят здраве да е :)
С моите хора мислим да се установим някъде покрай яз. Батак :)

Емииии, ако искаш може да се видим там, да пием по една ракия и да побъбрим...............

Мммммм, дааа......... Днес Солберг прави тестове на с.Розово, ето и едно скромно видео от мен............:yes:


http://www.vbox7.com/play:de5df10c

Kris
04-07-2010, 18:00
Ако знаеш как дразниш с тоя клип тия дет сме под въпрос :)

trouble
04-07-2010, 18:19
И аз съм колеги на яз.Батак още от четвъртък вечер, като преди това ще отскоча до Момин Проход за да гледам шейкдауна. В неделята мисля да съм на Мухово. Относно билетите ще бъде най-вероятно като миналата година. Ще се плаща ако искаш да гледаш на определените фен зони :) Ако не.....няма.

ne0
04-07-2010, 19:39
Емииии, ако искаш може да се видим там, да пием по една ракия и да побъбрим...............

Мммммм, дааа......... Днес Солберг прави тестове на с.Розово, ето и едно скромно видео от мен............:yes:


http://www.vbox7.com/play:de5df10c



мда и като я настой колата и научи трасето минаваше като по релси..... евала на федерацията че му е позволила частни тренировки

а Льоб дали направил жълтите павета черни а???

Furious 155
04-07-2010, 19:45
а Льоб дали направил жълтите павета черни а???

мдаа - http://vbox7.com/play:c4316c3a
ако някой има по-добро видео, да пусне тук!

haljscho
04-07-2010, 22:15
Ако знаеш как дразниш с тоя клип тия дет сме под въпрос :)
Оффффффффффф, бе верно ти е далеч............ маааа както вика един мой колега, Аз още не вярвам, че тия ша идват да карат в България....................
Чесно казано и аз не вярвах, че ще ни се отдаде да гледаме WRC в наща мила татковина...........
Така че от все сърце пожелавам на всеки който го влече този спорт да има възможност да гледа състезанието........... че едва ли скоро време ще се повтори в БГ............ все пак толкова добри пилоти и автомобили не се гледат всеки ден..........


мда и като я настой колата и научи трасето минаваше като по релси..... евала на федерацията че му е позволила частни тренировки

а Льоб дали направил жълтите павета черни а???

Миииии те тези отсечки на които тренира вчера и днес, въобще не са част от рали БГ 2010.............
Пък щом си плаща човека............ що да не му вземат парите..........
Пък и гледам по нета не само той е тренирал..........



мдаа - http://vbox7.com/play:c4316c3a
ако някой има по-добро видео, да пусне тук!

:yes: Било е весело..........:naughty:

Ето и едно от вчера, не е мое де.......... Дрифтатачките на края сааааа..........:shock:

http://www.vbox7.com/play:f4c16431

Grozdan
05-07-2010, 08:47
Ще има ли колеги на Белмекен?

benji_gb
05-07-2010, 16:53
Емииии, ако искаш може да се видим там, да пием по една ракия и да побъбрим...............

Мммммм, дааа......... Днес Солберг прави тестове на с.Розово, ето и едно скромно видео от мен............:yes:


http://www.vbox7.com/play:de5df10c


Стига да сме наблизо и да се надушим кой кой е нямаш проблем. Може и по 2 ракии да пием :drunk:

Furious 155
07-07-2010, 13:01
Ще ходи ли някой до сервизната зона на летщето до Долна Баня?! Аз вероятно в събота ще съм там, че ми се падна пропуск за нея :) Хайде че не ми се пътува сам!

1912
07-07-2010, 21:13
от петък се почваме на къщичките на цигов чарк :BBQ:

haljscho
07-07-2010, 21:22
от петък се почваме на къщичките на цигов чарк :BBQ:
Ша ва наблюдавам с бинокълчето........:photo:

1912
07-07-2010, 21:24
обади се де
ако има и дрруги фенове наоколо да знаете:BBQ:

haljscho
08-07-2010, 22:36
Хайде, не остана............

http://www.rallybulgaria.com/

:bg:

Kris
09-07-2010, 16:03
ехе ... пускам сега врц.цом и наживо някъф се бутуряса по таван

bass
09-07-2010, 17:11
Кюмюрджиите да почват да се дуят :static:
Дизел на ралито (http://dnevnik.bg/sport/avto-moto/rali-bulgaria/2010/07/07/928901_dizel_na_rali_bulgariia/)

Furious 155
09-07-2010, 17:22
ехе ... пускам сега врц.цом и наживо някъф се бутуряса по таван
Кими...
Kimi crashes 19.5km into Friday's final stage, SS4
http://wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=101&id=8217&desc=STOP+PRESS%3A+Raikkonen+off

Grozdan
09-07-2010, 22:14
Кими - педала прецака втората отсечка за деня :|

Furious 155
09-07-2010, 23:55
Нещо не се ориентирам - утре старта откъде е и в 07:00 ли е първата кола?

@lex
10-07-2010, 19:35
Днес ходих колеги, на Сестримо, много приятно изживяване е да знаете. Понеже вървят всички серии се вижда голямата разлика в колите от високия клас и тези на нашите състезатели например. Пожелавам специално на нашите много скоро и те да влязат в голямата игра.

kocta
10-07-2010, 21:19
На Белмекен на стената беше УНИКАЛНО!

1912
10-07-2010, 21:23
яката раота
:clap::respect:
заслужаваше си 12 км пеша ,,,
след наливане до 4 часа и 24 часов маратон,,,

WhitePower
10-07-2010, 21:49
бегай бе тия наште карат все едно аз карам по цариградско ама ония първите как летят във въздуха
ще кача клипчета да гледате

mochko1
10-07-2010, 21:57
Бях вчера на отсечката край Батак. Тея са най - откачените шофери на света :respect:
Изкефих се мноого :grin: За съжаление клиповете ми не са добри ,а снмките направо ужасни :tooth:
Някой знае ли ,защо Кен Блок не се състезава ?

haljscho
10-07-2010, 22:27
бегай бе тия наште карат все едно аз карам по цариградско ама ония първите как летят във въздуха
ще кача клипчета да гледате
Е па нъл и ти си от наще..........:shock:

Напротив и наще бяха на ниво..........Славов например караше доста нахъсано, а и не само той............:respect:
Солберг си ми стана направо фаворит, не стига, че кара добре ми се раздаваше и за публиката........:clap:
Като гледам разликата до момента, пожелавам му да се добере до 2-рото място, а защо не и..........
Клипчетата кат ги пооправа...........

WhitePower
10-07-2010, 23:20
Бях вчера на отсечката край Батак. Тея са най - откачените шофери на света :respect:
Изкефих се мноого :grin: За съжаление клиповете ми не са добри ,а снмките направо ужасни :tooth:
Някой знае ли ,защо Кен Блок не се състезава ?

щото замени субаро за форд :bouncing_smiley:

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:18 ----------


Е па нъл и ти си от наще..........:shock:

Напротив и наще бяха на ниво..........Славов например караше доста нахъсано, а и не само той............:respect:
Солберг си ми стана направо фаворит, не стига, че кара добре ми се раздаваше и за публиката........:clap:
Като гледам разликата до момента, пожелавам му да се добере до 2-рото място, а защо не и..........
Клипчетата кат ги пооправа...........
бе и аз съм от наще ама напрао изглеждаме все едно сме тругнали на пазар в сравнение с онези бургии
само ми стана страно шо маничетата имат ограничение на скоростта и карат на прекасвача 4-5 секунди преди завоя

sof_bg
10-07-2010, 23:39
Ужасна,ама ужасна организация типично по български.
В сервизната зона един финландец(safety inspector) каза,че повече у БГ никога.

mochko1
10-07-2010, 23:48
щото замени субаро за форд :bouncing_smiley:



Абе и Фиестичките ги изпъваха здраво :go: Иначе доста тъпо дето Субару се отказаха от шампионата ,сега е много пошло и еднообразно първенството :-|

Furious 155
11-07-2010, 00:15
Поздрави от сервизната зона - беше страшно там днес!!! Толкова близо и толкова време с всички пилоти и коли на едно място, просто беше СУПЕР!!!
Утре пак сме там и на награждаването в Боровец!
Ето няколко кадъра -

haljscho
11-07-2010, 11:13
Тва е първото...............

http://www.vbox7.com/play:84af7c9e

MainaCore
11-07-2010, 16:06
Днес се връщам от Батак - бях да побича малко айляк и вчера като се качвах нагоре всички пилоти се връщаха по пътя и в центъра на Батак вижам Петър Солберг заклещен в една колона от 10-12 коли, които празнуват сватба :) и не може да мръдне ония надуват клаксоните, супер смях беше, иначе наистина колите им са уникални - нищо общо с тези на нашите състезатели.

haljscho
11-07-2010, 16:53
http://vbox7.com/play:8619f6c7

http://vbox7.com/play:e1dbca1b

http://vbox7.com/play:4d5a5c54

Ето и другите.............

Честито на завършилите...............:smile:

nicks1
11-07-2010, 17:47
Ужасна,ама ужасна организация типично по български.
В сервизната зона един финландец(safety inspector) каза,че повече у БГ никога.

Стига с тези коментари! Има си кой да ги преценява тези неща. Аз пък не чух една лоша дума от чужденците за организацията. Само цъкаха с език колко много зрители има. И съм сигурен, че 2012-та пак ще са тук. И то заради интересните отсечки и многото зрители.
Най-важното е, че усетихме истинския рали спорт.

Grozdan
11-07-2010, 18:30
Бях вчера на отсечката край Батак. Тея са най - откачените шофери на света :respect:
Изкефих се мноого :grin: За съжаление клиповете ми не са добри ,а снмките направо ужасни :tooth:
Някой знае ли ,защо Кен Блок не се състезава ?

Защото не шофира за WRC.
Себ и компания не са ли достатъчни?

mochko1
11-07-2010, 20:29
Защото не шофира за WRC.
Себ и компания не са ли достатъчни?

А защо го има в сайта ? http://www.wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=501&featureid=1796&desc=Ken%20Block
Честно казано не са ми достатъчни 8 коли и те са само ситроени и фордове. Макар ,че Кен Блок мисля кара в по ниският клас ,но колкото повече ,толкова повече ;)

tokata_pz_flex
11-07-2010, 21:17
Лудница !

haljscho
11-07-2010, 21:40
А защо го има в сайта ? http://www.wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=501&featureid=1796&desc=Ken%20Block
Честно казано не са ми достатъчни 8 коли и те са само ситроени и фордове. Макар ,че Кен Блок мисля кара в по ниският клас ,но колкото повече ,толкова повече ;)
Бе чесно казано, колите си бяха доооооста повече от 8.
И всички си даваха газ, до колкото им позволява техниката..............

Някой тук споменаха за организацията..........
Миииии ходихме 1км. в гората и после се наложи още 500-600м. да се катерим през една мокра поляна и да миним през някви шубраци...........
И това всичкото за да стигнем един завой на 300м. по пътя............ щот етапа се затваря 2,5ч. по-рано.
МА въобще не се оплаквам.............
Наща организация си беше супер..........
Бирата ни дойде малко, но имаше ракия.........пържоли, салата,чист въздух на корем, тишинка и спокойствие..............
Ни ги мислете толкоз тия работи дет не зависят от вас........... прай ти си КЕФА и тва е...........:smile:

kokless
11-07-2010, 21:47
Shakedown (http://www.youtube.com/watch?v=MBCttJxjKj4)

mochko1
11-07-2010, 22:28
Бе чесно казано, колите си бяха доооооста повече от 8.
И всички си даваха газ, до колкото им позволява техниката..............

Някой тук споменаха за организацията..........
Миииии ходихме 1км. в гората и после се наложи още 500-600м. да се катерим през една мокра поляна и да миним през някви шубраци...........
И това всичкото за да стигнем един завой на 300м. по пътя............ щот етапа се затваря 2,5ч. по-рано.
МА въобще не се оплаквам.............
Наща организация си беше супер..........
Бирата ни дойде малко, но имаше ракия.........пържоли, салата,чист въздух на корем, тишинка и спокойствие..............
Ни ги мислете толкоз тия работи дет не зависят от вас........... прай ти си КЕФА и тва е...........:smile:

Е те общо бяха 40 ,но ...... както и да е и аз се изкефих яко ,следващият път пак съм там :)

Furious 155
11-07-2010, 22:47
както и да е и аз се изкефих яко ,следващият път пак съм там :)
Абсолютно!!! Беше страхотен уикенд за мен!

kokless
11-07-2010, 23:43
Езерото Белмекен (http://www.youtube.com/watch?v=NoElMvIXRkI)

Kris
11-07-2010, 23:58
Льоб, какво знаете за България ? - Нищо, даже не знам къде се намира :D
http://www.youtube.com/watch?v=2JhDCZnnLR4&feature=related

mochko1
12-07-2010, 00:12
Абсолютно!!! Беше страхотен уикенд за мен!

Kолега ,първата снимка е страхотна ,искам я в пълен размер плиис :grin:

Sm0k
12-07-2010, 05:21
Според мен се получи наистина много добре, аз поне много се изкефих на атмосферата :) Успях да ида на три етапа в събота и беше адски добро шоу - наистина емоцията с WRC колите по трасето е различна от друго рали.

Е единия етап на който бях го отмениха заради прекалено многото публика около трасето, но иначе не мога да се оплача от организацията, според мен бяха направили почти всичко което може да се направи по въпроса. Друг път не съм бил на кръг от WRC, така че нямам база за сравнение но се надявам, че тия от федерацията нямат сериозни забележки, за да можем да гледаме пак WRC в България :) Между другото някой от колегите спомена нещо за 2012 - защо точно тогава и изобщо има ли някаква яснота какви са шансовете ни за следващите години :)

Единственото за което ме е яд, че не си бях взел билет за достъп до сервизната зона, но ако дойдат пак няма да пропусна :)




бегай бе тия наште карат все едно аз карам по цариградско ама ония първите как летят във въздуха
ще кача клипчета да гледате

Абе те карат все едно си ти на цариградско, ама с разликата че те не са на цариградско ;)

Furious 155
12-07-2010, 08:49
Абе те карат все едно си ти на цариградско, ама с разликата че те не са на цариградско ;)
Дааа -
http://wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=300&featureid=1663&desc=Rally%20Bulgaria%202010:%20Sordo%20at%20216km/h!
Ето Сордо в 216км/ч по трасето :)

kokless
12-07-2010, 10:40
Сестримо (http://www.youtube.com/watch?v=9XFROKZIQOE)

SGB
12-07-2010, 12:55
Хубав уйкенд беше, като изключим организацията и типично българските ни изпълнения, но какво да се прави ще съм адски учуден ако WRC се върне 2012. Жалко за малшанса на българските пилоти и евала на Тошко Славов за класирането въпреки проблемите :-).

adv_petrov
12-07-2010, 14:20
Ей, хубаво нещо е това WRC в България...Отсечките които имах възможност да гледам ми харесаха :) Организацията от федерацията беше повече от смешна, допотопна и постна, никакъв контрол върху публиката, те хората затова и отмениха 1вата отсечка в събота...Жалко че повече никога няма да гледаме WRC в България, или поне не в близките 15 г. Встрани от това е хубаво да стоиш на полянката и да гледаш отгоре пътя тия как вземат завоите :)
Намерихме се с една силна варненска група на която съм благодарен за упътването, и като гледам и те се забавляваха подобаващо.
Най-се израдвах на кибапчийниците на Мухово на почивката между отсечките, беше си по нашенски :)

Speeder
12-07-2010, 14:35
Организацията и контрола върху публиката беше доста по-голям отколкото на Акрополис например!
Организаторите се бяха постарали много сериозно с изключение на отсечката на Любница от ден 2, където хората нямаше как да стигнат до зоната на финала ако не минат през изхода на трасето.
Другите фактори, който според мен внесоха негативни настроения бяха многобройната публика в комбинация с абсолютно нехаещи и неспособни полицаи/полицайки.
Стигаше се до там , че стюардите обясняваха на полицаите как да си вършат задълженията, СМЯХ!

xctr
12-07-2010, 15:57
Аз съм много доволен! Тръгнахме още в малките часове на събота за да влезем и да се установим преди да са затворили етапа! В 3 часа по магистралата преминаваха САМО чужди коли насочвайки се към ралито! Минахме 45 (около 4:30 часа) минути преди да затворят етапа на Сестримо с още други автомобили... раздаваше се газ .. ама културно! :D Гледахме и двете минавяния на Сестримо и двата пъти бяхме на различни места що годе атрактивни! Като отвориха пътя в 15:00 се насочихме към Мухово и там на финала ги хванахме на преходен режим! После продължихме и се установихме по отсечката Мухово. Лагерувахме на една поляна с още много коли и фенове!! Сутринта ни събуди хеликоптера който мина сигурно на около 15-20 метра от палатките!! :D Намерихме си хубави места и се наслаждавахме!! Не са липсвали и простотии доколкото разбрах ама аз останах очарован!! Няма друг по сериозен и комплициран моторен спорт като WRC!!! Другата година няма да има защото има ротация на календара ... това се знаеше още в началото на сезона!! Дано ги видим след 2-3 години пак!!

MogaTa
12-07-2010, 18:23
Ето малко снимки и от мен. Това е от третия ден, от стената на язовир Тополница, първо от едната после и от другата страна, бяхме си опънали палатките малко преди Мухово на една поляна с беседка беше супер. Определено всичко беше на ниво! Следващият път пак!

Bobi_33
12-07-2010, 19:01
Ето малко снимки и от мен. Това е от третия ден, от стената на язовир Тополница, първо от едната после и от другата страна, бяхме си опънали палатките малко преди Мухово на една поляна с беседка беше супер. Определено всичко беше на ниво! Следващият път пак!

А кои сте били?
Ние бяхме на същото място, преди моста, до дървената барака.

Sm0k
12-07-2010, 23:48
...Организацията от федерацията беше повече от смешна, допотопна и постна, никакъв контрол върху публиката, те хората затова и отмениха 1вата отсечка в събота...Жалко че повече никога няма да гледаме WRC в България, или поне не в близките 15 г...

Тва за петнайсетте години снощи Жан Тод по телефона ли ти го каза ;) Сега, сигурно е можело и по-зле ама чак толкова зле не беше :) И отменената отсечка в събота беше трета за деня ;)

SGB
13-07-2010, 00:29
Още от shackdown-а хората си претичваха пред колите да не говорим, че един се опита да танцува пред Soldberg и това пред очите на "стюардите" и полицаите. Друг е въпроса, че на повечето хора като им кажеха да не седят зад червено-белите ленти и гледаха тъпо или почваха да се обясняват нещо...

aav
13-07-2010, 12:33
Още от shackdown-а хората си претичваха пред колите да не говорим, че един се опита да танцува пред Soldberg и това пред очите на "стюардите" и полицаите. Друг е въпроса, че на повечето хора като им кажеха да не седят зад червено-белите ленти и гледаха тъпо или почваха да се обясняват нещо...

и какво, трябваше да ги застрелят ли?

adv_petrov
13-07-2010, 12:56
Мне, брат, не ми го е казал Жан Тод (жената от бая години е съдия към Федерацията, ама както и да е) - шегата ти е неуместна но виждам че гледаш оптимистично на нещата като фен. Скивай обаче линка към видеото което направих след като отмениха отсечката - началника по сигурността заедно със съдия и пред полицай, обяснява на организаторите в колата, че "вие знаете ли тука какво е, тука налитат да ни бият...". http://www.youtube.com/watch?v=MSEl6CjAKqU
Съдиите направиха сеир и отказаха да пуснат делегатите на ФИА по трасето да видят защо е отменено (не заради перфектна организация и контрол де), страхувайки се че народа ще тръгне с колите (нямайки кой да го контролира) и айде..., въпреки че ония им изкачат с правилника на ФИА че имат право (нормално)...
Е как за Мото GP имаме перфектна организация всяка година, ката държавни пари, примерно и табели за това почти в цяла Западна България, а за WRC да не говорим че 1 табела не видях, освен на разклона за Мухово...Та ми е болно че заради такива работи може да не дойдат пак скоро, да не си помисли някой сега че ми е кеф да бия път до Гърция да гледам WRC...Патриот съм и ще се радвам всяка година да посрещаме световните тука, ама за съжаление ония в хеликоптера отгоре не пасат трева...

SGB
13-07-2010, 12:58
и какво, трябваше да ги застрелят ли?

Кои точно тия дето пресичат или тия дето гледат тъпо... По-добре ли щеше да е да има ударен човек още на shakedown-a, заради това че хората не могат да решат къде искат да гледат и обикалят 3 места 20 пъти.

aav
13-07-2010, 13:23
Кои точно тия дето пресичат или тия дето гледат тъпо... По-добре ли щеше да е да има ударен човек още на shakedown-a, заради това че хората не могат да решат къде искат да гледат и обикалят 3 места 20 пъти.

някой, някъде удариха ли?

mochko1
13-07-2010, 13:32
някой, някъде удариха ли?

Абе като си правиш ташак със съдбата ,все някога ще те ударят.
Нагледах се на готини коли и на тоталната българска идиотщина :puke:

SGB
13-07-2010, 13:33
за радост не :-) и с това мисля да приключа темата :-). А за БГ идиотщината най-показателния момент беше когато стюард реши да застане във вътрешната страна на обратен завой (в нещо като храсти) за да изчака да дойде колата и да си пусне таймера на фотоапарата, но по-фрапантното за мен беше като почнаха селяни от публиката да го замерят с доста големи камъни (да ги мятат на пътя) за да се махне от там, добре че не го удариха по главата и това всичко пред очите на полицията...

kocta
13-07-2010, 14:28
Аз пък бях на Сестримо и след това на Белмекн на стената. Всичко си беше културно и без селски изпълнения. Явно е липсвал там местен контингент от кебици :)

adv_petrov
13-07-2010, 14:38
SGB, аз се чудя защо с тебе сме на едно мнение - ами ние сме били на един и същи обратен завой, близо до сръбската група, явно сме се нагледали на едни и същи мизерии, щото аз това с хвърлянето на камъните по стюарда го помня...

Turbon
13-07-2010, 14:46
Организацията според мене си беше много добра.Мисля че поне в това отношение се представихме добре.Имах възможността да гледам ралито на 4 различни етапа.Никаде не видях да има ГСП (груби селски прояви).Е разбира се като по-старо му отново имаше изцепки от страна на органите на реда-то не беха стойки тип Б.Борисов,то не беше ръкомахане,то не беше регулировчик,абе мислеха се за "Господ".Това мен лично ме подразни най-много,а и не само мене.Хората с жилетките Safety незнам за какво ги бяха сложили там.Освен да свират само с тия избушени свирки и да пречат на хората да снимат нормално,те застанали точно на най-неподходящите места и се изпъчили.Както казвам,можеше и без тях да мине.Поляцията щеше и сама да си свърши работата.
Относно билетите какво мога да кажа.На нито един от етапите не съм платил и стотинка.Нито за билет за мене,нито за билет за колата.Е в прочем се опитаха в началото на етапа на Белмекен да ме спрат за такса в 6:30 сутринта,но просто включих 2-ра и пълна газ,да видиш как се разбягаха от шосето.Тука и аз малко по прекалих ама нещо не ме блазнеше да им давам 20 лв.А й да не говориме че едно 80-90% от посетителите бяха без билети.Имаше хора с ВИП карти,е цял ден ги слушах как хленчеха че били дали по 200 лв. а другите влизали така.
Ралито за мен беше много хубаво.Найстина много ме е яд че догодина няма да сме в ВРЦ.Да се надяваме че за 2012 пак ще ни има в календара на ФИА.Направих цял филм,но тука няма как да го кача.Ако намеря каде да го уплоудна ще дам линк.

kocta
13-07-2010, 14:47
Тези индивиди пред голямата червена ограда сигурно си мислят,че храстчето ще ги пази :D Ама то и детенце има ... интересно :)

Sm0k
13-07-2010, 15:45
Мне, брат, не ми го е казал Жан Тод (жената от бая години е съдия към Федерацията, ама както и да е) - шегата ти е неуместна но виждам че гледаш оптимистично на нещата като фен. Скивай обаче линка към видеото което направих след като отмениха отсечката - началника по сигурността заедно със съдия и пред полицай, обяснява на организаторите в колата, че "вие знаете ли тука какво е, тука налитат да ни бият...". http://www.youtube.com/watch?v=MSEl6CjAKqU
Съдиите направиха сеир и отказаха да пуснат делегатите на ФИА по трасето да видят защо е отменено (не заради перфектна организация и контрол де), страхувайки се че народа ще тръгне с колите (нямайки кой да го контролира) и айде..., въпреки че ония им изкачат с правилника на ФИА че имат право (нормално)...

Шегата ми не е неуместна, щото не беше шега а въпрос, просто го зададох шеговито :) Сега аз тая подробност, че са отказали на делегатите на ФИА не я знаех, пък и и ми стана интересно защо предположи толкова дълъг срок, все пак нямаше от къде да знам от къде ти е информацията :) Иначе си прав, че и аз малко оптимистично гледам на нещата, ама щото ми се иска пак да дойдат :)

Мисълта ми беше друга. Според мен не трябва да съдим организаторите толкова строго, щото проблема не беше толкова в тях а във високия интерес, който е бил изненада за всички. Някъде четох, че хората от ФИА казали че никога не били виждали такъв интерес на събитие от WRC, а ако те не са виждали такъв, организатроите едва ли са виждали по-голям на рали България в предните години. Като комбинираме голямата тълпа с пословичната склонност в БГ никой да не иска да спазва шибаните правила, предполагам че и господ да го организира това рали трудно ще се оправи, така че ако не дойдат скоро пак, не знам кой ще е по-виновен - феновете или организацията ;) Все пак това, че не са отказали на делегатите да ги пуснат си е издънка, ама пък от друга страна е отменен само един етап, ралито иначе си беше ОК и заради тоя гаф в събота едва ли можем да го пишем цялото за провалено :)

И пак казвам, аз в друга държава на WRC не съм ходил, който е ходил да сподели колко хора има там и каква е организацията.

П.С. Това клипче от коя част на отменената отсечка е и къде е била тая история с камъните :)

virusalfa
13-07-2010, 15:54
Тези индивиди пред голямата червена ограда сигурно си мислят,че храстчето ще ги пази :D Ама то и детенце има ... интересно :)отношението на Педерацията към българските пилоти беше под всякаква критика.Съжалявам,че ходих.Само планински в региона и всякакви състезания в Гърция и Македония ще си гледам.То натам вървят нещата,че нашите пилоти натам ще се ориентират да се състезават.А иначе идиоти всякакви имаше.Един зад мен свире,свире с една тробма и накрая го предупредих,че ще му я завра в задника и спря.Ей такива идиоти-пияндури нямат място по трасетата!

---------- Post added at 12:54 ---------- Previous post was at 12:47 ----------


Днес ходих колеги, на Сестримо, много приятно изживяване е да знаете. Понеже вървят всички серии се вижда голямата разлика в колите от високия клас и тези на нашите състезатели например. Пожелавам специално на нашите много скоро и те да влязат в голямата игра.Видя се много добре!!!Гьошев точно на Сестримо спука Уотсън с Форд WRC.И ние имаме пилоти.Няма кой да им е спонсор и кой да се застъпи за тях.

WhitePower
13-07-2010, 18:13
Be аз да ви кажа това врц е такава реклама а не е нищо особенно , имат некви 10 автомобила
всичко е страшен бало пълен с ситроени и фордове
ми и аз да съм от субаро и аз ще се махна разбира се

aav
13-07-2010, 18:19
ГПС =

Относно билетите какво мога да кажа.На нито един от етапите не съм платил и стотинка.Нито за билет за мене,нито за билет за колата.Е в прочем се опитаха в началото на етапа на Белмекен да ме спрат за такса в 6:30 сутринта,но просто включих 2-ра и пълна газ,да видиш как се разбягаха от шосето.Тука и аз малко по прекалих ама нещо не ме блазнеше да им давам 20 лв.А й да не говориме че едно 80-90% от посетителите бяха без билети.Имаше хора с ВИП карти,е цял ден ги слушах как хленчеха че били дали по 200 лв. а другите влизали така.


---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:16 ----------


Be аз да ви кажа това врц е такава реклама а не е нищо особенно , имат некви 10 автомобила
всичко е страшен бало пълен с ситроени и фордове
ми и аз да съм от субаро и аз ще се махна разбира се
ти по-добре недей да си губиш времето да ги гледаш втори път

Speeder
13-07-2010, 19:07
На асфалт е скука. :excl:

haljscho
13-07-2010, 19:43
Тези индивиди пред голямата червена ограда сигурно си мислят,че храстчето ще ги пази :D Ама то и детенце има ... интересно :)
Ооооххххоууу, идиоти колкото искаш..........
На едно от местата където гледахме, имаше един татко идиот /тва си е моя гледна точка/ с 2-деца. Едното на около 5г. другото около 10г. Ми 5-годишното подскачаше на 20см от лентата и когато минаваха колите бащата се надвесваше над лентата и въобще не знаеше къде се намира детето.......... А по-голямото като приближаха колите си мушкаше главата под лентата и колите профучаваха на 20-тина см. от главата му.........:new_Eyecrazy::big_whoops:
Всеки сам си предценя за себеси...............

MogaTa
13-07-2010, 21:11
А кои сте били?
Ние бяхме на същото място, преди моста, до дървената барака.

Да точно до нея. Ами аз и едни приятели, имаше и 3 моми с нас и едно псевдо куче :) седяхме на столчета почти всички... Не сме се знаели като физиономии иначе щяхме да се познаем.

wrc
13-07-2010, 21:23
Гьошев точно на Сестримо спука Уотсън с Форд WRC.

Кой е този Уотсън.Ако става въпрос за Уилсън,що да не го спука,той винаги си е бил на тати туриста.

kocta
14-07-2010, 00:38
Радвайте се,че дойдоха и караха в Бг , пък кой какво и защо е вече късно :)
То с тази БФАС скоро време няма да остане кой да кара под българското знаме. Един от екипа на Стратиева ми разправя "момче бягай към Гърция.Там спонсорират този спорт". И аз искам да се пусна на някое планинско с кочинката ама... познавам много способни момчета (МНОГО) но финансиране 0 и си остават нереализирали се таланти. За съжаление в този спорт 80-90% от цялата картинка са парите останалите 10-20% си е таланта на човека.Даже и да си супер добър нямаш ли пари (кола и тн) си оставаш никой и никъде. Жалка картинка е наща Татковина за съжаление!!! Та дайте поне да се радваме,че са ни уважили и можахме и ние да видиме от 1-ва ръка що е това WRC!

Kris
14-07-2010, 01:00
It's almost certain that Bulgaria will be a one-off, as there are no plans to bring it back in 2012. So it's been a small bit of history in the making. And on which other event do you get to see two Russian tanks when you drive to service in the morning?

толкова по въпроса за 2012

Furious 155
14-07-2010, 02:17
толкова по въпроса за 2012
това е най-тъжното в цялата работа - написано в wrc.com
който дойде тук, после е му се връща... иначе на пилотите им хареса сякаш да покарат по нашенски терен.

SGB
14-07-2010, 11:15
SGB, аз се чудя защо с тебе сме на едно мнение - ами ние сме били на един и същи обратен завой, близо до сръбската група, явно сме се нагледали на едни и същи мизерии, щото аз това с хвърлянето на камъните по стюарда го помня...

Явно сме попаданали на неправилното място. Като гледам снимката аз съм ти се падал в ляво (на второто минаване бях само там)бях с черна шапка и фанелка 100 години Алфа Ромео от парада :coolio: .


П.С. Това клипче от коя част на отменената отсечка е и къде е била тая история с камъните :)

Историята с камъните е от Любница 2,обратния завой се пада на около 400 метра преди една от фен зоните, а като стана въпрос за фен зона едната вечер спахме там и никои не ни е искал абсолютно никакви пари за билите и т.н.

INTEGRALE
14-07-2010, 12:05
Ние бяхме на "Пещера" в събота за двете минавания. Бяхме на единствената фен зона на отсечката на разклона.
Колите са уникални, за пилотите да не говорим. Абсолютни професионалисти. Струваше си всичко за да ги гледам.
НО, много голяма част от "хората" там бяха отишли на полянка за да се напият. Ако ги питаш едвали ще кажат какво гледат. Само минават от единия край на другия на трасето. Седят до лентите от външната страна на излизане от завоя пияни като гъзове. Само се разправят, че са си платили и могат да седдят където си искат. Няма оправия с такива кретени.

virusalfa
14-07-2010, 12:29
Кой е този Уотсън.Ако става въпрос за Уилсън,що да не го спука,той винаги си е бил на тати туриста.
Уилсън е,моя е грешката.Ама това е смешен шампионат.Какъв шампионат е шампионата с 2 марки и 10-ина коли?

---------- Post added at 09:11 ---------- Previous post was at 09:09 ----------


Радвайте се,че дойдоха и караха в Бг , пък кой какво и защо е вече късно :)
То с тази БФАС скоро време няма да остане кой да кара под българското знаме. Един от екипа на Стратиева ми разправя "момче бягай към Гърция.Там спонсорират този спорт". И аз искам да се пусна на някое планинско с кочинката ама... познавам много способни момчета (МНОГО) но финансиране 0 и си остават нереализирали се таланти. За съжаление в този спорт 80-90% от цялата картинка са парите останалите 10-20% си е таланта на човека.Даже и да си супер добър нямаш ли пари (кола и тн) си оставаш никой и никъде. Жалка картинка е наща Татковина за съжаление!!! Та дайте поне да се радваме,че са ни уважили и можахме и ние да видиме от 1-ва ръка що е това WRC!
Ами аз за щастие ходя да гледам доста състезания в Гърция,но за съжаление и там спонсорите намаляват.Дори Спиро,който участва в нашия шампионат е разлепил спонсора.

---------- Post added at 09:29 ---------- Previous post was at 09:11 ----------

Ето малко матрял от гръцкия планински шампионат:
http://www.youtube.com/watch?v=EIM5cBhUFkI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=j5bOBWVU9Ug
Още веднъж Киркос/тоя има няколко състезателни коли/:
http://www.youtube.com/watch?v=lXfTQMM6Rts&feature=related

alex72bg
14-07-2010, 16:13
с риск да се повторя : http://www.youtube.com/watch?v=APrspojOZuc&NR=1


и някоя снимка: http://tuning-parts.bg/blog/wrc-bulgaria-2010

kocta
15-07-2010, 00:15
Ако е ваше дело ,ЕВАЛАТА :)

WhitePower
15-07-2010, 11:16
с риск да се повторя : http://www.youtube.com/watch?v=APrspojOZuc&NR=1


и някоя снимка: http://tuning-parts.bg/blog/wrc-bulgaria-2010

я дай още от тия двамата , тука в оффиса сме им фенове

kocta
15-07-2010, 12:00
Ето подобно на едни познати :D
http://www.facebook.com/home.php?#!/video/video.php?v=118312598179365

trouble
08-07-2011, 18:31
Е тази година не е WRC, както миналата, но е ERC (Европейски рали шампионат). Всъщност винаги си е било такова :)......Предполагам има фенове които ходят. 9-10 юли 2011. Успех :)

В надпреварата ще стартират 27 екипажа, от които 9 коли от най-високия клас Супер 2000. 4 от тях се карат от български пилоти, а един от тях е на Европейския шампион Лука Росети.

haljscho
09-07-2011, 10:04
Е тази година не е WRC, както миналата, но е ERC (Европейски рали шампионат). Всъщност винаги си е било такова :)......Предполагам има фенове които ходят. 9-10 юли 2011. Успех :)

В надпреварата ще стартират 27 екипажа, от които 9 коли от най-високия клас Супер 2000. 4 от тях се карат от български пилоти, а един от тях е на Европейския шампион Лука Росети.
Сигурно ще е якооооо:clapping:
Но аз тази година май ще се задоволя само с вдео от нета.......
То все съвпада с лятната ми отпуска...... Миналата година нямаше как да го пропуснем.....
Те и ся ма каниха.....амааа...