Log in

View Full Version : Ще каже ли някой добра дума за Marangoni Zeta Linea



georgievst
03-07-2010, 15:48
Колеги, тази гума ме кефи обаче малкото, което успях да прочета за нея беше все отрицателно.
Моля, някой който има преки впечатления за гумата да се изкаже.
На път съм да скоча на тази гума, но все още не съм сигурен на 100 %.

oem
03-07-2010, 16:16
Виждал съм ги на познат на колата. След 1 година почна да им се отлепя грайфера. Направо на парченца се откъсваха. Бягай далеч от тази гума. Има и други хубави гуми. С подобна шарка има Uniroyal например.

Walker
03-07-2010, 17:48
Колеги, тази гума ме кефи обаче малкото, което успях да прочета за нея беше все отрицателно.
Моля, някой който има преки впечатления за гумата да се изкаже.
На път съм да скоча на тази гума, но все още не съм сигурен на 100 %.

За кой размер?
Аз съм с 195/50/15 вече трета година, но не съм много доволен.
На сухо когато не са загряли ги няма много в спирането.
Иначе като цяло са ОК. Не съм имал проблем с откъсване на грайфер, а на против. Като се има в предвид кратерите по пътищата - нямат никакви балони, нито съм пукал до сега, но и за 3-те години не съм им навъртял кой знае колко километри.
Аз лично втори път не бих си взел.

1912
03-07-2010, 17:52
преди години си купих за алфата чисто нови
2 броя 195 50 15 и бях доста доволен от тях
по късно ги сложих и на типото и бях доста очарован
сега ги кара един прятел на турбо ровър и той е доволен,,
така че всичко е до късмет а и все пак бяха на промо 150 кинта двете....

Boby
04-07-2010, 21:00
Аз карам с Марангони Версо и не съм доволен.Първата година се държаха много добре, но това вече им е трета година и е зле положението.Бях ги сложил за задни и при по-резки спирания поднасяше задницата.Сега ги сложих отпред и на мокро при резки спирания съм си пътник! На по-остър завой предницата недозавива! Нещо с което нямах проблем преди да ги сложа за предни! На около 50'000км са, имат още много грайфер, но не стават!За дупките няма ядове.Минавам през всякакви дупки и бордюри и не са нито криви нито с балони.
Все пак въпроса ти е за Зета Линеа не за Версо, но аз повече Марангони няма да си купя!

bass
05-07-2010, 12:22
Ми аз съм казвал добра дума за Zeta Linea нееднократно, както и причината да се разделя с тях след 3 години ползване (търсене за zeta linea с автор bass вади доста коментари, да не се повтарям).
За цената си гумата е ОК според мен. Сега съм с Uniroyal Rainsport 2 и съм съгласен с рейтинга на двете гуми в tyretest.com - доста добре отразява субективното ми усещане като ги сравнявам.
Имам спомен, че колеги с различен размер изтъкваха като слабост неща, които аз посочвам като силна страна (балони, кривини) - та имай предвид размера. За 205/50/15 мога да кажа, че са (почти) безсмъртни. Като поведение наистина не са нещо велико (освен като странична стабилност), но при нормално каране са, пак казвам, съвсем ОК. Може би докъм втората година.

п.с. И са по-красиви от унирояла :gayfight:

Furious 155
05-07-2010, 13:17
Аз карах такива едно лято - заедно с джантите ми бяха - размер 195/50/15. Гумата беше добра на студено и на сухо. На мокро също държеше добре. Единствено в жегата ми се лигавеше и на сух горещ асфалт сработваше ABS, но все пак беше гума на поне 3 години може би. Иначе на този размер беше като карт колата.

chico
05-07-2010, 16:50
Аз да не се повтарям:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=676420#post676420

ПС: БТВ още съм си с тях...

georgievst
13-07-2010, 21:27
Благодаря ви за мненията, поръчах ги вече 4 броя. :)

georgievst
17-07-2010, 17:45
Сложих ги вече. Кефът е голям. MARANGONI ZETA LINEA, няма друга такава красота. Сега ми се иска да сменя цялата предна маска. Някой знае ли дали може новата броня за 146-ца да пасне на мястото на стария модел?
Някаква проблемация ще има ли, че сега след тези нови гуми предницата започна малко да ми грознее?