PDA

View Full Version : Ъпгрейд от нормалното аудио към Bose 156 FaceLift



Satanism
04-07-2010, 17:29
Трудна работа, но принципно какво преправяне ще трябва по жиците или е ръг и тръг?
Искам да сменя колоните и да си добавя буфера...изобщо все едно е фабрично bose.
Става дума за 156-ца фейслифт SW 2004то лето строена....

RPWWD
04-07-2010, 23:47
Трудна работа, но принципно какво преправяне ще трябва по жиците или е ръг и тръг?
Искам да сменя колоните и да си добавя буфера...изобщо все едно е фабрично bose.
Става дума за 156-ца фейслифт SW 2004то лето строена....

Момче, ти я направи златна тази кола!?! Ремонт на двигател, не знам кво още, сега и стерео... Ебати новия внос!?! Вземи си почини и не се набивай излишно, стандартната озвучителна система си е ОК :bravo:

Satanism
04-07-2010, 23:53
Не ми харесва стандартното аудио.... :flamingdevil:

На старата кола аудиото беше 3 пъти по-добро, ем беше пак 4 прости колони , едната даже с дупка и 2 пищялки...то старата 146-ца имаше по-хубав звук от сега тая....

AR147
05-07-2010, 00:04
Не ми харесва стандартното аудио.... :flamingdevil:

На старата кола аудиото беше 3 пъти по-добро, ем беше пак 4 прости колони , едната даже с дупка и 2 пищялки...то старата 146-ца имаше по-хубав звук от сега тая....
Проблема май е в конкретния екземпляр,че верно стандартното тонколони-монколони са бая добри,не са като Боце ,ама в тоя клас няма много коли с по-добро озвичение,камо ли 146 :)

Все пак да се абонирам и аз за темата ,че ако процедурата не е мн сложна,ще се тура Боце каса у Багажника :)

nikolaaaay
05-07-2010, 21:58
Проблема май е в конкретния екземпляр,че верно стандартното тонколони-монколони са бая добри,не са като Боце ,ама в тоя клас няма много коли с по-добро озвичение,камо ли 146 :)
:)
И аз мисля така. Къде ще го сравняваш със 146. Виж всички настройки, че при тоя блаупункт има доста джвъчки и разни еквилайзери и като ги местиш, звукът се променя наистина.
Освен с лявото копче AUX ли беше, откъдето се сменят басите, има и едно MENU, отдясно. Оттам излиза некъв еквилайзер и пак се ръчка нещо нагоре надолу.

голямата риба
06-07-2010, 23:59
не плъг енд прей със сигурност
има бая окабеляване което ти трябва

Sergey_gigov
08-07-2010, 13:23
а радиото - блаупункт-ското ли е ?
А, и бас каса ли искаш да сложиш ?

Satanism
08-07-2010, 18:04
Радиото е като това от снимката...исках да си направя ъпгрейд към Босе-то, което се слага фабрично на по-високите грейдове...

Sergey_gigov
09-07-2010, 09:56
за съжаление не съм запознат ,какво точно слагат в по- високите нива на оборудване на аудиосистемите от босе -пиши за какво точно става въпрос
иначе ако радиото е същото нещата ще станат - при ауди например нещата не седят така с босе - при тях високия клас на оборудване -сигнала слиза до усилвателя по оптика и си е голям т.....к

Satanism
09-07-2010, 10:11
Aми и аз не съм 100% запознат каква точно е разликата, но доколкото разбирам различни са 4те колони, пищялките и буфера в багажника...

Sergey_gigov
09-07-2010, 10:46
Aми и аз не съм 100% запознат каква точно е разликата, но доколкото разбирам различни са 4те колони, пищялките и буфера в багажника...

ако имаш суб в багажника - няма да има никакъв проблем да ги смениш - както ти се изрази -(плуг анд плей )

Satanism
09-07-2010, 10:59
ако имаш суб в багажника - няма да има никакъв проблем да ги смениш - както ти се изрази -(плуг анд плей )

Нямам...буферчето идва само с босе аудиото...стандартните-йок...

Sergey_gigov
09-07-2010, 11:03
това променя нещата ито мног - ще трябва да сменяш и усилвателя ,а там не се знае дали няма да пускаш и допълнителни кабели

digitalundgrd
09-07-2010, 15:19
При мен в 147-цата имам фабрично БОСЕ...Към тубата има и усилвател БОСЕ

Ето какво намерих за фабричното босе в 147-цата (на английски):

BOSE SYSTEM

Tweeter
Speaker for the reproduction of high frequency sounds

Mid-range
Speaker for the reproduction of mid frequency sounds (neither high nor low).

Wide-range
Speaker for the reproduction of sounds in a wide frequency range

Woofer
Speaker for the reproduction of very low frequency sounds: prevents the onset of vibrations caused by these frequencies.

SPECIFICATIONS:
A sophisticated 'Bose' HI FI system with special speakers and an outside amplifier is available on request.

Operation
The system has been developed for the vehicle: the acoustic properties of the passenger compartment have been carefully studied so that the amplifier and the speakers are perfectly suited to the vehicle: the sound is excellent throughout the passenger compartment.

In addition, the system blends in perfectly with the aesthetics of the vehicle, without taking up extra space.

The system is installed in the vehicle directly in production, without any operations afterwards: the cables are incorporated in the vehicle wiring.

It is therefore advisable not to modify the original system in any way (e.g. graphic equalizers, additional sub-woofers, extra amplifiers).

In addition, the system components (amplifier and speakers) should not be repaired individually, but can only be replaced with new components.

Performance
The Bose system guarantees the highest quality sound, with crystal clear high notes and deep, rich low tones.

COMPOSITION
Unlike the system fitted as standard, the Bose systme includes:

front/rear speakers coaxial type specifications
rear woofer speaker
high power amplifier
The other components (radio, aerial, etc.) are the same as those on the system fitted as standard

AMPLIFIER
Specifcations
It is a 5 channel, hifi amplifier with 200W power, 4 analogue amplifiers and a 100W class D impulse amplifier.

The amplifier has 4 stereo channels for the speakers in the front and rear doors and a mono channel for the rear woofer.

The amplifier is equipped with a built in equalizer and compressor.

The high resolution equalizer is specially calibrated in the vehicle passenger compartment because it takes into account the vehicle absorption and reflection surfaces (seats, windows, dashboard, door panels) and the position of the speakers and the passengers.

The 'two stage' technology allows high power with compact dimensions and reduced heat emission compared with a traditional linear amplifier.

The amplifier is fitted with:

an integrated signal processor, which actively adapts the bass;
an active equalizer, with automatic electronic balancing of all outputs
an integrated compressor which minimizes distortions

Дано ти е от полза ( да изясни какво, що е различно от нормалното изпълнение без БОСЕ)

голямата риба
10-07-2010, 00:14
написаното от digitalundgrd (http://alfaromeo-bg.com/forum/member.php?u=4833) потвърждава това което си мислех

head unit-а е еднакъв за всички
но от него при Босе-то сигнала отива в багажника и от там до тонколоните

иначе ако си мераклия мога да те снабдя с един суб и усливател за комби

Satanism
10-07-2010, 00:22
написаното от digitalundgrd (http://alfaromeo-bg.com/forum/member.php?u=4833) потвърждава това което си мислех

head unit-а е еднакъв за всички
но от него при Босе-то сигнала отива в багажника и от там до тонколоните

иначе ако си мераклия мога да те снабдя с един суб и усливател за комби

Явно само суб-а и усилвателя не са достатъчни...трябва си и жица....

sa6o_roman
10-07-2010, 05:31
http://www.bose.co.uk/GB/en/automotive-systems/automotive-systems/previous-models/alfaromeo.jsp

чек ит аут :)

Anarki
13-08-2010, 11:16
Колега, какво стана с буфера. Снощи ми пристигна и моя на Босе за 147. Има си усилвател към него и доста голям слот за кабел и освен това си има и отделен изход към говорителя. Хварли малко светлина върху монтажа, че довечера ще ходя да го закачат ако мога да улесня момчето, че май хич няма да е лесна.....

Satanism
13-08-2010, 11:27
Колега, какво стана с буфера. Снощи ми пристигна и моя на Босе за 147. Има си усилвател към него и доста голям слот за кабел и освен това си има и отделен изход към говорителя. Хварли малко светлина върху монтажа, че довечера ще ходя да го закачат ако мога да улесня момчето, че май хич няма да е лесна.....

Аз засега съм спрял тотално по тая графа, защото търсих дали имам окабеляване за буфера в багажника и такова поне засега не съм намерил....тоест да се прекарват кабели наново трябва и става доста тегава работа...а с тоя фабричен буфер съвсем ще е кошмар свързването..да не говорим, че си имам и други разходи по колата :stumm:

Dodo 155
13-08-2010, 23:48
Колега, какво стана с буфера. Снощи ми пристигна и моя на Босе за 147. Има си усилвател към него и доста голям слот за кабел и освен това си има и отделен изход към говорителя. Хварли малко светлина върху монтажа, че довечера ще ходя да го закачат ако мога да улесня момчето, че май хич няма да е лесна.....
Нямаш ли кабела с въпросната букса?
Ще му бъде много трудно на момчето да го направи без него.

Mury
14-08-2010, 10:33
Аз пробвах миналата седмица,понеже ми се търкаля едно Босе от 147,да сложа колконите в 159-ката.С малко напсване става,ама като ги пуснеш,нема такъв ташак-свирят мноооо по-гадно от мойте оригиналните/които свирят супер-ма си мислех че с Босе-то ще е по гот/.Впоследствие разбрах къде е ключа от палатката-просто колоните са само среди и високи,а мойте оригиналните са басови и отделно имам още колони със среди и високи.Някой ако му се занимава,аз имам Босе от 147-пълен комплект,даже ако сте мераклиии ще се заровя да извадя и кабела ;-);-);-);-);-)

Anarki
14-08-2010, 11:17
Вчера ходих при едно момче което ми слага аудиото. Кабел за усилвателя нямам, което маи ще се окаже най-големия проблем. Принципно в страницата на босе пишеше че в оригиналния вариант, от усилвателя се захранват колоните в купето (4х25) и 5 канал за буфера 100в. Та въпросния майстор ми каза че може да ми върже само буфера и да запои жичките директно за крачетата на буксата. В момнта цд-то ми е алпин и си захранва много по добре колоните в купето, от колкото ще може усилвателя. Проблема е следния, трябва ми схема на крачетата на усилвателя и ще стане. Другия вариант е да се търси кабела, но идея си нямам откаде......

Ако някой има схема на усилвателя да праща. Аз още не съм търсил, че имам работа, но и това ще стане.

Mury
16-08-2010, 14:08
http://www.scribd.com/doc/8991753/Bose-Wiring-Diagrams-for-Alfa-147

Тук има инфо,дано помогне:tongue2::tongue2:

Anarki
17-08-2010, 13:14
Сагата продължава, след половин ден ровене по всевъзможни сайтове успях да открия разпределението на пинчетата от някав форум на ауди. Оставих ги на майстора да ги предгледа и да каже какво може да се направи. Оказва се, че босе е като държана тайна, много ограничено инфо. Писах на БГ дистрибутора, от там казаха че немогат да ми помогнат. Писах през международния сайт, от там получавам през ден, потвърждение че ми е получено писмото ама отговор няма.....

пс: Ако имаш акоунт в тоя сайт, драпни пдфа и го качи тука, че пари искат...

Anarki
24-08-2010, 11:44
Айде да доварша, буфера е вече в багажника, залепна си на мястото, свири доста добре :jumping:. Не беше кой знае колко сложна манипулация. В общи линии в момента се използва само 5тия канал на усулвателя, като кабелите са директно запоени за съответните пинове. Трябваха два кабела да се пуснат през купето, един до акумолатора, и 2рия до ЦДто. Самия буфер си взима сигнал от задна лява колона което е минуса. Немога да го контролирам от ЦДто, когато си настроивам задните говорители, едновременно с това си настройвам и буфера. Звученето е добро, оказа се че колоните в колата са сменяни и са JBL :drums: , просто при монтажа кабелите са били опряни в магнита и затова пръщяха при по-силна музика :chair: , сега вече са наред!

голямата риба
24-08-2010, 22:52
да ме извиняваш обаче, не си направил нищо
качи се в една кола в която свири истинско Босе за да знаеш какво трябва да постигнеш

Anarki
26-08-2010, 12:48
Ти ще ме извиняваш, качвал сам се, музиката си много добре. Не си се качвал в мойта кола, така че няма как да знаеш ;)

oem
26-08-2010, 14:13
Сигнал за усилвател се взима от линеен изход (предусилвател) и никога от друго стъпало! Да не изгориш входа на усилвателя!

Вкарваш му прекалено голямо напрежение на входа, заедно с него и всички шумове от цд-то. Сигнала трябва да е от изхода на ЦД-то. Ако и самото ЦД е хубаво и има кросоувър или нискочестотен филтър те тогава ще усетиш истинската сила и качество на баса.

Anarki
27-08-2010, 13:37
Предполагам, че си прав, обаче аз като неразбирам от жички :stumm: немога да ти кажа точно как вързано. Имам доверие на майстора и музичката свири добре :metal:

ЗМЕЯ!
29-08-2010, 14:30
Колегата Владо(Dodo155) преди няколко дни завърши успешно BOSE трансплантацията, така че той е вашия човек ;)

Dodo 155
29-08-2010, 18:17
Колегата Владо(Dodo155) преди няколко дни завърши успешно BOSE трансплантацията, така че той е вашия човек ;)
Аз нищо конкретно не съм направил ;)
Техният човек е Ники, който успя да трансплантира всичко супер успешно и сега ми кънтят тъпанчетата :)
Евала на Ники - направи всичко заводски (кабелаж, монтаж и т.н.), както и на Тони (Mury) - без него нямаше да стигна до Ники и да приключим сагата :thumbup:

PSAVOV
28-01-2011, 20:29
Колеги нчкои може ли да ми каже босето от каде взема сигнал понеже моето СД е хай и няма линеен изход отзад а е свалено от босе система
да не би усилватела да е с хай вход

RangeUser
29-01-2011, 04:57
Би трябвало да ти свърши работа ;-)

PSAVOV
29-01-2011, 13:40
Би трябвало да ти свърши работа ;-)


Благодаря колега точно това ми трябваше :biker:

marto92
13-02-2011, 15:23
Здравейте колеги,имам следния проблем,намерих си един усилвател и субуфер Босе от Ланчия Либра и реших да го сложа на Алфата.Вързах всичко по схемата която е дал ''RаngeUser'' ,но субуфера и колоните свиреха по слабо от слушалки,когато усиля касетофона няма никаква разлика,явно в момента услватела е намален и касетофона не го командва.Сигнала взех от касетофона с кабел 2 на 2 чинча.Някой може ли да ми каже как да го вържа така,че когато усиля касетофона да се усили и усилватела?

vladeto_
14-02-2011, 00:30
а аз да попитам от Ланчията размерите на босето същото ли е като на 147 ?

PSAVOV
16-02-2011, 19:56
а аз да попитам от Ланчията размерите на босето същото ли е като на 147 ?


Същите са колена на 147, 156 , либра са им иднакви говорителите

vladeto_
16-02-2011, 21:34
щото от ланчията по-лесно се намират ;)
Благодаря

PSAVOV
17-02-2011, 00:54
щото от ланчията по-лесно се намират ;)
Благодаря
гледах ги в моргата в Драгичево и бяха еднакви там са по 30 лева бройката става дума за босетто ако те интересува пиши ми ЛЦ ще ти дам координати

Ivanov_
24-11-2011, 16:44
Едно въпросче към по-запознатите. Възможно ли е на обикновена 156 от 98 година да се сложи Босе, било то от 156 или 147, какви са възможните пречки и според вас ще пасне ли буфера в багажника на 156-та?:gruebel:

vladeto_
03-12-2011, 12:32
три страници с коментари,но никъде нищо конкретно къде и как се връзва .... :hmm:

emzo
25-05-2014, 21:52
а аз да попитам от Ланчията размерите на босето същото ли е като на 147 ?


Същите са колена на 147, 156 , либра са им иднакви говорителите



Не, колоните от либра не пасват на 147/156

Правилната и детайлна схема я има в аутодата за 147.
Сигурно и за 156 е същата, не съм гледал.

joluesh
08-07-2014, 02:31
Колеги , аз опитах да си сложа Босе на 147-цата , мислех че е плуг и плей , но уви не е точно така. Трябва ми малко помощ от вас и ще напиша подробна тема как става със снимки. Сложих колоните във вратите и прекарах кабелите от отпред до отзад , монтирах и тубата в багажника, но тук ударих на дърво. Значи ситуацията е следната - от СD-то тръгва букса - изход към колоните с 8 пинова букса , но на усилвателя при тубата входа е с 9 пинова букса. До колкото разбрах от друга тема 9тия пин е + от сd-то който дава 5V ток.Но от къде да го хвана този + и как да извадя сd-то. И не разбрах усилвателя от къде взима сигнал или увеличава всеки един от 4те канала по отделно. cd-то ми не чете mp3, колата е 2004 година. Дали трябва да сменям и cd-то? Не ми се карайте , бос съм на тема аудио и окабеляване.

emzo
08-07-2014, 09:09
Хващай и чети внимателно темата от началото.
Прочети и тази:
http://www.alfaowner.com/Forum/ice-and-blue-and-me/216291-full-bose-retro-fit-guide.html

Накратко схемата е следната - оригинално сиди-то захранва 4те колони.
При Босе-то - сигнала от 4те колони влиза в усилвателя и от там към колонките и басчето.

AttilaSL
08-07-2014, 09:38
Добре де тогава ей тая джаджа какво:http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROMEO-147-156-159-WITH-BOSE-SYSTEM-CAR-HARNESS-LEAD-ADAPTOR-PC9419-/370833976003 прави освен да променя от 4 на 2 ома ?Щото и аз смених всичко с босе само баса и усилвателя не съм сложил още но май ще има драми.

emzo
08-07-2014, 09:53
Тая джаджа, не ти трябва.

Сядай и чети, че изобщо не си наясно.

joluesh
08-07-2014, 16:39
Оправих се . Босето вече свири . не е кой знае какво , но съм доволен. Трябваше да пусна една жичка от cd-то към снопа жици от босето около 60 см. Мерси ,emzo !

emzo
08-07-2014, 18:43
Аз малко ви обърках с другия колега,но важното е , че си се оправил.
Дали си в БОСЕ режим, се разбира по липсата на еквилайзер и баса и требъла не може да се вдигат повече от -5 и +5

joluesh
09-07-2014, 02:41
Изглежда не съм в босе режим , защото имам еквилайзер. И пак същата работа, увеличавам след 50 започва да пращи , криви..... Мисля си, че е от cd-то , защото е без мп3

---------- Post added at 02:41 ---------- Previous post was at 02:29 ----------


Добре де тогава ей тая джаджа какво:http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROMEO-147-156-159-WITH-BOSE-SYSTEM-CAR-HARNESS-LEAD-ADAPTOR-PC9419-/370833976003 прави освен да променя от 4 на 2 ома ?Щото и аз смених всичко с босе само баса и усилвателя не съм сложил още но май ще има драми.
Това ти трябва ако си с афтър маркет cd.

emzo
09-07-2014, 08:51
Когато си в Босе режим, усилвателя намаля ниските автоматично, докато увеличаваш, за да няма кривене. Дали ги намаля, дали променя честотата не мога да кажа, нали твърдят, че имало ДСП. Както и да е.

ЦД-то не се сменя.
Просто трябва да направиш един мост (виж прикачения файл.)

Понеже най-вероятно пинче в буксата липсва, най-лесния вариант е да отвориш ЦД-то и да направиш моста директно на платката.

AttilaSL
11-07-2014, 16:32
Изглежда не съм в босе режим , защото имам еквилайзер. И пак същата работа, увеличавам след 50 започва да пращи , криви..... Мисля си, че е от cd-то , защото е без мп3

---------- Post added at 02:41 ---------- Previous post was at 02:29 ----------


Това ти трябва ако си с афтър маркет cd.

Аз съм с афтърмармет Alpine,за това питам.

emzo
20-09-2014, 22:20
Би трябвало да ти свърши работа ;-)

Pinout-a е грешен. Много е близък, но е от някое Ауди.
По-късно ще кача снимка с правилния пинаут.

Днес ретрофитнах босе на 156 на колега от форума.

reptli
23-09-2014, 10:12
Колеги,казвате че Босе-то на Либра е същото. Буфера си влиза ОК в SW? Освен 4те колони и буфера кои кабели трябва да пазаря ии колко пари излиза това удоволствие?

emzo
23-09-2014, 12:20
Няма такова нещо. За woofera от седан, не знам, може и да пасва, но колоните на либрата са различни !

Иначе усилвателя е един и същ.

vgp_sas
01-11-2014, 13:48
И в крайна сметка 4 страници с глупости. Няма едно смислено мнение.
Има два pinout-a и те грешни!
Евала за смислената тема!

ecotronic
01-11-2014, 15:38
И в крайна сметка 4 страници с глупости. Няма едно смислено мнение.
Има два pinout-a и те грешни!
Евала за смислената тема!

Като напишеш на чичко гугъл "alfa romeo 156" и "Bose", едно от първите неща на които попадаш е това (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1752627.html).

....И там има следните 2 схемички:

http://obrazki.elektroda.net/99_1282901095.jpg

http://obrazki.elektroda.net/20_1282901095.jpg

P20 e радиото, P70 e Bose усилвателят.


Това не е ли достатъчно за да си свършиш работа, вместо да четеш 5 страници спам?

AttilaSL
01-11-2014, 19:35
Схемите не са за Алфа,с колегата Emzo като слагахме на моята за 12 часа окабеляване и преокабеляване най-накрая налучкахме нещата.Но нека той да се изкаже като по разбиращ.

vgp_sas
01-11-2014, 19:42
Да, аз се свързах с него. Чакам включване и ще го правя утре.

ecotronic
01-11-2014, 20:16
Според мен горните схеми са от 147 - ца. Но според описанието на Bose при 156 нещата по отношение на входове и изходи на Bose усилвателя, както и изходите на радиото са идентични.

vgp_sas
02-11-2014, 12:07
А може ли някой да обясни как се захваща буфера кумколата, че нещо гледам и не виждам с очите си :D

emzo
02-11-2014, 12:49
със стойката ли си го взел?

vgp_sas
02-11-2014, 13:19
А! Греда!
Не знаех, че има стойка! :Suicide:
Нямам такава и кой знае какво издирване ще падне!
Имам само това
http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/car_audio/77472d1353103120-subwoofer_156_sportwagon-236_0.jpg

emzo
02-11-2014, 16:56
тва е за комби бре

vgp_sas
02-11-2014, 17:14
Е да де. Нали карам комби

emzo
02-11-2014, 23:33
Моя грешка, мислех че си седан.
Разбрах, че си го подкарал все пак :)

vgp_sas
03-11-2014, 01:45
Едно голямо БЛАГОДАРЯ на Emzo за помощта !!!! :bowdown:
Малко обобщение за всички, които в бъдеще искат да правят подобно нещо:
1. Схемата на pinout-a на усилватела. Пинове 3,4,5 и 6 са маса за всеки говорител. Обикновенно, ако вземете усилватела с букса, те там са осукани към + вия сигнал идващ от CD-то.

2. Трябва да се пусне наново окабеляване, като за целта от лявата страна се пуска постоянен плюс до бакажника посредством 1,5 кв. многожилен кабел. Маса се вземе някъде от багажника!
За плюса е задължително да се сложи бушон!

От дясната страна се прекарват 8 двойни аудиокабела по 1кв. и един, който пуска усилватела. За него, малко по-надолу!
Трябват 8 кабела, защото 4 са за сигнала (за всяка колона) от CD-то към усилватела и 4 от усилватела към колоните.
Най-практично кабелите, които са на буксата на касетофона да се срежат така, че към буксата да се вържат кабелите, които отиват към усилвателя, а другите 4 кабела към другия край на отрязаните кабели.

3. Кабела, за който споменах по-горе, че пуска усилвателя е нужно да се свърже към 6ти пин на жълтата mini ISO букса от снимката. (ако нямате такава, трябва да се купи допълнително. Има ги в интернет).

4. И последното нещо е да се включи CD-то в Bose режим. Това става като се направи мост между два пина отзад на радиото. На последната графика, се виждат кои пинове!

vgp_sas
03-11-2014, 01:51
Шибания буфер явно има някакви допълнителни планки за хващане!
Може ли някой колега със Спортвагон и заводско Bose, да снима захващането на буфера ?

emzo
03-11-2014, 09:02
Драсни едно л.с. на avvasilev, той има. Аз ще го предупредя и аз, но най-рано довечера ще го види.

avvasilev
03-11-2014, 18:46
Шибания буфер явно има някакви допълнителни планки за хващане!
Може ли някой колега със Спортвагон и заводско Bose, да снима захващането на буфера ?

Това стига ли?
Закрепването е на корите ...

vgp_sas
03-11-2014, 19:10
Благодаря!
Явно трябва да майсторя някои планки, че абсурд да намеря такива някъде

Madjo
15-11-2014, 10:58
здравей колега, по принцип буфера няма стойка, а само планки за които се захваща! би трябвало да си ги имаш на твоето СВ-че фабрично под мокета, свали го и ще ги видиш, поне при мен имаше и само се налага един процеп да направиш на мокета долу на пода за да се видят долните планки.
Успех, ако мога да съдействам с нещо казвай :)

SkindredZ
18-12-2014, 10:34
Някой сменял ли е subwoofera на BOSE с някой афтермаркет ? Предлагат ми Pioneer 8" ,който май ще пасне перфектно в касата и нещо се чудя за смяна. И как да направя шибаното cd или навигация да чете мп3 ? Направо ме побърква

Satanism
18-12-2014, 12:18
Не можеш да го направиш, да чете Мп3....поне не на 156ца...за 147ца, има оригинални такива, с мп3.....за 156 само с Xcarlink или подобна джаджа....

SkindredZ
18-12-2014, 13:14
Ето как изглежда -> http://www.gpsunderground.com/forum/attachments/alfaromeo-fiat-lancia/4349d1316253219-rather-confused-connect-nav-owner-20110917_002.jpg

Прочетох къде ли не и не мога да разбера как да подкарам mp3. Утре ще монтирам новия бас на мястото на босето и трябва да слушам само радио :(.

Satanism
18-12-2014, 13:25
Както казах, не можеш, освен ако фабрично не е с вградено МП3, че да можеш, това на 147ците и ГТ-тата.....на тези ,които могат, си пише, че могат.

emzo
19-12-2014, 16:11
Някой сменял ли е subwoofera на BOSE с някой афтермаркет ? Предлагат ми Pioneer 8" ,който май ще пасне перфектно в касата и нещо се чудя за смяна.
Да приемем, че пасне, в което се съмнявам, то крайния резултат ще те разочарова ;)

XaBu4ko
18-02-2015, 00:02
А някой аджеба продава ли босе в момента?
за 156 SW 04 :)

vgp_sas
18-02-2015, 00:12
Трябва си дебнене. Гледай тук по обяви, в олкс-а, ибей Ю Кей.
И да се похваля да не ми е уроки, босето си бачка от поставянето без проблем. Ефекта е Уаууу. Не бих го заменил за друго.

Joreto_90
19-10-2015, 09:13
Здравей,
Преди два месеца инсталирах босе система в моята 147-ца, но се получава кривене след като се усили след 35. Ако някой може да помогне да кажи, какво трябва да се направи? Телефона ми е 0889 320 878- Жоро.

---------- Post added at 09:13 ---------- Previous post was at 08:53 ----------


Ако някой има номера на Enzo, моля да го кажи за да оправим нещата:)?

Joreto_90
19-10-2015, 19:43
Здравей,
Преди два месеца инсталирах босе система в моята 147-ца, но се получава кривене след като се усили след 35. Ако някой може да помогне да кажи, какво трябва да се направи? Телефона ми е 0889 320 878- Жоро.

---------- Post added at 09:13 ---------- Previous post was at 08:53 ----------


Ако някой има номера на Emzo, моля да го кажи за да оправим нещата:)?
EMZO имах предвид.

vgp_sas
19-10-2015, 19:52
Плеъра влязал ли е в режим Bose или не ? Можеш да разбереш, като отвориш настройките и баса и другите настройки мога макс до +5 да се вдигнат.
Другото, което ми идва на ум е усилвателя да е за смяна. Директен плюс от акумулатора ли взема ?

Joreto_90
20-10-2015, 09:47
Плюса го вземам от буксата на CD-то, където са двата четвени кабела за +(точно от този, който е посочен на схемата, където се прави моста между двата пина). CD-то не е в режим босе определено!

danko84
02-06-2016, 20:35
Колегите подкарали босето на 156 доволни ли са от качеството и силата на звука? Намерих си оригиналното CD и босето тръгна, но ми се струва тихо спрямо пайнера с който бях до сега. Като увеличавам до 40 е тихо и после почва да се усилва значително. Харесва ми само, че няма кривене на звука при увеличаване до край.

vgp_sas
02-06-2016, 20:52
Перфектно е. На седан, нямам представа как е. Като я запалиш плеъра трябва сам да си тръгва на 35 или нещо такова

danko84
02-06-2016, 21:05
Спортвагон съм, с друго CD слушах на сила около 5-10, а сега същата сила е на 50? Има ли възможност да изписва името на песните на дисплея при мен показва само времето?

vgp_sas
02-06-2016, 21:22
Няма

danko84
02-06-2016, 21:31
ок мерси за инфото.

роската
03-06-2016, 14:18
Въпрос от невежа :))) Има ли проблем да вържа 6 омов субуфер към усилвател на бридж 4 ома и как ще му се отрази?

ecotronic
03-06-2016, 14:35
Въпрос от невежа :))) Има ли проблем да вържа 6 омов субуфер към усилвател на бридж 4 ома и как ще му се отрази?

Ще изгубиш известно количество от мощността.

XaBu4ko
07-09-2017, 20:20
Да обновя малко темичката :)
Купих Босе с цялата инсталация. Тук е момента да отбележа , че продавача ( случайно намерен от фейсбук ) се е постарал дооста при изваждането на кабелите. Няма нито един изрязан кабел. Пратил ми е даже буксите на вратите и една голяма букса в която влизат кабелите от CD-то. По този начин, инсталацията става елементарна. Ако успея да нанижа пинчета на моята букса ( което замислям да направя ), ще се получи като заводско изпълнение. Даже намерих къде стои оригинално мост-а за режим Босе - на голямата букса отдолу при бушоните .... Следващата седмица мятам голямата разглабянка и ще заснема всичко :)

dhtj
08-09-2017, 01:10
Не искам да убивам ентусиазма на никого, или да започвам някакъв спор,
само искам да ви кажа че съм чувал босе от 156, както и босе от ауди а4 и не останах никак впечатлен.

Много по-добър ефект ще имате ако сложите афтърмаркет плеър и говорители.
Аз например сложих плеър и предна линия pioneer, a отзад на кората имам две яки елипси JVC , които свирят жестоко.

XaBu4ko
08-09-2017, 13:23
Ама напълно съм съгласен с теб. Само дето искам всичко в колата да си ми е оригинално. Старата 156-ца имаше бас блаупункт и голямо стъпало отзад за баса и елипсите на кората. 4 говорителя Пайнер + 2 елипси пак пайнер , ЦиДи Пайнер .... Свиреше в пъти по-добре от прехваленото босе....