PDA

View Full Version : Измамник-продавач във форума!



adv_petrov
06-07-2010, 12:13
И така колеги, съфорумецът segal, който беше пуснал тема че продава евтино вариатор: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49691 се оказа един от тези, които ти пращат баласт в колета - в конкретния случай, една гъбичка за обувки (т.нар. лустро), и 2 ръждясали накрайника за педали. За достоверност дори ми беше пратил снимка на вариатор отначало...
Та платих аз в Еконт 99 лв, веднага още в офиса им отворих пакета и останах изненадан...Звъня и на двата му телефона да оправим "недоразумението" - не вдига (нормално). Лицето което е пуснало пакета е с име И. П. (ще си покаже личната карта за да получи парите, така че тия данни са достоверни). Имам му и двата глобулски телефона и ще се наложи да пращам хора, ако продължи да не вдига. За съжаление Еконт не искат да спрат изплащането на парите въпреки че ги заплаших с полицията, но както и да е.
Същият човечец гледам има пуснати обяви във форума че продава кристални фарове, стопове и мигачи за 145/6 (гледам избира неголеми части, които може да наподоби като големина и тежест в колет) така че не се връзвайте.
Та съфорумци мои, приемайте пратки само с опция да ги видите и бъдете бдителни към обяви и дано не се случва.

staiger
06-07-2010, 12:41
Трябва да се намери и линчува + опции

Kris
06-07-2010, 12:43
Също е добре да се описва какво изпраща, за да имаш някаква основа за протест пред еконт. Добре ще е да му се заприщи и профила тук, а аз ще се оглеждам по другите форуми.

marian
06-07-2010, 12:47
Гадна,измекярска работа.Пълно е с такива боклуци в повечето форуми.Затова е тази опция,отвори преди да платиш.:ban:

code
06-07-2010, 12:49
Има опция "виж преди да платиш". Като купувате от такива потребители с 2 поста на кръст искайте задължително да мине по тоя начин, а не на доверие. Мизерници има навсякъде, та и форума не е застрахован :idea:

Abar7h
06-07-2010, 12:59
Тва е в бившия ми квартал, ще разпитам кой е тоя (пред този блок има една червена 146) и ако е негова, можеш да изпратиш някой с кирка :D:D:D

dimo
06-07-2010, 13:32
Ей внимавайте да не зяносате на някой случаен човечец колицата само

JORKOOO
06-07-2010, 21:17
Измекяр!!!

Tonimir
07-07-2010, 11:34
Тази обява я помня! Даже мислех тогава да пиша в темата му, да го питам как се е сдобил с "НОВ" вариатор, който струва по магазините 250-300 лева! а го предлага за 99???? Освен, ако не е повреден, счупен, прецакан, откраднат или както в случая несъществуващ !!!

Но не пуснах поста си, защото не исках да се счита, че спамя ...

Колкото до лъжеца, това са си 100 лева. можеш с тях прекара цяла седмица! така, че колега успех в издирването му ... и тогава освен 100те си лева му !наложи! да ти плати разходите да го издирваш!

Поздрави.

Ramsezsh
07-07-2010, 18:49
При такива покупки само с опция виж преди да платиш, че нистина са се навъдили едни хора.. мамата си трака.

mboge
07-07-2010, 19:56
То след дъжд качулка , а тия от ЕКОНТ като си го отворил там и са видяли , че си измамен какво казват , ако трябва само куриера поеми ама 100 лева са си 100 лева ...

JAMAL
08-07-2010, 11:17
Продавачът получил ли е парите, потвърдени ли са имената му?

adv_petrov
08-07-2010, 14:59
Та така колеги, "продавачът" segal снощи ми е писал смс, че му било неприятно да го храним в тая тема, понеже другите му обяви в нашия форум (!!!) били "реални" и съм принуден да помоля да бъде заключена настоящата тема за да бъде той спокоен, като преди това ви споделя развръзката на историята.
Учуден, че явно нашия идея си няма на кой е попаднал, след като получих "вариатора" му звънях над 3 часа, но не вдигаше (нормално, разчитал е номера му да мине), в качеството ми на адвокат врящ и кипящ по столицата, претендиращ че работата му е да обслужва една политическа партия и професионални договори на силови спортисти, се раздействах и за около половин час имах копие от личната му карта. След като му изпратих собствените му лични данни с 1-2 обяснения на смс, о, чудо! - навършилия на 17ти юни цели 23 г. новоизлюпен измамник по форуми И.Р.П. от жк.О.К. веднага ми върна съобщение че ако му пратя обратно пратката, щял да ми върне парите. Горд, че има и такива ВНЕЗАПНО "осъзнали се" люде, пратих обратно пратката с която ме беше измамил и днес куриера ми донесе паричките обратно - кеф...спести ми едни пари за една работа...
Относно такива измами, бъдете внимателни, а на г-на и на всички като него които се опитват или ще се опитат да прекарат някой съфорумец искам да им кажа че:
1) Приемам извиненията му и забравям за случая, за общо добро е нито аз да го търся, нито той мене, и
2) Тук във форума на Алфа Ромео не толерираме измамите и за да предотвратим нечии следващи необмислени постъпки, ако някой пак се опита да ме работи, ще го намеря (ако не се случи на мен, ще се случи на вас пичове, затова съм с 2 ръце "за" за вашата подкрепа) кой е и къде е, ще му откъсна мъдетата и ще го накарам да си ги изяде - казвам го с цялата си сигурност на кореняк-врачанин.
А сега нека оставим органите на МВР да си свършат работата.
Забравих да допълня, че и тия от Еконт са си за бой - виждат че пише на товарителницата "авточаст", виждат че пакета се отваря пред тях и отвътре изкача гъбичка за обувки, т.е чиста измама, и пак натискат да си му плащат парите и не искат да ги спрат поне...гадна, много гадна политика, даже в с-р "Икономическа" се учудиха.

Pinky
08-07-2010, 15:07
А сезирал ли си органите, които споменаваш?

code
08-07-2010, 15:27
1) Приемам извиненията му и забравям за случая, за общо добро е нито аз да го търся, нито той мене, и

Никакви извинения не приемам от такива мизерници, за такива трябва да има директен бан, а Еконт са си направо съучастници мамицата им безхаберна :evilsmiley::evilsmiley:

adv_petrov
08-07-2010, 15:40
И сега нещо градивно, за което се сетих - според мене би било добре да има възможност обявите за стоки, особено тези които са на стойност под 1 минимална работна заплата (т.е. за които не може да мине наказателно производство, ако случайно измамника го хванат за някой единичен случай) да могат да бъдат проследявани от админ или модератор - смисъл продавачът да попълва инфо, по което да бъде намерен после при нужда.
Просто предлагам, затова не ме укорявайте - явно обществото ни все още не е узряло всички да сме анонимни.

Pinky
08-07-2010, 15:45
КАРБ има регистрация там, но ми се вижда трудно за реализация цялото нещо.

pr_00f
08-07-2010, 16:12
Е баннах го малко.
Случва се :)

pininfarina
08-07-2010, 17:00
Та така колеги, "продавачът" segal снощи ми е писал смс, че му било неприятно да го храним в тая тема, понеже другите му обяви в нашия форум (!!!) били "реални" и съм принуден да помоля да бъде заключена настоящата тема за да бъде той спокоен, като преди това ви споделя развръзката на историята.
Учуден, че явно нашия идея си няма на кой е попаднал, след като получих "вариатора" му звънях над 3 часа, но не вдигаше (нормално, разчитал е номера му да мине), в качеството ми на адвокат врящ и кипящ по столицата, претендиращ че работата му е да обслужва една политическа партия и професионални договори на силови спортисти, се раздействах и за около половин час имах копие от личната му карта. След като му изпратих собствените му лични данни с 1-2 обяснения на смс, о, чудо! - навършилия на 17ти юни цели 23 г. новоизлюпен измамник по форуми И.Р.П. от жк.О.К. веднага ми върна съобщение че ако му пратя обратно пратката, щял да ми върне парите. Горд, че има и такива ВНЕЗАПНО "осъзнали се" люде, пратих обратно пратката с която ме беше измамил и днес куриера ми донесе паричките обратно - кеф...спести ми едни пари за една работа...
Относно такива измами, бъдете внимателни, а на г-на и на всички като него които се опитват или ще се опитат да прекарат някой съфорумец искам да им кажа че:
1) Приемам извиненията му и забравям за случая, за общо добро е нито аз да го търся, нито той мене, и
2) Тук във форума на Алфа Ромео не толерираме измамите и за да предотвратим нечии следващи необмислени постъпки, ако някой пак се опита да ме работи, ще го намеря (ако не се случи на мен, ще се случи на вас пичове, затова съм с 2 ръце "за" за вашата подкрепа) кой е и къде е, ще му откъсна мъдетата и ще го накарам да си ги изяде - казвам го с цялата си сигурност на кореняк-врачанин.
А сега нека оставим органите на МВР да си свършат работата.
Забравих да допълня, че и тия от Еконт са си за бой - виждат че пише на товарителницата "авточаст", виждат че пакета се отваря пред тях и отвътре изкача гъбичка за обувки, т.е чиста измама, и пак натискат да си му плащат парите и не искат да ги спрат поне...гадна, много гадна политика, даже в с-р "Икономическа" се учудиха.


Ааааа, неприятно му било значи. Баси нещастника долен!!!
Като прочетих темата ме хвана много яд, защото знам че ти си супер точен пич и си държиш на думата. Ей на такива дупета и боя им е малко. И аз имах един подобен случай преди 3-4 години, но пича го чакаха да си вземе парите от еконт на следващия ден. Явно след това е хукнал да бяга и се беше наблъскал в няколко дървета последователно докато тича явно - много странно как е станало. ;-)
п.с. Такива като това заслужават само това - никаква прошка и милосърдие!!!

digitalundgrd
08-07-2010, 18:02
adv_petrov :bravo: Така се прави :) Като не ще с добро (не вдига телефона), то ще стане по другия начин :starwars:

И аз съм имал случай с подобна развръзка ;)
Пращат ми ГСМ Нокиа е51 уж с гаранция...Взимам си го от ЕКОНТ-а и отварям пакета, гледам телефона е тоя, ама нещо серийния номер от гаранцията не съвпада...После почва едно звънене и издирване на "продавача" , който мистериозно веднага си изключи телефона...
Писах му на скайп, и-мейл като му споменах за едни добри хора, който ще го намерят и ще не ще...трябва да върне парите, а аз си му давам обратно телефона....След един ден писане по скайп (нямаше смелостта да вдигне телефона) се разбрахме и нещата станаха по "тихия" начин, без ексцесии :) :saint:

Така, че интернет търговията е бая рискована, ако не познаваш поне бегло продавача

ФЕРАРИСТ
08-07-2010, 22:23
На такива човек смело трябва да им ака в устите, аз добре поне че с хайванчето от Еконта съм вече рядко гъст, и ако ми се наложи мога да му туря други гъбички на обратно.......но така или иначе като взимам неща от непознати първо поопипвам що има вътре, и тогава разпечатвам по внимателно......

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:22 ----------


Явно след това е хукнал да бяга и се беше наблъскал в няколко дървета последователно докато тича явно - много странно как е станало.
А можеше и да се подхлъзне и на някой чеп да му се стовари седалището, стават странни инциденти.....

Sunny
08-07-2010, 23:13
Такива трябва да са на челната страница .
Едно време бях малък но помня - такива като него ги имаше по супермаркетите наредени на едно табло до входа със снимка и име .
Адвокате - ако бях аз щях да постна всичките му данни - ако и да са лични и защитени .
Добре ти имаш връзки - намерил си го . Ами следващия измамен от него ? А предните измамени ?
Затова бих му изложил всички данни в публичното пространство - Нека после да ме намери той за да ме съди .

Ramsezsh
09-07-2010, 00:03
И аз съм на мнение, че на такива боклуци данните им трябва да се развяват като знаме на футболен мач, за да се минимизира шанса някой друг да се опари от простотията човешка.

pr_00f
09-07-2010, 00:35
Лошото е че правилата на форума не позволяват публикуване на лични данни.

Sunny
09-07-2010, 01:08
Лошото е че правилата на форума не позволяват публикуване на лични данни.

Там е работата .
:no:

търтей
09-07-2010, 18:27
Добре де, като пазарувате от непознати що не ползвате ОПП?
Се пак хората отдавна са казали, че кьорав карти не играе. Мошеници е имало, има и ще има.

Pinky
09-07-2010, 18:53
кьорав карти не играе

Такива да си ги нямаме. УС на КАРБ никога не е толерирал, няма и да толерира измами. Не че можем да направим много де, но няма начин да го приема за нормално това нещо. Предложение към модераторите: да се сложи известие в "Продава" с напомняне за евентуалните проблеми, които могат да възникнат с непознати и препоръка да се изисква опцията "отвори преди да платиш". Примерно.

търтей
09-07-2010, 19:29
Такива да си ги нямаме. УС на КАРБ никога не е толерирал, няма и да толерира измами. Не че можем да направим много де, но няма начин да го приема за нормално това нещо. Предложение към модераторите: да се сложи известие в "Продава" с напомняне за евентуалните проблеми, които могат да възникнат с непознати и препоръка да се изисква опцията "отвори преди да платиш". Примерно.

КАРБ не може да бъде майка хранителница и прочее ако клиента сам не си гони интереса. В случая е елементарно - ОПП е чудесна опция.

По никакъв начин не защитавам този кълвач и всякаква подобна измет. Просто трябва да си помагаме сами, че да ни помогне и Господ.

Ранобудниче
10-07-2010, 11:01
Не мога да повярвам, че подобна сган се намърдва и в нашия форум.
Че и наранени чувства демонстрира!

А "кьорав карти не играе" е излишно - никой не е застрахован срещу всички рискове. Съмнявам се колегата да е "кьорав". Пък и съдбата често има навика да си прави шеги с хората, твърдящи "на мен такива работи не ми се случват - много съм печен".

Подкрепям предложението на Пинки и ми се струва, че извън темата "Коректни/некоректни продавачи и купувачи", е добре да има отделен раздел на първа страница с краткото име "Измамници" и само една тема, със заглавие (да речем) "Те са наша "гордост".

mordohy
11-07-2010, 09:13
Е баннах го малко.
Случва се :)

Аз бих го баннал , малко повече, но след като съм се позапознал с личността му, та да мога в по-късен етап, ако евентуално не се вразуми, тоест пак се регистрира, така да го банна, че да не може да си намери място , дори и в интернет!
Такива опинчари , нямат място сред нас!

pininfarina
11-07-2010, 09:41
Колеги, използвайте опцията "отвори преди да платиш" , незнам как е при другите куриери, но при Еконт е безплатна - т.е. не се заплаща отделно към сумата за пратката. За съжаление измамниците и хората, които искат да правят лесни пари не са малко и сами трябва да си създадем някаква гаранция за да намалим риска от такива неприятни случки до минимум.

seepo
17-05-2012, 02:17
и при мен се получи подобна случка от лицето Pepko-Bepko каза ,че има дискове за 166 които по неговата обява са почти нови след като престигна пратката се оказа ,че са почти за боклука :(

Liminat
17-05-2012, 06:48
и при мен се получи подобна случка от лицето Pepko-Bepko каза ,че има дискове за 166 които по неговата обява са почти нови след като престигна пратката се оказа ,че са почти за боклука :(
Куп неща изобщо не са за покупка чрез куриер, колкото и примамлива да е цената, или колкото и да си на зор, докато око не види и ръка да пипне и най-добрия вариант - да пробваш чарка дали работи, в повечето случаи ще отнесеш плувката.
По мое мнение измамниците сред алфистите процентно бият всички други марки... Бая изтормозен чарк се върти и предлага и се търси наивника, от който да се изкара за две бири и един кремвирш...

nicks1
17-05-2012, 19:38
Колегата Пебко-Бебко е дългогодишен член и на Алфа и на Ланча форума, така че за мен има нещо гнило тук.

CTOMAHATA
17-05-2012, 23:22
Колегата Пебко-Бебко е дългогодишен член и на Алфа и на Ланча форума, така че за мен има нещо гнило тук.

Споделям същото мнение. Познавам го още от времето когато бях Ланчист и ням никакви подобни наблюдения.

seepo
19-05-2012, 18:54
гнилото е в нас ела да го видиш щом не вярваш ха гнило ае не ме припомняи моляти се ела ще ти ги подаря тия дискове да си ги сложиш ти хаха

Kris
19-05-2012, 20:05
Пеньо е точен пич, ако отправяш обвинения по-добре се аргументирай с доказателства ;)

Pepko-Bepko
19-05-2012, 20:35
Ами аз съм пратил на колегата предварително снимки.Които са напълно реални и отговарят на това което съм му пратил.Проблема явно идва от това че не е имало в пратката /опция преглед/ от където идва проблема му.Не сме се разбирали предварително за тази /опция преглед/ като смятах че колегата знае какво точно купува.И понеже тук е мн лесно да се пише....Просто ми ги върни щом си толкова недоволен но куриера си остава за твоя сметка!Поздрави!

pininfarina
20-05-2012, 16:00
Колеги, само да ви кажа че опцията прегледай преди да платиш може да се разреши и по телефона от продавача ако той не я е отбелязал. Представителя на Еконт се свързва с продавача и всичко става за секунди :-)

Pepko-Bepko
20-05-2012, 18:21
Да но тук изобщо не става въпрос за това

seepo
22-05-2012, 00:25
колега защо занимаваш сафорумците да недоволен съм от дисковете и не отговарят на снимките + това не заради опцията взех ги на доверие защото бяха ефтини а естествено ,че няма ти ги върна ако доставката е за моя сметна ти ебаваш ли се с мен незнам ма не е за тука разискването не ми пали фитила просто по добре си затраи и до дам да приклячине моляти се. А и колега какво да се аргоментирам с доказателства това дане съда ,ако не ми вярваш твоя работа може да ми звънеш и да ги видиш на живо щом толко те интересува ;) а пребаниа съм аз но както и да е. немислиш ,че бих си губил времето да пиша тук еи така щото ме кефи >>??

Tonimir
22-05-2012, 00:48
Колеги, само да ви кажа че опцията прегледай преди да платиш може да се разреши и по телефона от продавача ако той не я е отбелязал. Представителя на Еконт се свързва с продавача и всичко става за секунди :-)
Точно. Нека всички го знаят това правило. Аз винаги като получавам нещо по еконт, изисквам тази опция, просто на никого не пречи тя да е включена!

Колкото за "дискове втора ръка" - моя личен съвет, никога не си взимайте! Дори и да са на "далавера". Перфектния вариянт, нови от добра марка + нови накладки. И работата заспива с дисковете поне 3-4-5 години (зависи от експлатацията :D)

rijko
22-05-2012, 12:02
Е това е малко грубо с обвиненията без доказателства. Качете снимки какво сте си купили и какво сте продавали. Преди време преживях една сага с един колега който явно не знаеше какво копуваше и като го получи не бе доволен и трябваше да си го зимам за моя сметка. А "проблемната" според него част е сега на Tonimir на 155-цата и си кара и работи пез проблем. Така че не е никак добре да се обвинява без доказателство.
А аз пазарувам на доверие от с формениците си но винаги си избирам хора коийто са продава ли неща или имат поне някаде тема за колата си или нещо такова :)