PDA

View Full Version : Спортен филтър JTD



TMAX
12-07-2010, 22:05
Колеги от много време се каня да ви попитам подходящ ли е спортния филтър за JTD и ако да, дали ще промени звука и в каква насока!Ако отговора на въпросите горе е положителен и някой има опит ще помоля да ме насочи и към читав сервиз за такива филтри!
Благодаря ви предварително

Satanism
12-07-2010, 22:12
За ЖТД не знам, ама като сложих един на старата Делта...вадеше уникален звук от навлизащия въздух...имаше и блоу-оф ефект, като пуснеш рязко газта от високи обороти :D

ReLeFNIQ
12-07-2010, 22:19
Да защо да не е подходящ. Може да си избереш вариант направо да поставиш спортен филтър без да препвавяш нищо, т.н "replacement". За кой знае каква разлика не може да се говори относно вървеж, но колата "взема" въздух 1 идея по добре. А относно звука, може би става малко по твърд, обаче аз съм с права тръба и незнам иначе дали ще се усети.

CTOMAHATA
13-07-2010, 10:42
Карам с K&N replacement филтър вече 4к километра. Няма никаква промяна в звука, но динамиката на двигателя е доста по-добра от хартиения.

Ако не вземеш replacement ще ти се наложи да правиш промени по турбо пътищата. Тогава може да очакваш и промяна в звука.

S_G_M
13-07-2010, 11:17
Аз моя филтър го махнах и си сложих оригинален . Стига , че карам дизел който си трака , ами и още повече да ми надува главата с този "спортен филтър" . За разлика във вървежа.... дали има и една идея , а и дебитомера ми беше целия затънал в прах.

TMAX
13-07-2010, 13:29
Благодаря ви колеги!

Turbon
13-07-2010, 14:15
Колега не е ли по-добре направо да си вземеш спотен ауспух.От него звука със сигорност ще се промени,така че да ти харесвам,щом толкова обичаш бръмчавицата :) направо действай.Ти тая кола да не би да искаш да я готвиш за WTCC шампионата :) ? Извинете ме за спама !

TMAX
13-07-2010, 14:51
Колега не е ли по-добре направо да си вземеш спотен ауспух.От него звука със сигорност ще се промени,така че да ти харесвам,щом толкова обичаш бръмчавицата :) направо действай.Ти тая кола да не би да искаш да я готвиш за WTCC шампионата :) ? Извинете ме за спама !


Тя е вече със спортен ауспух,който в никаъв случай не е шумен!Напротив аз не обичам бръмчавицата, именно затова попитах дали ще промени звука на колата,защото не искам да става по шумна!Единственото, което страшно много ме радва е турбо съскането!!!

mecan
13-07-2010, 23:50
мен друго ме притеснява дали 6те ми показва няква гре6ка после.колата е алфа 147jtd 16v 140ks.2004god.

TMAX
14-07-2010, 00:08
Грешка със сигурност няма да ти показва!

Jimy
14-07-2010, 11:00
Аз карам вече около 12-15 хиляди км с риплейсмънт филтър на K&N. Мисля,че на ниски и високи обороти колата е по-отпушена.
Звука не се промени, а за дебитомера не се притеснявам,защото филтъра е адски качествен! Когато го обслужвам, самия филтър е адски мизерен, но траболяците и дебитомера след филтъра са зацапани съвсем леко с много фин филм от прах. Обслужвам го на 8-10 хиляди км. Сега обмислям варианта за "конус" ,но със сигурност ще дам повечко пари за K&N ,точно заради звука...предполагам ,че ще се смени.

TMAX
15-07-2010, 12:51
Аз карам вече около 12-15 хиляди км с риплейсмънт филтър на K&N. Мисля,че на ниски и високи обороти колата е по-отпушена.
Звука не се промени, а за дебитомера не се притеснявам,защото филтъра е адски качествен! Когато го обслужвам, самия филтър е адски мизерен, но траболяците и дебитомера след филтъра са зацапани съвсем леко с много фин филм от прах. Обслужвам го на 8-10 хиляди км. Сега обмислям варианта за "конус" ,но със сигурност ще дам повечко пари за K&N ,точно заради звука...предполагам ,че ще се смени.

Благодаря ти за инфото колега!

trustworthy
15-07-2010, 13:13
Темата е била разисквана и преди - няма много ефект от спортни филтри при жтд, особено пък за звука.

mecan
15-07-2010, 15:03
аз то4но за конус имах предвид .

TMAX
15-08-2010, 20:00
Сложих replacement на K&N и разликата е минимална,но определено има!Най - положителния ефект е намаляване на пушенето!

venko
15-08-2010, 20:21
А да попитам кой филтър е по хубав конуса или replacement-a?

digitalundgrd
15-08-2010, 20:31
АКо можеш да изолираш конуса от топлия въздух под капака, то КОнуса е по-добрия вариант...В противен случай риплейсмънт..

Аз пробвах и 2-та варианта...С конуса звука беше много як, но цялата жега се набиваше в него и колата умира...Сега съм с риплейсмънт...звука не е толкова як, но пък колата върви по-добре!

venko
15-08-2010, 21:29
Извинявам се, че ще оцапам темата на автора, но ако може някой от по-запознатите да каже как се изолира конуса от топлия въздух.

CTOMAHATA
15-08-2010, 21:51
!намаляване на пушенето! И аз много му се радвам на този ефект. Особенно като гледам други алфи как чадят :)


...ако може някой от по-запознатите да каже как се изолира конуса от топлия въздух.
Как как? Слагаш го на мястото на единия фар, правиш специални въздуховоди за него ... въобще волна програма според фантацията и възможностите.

giliev
15-08-2010, 23:22
Елементарно. Просто до филтъра трябва да достига само студен въздух. Това зависи от местоположението му. Правил съм го преди на "Дедрата". Но ефекта е, че повече бучи отколкото да върви. Иначе филтър плюс ремап на JTD - то, ефекта е очевиден ! Естествено без катализатор !

TMAX
31-08-2010, 22:11
:th_up: И ПРИ МЕН КОЛЕГА Е МАХНАТ!