PDA

View Full Version : Имаме участник познал грешния отговор



KirilSol
15-07-2010, 07:26
+54км/час при ограничение 60... със хубава снимка от камерата на с.Малиново до Ловеч...каква следва?:stumm:

georgyg
15-07-2010, 08:04
Този въпрос е разискван поне 10 пъти във форума.

3 месеца колата на трупчета, глобата май е към 300 лв и някакви точки.

п.с. Има раздел за тези проблеми!

me4o4ko
15-07-2010, 08:14
Колега,ще ти дам един съвет,макар,че +54 км с нищо не те оправдават.
Понеже тези радари,сложени при камерките не са минали Метрология в България се считат за незаконни.
Когато получиш честитката по пощата или лично, отиваш във видеоконтрол на местното КАТ.Те би трябвало да ти напишат акт на място.Ти ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пишеш възражение,като текста трябва да е свързан с изправността на устройството,като споменаваш,че според теб скоростта ти в никакъв случай не е била такава.
След което следва дълго разтакаване,може би и дело,което те със съгурност губят,но в повечето случаи анулират акта,защото знаят,че пред съда не вървят.
Знам всичко това от разкази на колеги от региона на Бургас,където има 3-4 такива камери и доста хора изгоряха в първите дни след инсталацията им.
Иначе ако този сценарий не те устройва,прочети закона какво е наказанието.
Наскоро баща ми спечели дело срещу КАТ,но бе засякан от патрулка,бе спрян и му бе написан акт.При ограничение 60км/ч извънградско(до Пода Бургас-Варна) той е карал с 95км/ч .В самият акт пишеше с какво устройство е засякан.След което се консултира с познат адвокат и в крайна сметка се стигна до дело,което той спечели - съда отмени акта,а КАТ платиха раноските по делото.
Дано да съм бил полезен.
Успех и внимавайте със скороста - да не допускаме да се гаврят и по този начин с нас.

Pepo
15-07-2010, 08:57
+54км/час при ограничение 60... със хубава снимка от камерата на с.Малиново до Ловеч...каква следва?:stumm:
Честито бръснене!
Според това дали нарушението е извън или в града, а също и според категорията на ПС, намери си твоя случай по-долу:


Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената
максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:
1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 100 лв.;
4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 150 лв. и един месец лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;
5. за превишаване над 41 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право
да управлява моторно превозно средство;
6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 250 лв. и три месеца лишаване от право
да управлява моторно превозно средство.
(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се
наказва, както следва:
1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 50 лв.;
4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;
5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 150 лв. и два месеца лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;
6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 200 лв. и 3 месеца лишаване от право да
управлява моторно превозно средство.
(3) Водач на моторно превозно средство за обществен превоз на пътници и
опасни товари, който превиши разрешената скорост, се наказва, както следва:
1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;
4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;
5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 300 лв. и три месеца лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;
6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 400 лв. и три месеца лишаване от право
да управлява моторно превозно средство.
(4) Водач, който повторно превиши скоростта на движение с над 31 км/час, се
наказва с глоба 300 лв. и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за
срок три месеца.




...Успех и внимавайте със скороста - да не допускаме да се гаврят и по този начин с нас.
Да, направо си е гавра. За някакви си 54 км/ч над ограничението проблем правят...

Pinky
15-07-2010, 10:52
Принципно, не трябва така. Но аз не бих се наел да съдя колегата, имайки личен опит с това колко малоумни ограничения има из цялата страна.

pr_00f
15-07-2010, 11:33
+54км/час при ограничение 60...

Абе заеби ти малоумните ограничения из цялата страна.
+54 при 60 е също така и +24 при нормалното ограничение от 90 определено по закон. Което не е малко.

Абе карай - всеки си има глава на раменете и си преценява. Повечето хора като изгорят веднъж после си вземат поука.

търтей
15-07-2010, 13:48
Историята има две страни.
- Колегата не е много разумно да кара толкова бързо
- КАТ трябва да бъдат съдени по всякакъв повод, еле престанат да се заяждат за глупости, станат малко по-образовани и прочее. Пък току виж и ЗДвП се промени, щото сегашния е абсурден в много отношения.

koolio
16-07-2010, 01:08
Обжалване до дупка ! Пътят го знам, хубав е, спокойно се поддържат 120, но някой е решил да пълни бюджета от камери.

П.С. Това не го пиши в мотивите на жалбата! :)

nhg
16-07-2010, 01:19
Обжалване до дупка ! Пътят го знам, хубав е, спокойно се поддържат 120, но някой е решил да пълни бюджета от камери.

П.С. Това не го пиши в мотивите на жалбата! :)

Пътят че е хубав е вярно, има и добра видимост, ама там все пак има две бензиностанции една с/у друга (не казвам, че 60 е нормално ограничение).
Преди да сложат камерата аз минавах там с 80-90, мисля, че това е горе-долу адекватна скорост за конкретното място

hunter1989
16-07-2010, 02:17
+54км/час при ограничение 60... със хубава снимка от камерата на с.Малиново до Ловеч...каква следва?:stumm:

Колега отиваш в първият клон на Български Автомобилен Съюз , казваш им какъв е проблема и те оправят нещата срещу 100 лв (такса за членство) Днес на един приятел му взеха книжката и след 20 мин отиде и си я взе. Написаха жалба адвокатите , с тази жалба колегата си взе книжката и сега чака призовка от съда , кога да се яви на обжалването на акта. Днес бях всидетел на поне 4 такива връщания. Думите на хората бяха " Няма закон за движение по пътищата , който да не си противоречи с друг " . Отиди , ако има начин ще ти помогнат , но за снимка казаха че няма проблеми оправят я веднага .

Sm0k
16-07-2010, 20:06
Пътят че е хубав е вярно, има и добра видимост, ама там все пак има две бензиностанции една с/у друга (не казвам, че 60 е нормално ограничение).


И на всичкото отгоре идва малко тясно между двете бензиностанции, заради мантинелите с които са заградени. Колко трябва да е ограничението не се наемам да коментирам, ама 120 ми се вижда мааалко пресилено ;)

KirilSol
18-07-2010, 14:29
Благодаря на колегите за отзивчивостта...а иначе приказки от рода " ако Ботев беше с каска , а Левски с ботуши " нямат смисъл в случая. Това че съм нарушил правилата е ясно, аз само питах какви са последствията... ще последвам съвета на колегата "hunter1989" :surrender:

dilian alfa gtv
19-07-2010, 15:47
Благодаря на колегите за отзивчивостта...а иначе приказки от рода " ако Ботев беше с каска , а Левски с ботуши " нямат смисъл в случая. Това че съм нарушил правилата е ясно, аз само питах какви са последствията... ще последвам съвета на колегата "hunter1989" :surrender:
Колега аз днеска също получих такава честитка че съм сазнет с камера но от лизингодателя ми защото колата се води на тях сега чакам вече от кат призовка след като те са ги уведомили кой управлява автомобила.може ли да споделиш какъв е реда-отиваш в кат и ти правят акт на място или ти изпращат направо глоба с фиш или нещо такова сподели подробностите ако може.

achkar
19-07-2010, 16:00
Колега аз днеска също получих такава честитка че съм сазнет с камера но от лизингодателя ми защото колата се води на тях сега чакам вече от кат призовка след като те са ги уведомили кой управлява автомобила.може ли да споделиш какъв е реда-отиваш в кат и ти правят акт на място или ти изпращат направо глоба с фиш или нещо такова сподели подробностите ако може.
Колега теб къде са те гепали?

Pepo
19-07-2010, 16:02
Колега аз днеска също получих такава честитка че съм сазнет с камера но от лизингодателя ми защото колата се води на тях сега чакам вече от кат призовка след като те са ги уведомили кой управлява автомобила.може ли да споделиш какъв е реда-отиваш в кат и ти правят акт на място или ти изпращат направо глоба с фиш или нещо такова сподели подробностите ако може.
Отиваш в КАТ и се предаваш :Suicide:
После според нарушението.

dilian alfa gtv
19-07-2010, 16:07
Колега теб къде са те гепали?
Незнам точно къде колега нямам представа но дано не е превишена скорост че ще решат да ми вземат книжката и после следват обжалвания и т.н. а не ми се разправя с тях както и никой друг де.ако си имал подобен случай с камери сподели подробностите ако може.

Dob4i
19-07-2010, 18:02
тцтц аз все още таях някаква надежда, че камерите са просто за заблуда.... Значи и аз ще очаквам...

dilian alfa gtv
19-07-2010, 18:19
Някой има ли представа дали на магистралата варна-златни пясъци има камера с радар защото по спомен на датата когато са ме снимали през ноща карах в тази отсечка и то доста силно и по точно в района след дружба посока златните:drive:

tanatos
19-07-2010, 20:23
Някой има ли представа дали на магистралата варна-златни пясъци има камера с радар защото по спомен на датата когато са ме снимали през ноща карах в тази отсечка и то доста силно и по точно в района след дружба посока златните:drive:

Има и в двете посоки камери с радар-детектори. Но мисля, че след Дружба няма.Ако по обратния път си минал с по-висока скорост през входа на Варна, там ще да е станало..А може на отиване покрай Шела да си минал по-бързичко :)

me4o4ko
19-07-2010, 21:02
Незнам точно къде колега нямам представа но дано не е превишена скорост че ще решат да ми вземат книжката и после следват обжалвания и т.н. а не ми се разправя с тях както и никой друг де.ако си имал подобен случай с камери сподели подробностите ако може.

Колега,прочети вторият пост в темата и ще ти стане ясно какво трябва да направиш.
Ако имаш въпроси,питай на лично,понеже познавам доста хора,които са снимани от камери и нито един от тях няма наказание.Необходимо е обжалване на акта с ОПРЕДЕЛЕН ТЕКСТ.
Поздрави!