PDA

View Full Version : Тъпия селеспийд пак се скапа...



JIOVANI
17-07-2010, 22:27
тъпия селеспийд пак се скапа... казват че е помпата; някакъв кабел се прекъснал; ремонтира ли се. А колко струва нова

JIOVANI
18-07-2010, 00:59
май не случих на майстор.. взеха ми 140 лв. за някво кабелче разпоено. уж... към четките и след 5 дена пак сгъна....

dobromirski
18-07-2010, 09:51
Ами обратно при майстора. Явно е сгрешил. Сега остава да си оправи грешката !

JIOVANI
19-07-2010, 21:10
а колко струва нова хидравлична помпа...... или пък само моторче...ако може..?

stef_nikolaev
19-07-2010, 22:53
Ако проблема е само в помпата, това е лесна работа, още повече ако е от четките, но там трябва да пипа някой, който разбира, а не да прави тъпи спойки или да ползва нискотемпературен припой, който да се размеква като напече помпата, даже мисля че връзките не са със спойка а са механични. Дано да се окаже проблема само в помпата (в което се съмнявам). Трябват си добри майстори за selespeed !
Иначе виж този пост, колегата ilya75 предлага помпи, може да го питаш: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34244&page=4

fiore
20-07-2010, 10:09
май не случих на майстор.. взеха ми 140 лв. за някво кабелче разпоено. уж... към четките и след 5 дена пак сгъна....

За 10 лв ти оправят кабелчето и нямаш проблеми. Смяната на четки пък е 20-25. Не знам какви майстори ползвате, но явно си мислят че щомм е нещо което не е често срещано могат да ти вземат много пари и ако стане фал да се оправдаят че е спесифично и капризно или да се измъкнат с думите " повече от това не може. опитах се да ти спестя по големи разходи но това по принцип не се ремонтира"