PDA

View Full Version : Помощ за електронните компоненти в ключа на АР147



Zarini
18-07-2010, 01:45
Колеги, на прикачената снимка е платката на ключа на Алфичката от подписа. Дистанционното управление естествено не работи - при натискане на който и да е от трите бутона диодчето светва за секунда и изгасва. При ревизията му забелязах липсващи компоненти /в ограденото поле/ - откъртените контактни полета са четири.
Някой знае ли какво е запоено там в нормално работещ ключ и с какви стойности е?
Ако пък го съживя с малко помощ от някой знаещ - :cheers:

zombiran
18-07-2010, 09:47
Дано ти помогне, колега.

Zarini
18-07-2010, 10:15
Мерси много за снимките, колега!
Явно липсващият "виновник" е един и е с четири крачета, но не му се чете номерът.
На мен видът му не ми говори много, но някой добър електрончик или алармаджия сигурно ще го разпознае какво представлява:sniping:

speеdddddd
18-07-2010, 18:18
Ако имаш път към София , мога да ти дам телефон на един човек който може да свърши работа . :static:

Zarini
18-07-2010, 21:02
Ако имаш път към София , мога да ти дам телефон на един човек който може да свърши работа . :static:

Екстра - давай, ако прецениш - на ЛС!
В четвъртък съм в София по работа.

Zarini
27-07-2010, 01:45
Колеги, засега нищо не става от оригиналния ключ - липсващият елемент е кварцовият стабилизатор на честота, който за отделните автомобили е различен... иди го разбери какъв е, при положение, че я взех с един ключ, без кодове, карти и т.н.
Обаче срещу 190 лв. количката вече има аларма с два сгъваеми ключа с доста функции, гаранция и т.н. Е - не са толкова красиви като оригиналните, но и те са сгъваеми, и най-важното - управляват си дистанционно всичко необходимо - откл./закл. врати и багажник, аларма в разл. режими и т.н. Снимал съм ги на прикачените файлове.

С благодарности на всички отзовали се!
Zarini