PDA

View Full Version : Проблем с централно заключване.



milev86
18-07-2010, 15:14
Днес като включих алармата, да заключа колата, централното не пожела да се задейства и колата не се заключи. Пробвах пак няколко пъти - не. Само алармата си се включва нормално, но централното не се задейства.
Пробвах да я заключа ръчно. С ключа, като врътна се заключва и отключва само едната врата, но не и всички, както мисля би трябвало да бъде.... Някаква идея, някой?! :ghost:

mirchozo
18-07-2010, 16:17
И на мен ми се е случвало, при мен се оправя като дам на контакт. Много рядко се случва, предимно ако съм отключил колата и после я заключа без да съм я палил, щото понякога си забравям ключовете за вкъщи на дръжката на шоф врата. Случва ми се доста рядко това явление, явно нещо модула за централното се бъгва от време на време.

milev86
18-07-2010, 16:20
Пробвах и на контакт и пак не се оправя...

Sunny
18-07-2010, 16:47
Бушоните прегледа ли ?
Ако ти се занимава да разглобяваш виж дали имаш напрежение на машинките за централното - това при положение ,че бушона е здрав .

milev86
18-07-2010, 16:51
Бушоните прегледа ли ?
Ако ти се занимава да разглобяваш виж дали имаш напрежение на машинките за централното - това при положение ,че бушона е здрав .
Къде да го търся този бушон?! Къде се нимари точно на таблото?!

oem
19-07-2010, 10:19
Пробвай да запалиш. И при мен се получава така понякога.

mlazarov
19-07-2010, 15:22
При мен се случва няколко пъти.
Последния път обаче не проработи с палене на двигателя.
Оказа се, че блока за централното е изгорял. На същия блок е и управленито на предните прозорци. Получи се много комична ситуация: приятелката ми натиска копчето за сваляне на нейния прозорец и свали моя:) След което замириси на изгоряло от жабката (там се намира модула).

Сега си търся този модул - ако някой има идея от къде ще съм благодарен.

flame2009bg
31-07-2010, 09:19
Колега, преди няколко дена и при мен се получи същата ситуация! Оправи се като откачих и закачих клемите на акумулатора :D не ме питай защо стана това, ама факта е че се оправи :)) един приятел с Audi ме светна тоя номер.

kaloiannnnn
17-03-2011, 19:06
Колеите при мен е същото самоче като дам на контакт си работи както трябва щом врътна ключа край спира откачих закачих клеймата нищо този модул каде точно се намира да го погледна аларма и бушон на таблото си е наред общо са ми два за централното здрави са какво ли не правих неще и неще дане би някоя маса да е дала фира?:sad:

Daniele
19-03-2011, 11:20
Същото и при мен ?! :X .... Хмм, пробвах повечето предложения, но не :D ... Пробвах и да заключа шофьорската врата с ключа ... последствието е, че се заключва, но после не иска да се отключи. Мисля, че в нея е проблема ;X . Някои да има други идей ?

StanG
19-03-2011, 11:31
Ъъъъ...опитай да задържиш бутона на ключа 1-2 сек. При мен проработи.

Daniele
23-03-2011, 23:44
Никъв ефект ...

Daniele
26-03-2011, 11:56
Останах без думи ... свалям си десния прозорец докато си карам и така, както централното не работеше, изведнъж започна да си се отключва и заключва колата.. (на няколко пъти). Прибрах си се, паркирах си я ... заключих си я ръчно, пуснах си алармата ... и на другия ден слизам и чудо !! ... централното си работи без проблем ?! Възможно ли е да е имало вода някъде по електрониката?! Проверих сички кабели да не дават на късо ... проверих блока на централното, да не е изгорял ... проверих бушоните, всичко си е наред ?! :disgust:

Mury
26-03-2011, 12:41
Останах без думи ... свалям си десния прозорец докато си карам и така, както централното не работеше, изведнъж започна да си се отключва и заключва колата.. (на няколко пъти). Прибрах си се, паркирах си я ... заключих си я ръчно, пуснах си алармата ... и на другия ден слизам и чудо !! ... централното си работи без проблем ?! Възможно ли е да е имало вода някъде по електрониката?! Проверих сички кабели да не дават на късо ... проверих блока на централното, да не е изгорял ... проверих бушоните, всичко си е наред ?! :disgust:

Те тва е караш Алфа за бога,италианките са единствените коли,в които нещата се оправят от самосебеси:jumping::jumping::jumping::jumping::jum ping:

Falegname
26-03-2011, 20:36
И не само колите им се оправят от самосебе си.Всичката им техника дет е с електроника е така. Има си собственно мнение и си прави каквото си ще. Даже и от завода производител незнаят защо е така. :D

Beretta
22-06-2011, 22:51
Здравейте колеги,за да не отварям нова тема ще използвам тази за да споделя болката си..и така,имам проблем с централното заключване,който ми е много странен защото съм доста наясно с колите и особено с електрониката,но този проблем не ме навежда на никакви идеи.....започвам с обяснението ! Колата има допълнителна аларма защото при откачане и закачане на акумолатора се обажда,а в купето дори има обемни датчици,но незнам дали изобщо действат,както и да е....на корите зад волана отстрани има монтирано едно черничко със сиво бутонче и червен светодиод които започва да свети когато колата се заключи (но с дистанционото в ключа) и изгасва при отключване...незнам за какво е въпросната урудка,но определено е нещо към алармата...може и имобилайзер да е,незнам и аз.....загадката в случая е че колата реагира на сигнала на дистанционното и при отключване и при заключване с тази разлика,че при заключване централното не заключва и трябва с ключа....иначе си светват мигачите и светодиодчето на онова черното.....всичко си е както преди само дето на заключване не иска,а само на отключване работи централното...а сега де :(

Bobo
22-06-2011, 23:42
Здравейте колеги,за да не отварям нова тема ще използвам тази за да споделя болката си..и така,имам проблем с централното заключване,който ми е много странен защото съм доста наясно с колите и особено с електрониката,но този проблем не ме навежда на никакви идеи.....започвам с обяснението ! Колата има допълнителна аларма защото при откачане и закачане на акумолатора се обажда,а в купето дори има обемни датчици,но незнам дали изобщо действат,както и да е....на корите зад волана отстрани има монтирано едно черничко със сиво бутонче и червен светодиод които започва да свети когато колата се заключи (но с дистанционото в ключа) и изгасва при отключване...незнам за какво е въпросната урудка,но определено е нещо към алармата...може и имобилайзер да е,незнам и аз.....загадката в случая е че колата реагира на сигнала на дистанционното и при отключване и при заключване с тази разлика,че при заключване централното не заключва и трябва с ключа....иначе си светват мигачите и светодиодчето на онова черното.....всичко си е както преди само дето на заключване не иска,а само на отключване работи централното...а сега де :(

Това е най-вероятно фабрична аларма и проблема ти е в едно реленце вътре в алармата, дори да е аларма вързана към централното проблема пак е там. Трябва да поразглобиш да намериш алармата и да установиш дали тя управлява директно централното или се управлява от оригиналния модул за централно заключване на колата и при двата вариянта търси проблема в липсващ сигнал заключване от алармата - явно централното се управлява от ключа, шом се включва алармата и мигачите, има само проблем със сигнала за заключване или в самото реле което сработва при сигнал за заключване..... нещо много изписах ма нали си писал че разбираш би трябвало да нямаш проблем да я разгадаеш ако не успееш от раз ще ти пуснем схеми на електриката ;)

Beretta
22-06-2011, 23:59
Благодаря за отзива колега,алармата със сигурност е допълнителен монтаж а не е оригинална,а централното си се упрвлява от ключа,и предполагам по пътя на логиката,че алармата просто взима сигнал от него,за мен проблема в този случай трябва да е в оригиналния модул и по точно там откъдето идва сигнала за заключване към машинките.....именно той се губи,трябва да разбера къде е този модул,и как работи...няма да се учудя ако открия и пукната спойка...това си е нормален проблем по всички коли...най-учудващото е че като въртя с ключа отвън на дръжката всичко се заключва,и после се отваря с дистанционното :)

Beretta
23-06-2011, 13:41
Изчетох всички чуждестранни форуми,но се оказа,че точно като моя проблем никой няма...отваря с дистанционното,но не затваря,а колата приема сигнала за заключване защото светлините се пускат,и диодчето на алармата светва,и се налага да я заключвам ръчно,от ключалката на вратата,демек централното си работи идеално,но не и при опит за заключване от дистанционното ! Ужас :Х

tonov
23-06-2011, 19:33
Колега, нещо май си чел през ред. Бобо ти е написал - намери алармата и провери релето, което отговаря за заключването.
Централното се управлява по два кабела (шини) - едната за заключване, другата за заключване - които съответно се дават към маса. Когато заключваш с ключа, ти замасяваш въпросната шина механично от датчика в ключалката. Когато заключваш с алармата, шината се свързва за момент към маса от вградено в алармата реле. Според мен именно то, или връзката към него е твоят проблем.

Beretta
23-06-2011, 19:51
Kъде да открия въпросната гад....модула в който е релето демек ?

tonov
23-06-2011, 20:00
Тука вече е трудното :( Зависи от въображението на този, който е слагал алармата. Общо взето, тръгваш по някой кабел (примерно този за лампичката) и на края ще я намериш ;)

Beretta
23-06-2011, 20:13
Точно тук се обърквам....това централно при положение че е вградено в оригиналния ключ на колата защо трябва да се управлява от допълнително слаганата аларма...не трябва ли по-скоро оригиналното централно да активира и деактивира алармата при отключване и закючване...въпросното реленце което командва централното не трябва ли да е в някой фабричен модул на автомобила......алармата би трябвало да командва централното ако и то е допълнително монтирано или се бъркам?

tonov
23-06-2011, 23:28
Тука можем само да гадаем как е свързано, при положение че сам твърдиш, че не си със заводската аларма :roll:

nait
17-05-2017, 11:07
може ли някой да ми каже къде се намира релето за отключване на багажника на алфа 147 1,6 120 конски сили модел 2002 година преди фейслифта