PDA

View Full Version : зейна ми прага



endeavour
19-07-2010, 18:25
След последното вдигане с подемника в сервиза за да ми сменят един носач видях,че левият ми праг се е откачил от щипките в задния край и е цъфнал като шефката на парламента пред столичен вестник. Като се позагледах установих че последните две щипки направо са се строшили и няма с какво да се хванат към купето. Опитите ми да ги намеря в два магазина не доведоха до резултат. Някой да има идея кво праим сега?

chriss
19-07-2010, 19:24
Свински опашки или тел :D :D ..Майтапа на страна колега, много е кофти така. Виж в някоя автоморга.. може да намериш счупен праг и да вземеш само щипките вместо да те карат да го купиш целия.. според мен това е най-добрия вариант. За друго не се сещам в момента. ППС виж щипките от праговете на всякакви коли.. мисля, че все някои ще паснат. Надявам се да съм ти бил полезен :)

Megadet
19-07-2010, 19:36
Страшни тъпаци са тези майстори, аз така ходих при един казвам му да подложи нещо на подемника той не, замалко да ги счупи. Нашите коли не са като другите, трябва да се подлага нещо на лапите на подемниците иначе резултата е чупене на щипки и кривене на прагове.

umax
19-07-2010, 20:46
Страшни тъпаци са тези майстори, аз така ходих при един казвам му да подложи нещо на подемника той не, замалко да ги счупи. Нашите коли не са като другите, трябва да се подлага нещо на лапите на подемниците иначе резултата е чупене на щипки и кривене на прагове.

Мхм сигурно е така. Ако си бяхте направили труда да се нагъзите до колата и погледнете отдолу ясно се вижда място за поставяне на лапата на подемника малко по-навътре. И праговете са непокътнати :grandpa:

endeavour
20-07-2010, 06:25
това с нагъзването си го знаем всички българи.Тука обаче става въпрос за фирмен сервиз,дето по мои наблюдения около 70 на сто от всички ремонтирани коли са италианки.И все пак около колата се гъзят двама монтьори дето би трябвало да знаят къде се слагат лапите на подемника.Както и да е...Не ми се слагат слагат свински опашки,така че мисля да сваля прага и да монтирам на купето метални планки на ъгъл и после да фиксирам прага към тях с неръждаеми винтове.Намерих си играчка за уикенда.

BO
20-07-2010, 10:06
това с нагъзването си го знаем всички българи.Тука обаче става въпрос за фирмен сервиз,дето по мои наблюдения около 70 на сто от всички ремонтирани коли са италианки.И все пак около колата се гъзят двама монтьори дето би трябвало да знаят къде се слагат лапите на подемника.Както и да е...Не ми се слагат слагат свински опашки,така че мисля да сваля прага и да монтирам на купето метални планки на ъгъл и после да фиксирам прага към тях с неръждаеми винтове.Намерих си играчка за уикенда.

Да бе да си дупчиш колата и да се занимаваш с глупости.
Взимаш едно от тези монтажните лепила, които ги рекламират по телевизията на Хенкел "Момент фикс", лепиш и няма ядове.
Аз така залепих на една Форд К пластмасите и няма мърдане 3-та година, а хем знаеш колко е там площта :)
А и го надраха от една стена след това и пак не мръдна:zzz:
Само гледай ако стигнеш до този вариант, защото изглеждат еднакво, ама се различават по числата и са за различни приложения.
Аз взех най-якото което е от минус не знам си колко градуса до плюс не знам си колко :)

kartell
20-07-2010, 10:12
Само щипките ли са ти счупени или няма къде да се закачат. Аз преди време си купувах такива щипки от александър ауто (то друго от там май не съм купувал :gayfight: ) по 3-4 лева бяха някъде. А относно подемника 166-цата е доста по удобна за вдигане от 156, но и с двете трябва да се внимава.

endeavour
20-07-2010, 17:27
Счупени са пластинките,с които щипките се захващат към купето. А за варианта с лепенето не се сетих - явно още не съм наясно с новите лепила. Благодаря за идеята!

V@K@T@
20-07-2010, 18:10
Мхм сигурно е така. Ако си бяхте направили труда да се нагъзите до колата и погледнете отдолу ясно се вижда място за поставяне на лапата на подемника малко по-навътре. И праговете са непокътнати :grandpa:
Именно

Да бе да си дупчиш колата и да се занимаваш с глупости.
Взимаш едно от тези монтажните лепила, които ги рекламират по телевизията на Хенкел "Момент фикс", лепиш и няма ядове.
Аз така залепих на една Форд К пластмасите и няма мърдане 3-та година, а хем знаеш колко е там площта :)
А и го надраха от една стена след това и пак не мръдна:zzz:
Само гледай ако стигнеш до този вариант, защото изглеждат еднакво, ама се различават по числата и са за различни приложения.
Аз взех най-якото което е от минус не знам си колко градуса до плюс не знам си колко :)
оуу благодаря за идеята и на моите прагове им се счупиха щипките зимата и тъкмо се чудех как да ги направя ... само имам 1 въпрос ако след време реша да ги сменям праговете ... как ще ги махна :)

Ramsezsh
21-07-2010, 01:26
И на мен единия ми праг отзад е със счупени щипки. Опрделено съм се замислил за силикон - той обикновено върши работа във всякакви ситуации. Просто ще го лепна на 1 -2 маста и всичко е ОК.

endeavour
21-07-2010, 07:33
... Благодаря за идеята!


Именно

оуу благодаря за идеята ... :)

Аз не смятам да си сменям праговете даже и след време,така че идеята ми върши работа. За което и благодарих на колегата.

BO
23-07-2010, 09:48
...
само имам 1 въпрос ако след време реша да ги сменям праговете ... как ще ги махна :)

Ами примерно със секача директно:tooth:

п.п. Щом идеята ви допада да ви подготвя за още нещо.
Пригответе си изделия с които ще фиксирате пластмасата на мястото, където трябва да бъде. Особено ако пластмасата е леко деформирана и все иска да стои в положение както не трябва да бъде.
Това монтажно лепило не втвърдява както е по рекламите.
Трябват си му едни 24 часа ако искате да стане както трябва.
За това всякакви съчки, шишарки, щипки от простора биха ви свършили перфектна работа, примерно

dakata
28-07-2010, 21:58
Аз се убих да ги тъся тея тъпи копчета във всички възможни магазини,даже и в Турция не ги намерих,щото в магазина на Алфа Ромео ми ги обявиха на цена ЗАБЕЛЕЖЕТЕ!!!!!! 100лева !!!!!!!! 10 броя(комплект били)оригинални.Направо умрях от смях :))))))Викам им с тел ша ги вържа ама толкова пари за 10 пластмаси няма да дам.Ама тва е идея с монтажното лепило.Благодарско на колегата!!!!

Pepko-Bepko
28-07-2010, 23:08
Добре де от някоя морга здрави не мои ли да ги извадиш?

endeavour
29-07-2010, 11:50
Добре де от някоя морга здрави не мои ли да ги извадиш?

Може,разбира се. Само дето в Пловдив от година време насам има само една 166 в морга и тя е със строшени щипки,щото циганите не си играят да свалят внимателно праговете.