PDA

View Full Version : Проблем с алфа 156 селеспийд



kokosaniq
20-07-2010, 18:40
колеги преди време смених двигател купих го от ауто италия на 90хил. отличен след което поставен,обслужен както си му е реда всичко ремаци ролки масло филтри разполагам с фактури за тожа кое съм сменял ако някой се интересув дали лъжа за нещо: но,скоростите не ми се изписват на дисплейчето,имаше зуумер на задна предавка не се чува ,всички скорости са си наред,колата си варви платено е застраховка, данък,минат преглед двигателя не съм го минавал имам всички докоменти за него, имам два носача разбити,предна броня за пребоядисване може ли някой да ми каже колко пари може да взема вече от тая кола, че сам вече пред криза ПОМОЩ!:surrender:

kokosaniq
20-07-2010, 19:25
проблема не в двигателя,той си е пушка

fiore
21-07-2010, 13:56
Колега, дай подробности- къде си сменял двигателя. Вероятно са забравили да закачат разни неща касаещи селеспийда. Носачи и броня можеш да смениш в някой от сервизите от "общ технически". Аз ти препоръчвам ако ще си караш колата да не се водиш по най ниска цена а да си вземеш или оригинална част или да рециклираш твоите , ако са оригинални. Евтиното почти винаги излиза два пъти по скъпо от скъпото с течение на времето. Ако щ е я продаваш- вече си назад. колкото и добър д ъти е двигателя- малко хора се интересуват от товаи търсят само ниска цена. Никой не отчита че е по важно да имаш здрав двигател и ходова част и помътняла боя от това да имаш перфектна визия и трошлива техника.

kokosaniq
21-07-2010, 19:54
ако и направя диагностика на скоростната кутия 6те се виде ли от каде е проблема мерси за съвета

fiore
22-07-2010, 11:03
Мисля че не. Предполагам не са закачили или са прекъснали при монтажа връзката, която показва на коя предавка е колата и включва зумера. Смяната на двигател не влияе върху работата на робота- две отделни ЕКУ-та са

kokosaniq
22-07-2010, 15:11
ако може6 да ми каже6 каде се намира букса ли е или обувка,за да знам какво да кажа на майстор4ето

sheim
23-07-2010, 08:13
Колега закарай я на някой от форумните сервизи..че мое ти побелеят косите:)

fiore
24-07-2010, 01:17
Той ако не го знае къде е по добре да не пипа. Но иначе се намина в ляво от волана под пластмасовия капак при предпазителите

kokosaniq
27-07-2010, 12:39
значи последно днес ходих на диагн. казаха ми че абсолютно всичко е наред ,обаче има някаде прекъсване до дисплейчето,дали кабел4е или букса.Свалях обортомера почиствах входа и изхода но нестава,светва за секунда и огасва,май 6те трябва друг за да проверя дали е от него или не

mod edit:Колега предвид че си нов във форума само тук предупреждавам- НЕ ИЗПОЛЗВАЙ 4 и 6 вместо хубавите букви от кирилицата!

kokosaniq
27-07-2010, 16:44
добре извинете за това че съм ги написал така

dobromirski
28-07-2010, 08:33
http://homepage.mac.com/paul_denyer/selespeed/page43/page11/page11.html

NOTE: On the CAN line (Pin 33-45) the following signals are available: Accelerator pedal position, engine torque, water temperature, car speed; whereas CFC 208 uses this line to control the on-board panel display and the torque requests to the engine control when changing gear. В същото време малко по-нагоре в описанието на пиновете на ЕЦУ-то : 15. Data display control output
Само, че тук не са написали крачетата, а само са ги описали. Поразрови се из нета и намери коректно описание на изходите на крачетата. (Според схемата отдолу, мисля, че е 48 или 49-то краче)
Ти да не си сменял ЕЦУ-то ? Защото на 147-цата е по CAN, а на 156 е по отделен кабел !

kokosaniq
28-07-2010, 21:39
не несъм сменял ецу-то
,6те проверя по схемата