PDA

View Full Version : Още един проблем с паленето



skyplex
23-07-2010, 00:31
Здравейте видях че има такава подобна тема но не намерих това което ми трябваше... Та имам проблем още от самото купуване на колата го прави но напоследък зачестиха мисля че е от стартера но не съм сигорен когато завъртя ключа вместо да се запали се чува някакъв странен шум и неможе да запали изключвам от контакта паля отново оправа се сичко е добре но понякога много често ми го прави и то мисля че най-вече лятото чакам всички лампи да изкаснат тогава въртя но пак същото. Някой зблъсквал ли се е с този проблем. Alfa 156 1.8

ФЕРАРИСТ
23-07-2010, 01:22
Стартера нормално ли върти?

Novachev
23-07-2010, 07:59
обикновенно бендикса се раздува с годините и трябва да се смениструва някъде 40лв а смяната както се пазариш и при мен взе да го прави преди време този номер.
Ще те посъветвам нещо ако ползваш колата постоянно и разчиташ на нея не отлагай ремонта или поне взимай като пътуваш един двама помагаци да бутата защото ако е от бендикса накой ден ще стре напълно и тогава без бутане няма палене, а по принцип не е препоръчително палене с бутане .

myato
23-07-2010, 08:45
И аз съм на мнение,че проблема е в бендикса.Тупал съм го тоя тъпан на друга кола.Най-често си заминава щалтерът.Силовите му пластини се изяждат ексцентрично и изтегля котвата повече от необходимото.Това води до неправилно зацепване на зъбчатката на стартера във венеца на маховика,удари на зъб в зъб и в крайна сметка до подбиване на същите.Лошият контакт на силовите контакти води до висока консумация на стартов ток,без да върти стартера ефективно,а и контактите се разрушават още по-бързо и проблема ескалира.

lacho.lazarov
23-07-2010, 08:48
И аз имах подобен проблем с FIAT Tipo. Мислех че е стартера, а се оказа че клемите на акумолатора са хванали окис. Видимо клемите си бяха супер и много приличаше на проблем от стартера но след като ги почистих проблема изчезна. Почисти ги с хебна сода разтворвна във вода.

fulcrum
23-07-2010, 23:01
И аз имах подобен проблем с FIAT Tipo. Мислех че е стартера, а се оказа че клемите на акумолатора са хванали окис. Видимо клемите си бяха супер и много приличаше на проблем от стартера но след като ги почистих проблема изчезна. Почисти ги с хебна сода разтворвна във вода.
Странния шум ще да е от клемите ша знайш :moon:
:)

skyplex
25-07-2010, 23:39
Странния звук е като засмукване. А възможно ли е да е от акумулатора защото целия беше клеясал по клемите почистих ги! Но пак ги прави може ли да е от акумулатора спомням си че зимата правеше проблем при паленето а и се окислява. Другото което е в Стара Загора някой знае ли къде могат да оправят ако е стартера че Нова Загора читав сервиз май няма :starwars:

assassin's
26-07-2010, 18:52
бендекс 100% скоро го лекувах и моя!в Стара Загора има читаво място където ще ти обърнат нужното внимание,но най-добре колегата Ферарист ако има карта на мястото или адрес да ти даде,че ако почна аз да ти обяснявам няма да ме рабереш!!

skyplex
26-07-2010, 23:26
Аха! Аз дори от него купих преди няколко месеца една прожина на съединитела ще го питам :) Междодругото има един италиянски сервиз на Фиат Алфа и Ланчия до индустриалната зона за него ли ми говориш ? И още едно въпросче колко ти излезе на тебе цялата поправка да имам напредстава поне