PDA

View Full Version : Задните ел. стъкла не работят!?



Fushuu
25-07-2010, 12:49
Копчето за задните стакла между предните седалки на моята 155 е натиснато ,но прозорците не се вдигат нито от предните бутони,нито и от задните...а прозореца ми е свален... Не е бушон нито копчето за заключване се е прецакало (проверено)...

Благодаря предварително.

Xman
25-07-2010, 21:50
Как разбра, след като не си започнал с разглобяването..или замерва нещо

mimouzunov
26-07-2010, 00:36
Копчето за задните стакла между предните седалки на моята 155 е натиснато ,но прозорците не се вдигат нито от предните бутони,нито и от задните...а прозореца ми е свален... Питам предварително преди да съм тръгнал да разглобявам туй-унуй. Не е бушон нито копчето за заключване к се е прецакало...

Благодаря предварително.

Като натиснеш копченцето за пускане на задните ел стъкла (до ръчната) светват ли светлинките на копчетата!?

toki4a
26-07-2010, 01:46
Копчето за задните стакла между предните седалки на моята 155 е натиснато ,но прозорците не се вдигат нито от предните бутони,нито и от задните...а прозореца ми е свален... Питам предварително преди да съм тръгнал да разглобявам туй-унуй. Не е бушон нито копчето за заключване к се е прецакало...

Благодаря предварително.

като за начало почисти бутона за пускане за задните ел. стъклас контатен спреи :lupe:

Fushuu
26-07-2010, 14:01
Конзолата между предните седалки е проверена и копчето работи (сложих букстата му на копчето за светлините за магла-и двете копчета работят) но стаклата пак не работят...

Fushuu
01-08-2010, 15:29
Знам каде е проблема- няма захранване към задните врати,дори и копчетата за вдигане на задните прозорци между предните седалки не се осветява както обикновенно.
Не мога да реша проблема сам... Ако знаете ЕЛ техник в пловдив помагайте!

vaklinator
05-08-2010, 23:34
Смени релето.
Намира се под задната седалка. Просто така си стои в изолацията на пода. потърси го. трябва да чуваш леко цъкане когато натискаш бутона за включване/заключване на задните стъкла. Успех.

Fushuu
06-08-2010, 12:09
Много,много,много Благодаря!!!
Захващам се за работа ,докато сам свободен...

---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 11:49 ----------


Смени релето.
Намира се под задната седалка. Просто така си стои в изолацията на пода. потърси го. трябва да чуваш леко цъкане когато натискаш бутона за включване/заключване на задните стъкла. Успех.

Да така е,както каза...Намерих го,проверих го и е за смяна

vaklinator ,много ти благодаря човече,спести ми доста главоболия.. с този постоянно отворен прозорец колата ми стоеше неизползваема.Бяха ми казали да го вдигна на рака,но като видях шантавата система (без жила и макари)- италианска му работа ...

vaklinator
06-08-2010, 12:29
Много,много,много Благодаря!!!
Захващам се за работа ,докато сам свободен...

---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 11:49 ----------



Да така е,както каза...Намерих го,проверих го и е за смяна

vaklinator ,много ти благодаря човече,спести ми доста главоболия.. с този постоянно отворен прозорец колата ми стоеше неизползваема.Бяха ми казали да го вдигна на рака,но като видях шантавата система (без жила и макари)- италианска му работа ...


Спокойно! Нали затова сме колеги от този форум. Радвам се че си решил проблема и че съм допринесъл с нещо. Рядкост са 155 с 4 ел. прозорци, ако има още нещо питай смело. :)

П.П. не се опитвай да го вдигнеш "наръка" насила, няма да стане! Системата е сложна, двигателчето завърта друга предавка посредством ремък и е много измъчена история....

Fushuu
06-08-2010, 14:22
Да попитам за още 1 ел.проблем-едната задна врата не се заклучва от централното.В тази кола все някакви дреболии развалят кефа...

vaklinator
06-08-2010, 20:43
Да попитам за още 1 ел.проблем-едната задна врата не се заклучва от централното.В тази кола все някакви дреболии развалят кефа...

Отвори си широко вратата и между двете панти ще видиш един гумен маншон. предполагам, че там имаш скъсан или притрит кабел. Провери си ги вскичките, ако не е това значи си за смяна на бравата. Имам читава брава от лява задна врата, не зная коя ти е дефектна, но е малко вероятно, първо си провери кабелите в гофрата :)

don_pepone
10-08-2010, 15:28
Провери си наистина кабелите и ако са здрави първо свали кората и си сложи ръката на машинката докато в това време някой отключва и заключва централното. По този начин ако леко трепва машинката,но не отключва и заключва значи има захранване до нея но моторчето е сдало багажа. Така стана с моето на шофьорската врата.

Fushuu
11-08-2010, 12:01
Това да ми е най-малкия проблем в момента...Скаса ми се жилото (за ватрешната дръшка) на шофьорската врата ,Плус това проблема с стъклата не е от релето-то е здраво...И на ВСИЧКОТО отгоре Вече не се захранва и копчето за прозореца на предната дясна врата .Всичко е тръгнало на рзруха ,а даже не сам карал колата от месец...

don_pepone
14-08-2010, 14:13
Съболезнования ама то нали знаеш " не може на човек да му е гадно,ако може да му е много гадно" . Но не се плаши така са старите коли. Много е важно и на кого даваш да ти пипа колата, че аман от майстори