PDA

View Full Version : проблем с палене



jinkata
26-07-2010, 22:59
Здравейте колеги, имам 156-ца 1.8 Т.С. 99г. Много съм доволен от л да е проблемътколата и вече няколко месеца я карам без никви ядове. Но днес ми направи много кофти номер. При опит да я запаля ключът не можа да завърти и да даде на контакт и така час и половина. Все едно ключът е от друга кола. Така и не запали и колата остана да спи пред работата, а аз се прибрах пеша. Моля за помощ. Какъв би могъл да е проблемът?

myato
26-07-2010, 23:10
Намери грамотен ключар.Проблемът е механичен.

Novachev
27-07-2010, 07:36
Здравейте колеги, имам 156-ца 1.8 Т.С. 99г. Много съм доволен от л да е проблемътколата и вече няколко месеца я карам без никви ядове. Но днес ми направи много кофти номер. При опит да я запаля ключът не можа да завърти и да даде на контакт и така час и половина. Все едно ключът е от друга кола. Така и не запали и колата остана да спи пред работата, а аз се прибрах пеша. Моля за помощ. Какъв би могъл да е проблемът?
А да не би да ти се е заключил волана и за това да не може д завъртиш я пробвай докато се опитваш да вкараш ключа да раздвижиш волана в едната или другата посока.
Дуго което може да помогне ако не е от това е да пръснеш с WD-40 в патрона и да вкараш и изкараш ключа енергично няколко пъти и може да се оправи.

jinkata
27-07-2010, 09:57
Точно това пробвах вчера. Не помогна. Явно ще търся ключар