PDA

View Full Version : Скърцане от задната гума



skyplex
26-07-2010, 23:34
Здравейте !

От преди няколко седмици отвреме на време се чува някакво скърцане от задната дясна гума звука наподобява нещо подобно на все едно си натиснал леко спирачките и подскъцва от какво може да се чува това някой имал ли го е този проблем?

PIF
27-07-2010, 22:00
Колега , при мен се оказа блокирал спирачен апарат . Симптомите бяха същите , като твоите , но незнам какво караш - аз съм със 156 ТС

ФЕРАРИСТ
27-07-2010, 22:48
Виж дали има разлика в температурите на двата спирачни диска, макар че ако караш така от дълго време, надали ще е симптом.......жилата на ръчната също.......

skyplex
28-07-2010, 00:23
А ако се махне гумата няма ли да може да се види нещо?

1.8 ТС

Satanism
28-07-2010, 09:33
А ако се махне гумата няма ли да може да се види нещо?

1.8 ТС

вдигни я на крик и я върти във въздуха, може да те ориентира от къде идва шума :)
Ако махнеш гумата и можеш да въртиш диска-също ;)

fiore
28-07-2010, 09:51
Ако не си си сменял скоро накладките, може да се наложи да ги смениш, ако си ги сменял и тогава се е появило- може новите още да не са "улегнали" към дисковете. Възможно е блокиране на жилото на ръчната, но след каране накладката ще се изтрие и свиренето ще спре(освен ако не я дърпаш периодично).
Моят съвет е проверка:
1- състояние на накладки
2- състояние на жило на ръчна
3- проверка на спирачен апарат

Има и вариант маркучето на спирачките да се запушва при връщане, т.е да е за смяна.

В момента ти нахвърлям първите неща които аз бих проверил

skyplex
28-07-2010, 11:25
Мерси ! Преди няколко месеца ми се наложи рязко да натисна спирачките АБС-а прехърка и от тогава няколко дена ме държа дори и леко да натисна спирачката прехърква но се оправи ако това е оказало влияние на нещо и сега вече да си проличава ...