PDA

View Full Version : Нашите коли прекрасни и тяхното качество отвратително



bouncer
29-07-2010, 14:07
Днес с оргомно отвращение, възмущение и не малка доза бяс открих, че седалката до шофьора на новичката ми 159-ка е скъсана. Има около 1 см дупка на външната страна на дясната опора (откъм вртата). Освен това за ПОРЕДЕН път тропа вратата на багажника, а и от както гениите от Ауто Италия ми разглабяха задна лява врата за подмяна на дефектирала брава ми пляка и пращи тонколоната на въпросната врата. Освен това за втори пък в раммките на 2 месеца ми гори крушката на предния плафон, а круизконтрола два пъти се изключва сам и не желае да се стартира докато не загася колата. Тук в мен възниква много сериозна житейска драма. От една страна обожавам колата си, обожавам как изглежда, как вози, как стои на пътя, как набира. Обожавам усещането, че притежавам такъв мечтан автомобил. Щастлив съм с колата си. От друга страна, обаче, не мога да понасям честите и лигни и дефекти. Не мога да понасям покуртително слабото качество на официалния сервиз и възмутително високите му цени.

Не може ли просто да си карам колата и да се кефя? Защо трябва да си образувам нерви и бесове дали малоумниците от Ауто Италия ще ми признаят гаранционно щетата по скъсаната седалка (на кола купена януари 2009) и да се чудя как любезно да им обясня, че ако не я признаят ще си направя тапицерията от тяхната кожа. Доста съм афектиран и раздвоен в момента дали искам някога повече да си купя кола от лчбимата марка или да си карам старичките, но много по-качествени модели, а новите да ги гледам на снимка и да им се радвам.

M.Gruev
29-07-2010, 15:02
Подобна тема има и в Ситроен форума. Всеки там се оплаква от официалните сервизи тук в София, а и на други места. Истината е, че от представителствата за България на марката взимат доста често коли с дефекти на по-ниска цена. Чух и за случаи, в които в сервиза им е трябвало някаква част, която са нямали на склад и са си я взели от чисто нова кола и после са забравили да я върнат или са я подменили с такава втора ръка. Ако парите не са проблем по-добре малко отгоре и новичка от Германия примерно. Дефекти може да има, но със сигурност ще са по-малко и качеството там е по-добро. А иначе от Българските "МАЙСТОРИ" из тези сервизи май спасение няма...

rankovtsv
29-07-2010, 16:58
Ъпсурдистан!

valentino
29-07-2010, 17:24
Айде сега колега bouncer не ме отказвай от 159 ките натам гледам вече че 33ката я карам 17 години и искам нещо по така...а за по старите коли наистина си прав няма толкова електроника повечето е механика и може сам да се оправяш..но новото си е ново няма спор айде здраве да е!:wink:

viki
29-07-2010, 17:48
Хъх...да не би да няма "сефте" колата?http://www.foxes2.be/k/girl_blum2.gifhttp://www.foxes2.be/k/girl_haha.gif

GALIN4O
29-07-2010, 19:11
имам познат с мерцедес S500 и една вечер стана въпрос за коли и т.н. та човека вика : ко си мислите че мерцедес не се чупи ли,няколко пъти ми се е случвало вдигам капака гледам и нищо ме мога да направя,затварям капака и вдигам телефона...

ne0
29-07-2010, 20:26
споко скоро Алфа ще е собственост на VW и всичко ще си дойде на мястото

Bobi_33
29-07-2010, 20:49
споко скоро Алфа ще е собственост на VW и всичко ще си дойде на мястото

Даааа, тогава вече може да видим Алфа офроуд (на базата на Туарег примерно), наследник на 166 на базата на Ауди А6 с 4х4 и големи мотори. Топ версия на базата на RS6 - дааа, това звучи добре. Само италианците да не изсерат муцуна ала МиТо, че тогава пак резил.

Ivanov_
29-07-2010, 20:52
Даааа, тогава вече може да видим Алфа офроуд (на базата на Туарег примерно), наследник на 166 на базата на Ауди А6 с 4х4 и големи мотори. Топ версия на базата на RS6 - дааа, това звучи добре. Само италианците да не изсерат муцуна ала МиТо, че тогава пак резил.

Ама ти сериозно ли? :comphits:

Bobi_33
29-07-2010, 21:15
Ама ти сериозно ли? :comphits:

Е кажи къде не съм прав. За мен Алфа Ромео е загинала като марка през 1986г. , когато минава в чуждо владение. Оттогава до сега само назад, пък примерно ВАГ групата само напред.
Естествено ще ме разберат само хора, добре запознати с историята на Алфа Ромео - имидж изграден по писти и състезания. В наши дни Алфа Ромео няма фирмено участие в никой моторспорт, с изключение на ретро ралитата.

code
29-07-2010, 21:18
.............
То Алфа си е това - убий мА Убичам тА :chair: В един момент се чувстваш гъзар, в следващия като последния олигофрен, дето не послушал хората "каква кола трябвало да си купи" ..... :bad_evil::bad_evil: не се ядосвай, донт! :mrgreen:

Ivanov_
29-07-2010, 21:51
Е кажи къде не съм прав. За мен Алфа Ромео е загинала като марка през 1986г. , когато минава в чуждо владение. Оттогава до сега само назад, пък примерно ВАГ групата само напред.
Естествено ще ме разберат само хора, добре запознати с историята на Алфа Ромео - имидж изграден по писти и състезания. В наши дни Алфа Ромео няма фирмено участие в никой моторспорт, с изключение на ретро ралитата.

Това, дето казваш е така! Наистина Алфа не се намира в добро състояние и би тръгнала нагоре, ако това стане, но да гледам Алфа под ваг форма.... някак си няма да е същото, не мислиш ли?

Bobi_33
29-07-2010, 22:12
Това, дето казваш е така! Наистина Алфа не се намира в добро състояние и би тръгнала нагоре, ако това стане, но да гледам Алфа под ваг форма.... някак си няма да е същото, не мислиш ли?

Ми то и в момента не е същото. 159 е жив Опел. Само дизеловите мотори не са Опел. На всяка част има щампа GM. В моделите от 90-те пък има щампа Фиат-Ланча. Алфа за съжаление вече отдавна не е Алфа.
Колкото да това Алфа да бъде ФВ, и на мен ми е гнусно (най-омразната ми кола е ФВ) но може би това е единствения начин тая марка да оцелее. Италианците виждаме, че не я управляват кадърно. Ламборгини например в момента е домре и се развива, нищо, че е собственост на ВАГ , ма като видиш Мурсиелаго не ти ли се ускорява пулса?

koolio
29-07-2010, 22:32
Бояне, гневът ти е напълно основателен след като си набил в тая кола сигурно заплатите на учителките от една прогимназия за цяла година. Обаче от поста ти виждам, че причината не е толкова в колата, колкото в така наречения официален сервиз. Съмнявам се, че БМВ, Ауди, Тойота не дефектират. Обаче сервизите им не са на чак такова плачевно ниво като Ауто Италия. В предишната ми фирма имахме ГТ, закупено чисто ново, та мога да споделям доста непосредствени впечатления от тия малоумници.
И пак опираме до това, че реалните качества на една кола имат мнооого по-малко значение за продажбите от качеството на дилърите и на официалните сервизи ...

Коки
29-07-2010, 22:53
...Не може ли просто да си карам колата и да се кефя?...

Може. Ако нямаш "толкова много" претенции и си купиш Шкода ОСтавиЯ :)


...Защо трябва да си образувам нерви и бесове дали малоумниците от Ауто Италия ще ми признаят гаранционно щетата по скъсаната седалка (на кола купена януари 2009) и да се чудя как любезно да им обясня, че ако не я признаят ще си направя тапицерията от тяхната кожа...

Някои колеги от клуба бяха решили проблема като ходят при Йоанидис, до Серес - на 200 км от София.

ЗМЕЯ!
29-07-2010, 23:19
споко скоро Алфа ще е собственост на VW и всичко ще си дойде на мястото


Даааа, тогава вече може да видим Алфа офроуд (на базата на Туарег примерно), наследник на 166 на базата на Ауди А6 с 4х4 и големи мотори. Топ версия на базата на RS6 - дааа, това звучи добре. Само италианците да не изсерат муцуна ала МиТо, че тогава пак резил.

Стига сте всявали смут в Алфа редиците с ваще врели некипели бе прикрити Голфаджии такива!!! :smackbum:

Всяка марка има случки с лошо качество и проблемни бройки, а и не за първи път чувам за "изгодните" за вносителите стоварени в БГ дефектирали серии на некой прозводител! :pokey:

Bobi_33
29-07-2010, 23:35
Стига сте всявали смут в Алфа редиците с ваще врели некипели бе прикрити Голфаджии такива!!! :smackbum:

Всяка марка има случки с лошо качество и проблемни бройки, а и не за първи път чувам за "изгодните" за вносителите стоварени в БГ дефектирали серии на некой прозводител! :pokey:

Батка няма смут. Ако замесникът на 159 получи като топ версия V10 с 2 турбини и 4х4 от Ауди, ми купувам си я без да му мисля. Пък за дизелджиите ще има V12 TDI или по нашему казано JTDM, е не ти ли звучи добре? :spiteful:

Как са спирачките сега? От отрицателното ускорение при спиране трябва да им растат цици на момите, които возиш.

sa6o_roman
29-07-2010, 23:36
Ми то и в момента не е същото. 159 е жив Опел. Само дизеловите мотори не са Опел. На всяка част има щампа GM. В моделите от 90-те пък има щампа Фиат-Ланча. Алфа за съжаление вече отдавна не е Алфа.
Колкото да това Алфа да бъде ФВ, и на мен ми е гнусно (най-омразната ми кола е ФВ) но може би това е единствения начин тая марка да оцелее. Италианците виждаме, че не я управляват кадърно. Ламборгини например в момента е домре и се развива, нищо, че е собственост на ВАГ , ма като видиш Мурсиелаго не ти ли се ускорява пулса?

Ама има ли слухове за въпросната продажба или тук се зароди тази идея? Ако ВАГ купят Алфа ще стане идеално, нека помислим какви коли ще се произвждат:

- големи спортни лимузини - не (да не конкурират Ауди)
- народни коли ( шегичка)
- суперспортни автомобили (има вече Ламбо и Порше)
- последните два модела на Алфа (абсурд, те са чисти Сеати)

Верния отговор е малки спортни купета (и кабриолети), с приятен дизайн и приемлива цена. Е а дано... според мен Алфа трябва да произвежда предимно такива автомобили, а не http://www.alfabb.com/bb/forums/attachments/alfa-trucks-buses-marine-aviation-rail-industrial/139860d1242812744-alfa-romeo-van-commercialidep162by4.jpg

Bobi_33
29-07-2010, 23:39
Ама има ли слухове за въпросната продажба или тук се зароди тази идея?

Ми не е тука, извън България е.....

ЗМЕЯ!
29-07-2010, 23:40
Ама има ли слухове за въпросната продажба или тук се зароди тази идея? Ако ВАГ купят Алфа ще стане идеално, нека помислим какви коли ще се произвждат:

- големи спортни лимузини - не (да не конкурират Ауди)
- народни коли ( шегичка)
- суперспортни автомобили (има вече Ламбо и Порше)
- последните два модела на Алфа (абсурд, те са чисти Сеати)

Верния отговор е малки спортни купета (и кабриолети), с приятен дизайн и приемлива цена. Е а дано... според мен Алфа трябва да произвежда предимно такива автомобили, а не http://www.alfabb.com/bb/forums/attachments/alfa-trucks-buses-marine-aviation-rail-industrial/139860d1242812744-alfa-romeo-van-commercialidep162by4.jpg

Гледай до какви параноидно-шизофренични изказвания тип заключения доведохте бе Нено, ни въ е срам! :comphits:

Ivanov_
29-07-2010, 23:57
Все ми се струва, че евентуалното закупуване на Алфа от Ваг е невъзможно, щото в тоя случай Ваг ще трябва да купят целия Фиат груп, а това дори не искам и да си го помислям... така както е тръгнала работата, до 10-20 години в света ще се карат само автомобили на Ваг... не мерси... Пък и да си кажа, дизелите на Фиат пауъртрейн ми допадат в пъти повече от измислените тди-та... Лично за мен Алфа ще изгуби истинския си облик и за много от истинските алфисти, това вече няма да е същата кола... :no:

ЗМЕЯ!
30-07-2010, 00:03
Все ми се струва, че евентуалното закупуване на Алфа от Ваг е невъзможно, щото в тоя случай Ваг ще трябва да купят целия Фиат груп, а това дори не искам и да си го помислям... така както е тръгнала работата, до 10-20 години в света ще се карат само автомобили на Ваг... не мерси... Пък и да си кажа, дизелите на Фиат пауъртрейн ми допадат в пъти повече от измислените тди-та... Лично за мен Алфа ще изгуби истинския си облик и за много от истинските алфисти, това вече няма да е същата кола... :no:

Елементарно Уотсън!
За всички е ясно, че няма как да е вярна тази глупост.
Представяте ли си Ферари V12 TDI смех,смех... :tooth:

Bobi_33
30-07-2010, 00:06
Все ми се струва, че евентуалното закупуване на Алфа от Ваг е невъзможно, щото в тоя случай Ваг ще трябва да купят целия Фиат груп, а това дори не искам и да си го помислям... така както е тръгнала работата, до 10-20 години в света ще се карат само автомобили на Ваг... не мерси... Пък и да си кажа, дизелите на Фиат пауъртрейн ми допадат в пъти повече от измислените тди-та... Лично за мен Алфа ще изгуби истинския си облик и за много от истинските алфисти, това вече няма да е същата кола... :no:

Абе и аз все си мисля, че е по-добре БМВ да ни купят........

sa6o_roman
30-07-2010, 00:07
Ми не е тука, извън България е.....

дайте някво инфо :)


змейчо, ако успееш да обясниш кое беше параноидно-шизофренично може да поспориме, до тогава просто ще ти се смея.

bouncer, грижи се и за най-дребната драскотина по колата, докато самата тя ти харесва.

Bobi_33
30-07-2010, 00:11
Елементарно Уотсън!
За всички е ясно, че няма как да е вярна тази глупост.
Представяте ли си Ферари V12 TDI смех,смех... :tooth:

Що бре, тва ше бъде блек смоук едишън:tequilla:

Ivanov_
30-07-2010, 00:13
Абе и аз все си мисля, че е по-добре БМВ да ни купят........

Е, това вече не изглежда толкова болезнено, макар че тогава селските келешчета с е36 320 ще почнат да се надъхват - "Ето, ние ви купихме, следователно сме по-по-най..." :pokey::devil: Бе видяло се е, че на загиване е тръгнала работата... просто не виждам Алфа как ще се пребори с безмилостната конкуренция.... :no:

koolio
30-07-2010, 00:46
Верния отговор е малки спортни купета (и кабриолети), с приятен дизайн и приемлива цена.

Т.е. посредствени напудрени геймобили? Аз викам по-добре да изчезне ...

ЗМЕЯ!
30-07-2010, 00:46
Как са спирачките сега? От отрицателното ускорение при спиране трябва да им растат цици на момите, които возиш.

Незнам за бюста на мадамите брат, но кат забравя с к'ви спирачки съм вече и чат-пат се изсулвам на предния джам... :tooth:


дайте някво инфо :)


змейчо, ако успееш да обясниш кое беше параноидно-шизофренично може да поспориме, до тогава просто ще ти се смея.

bouncer, грижи се и за най-дребната драскотина по колата, докато самата тя ти харесва.

1.Инфото е от банда нашмъркани Итал-ентусиасти
2.И ти си ми смешен по много параграфи, но да не задълбаваме... :stretcher:


Що бре, тва ше бъде блек смоук едишън:tequilla:

Oгромният Бълващ Черньо а? :tooth:


Е, това вече не изглежда толкова болезнено, макар че тогава селските келешчета с е36 320 ще почнат да се надъхват - "Ето, ние ви купихме, следователно сме по-по-най..." :pokey::devil: Бе видяло се е, че на загиване е тръгнала работата... просто не виждам Алфа как ще се пребори с безмилостната конкуренция.... :no:

По оптимистично го давай братле, подхвърлиха ти тука некви оли-смехотворни измислици и ти веднага изкара сабята за Сепуко...ми недей така TAKE IT EASY! :pizza:

sa6o_roman
30-07-2010, 01:22
Т.е. посредствени напудрени геймобили? Аз викам по-добре да изчезне ...

е ти туко що нарече половината рожби на марката посредствени геймобили :no:

ne0
30-07-2010, 02:20
Т.е. посредствени напудрени геймобили? Аз викам по-добре да изчезне ...

батка е ся ако има един читав модератор ще ти тресне бан ма завинаги за дето псуваш по най-стойностното от марката

за мен или допусна прибързана грешка или си пълен олигофрен като с това не целя да те обидя просто аз се чувствам засегнат от думите ти

Иначе за вероятна продажба го знаем от италианци управляващи завод, който прави части за италиански коли. Може би слух.

KaTsArA
30-07-2010, 02:48
добре добре сички разбирачи нека си карам геймобила но в крайна сметка май вече и форум нямаме :Topic-is-closed-bg:

Mury
30-07-2010, 10:05
Абе треее ви кажа че няма нищо хубаво в това ВАГ да купи Алфа,аз следя отблизо качеството на ВАГ в последните 6 години,и трее ви кажа,че хич не е по-добро от на Алфа.В семейството имам Голф 5 2004,и той за 6 години прояви доста дефекти,които хич не са дребни.Как ви се струва на 40 000 км.скоростите бяха за ремонт,от 20 000 км. му трака веригата/но майсторите дето я поддържат казват-нищо и няма карайте/.Верно окачването е здраво/жена я кара/,но и се спука магарето е така от нищо/ново струва 1000 лв/.За интериора няма какво да говоря,олюпен като семка:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

П.С.Аз съм на мнението на Боян,и мойта кола прояввява дребни дразнещи дефекти-но аз си я обичам.И май окачването и се оказа не толкова здраво,съжалявам ако съм заблудил някой с предишните си мнения за окачването на 159-е при всички положения е в пъти по-здраво от 156/147,но пак е капризно и то с некви дреболиии/но тук според мен килограмите си казват думата/:jumping::jumping::jumping::jumping:

koolio
30-07-2010, 10:17
батка е ся ако има един читав модератор ще ти тресне бан ма завинаги за дето псуваш по най-стойностното от марката

за мен или допусна прибързана грешка или си пълен олигофрен като с това не целя да те обидя просто аз се чувствам засегнат от думите ти

Иначе за вероятна продажба го знаем от италианци управляващи завод, който прави части за италиански коли. Може би слух.
Ти не беше ли модератор - ако си можеш и сам да свършиш тая работа.
Далеч съм от мисълта да обиждам когото и да било. Май разбираме различни неща под "малки спортни купета" и затова се засягаш. Я ми кажи кой от актуалните модели или тези от близкото минало спада към тази категория? Щото ако ми кажеш ГТВ или Брера примерно - аз не това разбирам под "малко и евтино спортно купе."

Отделен въпрос е, че за мен най-стойностното от марката са спортните седани от типа на Джулия, Джулиета, Алфета, Алфа 6, 75, 164, 155, 166, 159 ...

viki
30-07-2010, 10:26
Леле,колко чувствителни колеги имало...:rtfm:
Аз много добре разбрал koolio какво иска да каже.:busted_cop:
Освен всичко друго,една кола е "гейска",ако я кара гей!
Както и една кола е "женска",ако я кара жена:)За мен 156-цата е женска;)
Другото са параноични напъни .Най-абсурдното е,че са заради непотвърден слух:Topic-is-closed-bg:
п.п.
Каквато и да е съдбата на Алфа,ние винаги ще я обичаме.Независимо кой я управлява:balloon:

Fear
30-07-2010, 10:53
Абе и аз все си мисля, че е по-добре БМВ да ни купят........
Toва би било доста интересно... :)

Speeder
30-07-2010, 11:17
По темата:
Лентата се превърта.

За едни Алфисти Алфа Ромео спира да съществува след 1950г, когато излиза първата кола (Алфа 1900) сглобявана на конвейер като преди това са ръчно сглобявани (ах как ми се иска да съм от тях :cry: ).
За други Алфа Ромео спира да съществува след излизането на Алфетта когато качеството рязко спада и руската ламарина се харчи като топъл хляб.
За трети няма Алфи след 1992 г. когато спира производството на 75.
И сега май се оформя нов период.

П.П. Вики, спри, ще има глоби! :busted_cop:

pent
30-07-2010, 12:02
ето един случаен линк по темата от онзи ден:

Volkswagen to purchase Alfa Romeo: Marchionne to sell to Germans?

http://www.eurocarblog.com/post/3389/volkswagen-to-purchase-alfa-romeo-marchionne-to-sell-to-germans

където има пушек, има и огън ;)

bass
30-07-2010, 12:26
Хихихи, докато дялка голфове, на Валтерчо му се образували идеи за алфи, при това цяло портфолио. Ми що да оди зян мат'ряла, казал неговият шеф - имаме копче, да си купим балтон към него :-D Зареждам се с пуканки и семки и гледам сеир :-)

fred
30-07-2010, 12:44
Наистина е чудно, как може такъв скапан сервиз да имат Милано Моторс, виж Ванто е на светлини години от тях, ма тия са супер мърлячи.Иначе за качестото, бе може и да е мааалко по добро, няма да навреви, ама италианеца е малко като нас, та кой го знае...
Иначе за последния модел на фиат браво и немците дават много добри отзиви

me_to_u
30-07-2010, 13:31
Не искам да oмаловажа нервите, потрошени от всички нас из автомобилните форуми. Но си мисля, че ако започна да следя форумите за електроника, вероятно ще срещна поне толкова псувни около една марка телевизори и прахосмукачки, докато друг хвали колко е по-хубаво неговото Сони примерно. Трети ще излезе и ще се изсмее на Сонито на предния, защото знаеш ли ти Самсунг какво направили с новия си фритюрник(примерно). Ако хвърля поглед на някой новооснован форум "Блондинки срещу брюнетки", там не ми се мисли какви глави ще хвърчат. Моята истина е една-живея си живота така, както ми е приятно. Всичко съм прел за преходно и разрушимо. Нито вечната любов, нито 15 годишния телевизор в мазата, който още работи са нещо, което ме вълнува. Защото след "единствената" и "най-хубавата", винаги намирам по-хубава и по-единствена. И мисля, че посещаемостта на този форум е начин да извикаме с пълно гърло колко ни е яд понякога, че всичко, ама всичко е по-малко или повече преходно. И ако тук не е мястото да се развикаме от яд, къде е? Това не ме прави мен примерно мразещ или ненавиждащ една вещ, която ме е разочаровала. А колко хубаво би било в моята кола да имам един V8 с принудително пълнене и главозамайваща мощност е точно толкова съществен пропуск колкото и перфектната жена на един приятел, която обаче не искала и да чува да прави с*ирки. Въпрос на приоритети си мисля аз.

ne0
30-07-2010, 13:56
Иначе за последния модел на фиат браво и немците дават много добри отзиви

бравото го сглобяват на старите линии на 147 ;)

sa6o_roman
30-07-2010, 20:29
Управлението на Фиат определено не е от славните времена за марката. Продажбата на марката на която и да е компания е шанс за ново развитие. Ще ви дам пример с британците от Лотус знаете ли кой ги притежава и управлява?

ЗМЕЯ!
30-07-2010, 23:34
Управлението на Фиат определено не е от славните времена за марката. Продажбата на марката на която и да е компания е шанс за ново развитие. Ще ви дам пример с британците от Лотус знаете ли кой ги притежава и управлява?

Да! Малайзийското правителство и са цъфнали та вързали...:lol_sign:

sa6o_roman
31-07-2010, 11:10
Да! Малайзийското правителство и са цъфнали та вързали...:lol_sign:

Да! Elise, Exige, Europa, Evora, Т127! Кво повече да кажа.

546
31-08-2010, 15:07
Мен лично факта ,че фирмата не се управлявала по-най добрия начин не ме бърка,аз дивиденти от нея не получавам.Кой ще е собственик на контролния пакет хептен не ме интересува.Качеството е според цената ,ако алфата стане на цена на шкода фабия не очаквам да е качествена,ако стигне цената на порше - вероятно ще е с гаранция за мотор и трансмисия от порядъка на 250 000 км. И двата варианта не ме устройват ,а сегашното положение бива-вижте колко много алфи има по пътищата,че на всичкото отгоре и ги юркат като пернишки голфове и пак вървят и са много. На старо са с достъпни цени и с много живот,нови пък са супер гъзария.Дори дойчовците да купят фирмата, едва ли ще посмеят да променят статуквото-купувачите ще им обърнат гръб веднага,а деривати на голф мисля има достатъчно вече,че да си правят още конкуренция.Жалко е, че ,откакто фиат са собственици няма едно купе което да е ама баш зверче,но затова пък GTV е достъпно като цена и бива като поддръжка ,вярно ,че не е здраво като селика, но пък има чар.Това е моето скромно мнение като фен на марката, без да имам претенции ,че съм наясно с мениджмънта на фирмите от автомобилната индустрия.Все пак аз съм притежавал и притежавам алфа като кола за удоволствие, а винаги съм си изкарвал прехраната с автомобил от друга марка по-подходяща за таксиметрова дейност.Който не го устройва здравината и надеждността да се ориентира към по-скъп автомобил.В сервизите ,ако стимулирате автомонтьора мисля ,че няма да има и проблем с поддръжката и ще гледат колицата като писано яйце.

StarChild
01-09-2010, 23:04
Като стана въпрос за дефекти какво да кажа за едно "супер яко" служебно GT 2.0 jts което на 20000 км. гръмна мотора след гаранциона замяна на нов двигател след има същия пробег пак проблем в мотора! В началото проблеми със селеспиида на уж новозакупеният автомобил! Грешки по електрониката! Е аре мерси! :brickwall:
Инак вярно автомобилът беше мега красив и вълнуващ(моделът като цяло) но дотук! Започвам да се убеждавам относно качество на скъпитени автомобили....no comment!
По дяволите красотата не е всичко!

koolio
01-09-2010, 23:25
А защо мислиш, че това не се случва и с други марки?

bouncer
02-09-2010, 11:35
днес закарах колата в сервиза за гаранционни оплаквания.....13 на брой :)

айде сега да ги видя!

dilian alfa gtv
02-09-2010, 12:22
днес закарах колата в сервиза за гаранционни оплаквания.....13 на брой :)

айде сега да ги видя!
Колега сподели ако може на Л.С какви забележки имаш по колата.

RPWWD
02-09-2010, 13:47
Като стана въпрос за дефекти какво да кажа за едно "супер яко" служебно GT 2.0 jts което на 20000 км. гръмна мотора след гаранциона замяна на нов двигател след има същия пробег пак проблем в мотора! В началото проблеми със селеспиида на уж новозакупеният автомобил! Грешки по електрониката! Е аре мерси! :brickwall:
Инак вярно автомобилът беше мега красив и вълнуващ(моделът като цяло) но дотук! Започвам да се убеждавам относно качество на скъпитени автомобили....no comment!
По дяволите красотата не е всичко!

За този двигател JTS има изписани бая неща и главното е, че му имаше нещо сгрешено още на чертожната дъска и си е бъгав по природа. Просто хората закупили това купе за служебна кола (?!?), е трябвало да попрочетат преди това, да поразпитат, и да си я купят във варианта 1,9 JTD 16V и нямаше да има такива драми ;-) Иначе е учудваща последователността, с която Алфа Ромео упорстват и продължават да се опитват да продават доказано скапани моторизации като ТS 16V и клонинга му JTS?!? Добре, че тази година вече спряха 147, а в края на годината като прекратят производството и на GT ще се свърши с този двигател-недомислица...

Romko
02-09-2010, 19:11
За този двигател JTS има изписани бая неща и главното е, че му имаше нещо сгрешено още на чертожната дъска и си е бъгав по природа. Просто хората закупили това купе за служебна кола (?!?), е трябвало да попрочетат преди това, да поразпитат, и да си я купят във варианта 1,9 JTD 16V и нямаше да има такива драми ;-) Иначе е учудваща последователността, с която Алфа Ромео упорстват и продължават да се опитват да продават доказано скапани моторизации като ТS 16V и клонинга му JTS?!? Добре, че тази година вече спряха 147, а в края на годината като прекратят производството и на GT ще се свърши с този двигател-недомислица...

Алфа Ромео не е единственият производител, който ползва стари модели двигатели в коли, които продава, един пример е и VW концерна, който още предлага двигатели помпа-дюза. Нормално е двигателят на модел от 2010 да е по-добър от на модел, представен преди 10 години. Изобщо не е учудващо.
Да обобщим пак, че всички 4-цилиндрови бензинови двигатели на алфа 156, 147, GT са боклуци, недомислици и задължително се повреждат, а от JTD няма нито един с проблем. Трябвало е даже в рекламните брошури на колите да включат тази информация, за да не подвеждат клиентите си.

fred
02-09-2010, 19:36
Дизеловият двигател на алфа 159, 2,4 с която Ауто билд прави тест гръмна още в докато беше в гаранция, пък ако някой си мисли, че качеството на германските автомобили е като това, преди 40 години си е негова работа, но дълбоко греши

koolio
02-09-2010, 21:41
Не разбирам собствениците на бензинови Алфи какво се засягат толкова. Аз също карам бензинка (е вярно, че е с доста по-качествения осемклапанов алуминиев и верижен ТС), но признавам, че първото поколение ЖТД е много по-добре измислен и по-надежден от бензиновите.

Stoyan Georgiev
02-09-2010, 21:54
следващата седмица отивам в сервиза с 9 оплаквания :) - все бели кахъри, нищо фрапиращо като окачване, двигател и т.н.

предимно проблеми със сголбката на интериора, но най-основното е за боята, която е дроб сърма а на всичкото отгоре след пребоядисване на задни врати, преден капак и предни и задни калници ЦВЕТОВЕТЕ са различни от оригиналните - на предните врати, на тавана и на задния капак ... явно с лака са се изложили ...

исках да питам, че досега с колите са се занимавали други хора - гаранцията от деня, в който са ми дали ключовете от дилъра или от дара на първа регистрация важи ?

Sev
03-09-2010, 11:04
от датата на предаване на автомобила
тази дата я пише в сервизната книжка

...а това за цвета
винаги има разлика в цвета
особено при светлите цветове си личи много
има някои тънкости - например преливане със съседен детайл, но не го правят

Stoyan Georgiev
03-09-2010, 12:59
недопустимо е.

dilian alfa gtv
03-09-2010, 13:33
недопустимо е.

При мен също има пребоядисвани детайли и боята също се различава.също се лющи много лесно от най малкото камъче особено по раздувките на калниците и праговете.

bouncer
03-09-2010, 15:08
днес си взех колата от Милано моторс. Оправили са всички посочени от мен нередности. Поръчали са ми нова тапицерия, конзола за между седалките, тонколона и стоп машинката на темпомата. оправили са вратите, сменили са крушката и са регулирали капака. Извършили са също и диагностика на двигателя и ходовата част. Браво

StarChild
04-09-2010, 12:49
Браво дано вече всичкое наред с колицата ти!:-D А относно качеството на другите марки автомобили сиреч немските защото сраявняваме главно с тях! Въобще несъм на мнение, че нямат дефкти и проблеми! Имам притяел търговец в порше софия който ми сподели колко нови автомобили ауди са били изтеглени за подмяна на дефектна рейка и куп други "дреболии" по двигателя! За BMW също съм чувал някой неща. Така ,че качеството в днещно време с спорно! Просто по нашите автомобили се появяват твърде често проблеми предимно новите държа да отбележа!

А относно двигателите за който спомена колегатат по горе аз също предпочитам дизеловият вариант за GT! Но несъм го купувал аз! Човекът който главно го караше е петрол хедс и не поняся много дизелови коли! Не си мисли, че колата е ползвана като служебна-ежедневна за тази цел си имахме други дизелови варианти! ;) Управителят я купи главно той да и се кефи! Аз я ползвах също за други служебни и лични цели!
Ако трябва да бъда искрен на мен ALFA GT също ми любим модел! Уникални линии и профил има този автомобил! :in_love:

RPWWD
04-09-2010, 13:39
А относно двигателите за който спомена колегатат по горе аз също предпочитам дизеловият вариант за GT! Но несъм го купувал аз! Човекът който главно го караше е петрол хедс и не поняся много дизелови коли! Не си мисли, че колата е ползвана като служебна-ежедневна за тази цел си имахме други дизелови варианти! ;) Управителят я купи главно той да и се кефи! Аз я ползвах също за други служебни и лични цели!
Ако трябва да бъда искрен на мен ALFA GT също ми любим модел! Уникални линии и профил има този автомобил! :in_love:

Е, след тия случки вече може и да му е минала бензиновата болест ;-) GT наистина е едно много готино и балансирано купе и ще ми е интересно да погледна финалната равносметка за продадените екземпляри от модела за тези 6-7 години

RPWWD
07-09-2010, 22:51
Ма ти си виждал сигурно JTS - кво представлява .
Ма ти да знаеш не да чуеш некъде или прочетеш .
Според статистиките този матор е с пъти по малко ядове от ТС .
А това че олигофрените не спазват препоръките на производителя и моторите гърмът на 20 000 е друг въпрос.
Олигофр са БГ сервиза и оттам та твойто мнение лови некъв дикиш

Ще съм много радостен ако наистина си прав, че от такива "здрави" двигатели имиджа на марката е тотално сринат, и дърпа надолу цените дори и на доказано читавите дизелови моторизации.

Abar7h
07-09-2010, 23:28
следващата седмица отивам в сервиза с 9 оплаквания :) - все бели кахъри, нищо фрапиращо като окачване, двигател и т.н.

предимно проблеми със сголбката на интериора, но най-основното е за боята, която е дроб сърма а на всичкото отгоре след пребоядисване на задни врати, преден капак и предни и задни калници ЦВЕТОВЕТЕ са различни от оригиналните - на предните врати, на тавана и на задния капак ... явно с лака са се изложили ...

исках да питам, че досега с колите са се занимавали други хора - гаранцията от деня, в който са ми дали ключовете от дилъра или от дара на първа регистрация важи ?Същите ядове ги има и баща ми в тоя сервиз... не целят цветовете и това си е! Вече втори път го правят различен:stumm:

fred
09-09-2010, 09:15
Ще съм много радостен ако наистина си прав, че от такива "здрави" двигатели имиджа на марката е тотално сринат, и дърпа надолу цените дори и на доказано читавите дизелови моторизации.

Въобще не вярно, че бензиновите двигатели сриват името на марката.Кажи ми кой сериозен източник е изказал това мнение? Ауто Билд например.Оплакванията са от най различно естество, но като цяло проблеми с двигателите са не са нещо съществено.При бензиновите изтъкват проблеми с ангренажа, тоест е добре да се сменя навреме, а с дизелите с турбините на дизеляка.Общите проблеми идат от други, общо взето дребни, но досадни източници.
А това че някой, като си купи алфа решава да кара с 220 км и понякога му гръмва двигателя нищо не значи.

cyberhill
09-09-2010, 09:30
Аз пък да Ви кажа... всичко след 1996г. ( да кажем ) е бом-бок!
Няма какво да спорим... не е само Алфа... BMW , Ауди , Mercedess , Nissan , Honda , Toyota....
Здравината и прословутото качество си заминаха след прекратяването на модели , като примерно Audi 80 Б4 ( примерно - пак казвам)

Кога ще видите мерцедес милионник произведен 2007-ма, без да е сменен половината да не кажа целия ?

Не спорете за Дизела и бензина.... няма смисъл.
Аз като съм фен на бензина.... не мога да карам дизел ли.... или не съм карал ли.... или обратното.

fred
09-09-2010, 10:04
Това си е така, правилно

morfius
09-09-2010, 17:09
А колко от колите ни са чисто нови бре хора?
Кой от нас знае как е издевателствано в/у тях от първите собственици?
Ей тия дни няколко колеги и приятели с различни марки изреваха... уж перфектната кола 2 ра употреба или гори канче масло на 100 или има други ядове.
Та за качеството при повечето от нас всичко зависи от това що за стока е бил първия собственик.

koolio
09-09-2010, 18:06
Това е така, ама да ен изместваме темата - тук изреваха колеги с коли от магазина.

morfius
09-09-2010, 18:10
Е то, че след 1996 - 2000 ... всичко е ширпотреба е повече от ясно.
И това важи не само за автомобилите, цялата икономика се преориентира да произвежда боклуци, че да си купуваме нови по-често.

koko156
09-09-2010, 20:25
Е то, че след 1996 - 2000 ... всичко е ширпотреба е повече от ясно.
И това важи не само за автомобилите, цялата икономика се преориентира да произвежда боклуци, че да си купуваме нови по-често.


абсолютно си прав.до 2004 докато бях у австрия,наблюдавах кво се предлага от всички автопроизводители щото колите са ми тръпка,марката няма значение.от служебни коли,от приятели и колеги дето си взимаха нови коли,ами от 96-та нагоре нямат нищо общо с 88-92г.те затва и немците изградиха имич заради качеството на продуктите си,но и те вечи са пълен боклук имат съштите проблеми по колите си както италианските.
с един австриец,живееше в германия,много пъти сме си говорили на темата,че и у тях хората се увличат по евтиното,за тва и японци и корейци им напълниха пазара с тяхни коли.щото ако немеца предлага голф базово оборудване без нищо,то японци и корейци предлагаха за тая цена и клима и ел.пакети и всикви глезотии.и тяхното мислене се промени,вика що да не взема по-евтиното има всичко(а тяхните котури и климатика им се доплащаше)има и 3г гаранция или 100 000 и след 4-5г ще си купя друга по-нов модел по-хубава.
отделно коментирахме дали като си изнесат заводите навън качеството ще се запази.той беше твърдо убеден,че само немците имат психиката да работят качествено.викам му ами нали има лицензи,кво като е навънка завода то се прави по лиценз,знаят се суровини и качество,е да ама не.той се оказа прав всички правят боклук за да си купиш пак.
тъжно найстина,аз затва и не обвинявам италянките две ги имам,ми като се счупи правя сам няма сервиз.кат нямам пари се примирявам и ходя пеш.

marto92
10-09-2010, 09:25
За здравината вече няма какво да коментираме всичко е ясно когато един най-обикновен Мерцедес си преварти киометража само с елементарна подръжка и дребни неща в днешно време тогава ще говорим за здравина,но мисля че няма да стигнем до този момент.Другото което мен ме ядосва е че като кажа на някой с едно БМВ 318 (примерно) че карам Алфа и се почва как за нищо не става ли как само се чупят,но никой не смята че с тая Алфа 145 1.4ТС го минавам с една кола при състезание нищо че той е с 1.8 мотор,че в тва БМВ подлакътника го имат за ебати екстрата и накрая за таван то било струвало 5 бона (примерно) и е 92 година а аз съм купил алфата за 2000лв и е 99 година еми мерси предпочитам да не карам най-здравата кола на света.И накрая се опитват да убедят мен как съм се прекарал :D.Лошото е че това че преди 30 години немците са правили здрави коли и всички си мислят,че и сега като си купят нова немска кола и няма да пипнат по нея в близките 300000км.Така че аз предпочитам да си карам "чупливите" Алфи пред някой ултра мощен и здрав немски автомобил и да ме минават с най-слабия мотор на Алфа.Затова съм и против VW да ни купат после голфаджите да ми обясняват че добре че са ни купили,че преди това тия Алфа за нищо не са ставали.Или да казват 145 2.0 GTI :D

koko156
10-09-2010, 14:38
За здравината вече няма какво да коментираме всичко е ясно когато един най-обикновен Мерцедес си преварти киометража само с елементарна подръжка и дребни неща в днешно време тогава ще говорим за здравина,но мисля че няма да стигнем до този момент.Другото което мен ме ядосва е че като кажа на някой с едно БМВ 318 (примерно) че карам Алфа и се почва как за нищо не става ли как само се чупят,но никой не смята че с тая Алфа 145 1.4ТС го минавам с една кола при състезание нищо че той е с 1.8 мотор,че в тва БМВ подлакътника го имат за ебати екстрата и накрая за таван то било струвало 5 бона (примерно) и е 92 година а аз съм купил алфата за 2000лв и е 99 година еми мерси предпочитам да не карам най-здравата кола на света.И накрая се опитват да убедят мен как съм се прекарал :D.Лошото е че това че преди 30 години немците са правили здрави коли и всички си мислят,че и сега като си купят нова немска кола и няма да пипнат по нея в близките 300000км.Така че аз предпочитам да си карам "чупливите" Алфи пред някой ултра мощен и здрав немски автомобил и да ме минават с най-слабия мотор на Алфа.Затова съм и против VW да ни купат после голфаджите да ми обясняват че добре че са ни купили,че преди това тия Алфа за нищо не са ставали.Или да казват 145 2.0 GTI :D

абсолютно си прав колега,а и когато купуваш кола сам си я избираш никой не те насилва.да не цапам темата,но преди да купя фиата нищо не знаех за италянките,купих го щото ми хареса и всичко по него си работеше идеално.5месеца слид като го взех в ст.загора се напълни с брави.сега имим и 156-ца.

dimitar_vd62
10-09-2010, 19:47
Аз имам 156 1.8 ТС от 9 месеца и съм много доволен,въобще не съжалявам.Имаше едно БМВ на същата цена,седнах в БМВ-то,седнах в Алфата и си тръгнах с нея.Жената кара Фиат Брава 1.6 от година и половина.И на двете смених само задължителните консумативи + гуми.До нас има сервиз поне от 5 г. и досега там италианска кола не съм видял.Съвсем безпристрастно го казвам.Имам приятели и с Мерцедеси,Ауди и всякакви други.Всички имат проблеми много сходни с нашите.Който казва че неговата марка е най-най за мене е комлексар.Дъщерята кара старото Жигули и като и мине мерака ще и купя някоя алфичка или фиатче.А на кандидат зетя съм казал да сменя Голфа по най-бързия начин.Дано нещо не съм оспамил темата.

sen7
13-09-2010, 21:23
Бе наскоро я загледах как върви като цяло тази тема и ми харесаха мненията в нея.Поздравления по тоя случай от мен :)

undy
15-11-2010, 21:39
................и жена ми ме дразни от време на време по малко,но си я обичам и търпя,та така и автомобилите.и на мен ми писна да слушам тъпотии,но като им покажа бялата линия и почват.......ама тооо твоята е 2.4,ама тооо имаш и чип.........ееееее мама ви да . . а-----кво искате..


относно чисто новите коли,нямам кой знае какво наблюдение,но колега в работата ми си купи нова шкода фабия,е при първия дъжд,койта я валя,шкодата преспа на паркинга в работата.1-во с 300 зора отключи вратите,и след тва не успя да я запали.проблем в ел.инсталацията.

......друг колега,който е майсторче и поправя колици,ми каза,че моята 156-ца е първата алфа влизала в гаража му.незнам от колко години бачка момчето.....не са малко.........а пред гаража, само опели,фв-та,нисани и тойоти......:super:

Sm0k
16-11-2010, 03:30
...като ТS 16V и клонинга му JTS?!? Добре, че тази година вече спряха 147, а в края на годината като прекратят производството и на GT ще се свърши с този двигател-недомислица...

Аз не разбрах за кой JTS става дума? Щото само първото поколение JTS е клонинг на TS. После се появяват ония JTS-и с ГМ-ските блокове... Тва с бъговете на чертожната дъска за кой от двата важи? (питам, просто ми е интересно)

RPWWD
16-11-2010, 12:02
Аз не разбрах за кой JTS става дума? Щото само първото поколение JTS е клонинг на TS. После се появяват ония JTS-и с ГМ-ските блокове... Тва с бъговете на чертожната дъска за кой от двата важи? (питам, просто ми е интересно)

за първият

Jivko7777
17-11-2010, 02:48
...но като им покажа бялата линия и почват.......ама тооо твоята е 2.4,ама тооо имаш и чип.........ееееее мама ви да . . а-----кво искате...

Но правилно го каза :) Не само при теб е така...Въпреки че вече доста хора имат респект към италиянските коли...

Flame
17-11-2010, 15:22
Абе бате то алфа кола ли е-хахахах:kiss:(това в кръга на шегата)

dimitar_vd62
21-11-2010, 16:53
Тоя пепелник мноо ма дразни.:smoke: