PDA

View Full Version : Има ли смисъл от смяна на маслото на скоростната кутия?



DeViLdelta
30-07-2010, 12:36
Здравейте,

прави ми впечатление че на моята красавица след като я покарам известно време, почват да се включват трудно скоростите...
Със задната е направо брутален ефекта - двигателя подскача все едно се опитва да избяга от коша :)
Като е студена никакви проблеми, та се чудех - дали не е време да сменя маслото в скоростната кутия и дали ще има ефект?
Някой да се е занимавал с подобно начинание ?

Мерси предварително.

trustworthy
30-07-2010, 13:31
Смени го или поне провери нивото и долей. Вероятността да се оправи проблемът след това не е голяма, но не пречи ;)

stelt
30-07-2010, 14:05
По всяка вероятност проблема е в съединителя, който след като загрее престава да си върши работата адекватно. Проблема се решава след смяна на притискателен и феродов диск.

DeViLdelta
30-07-2010, 15:27
По всяка вероятност проблема е в съединителя, който след като загрее престава да си върши работата адекватно. Проблема се решава след смяна на притискателен и феродов диск.

Не би ли трябвало ако проблема е в съединителя да се усеща боксуване ?
Защото при мен такова нещо няма, просто почва да включва по-трудно

fred
30-07-2010, 15:31
Чувал съм, че се препоръчва се смяната маслото на 80 хил км, или на 5 г.

stelt
30-07-2010, 17:39
Не би ли трябвало ако проблема е в съединителя да се усеща боксуване ?
Защото при мен такова нещо няма, просто почва да включва по-трудно

Трудното включване е вследствие на невъзможността на съединителя да отдели добре. Най вероятно при теб диафрагмата омеква като се загрее. Не е задължително да ти боксува съединителя.

Pinky
30-07-2010, 17:48
А що да не е помпа?

Max
30-07-2010, 18:18
Най-добре колегата да посети някой от сервизите обявени във форума, сигурен съм че проблемът ще бъде диагностициран по-сигурно от нашите предположения. :-)

Quattro
30-07-2010, 19:23
Няма лошо във смята на маслото,особенно,ако автомобила е на повечко киометри,но проблема при теб колега не е от там,а от притискателния диск,имал съм такъв проблем със друга марка автомобил. Желателно е да не кажа задължително съединителя да се сменя в комплект!

vlado_iv
30-07-2010, 22:31
И аз мисля че е съединител,при мен преди да го сменя стана много корав/градско чак неможеше да се кара/.Това е също признак за смяна.
Пълен комплект ВАЛЕО е около 250лв

ves_v8
02-08-2010, 12:11
според мен ако проблема е в маслото, скоростите ще се включват трудно когато колата е студена. Когато загрее, трябва да влизат много леко.
Поне при мен пробема е такъв, ама все не намирам време да сменя маслото. Когато е студена много трудно влиза 1-ва, а като я покарам 5-10 км. започват много добре да се включват скоростите, а през зимата рано сутрин съм като Икарус. Няма вкарване на 1-ва.
Колегите са прави, че при теб проблема е в съединителя, ако е сменян и е сложен някъкъв от по-евтините със сигурност проблема е в него.

TMAX
02-08-2010, 13:43
според мен ако проблема е в маслото, скоростите ще се включват трудно когато колата е студена. Когато загрее, трябва да влизат много леко.
Поне при мен пробема е такъв, ама все не намирам време да сменя маслото. Когато е студена много трудно влиза 1-ва, а като я покарам 5-10 км. започват много добре да се включват скоростите, а през зимата рано сутрин съм като Икарус. Няма вкарване на 1-ва.
Колегите са прави, че при теб проблема е в съединителя, ако е сменян и е сложен някъкъв от по-евтините със сигурност проблема е в него.

Абсолютно!Ако е от масло би трябвало да ти го прави при студено масло!Щом ти го прави като позагрее тогава си отиваш направо към съединителя!

DeViL145
02-08-2010, 17:10
Мерси на всички включили се - щом сменя маслото ще видя как е положението и ще рапортувам :)

mordohy
02-08-2010, 23:17
Ако е от съединителя, ще го прави постоянно, освен ако не е на последни издихания.
Може и да е от липса на масло в кутията, ама ако е карана така, повечко време, иглените лагери са станали на салата и ....
Все пак ще чакаме да видиме, какво ще се получи с маслото.

DeViL145
03-08-2010, 17:20
Днес бях в сервиза - маслото е като ново и е на нужното ниво... не е за смяна.
Интересното е, че като е студена е по-вероятно да се получи момента със трудното включване. Днес като я покарах на градско с повечко ръчкане - никакви проблеми ?!
Явно колата си има характер :D