PDA

View Full Version : Volkswagen купува Alfa Romeo?



Pages : [1] 2

bager
30-07-2010, 13:27
Прочетох това, което са писали колегите в една тема в този раздел и за да не се оформя оф топик и спам, пускам отделна тема.

http://news.data.bg/9/auto/155130/volkswagen_%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%83%D0%B2%D0%B0_al fa_romeo#

http://www.burgasnews.com/component/content/article/39-relaks/32974-volkswagen-kupuva-alfa-romeo

http://carsnotice.blogspot.com/2010/07/volkswagen-alfa-romeo.html

Всички пишат едно и също и за сега май са само слухове.

Това е толкова изненадващо като идея за мен , че още не мога да реша дали е добре, или зле.
Лично аз не вярвам това да се случи, но знае ли човек?

ne0
30-07-2010, 13:58
абе аз като ви казвам че италианцо на крака дойде и но го сервира Вий не вярвате

santo_traficante
30-07-2010, 14:29
Ако стане поне предниците ще им оправят:crazy: И ще монтират електроника Бош първо качество за да не дава ядове от сорта на Тоци Бегали:crazy:
Майтапа на страна ама това е спасение за марката Алфа Ромео.

Bonev
30-07-2010, 14:31
Иибааааа тФа спасение...:shocked:

Speeder
30-07-2010, 14:47
Спасение за ТЪРГОВСКОТО дружество и фалит на фабриката за ЕМОЦИИ!

Не вярвам, че италианците ще го допуснат.

vegatta
30-07-2010, 14:49
тва ако стане почвам да изкупувам 75-ци и 155-ци

mboge
30-07-2010, 15:21
Ние на срещата майтап си прайхме преди месец ама ...:shocked:

http://www.clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=52459&d=1278859020

ЗМЕЯ!
30-07-2010, 15:29
Дрън,дрън че пляс и буря в чаша вода.

Всичко са долни инсинуации, от които Фиат ще спечели доста парици на фондовите борси :devil:, а другото е матрЯл за шесане на злите езици... :Topic-is-closed-bg:

mochko1
30-07-2010, 15:36
Все едно да обединят футбола и баскетбола в една обща игра :wierdo:
Бе я бегай от тука .......

Fear
30-07-2010, 15:47
Всичко е възможно - ще поживеем и ще видим. :)

venci-aleks
30-07-2010, 16:33
Volkswagen наистина обсъждат възможността да вкарат още една италианска марка в портфолиото си след Lamborghini и Bugatti.???

Тогава значи Алфа Ромео е френска мрака.

b_angelov
30-07-2010, 18:10
Все едно да обединят футбола и баскетбола в една обща игра :wierdo:
Бе я бегай от тука .......

Хандбал? :mrgreen:

Вече нищо не може да ме очуди!

Ladjov
30-07-2010, 19:38
ако стане апокалипсиса ще настъпи . Едва ли това което е Алфа като емоция ,дух , елегантност , стил и новарство ще остане . И едва ли ще качат толкова качеството за да може да се преглътне новото облекло на фолксвагена и респективно голфа .
:goodnight:

Fear
30-07-2010, 19:48
ако стане апокалипсиса ще настъпи . Едва ли това което е Алфа като емоция ,дух , елегантност , стил и новарство ще остане . И едва ли ще качат толкова качеството за да може да се преглътне новото облекло на фолксвагена и респективно голфа .
:goodnight:
Да не прибързваме. Вижте какво става с Lamborghini например. :)
Нямам нищо против и с Alfa Romeo да стане нещо такова.
Някакси ще преглътна, че марката е част от VAG. ;)

RPWWD
30-07-2010, 19:58
Въобще не бих го преглътнал. Най-забелязващата се марка да стане собственост на някви тъпи бюргери и да заимства от "революционната" им технология?!? Не, благодаря, дано не е вярно!
Колкото до качеството, VW вървят нон стоп надолу от 12-13 години насам, за разлика от Фиат с всичките му марки, при които се забелязва драстично повишаване по този показател. Просто няма логика едно такова сливане.

mochko1
30-07-2010, 20:35
Хандбал? :mrgreen:

Вече нищо не може да ме очуди!
Хандбал ...,не се бях сетил :mrgreen: Смятай колко безинтересна игра е ,Алфа не е !

Да не прибързваме. Вижте какво става с Lamborghini например. :)
Нямам нищо против и с Alfa Romeo да стане нещо такова.
Някакси ще преглътна, че марката е част от VAG. ;)

И какво става с Ламбо ,взеха им моторите. И после R8 е супер-дупер-мупер яката кола ,нали ? :spell:

Нищо хубаво няма да видим от тоя извратен съюз :hvala:

Ladjov
30-07-2010, 21:04
Да не прибързваме. Вижте какво става с Lamborghini например. :)
Нямам нищо против и с Alfa Romeo да стане нещо такова.
Някакси ще преглътна, че марката е част от VAG. ;)

от евтин спортен автомобил сети се колко ще бъде Алфа това просто ще ползват частите от Ауди преди да ги свалят от производство :jason2:

ogi100
30-07-2010, 21:20
Ако стане (което се надявам да не се случи) дано поне решат да запазят основните линии и само да променят някои технологии за сглобяване. Дизайна като посока и концепция вярвам, че също ще се запази, тъй като промяната на фейса на колата към "немски" тип ще доведе до отлив на клиенти според мен...А и да не забравяме, че господинът Валтер да Силва направи 156-ата, която както и да се погледне стана тотален хит..

StarChild
30-07-2010, 22:08
Ако стане (което се надявам да не се случи) дано поне решат да запазят основните линии и само да променят някои технологии за сглобяване. Дизайна като посока и концепция вярвам, че също ще се запази, тъй като промяната на фейса на колата към "немски" тип ще доведе до отлив на клиенти според мен...А и да не забравяме, че господинът Валтер да Силва направи 156-ата, която както и да се погледне стана тотален хит..

Дам така е сега рисува новите алдита и да ви кажа добре му се полуава! Започна с А5 и няма какво да си кривим душата много красиво купе е! Елеганно и стилно затова в него намирам типичните италиански черти и профил:pimp: Но и мен не ме радва тази новинана защото въобще несъм привърженик на WV!:boxed: Ще стане посредствена марка като сеат! Хубавото можеби е, че поне ще бълват моделли всяка година! Лошото, че ще са с двигатели на вауве! Но тук както казвате ще се пойзгуби малко чара и страста на марката!
Политиката и маркетинга е такав за да оцелее даден продукт се търси подходяща алтернатива. Както се казва който плаща той поръчва музиката! Защо не направиха коалиция с BMW щях да съм малко по щастлив!:blah::please::whip:

Lqnkata
30-07-2010, 22:38
Защо не направиха коалиция с BMW щях да съм малко по щастлив!:blah::please::whip:

Mоже би и аз бих преглътнал сливане с БМВ, но с ФВ някак си ми е още стряскащо :boxed:

dimo
31-07-2010, 00:07
Да не прибързваме. Вижте какво става с Lamborghini например. :)
Нямам нищо против и с Alfa Romeo да стане нещо такова.
Някакси ще преглътна, че марката е част от VAG. ;)

.. какво стана направиха едно ауди дето не е Lamborghini а то пък вече не е това което беше ..
а подобни сливания след един два успешни модела следва упадък и обезличаване на придобитата марка примери колкото щеш -волво ,ровър ,опел и др

pinko
31-07-2010, 01:53
Да не прибързваме. Вижте какво става с Lamborghini например. :)
Нямам нищо против и с Alfa Romeo да стане нещо такова.



Аз пък имам против. Щото много пъти съм карал Гаярдо, последния път разтривах LP560-4, и винаги би е било много гадно вътре - все едно съм седнал в старо Алди А6. Половината интериор е от А6 - климатроника 1:1, навигацията, разни бутони, превключватели, лостчета, дисплея между километража и оборотомера, абе гадост най-страхотна:stumm::stumm:

Икономията е майка на мизерията:rotfl::rotfl:

Мнооо се извинявам, ама в кола за над 200 000 евро VAG можеха мъничко повече да се постараят баси...

manolito
31-07-2010, 10:42
ако това стане Перник ще стане център на вселената :)

Zhivkov
31-07-2010, 12:57
ако това стане Перник ще стане център на вселената :)

:notworthy: :notworthy: :bowdown: :bowdown: :flex: извинявам се за offa

Fear
31-07-2010, 13:05
Уф, ама ме нападнахахте значи...
Имах предвид, че Lambo тръгна нагоре откакто е ръцете на VAG, що се отнася до проиизводство, пазар и продажби.
Факт е обаче, че това си има цена - като копчета от А6 в Gallardo например, ама това е положението. :tooth:

A това BMW да купи Alfa Romeo си е чиста проба фантастика. Въпреки че е в пъти по-добър вариант от VAG. :)

Satanism
31-07-2010, 13:15
Аз не искам да си включвам фаровете с врътка, която е еднаква в BMW Е30, Audi S8, Мерцедес R-класа, и Фолксваген Бора...


Това ще е моят протестен слоган :D :D :D

ЗМЕЯ!
31-07-2010, 13:34
Аз не искам да си включвам фаровете с врътка, която е еднаква в BMW Е30, Audi S8, Мерцедес R-класа, и Фолксваген Бора...


Това ще е моят протестен слоган :D :D :D

A аз още по-малко!!!
Въпросната врътка винаги ама винаги ме е погнусявала до дъното на душата ми и не само тя! :dyrvo_v_kenefa:

Намирам идеята Алфа да мине под игидата на ВАГ-ина за тотална подигравка с цялата спортна история на марката, с всичко Италианско в нея и с всичките и почитатели и любители най-вече!!!

Ако това все пак стане, ще карам 147 и Брера до гроб! :bowdown::notworthy::bowdown:

Fear
31-07-2010, 14:41
Ако това все пак стане, ще карам 147 и Брера до гроб! :bowdown::notworthy::bowdown:
Мда, нека погледнем от добрата страна - няколко години след купуването на Alfa Romeo от VAG, ще мога да продам GTV-то за някой и друг милион като рядка класика и ще си купя Ferrari. :tooth:

sa6o_roman
31-07-2010, 15:04
Аз пък имам против. Щото много пъти съм карал Гаярдо, последния път разтривах LP560-4, и винаги би е било много гадно вътре - все едно съм седнал в старо Алди А6. Половината интериор е от А6 - климатроника 1:1, навигацията, разни бутони, превключватели, лостчета, дисплея между километража и оборотомера, абе гадост най-страхотна:stumm::stumm:

Икономията е майка на мизерията:rotfl::rotfl:

Мнооо се извинявам, ама в кола за над 200 000 евро VAG можеха мъничко повече да се постараят баси...

навигацията е от А3 :spell:

MainaCore
31-07-2010, 15:59
След като Фиат купи Алфа Ромео е пр**ба достатъчно като уволни всички и много от технолигийте им отидоха на вятъра, така че ся няма да има нищо толкова трагично :) Вече всичко е ПАРИ, ПАРИ и пак ПАРИ, така че може и да е за добро. Алфа Ромео от много време не е марката, която беше, та Фиат или ФВ все тая....

ПС: Вижте как Фиат "вдигна" Алфа на крака http://www.alfabb.com/bb/forums/alfa-romeo-history/41722-images-portello-facilities-2001-a.html

ЗМЕЯ!
31-07-2010, 16:21
След като Фиат купи Алфа Ромео е пр**ба достатъчно като уволни всички и много от технолигийте им отидоха на вятъра, така че ся няма да има нищо толкова трагично :) Вече всичко е ПАРИ, ПАРИ и пак ПАРИ, така че може и да е за добро. Алфа Ромео от много време не е марката, която беше, та Фиат или ФВ все тая....

ПС: Вижте как Фиат "вдигна" Алфа на крака http://www.alfabb.com/bb/forums/alfa-romeo-history/41722-images-portello-facilities-2001-a.html

Теб и твойте положителни нагласи ги знаем, не е нужно да драматизираш допълнително темата негрооо :smoke:

Dodo 155
31-07-2010, 21:22
Аз мисля, че много сте се превъзбудили :new_Eyecrazy:
И Алфа 166 има врътка за фаровете, ама не е ВАГ ;)
След 75-цата няма Алфи, а само ФИАТ-и така, че не се ядосвайте ... утре може и Орел да е :tongue2:

Neokill
31-07-2010, 22:29
Ората са казали Пред винкелО всички са равни пред ГоуфО всички са бавни. Поне мое станем бързи :naughty:

bad_bat
31-07-2010, 23:02
Много бързо се палите, ей!!!
Още нищо не се знае и за сега слуховете за продажбата на АЛФА са само теория (защо ли информационните агенции озаглавяват статиите си "ФВ купува Алфа?").
Преди официално от ФИАТ да обяват официално, че са получили оферта може само да се гадае...
Днес всички производители пестят от материали и АЛФА не се отличава от болшинството. Форд пак са най- зле в това отношение- примерно в S-Max, продаващ се за около 60 000 лв. по таблото има 6-7 вида платмаса, като около превключвателите има карбонови шарки, а около жабката- претопени кофички от кисело мляко.
Евентуалния трансфер на АЛФА към ВАГ си има и положителни и отрицателни страни, разумните ще се сетят какви са и едните и другите. Можем да предположим, че АЛФА ще остане спортно ориентирана марка дори и след подобна продажба.
Лично мое мнение е, че на ВАГ не им трябва още една марка, която да прави вътешна конкуренция на близки цени- остава до Голф Р, Ауди С3 и Сеат Леон Купра да се нареди Алфа Джулиета 3 QV със сходна моторизация и платформа (елентуално и цена около Голфа).

Jivko7777
01-08-2010, 01:41
Някакси ще преглътна, че марката е част от VAG. ;)

Аз никога!!!
Ако това се случи ще търся друга марка...Нямам намерение да се подиграват навсякъде с мен...

sa6o_roman
01-08-2010, 01:47
bad_bat, много точно изказване! Обаче ако предлагат Golf R, S3, Cupra и QV едновременно, ще разшират пазарния си дял. Т.е. ще прибиррат печалбата от 4, вместо от 3 от моделите в класа. Повече печалба води до повече инвестиции.

jivko7777, колега някой някога извън форумите да ти се е подигравал, че караш алфа?

koolio
01-08-2010, 10:37
Ако ВАГ купи Алфа Ромео, вероятно марката ще замести СЕАТ, а СЕАТ ще бъде продаден или спрян от производство. Алфа Ромео ще стане производител на нискокачествени напудрени малолитражки с ВАГ технологии и нескопосан носталгичен дизайн. Т.е. - няма да остане нищо от това, заради което е и е била Алфа Ромео и има хиляди почитатели, които не се интересуват дали скърцат пластмасите и дали гори много.

Положителното ще е единствено, че ще се подобри положението с дилърската мрежа и сервизите.

ne0
01-08-2010, 10:49
Ако ВАГ купи Алфа Ромео, вероятно марката ще замести СЕАТ, а СЕАТ ще бъде продаден или спрян от производство. Алфа Ромео ще стане производител на нискокачествени напудрени малолитражки с ВАГ технологии и нескопосан носталгичен дизайн. Т.е. - няма да остане нищо от това, заради което е и е била Алфа Ромео и има хиляди почитатели, които не се интересуват дали скърцат пластмасите и дали гори много.

Положителното ще е единствено, че ще се подобри положението с дилърската мрежа и сервизите.

то сега да не е по-различно, ама и всички други автомобилопроизводители май отиват на долу.

Собствениците на 159 примерно се радват на опел и холдън мотори и турско окачване. Даже с цяла наглост на амортисьорите на 159 си пише MADE IN TURKEY и това е щото талянците не са се отракали да ги праят плащайки в ориз още

сори ма това са фактите

StarChild
01-08-2010, 13:07
Аз не искам да си включвам фаровете с врътка, която е еднаква в BMW Е30, Audi S8, Мерцедес R-класа, и Фолксваген Бора...


Това ще е моят протестен слоган :D :D :D

И мен това най ме е дразнело винаги в тия автомобили сиреч немските! Като врътките на раховеца дето баба ми ползваще едно време!:blah:

Bobi_33
01-08-2010, 13:19
И мен това най ме е дразнело винаги в тия автомобили сиреч немските! Като врътките на раховеца дето баба ми ползваще едно време!:blah:

Момци, ма вие дори не познавате изоснови всички италианки, пък ги обсъждате. 166 е също на принцип "Раховец" Ланча Капа и Ланча Тезис също, а те са от най-високия клас на италианците.......

Ми тука вече прекалявате със сектанщината. Отгоре на всичко като гледам мненията най-сектантските са от хора, които не карат Алфи а преправени Фиатове.
Сега ще обидя половината форум: 145 за много хора тук е олицетворение за Алфа, но я се замислете, има ли Алфа истинска в която да се седи като в Голф - Не. Само в 145 се седи високо, като на партийно събрание. Има ли истинска Алфа на която оборотомера да е по-малък от скоростомера? - Само 145.

Ми стига сте прекалявали с глупавите изказвания. ВАГ имат доста по-напреднали технологии от Фиат, и освен това ни се бавят с тяхното въвеждане в колите си.
ВАГ не е това което беше преди 20-25 години. Нито пък Алфа. Просто си размениха местата. Нека бъдем реалисти - в момента Ваг са пного пред Фиат.
Някои ще кажат "ма гледай кво нещо е Ферари." - Да ама в Алфа няма нищо от спортния дух на тая марка, който е вече в миналото. Преди години марката е властвала по пътищата, а сега е много отзад на опашката, като по динамика едвам се мери с корейските тояги. Автоиндустрията се развива, Алфа-не. И на мен ми е тъжно, но това са фактите.

nikolaaaay
01-08-2010, 14:44
на амортисьорите на 159 си пише MADE IN TURKEY
Мен това изобщо не ме притеснява. Ако продуктът е качествен, какво значение има къде се произвежда?! Трудоемките производства се изнасят в Китай, Турция, Индия, Бангладеш и тем подобни държави с по-ниска цена на труда. В Западна Европа и Щатите се прави дизайна и се сглобяват готовите изделия. Това е тенденцията и няма нищо лошо. Ако не беше така, то 159 щеше да е още по-недостъпна като цена.

---------- Post added at 14:44 ---------- Previous post was at 14:29 ----------


...а сега е много отзад на опашката, като по динамика едвам се мери с корейските тояги. Автоиндустрията се развива, Алфа-не. И на мен ми е тъжно, но това са фактите.
По кой показател Алфа едва се мери с корейските тояги? По ускорение 0-100?! То, ако е това, не е важно. Важно е как седи на пътя, за движение направо, всеки може да сложи мощен мотор и да върви много бързо, но това не е димамика. Динамика е като дойде завой, да можеш да влезеш в него без напрежение в стомаха. Тук не само корейските, но и доста от най-добрите европейски конкуренти не могат да се сравняват с Алфа www.youtube.com (http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek)
Мен това ме кефи в марката, не е и дизайна даже, а усещането за стабилност и контрол + добрите спирачки, директното управление, звукът на мотора. Надявам се, че всичко това ще си остане така и ще се развива към по-добро, което под управлението на VW не е сигурно. Тая продажба ми изглежда абсурдна.

Satanism
01-08-2010, 15:38
Не знам за твоята 156-ца, ама моята сериозно недозавива ;) Аз, като цяло, не се чувствам много стабилен в нея...
Единствената по-недозавиваща кола, която съм карал е Ситроен С3 ;) С нея, дам ли газ, просто карам напарво, независимо накъде въртя волана...

Bobi_33
01-08-2010, 15:51
www.youtube.com (http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek)

Това всички сме го гледали. Всичко там е ОК, но това беше преди 4-5г. Оттогава почти всички конкуренти на Алфа извадиха нав модел, по-добър от предходния.
Иначе 156 като изходна точка не е по-добре от конкурентите си. Като поведение на пътя спрямо конкуренти от нейното време не впечатлява с нищо. Даже и задницата е доста литкава. А иначе по-добър контрол може да се постигне с 4х4, което в 156 липсва.

gjulizar83
01-08-2010, 15:52
и без тва само 156-ци харесвам. те ще са си истински алфи пардон фиатове

santo_traficante
01-08-2010, 16:47
Момци, ма вие дори не познавате изоснови всички италианки, пък ги обсъждате. 166 е също на принцип "Раховец" Ланча Капа и Ланча Тезис също, а те са от най-високия клас на италианците.......

Ми тука вече прекалявате със сектанщината. Отгоре на всичко като гледам мненията най-сектантските са от хора, които не карат Алфи а преправени Фиатове.
Сега ще обидя половината форум: 145 за много хора тук е олицетворение за Алфа, но я се замислете, има ли Алфа истинска в която да се седи като в Голф - Не. Само в 145 се седи високо, като на партийно събрание. Има ли истинска Алфа на която оборотомера да е по-малък от скоростомера? - Само 145.

Ми стига сте прекалявали с глупавите изказвания. ВАГ имат доста по-напреднали технологии от Фиат, и освен това ни се бавят с тяхното въвеждане в колите си.
ВАГ не е това което беше преди 20-25 години. Нито пък Алфа. Просто си размениха местата. Нека бъдем реалисти - в момента Ваг са пного пред Фиат.
Някои ще кажат "ма гледай кво нещо е Ферари." - Да ама в Алфа няма нищо от спортния дух на тая марка, който е вече в миналото. Преди години марката е властвала по пътищата, а сега е много отзад на опашката, като по динамика едвам се мери с корейските тояги. Автоиндустрията се развива, Алфа-не. И на мен ми е тъжно, но това са фактите.
Евала:)Как звучи от устата /клавиатурата/ на фен.
Не съм фен на ФВ ама ако купят Алфа поне ще я издърпат малко напред:) Алфа в момента с нищо не блести...кара на стара слава:)

п.с.Лелее Мерцедеса ми с врътка включва фаровете...хаха явно съм се набутал яко хаха

Satanism
01-08-2010, 17:07
Как ше си се набутал, ако случайно я счупиш, отиваш в някоя морга и от първата немска кола, която видш, вземаш и си готов....:smoke:

ЗМЕЯ!
01-08-2010, 17:24
Как ше си се набутал, ако случайно я счупиш, отиваш в някоя морга и от първата немска кола, която видш, вземаш и си готов....:smoke:

Да и аз моа му подаря 2-3 от на дядо ми хлОпелчето останали, ей така да си има... :tooth:

Bobi_33
01-08-2010, 17:27
Да и аз моа му подаря 2-3 от на дядо ми хлОпелчето останали, ей така да си има... :tooth:

Аз пък ако ми умре лостчето, ще си взема от Ламбо Мурсиелаго, същото е като на моите кошари.
В краен случай може и от ГТВ да си взема. Става и от старото Куатропорте.8-):spiteful:

ЗМЕЯ!
01-08-2010, 17:36
Аз пък ако ми умре лостчето, ще си взема от Ламбо Мурсиелаго, същото е като на моите кошари.
В краен случай може и от ГТВ да си взема. Става и от старото Куатропорте.8-):spiteful:

Мойтo лостче пък така ме кефи баце, че всеки път когато го докосна свършвам (и не само него)... :sex:
Mаааа да бе се итплесваме, чак толкоз... :tooth:

sa6o_roman
01-08-2010, 18:01
Ми тука вече прекалявате със сектанщината. Отгоре на всичко като гледам мненията най-сектантските са от хора, които не карат Алфи а преправени Фиатове.
Сега ще обидя половината форум: 145 за много хора тук е олицетворение за Алфа, но я се замислете, има ли Алфа истинска в която да се седи като в Голф - Не. Само в 145 се седи високо, като на партийно събрание. Има ли истинска Алфа на която оборотомера да е по-малък от скоростомера? - Само 145.


33-ките са много по нисък център на тежестта и позиция на седене. По-лека е, а дори пространството не е по-малко. Завоите се взимат с минимален крен и със 100км/ч, а 145 особенно с TS е по-зле.

Само 156 sportwagon Q4 са спортни 4х4 коли, но са много по-редки от crosswagon Q4, който е по-висок и с високопрофилни гуми.

на 159 само най-мощните двигатели са с 4х4, и на дизела 1.9 щеше да пасва добре двойно предаване.

Язък за хубавите окачвания на Мито и Жулиета, заради тумбестите каросерии.

Относно историята на Алфа... сякаш развитието е спряло от 1925г. И тогава и сега двулотровия двигател е развивал 155 коня.

Хюндай пък изкараха genesis coupe...
http://www.youtube.com/watch?v=_YWtMMnfbNE
http://www.youtube.com/watch?v=ZpvqwCUzQ2A&feature=channel

Шефовете на VAG дават по-голяма свобода на подразделенията си. За това шкода суперб я бъркат с немска "лимузина".

Mоже пък следващото GTV да е с боксер от Порше.

firedragon
01-08-2010, 18:15
Ако стане това(което е възможно) какво ще стане с JTDm моторите? До колкото знам JTD и JTDm са запазена марка на FIAT груп,а ако Алфа излязат от там няма да има и JTDm, а TDI :cry:

sa6o_roman
01-08-2010, 18:46
Ако стане това(което е възможно) какво ще стане с JTDm моторите? До колкото знам JTD и JTDm са запазена марка на FIAT груп,а ако Алфа излязат от там няма да има и JTDm, а TDI :cry:

ми TSI при ауди е TFSI, с quattro, 4motion, 4x4 и 4 се обозначава двойното предаване, къв е проблема jtdm да си остане jtdm. Като се продава една марка се продава с наименаванията и технологиите, не само името и.

Satanism
01-08-2010, 18:52
TSI и TFSI е като TS и JTS.Едното просто е по-новата версия на другото.ТСИ и ТФСИ има както в Ауди-тата, така и във Фауветата, и т.н...

santo_traficante
01-08-2010, 18:57
Да и аз моа му подаря 2-3 от на дядо ми хлОпелчето останали, ей така да си има... :tooth:
Я провери твойта Алфа да не е с мотор на хлопел:biggrin:
Опсс сори май е с ФиАД:biggrin:Та каква Алфа караш казваш:biggrin:След време ще можеш и една емблема на ФВ да закичиш от пред че тея алфовите много избеляват:biggrin::smoke:

sa6o_roman
01-08-2010, 19:06
TSI и TFSI е като TS и JTS.Едното просто е по-новата версия на другото.ТСИ и ТФСИ има както в Ауди-тата, така и във Фауветата, и т.н...

Сигурно имаш предвид, че FSI се превръща в TFSI (TSI), както Tbi произлиза от JTS.

pavlin
01-08-2010, 19:12
Като не ви харесват алфите, защо си губите времето в този форум. Карайте си там мерцедесите, VW и се радвайте на живота.
Относно темата, VW никога няма да купи Алфа, защото италянците няма да я продадат. Феррари и Алфа са нещо специално за тях и нещо с което няма да се разделят.

sa6o_roman
01-08-2010, 19:20
Като не ви харесват алфите, защо си губите времето в този форум. Карайте си там мерцедесите, VW и се радвайте на живота.
Относно темата, VW никога няма да купи Алфа, защото италянците няма да я продадат. Феррари и Алфа са нещо специално за тях и нещо с което няма да се разделят.

К'ъв е проблема да караме фв и мерцедес, и да сме фенове на Алфа? К'ъв е проблема да заявиме, че едни модели стават, а други не?

Ако за италянците марката е специална, защо не се грижат правилно за нея?

Jivko7777
01-08-2010, 19:23
jivko7777, колега някой някога извън форумите да ти се е подигравал, че караш алфа?

Да както и повечето колеги тук...Постоянно чупели се, незнам си какво...италиянски кошници...но на мен вече ми омръзна да обяснявам, кое как и защо...Важното е че който трябва ме разбира...

---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:21 ----------


то сега да не е по-различно, ама и всички други автомобилопроизводители май отиват на долу.

Собствениците на 159 примерно се радват на опел и холдън мотори и турско окачване. Даже с цяла наглост на амортисьорите на 159 си пише MADE IN TURKEY и това е щото талянците не са се отракали да ги праят плащайки в ориз още

сори ма това са фактите

Да може и така да е! А сега знаеш ли аз какво знам...В Стара Загора е ДЗУ, правят цялостната инсталация на Ауди и VW, но на всичките части пише Made in Germany...а те се правят тук!!!

Satanism
01-08-2010, 19:26
Сигурно имаш предвид, че FSI се превръща в TFSI (TSI), както Tbi произлиза от JTS.

Не, имам предвид, че TFSI се превръща в TSI :)

sa6o_roman
01-08-2010, 19:31
...Важното е че който трябва ме разбира...

Те тва имах предвид. Кой чак пък толкова ще те бъзика лично, че неговата марка притежава твойта.

Satanism, TFSI и TSI е едно и също.

pavlin
01-08-2010, 20:15
К'ъв е проблема да караме фв и мерцедес, и да сме фенове на Алфа? К'ъв е проблема да заявиме, че едни модели стават, а други не?

Ако за италянците марката е специална, защо не се грижат правилно за нея?

Италянците полагат достатъчно усилия да възродят марката и както вече някой спомена, Алфа е нещо специално именно защото е различна от БМВ, Мерцедес, Ауди и т.н. Колкото и да се иска на някои да заприлича на тези марки, това едва ли ще стане.

Satanism
01-08-2010, 20:32
Те тва имах предвид. Кой чак пък толкова ще те бъзика лично, че неговата марка притежава твойта.

Satanism, TFSI и TSI е едно и също.

ТФСИ и ТСИ не е едно и също, а едно след друго...като CF2 и CF3 мотор...

sa6o_roman
01-08-2010, 20:54
Италянците полагат достатъчно усилия да възродят марката и както вече някой спомена, Алфа е нещо специално именно защото е различна от БМВ, Мерцедес, Ауди и т.н. Колкото и да се иска на някои да заприлича на тези марки, това едва ли ще стане.

Да, различна е, но не ги конкурира успешно. А едно време ги е превъзхождала във всичко. Аз също не искам алфа да прилича на моделите на ваг, просто искам да работят заедно.

Ако под ръководството на ваг, моделната линия на Алфа не се промени, или стане като тяхната пак няма да съм доволен. Все пак мисля че подобна продажба, ще отвори много врати и възможности за Алфа.

бтв, има ли нови новини по темата?

Satanism, не е така... cf2 и cf3 са кодовете на два еднакви двигателя, идентифицирайки някаква минимална разлика м/у тях.Twinspark се води модификацията. TFSI и TSI са просто модификациите на коли с турбинирани (и един с комперор) двигатели с директно впръскване. Едното го използва ФВ, другото Ауди. 1.4 TFSI при ауди е същия двигател като 1.4 TSI при ФВ, в зависимост от кода на двигателя се различават по някои характеристики и системи, както cf2 и cf3.

Satanism
01-08-2010, 21:15
Не мисля да споря повече, влез във форума на Фауве(някой чуждоземски) и прочети, както аз направих ;)

Flame
01-08-2010, 21:24
Я пак обясни за цф2,цф3 и тфси и тси?

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:22 ----------


33-ките са много по нисък център на тежестта и позиция на седене. По-лека е, а дори пространството не е по-малко. Завоите се взимат с минимален крен и със 100км/ч, а 145 особенно с TS е по-зле.

Само 156 sportwagon Q4 са спортни 4х4 коли, но са много по-редки от crosswagon Q4, който е по-висок и с високопрофилни гуми.

на 159 само най-мощните двигатели са с 4х4, и на дизела 1.9 щеше да пасва добре двойно предаване.

Язък за хубавите окачвания на Мито и Жулиета, заради тумбестите каросерии.

Относно историята на Алфа... сякаш развитието е спряло от 1925г. И тогава и сега двулотровия двигател е развивал 155 коня.

Хюндай пък изкараха genesis coupe...
http://www.youtube.com/watch?v=_YWtMMnfbNE
http://www.youtube.com/watch?v=ZpvqwCUzQ2A&feature=channel

Шефовете на VAG дават по-голяма свобода на подразделенията си. За това шкода суперб я бъркат с немска "лимузина".

Mоже пък следващото GTV да е с боксер от Порше.

Някакси и това за по-тумбестите каросерии не го разбирам...

sa6o_roman
01-08-2010, 21:33
Не мисля да споря повече, влез във форума на Фауве(някой чуждоземски) и прочети, както аз направих ;)

а ти пробвай в уикипедия, шанса инфото да е по-вярно от това на един форум е огромен.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_petrol_engines

конкретно за 1.4 tfsi/tsi и 2.0, който е записан само като tfsi но влез в страницата за пасат б6 и виж как се казва там.


flame, виж на МИТО колко е голямо разстоянието от най-горната точка на предната гума, до най-горната точка на предния капак, по перепндикуляра. То не е малко, ако беше, центъра на тежестта щеше да е по-ниско.

Сравни височината на каросериите, спрямо височината на колелата, на мито и мини.
http://static.blogo.it/autoblog/mito_1.jpg
http://motoringfile.com/pictures/MINI_Cooper_D_4.jpg

159-ката например е с ниска и широка каросерия, което е добре за стабилността.

Satanism
01-08-2010, 22:07
:calc: Вероятно е, да, те в Уикипедия постват Извънземните....

pavlin
01-08-2010, 22:16
Да, различна е, но не ги конкурира успешно. А едно време ги е превъзхождала във всичко. Аз също не искам алфа да прилича на моделите на ваг, просто искам да работят заедно.

Ако под ръководството на ваг, моделната линия на Алфа не се промени, или стане като тяхната пак няма да съм доволен. Все пак мисля че подобна продажба, ще отвори много врати и възможности за Алфа.


Мито се продава много добре. Сега ако и Жулиета постигне същия успех, значи нещата вървят на добре. Не трябва да бъдем толкова черногледи.

Flame
01-08-2010, 22:24
а ти пробвай в уикипедия, шанса инфото да е по-вярно от това на един форум е огромен.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_petrol_engines

конкретно за 1.4 tfsi/tsi и 2.0, който е записан само като tfsi но влез в страницата за пасат б6 и виж как се казва там.


flame, виж на МИТО колко е голямо разстоянието от най-горната точка на предната гума, до най-горната точка на предния капак, по перепндикуляра. То не е малко, ако беше, центъра на тежестта щеше да е по-ниско.

Сравни височината на каросериите, спрямо височината на колелата, на мито и мини.
http://static.blogo.it/autoblog/mito_1.jpg
http://motoringfile.com/pictures/MINI_Cooper_D_4.jpg

159-ката например е с ниска и широка каросерия, което е добре за стабилността.

Бате,доколкото ми е известно центъра на тежестта се влияе от това колко ниско ще поставиш двигателя,я сега се замисли къде седи боксера на 33,и мулти еъра на Мито.После помисли и за височината на окачванете,аз не виждам къде играе роля височината на предния капак.

ЗМЕЯ!
01-08-2010, 23:22
Я провери твойта Алфа да не е с мотор на хлопел:biggrin:
Опсс сори май е с ФиАД:biggrin:Та каква Алфа караш казваш:biggrin:След време ще можеш и една емблема на ФВ да закичиш от пред че тея алфовите много избеляват:biggrin::smoke:


Като не ви харесват алфите, защо си губите времето в този форум. Карайте си там мерцедесите, VW и се радвайте на живота.


:smackbum:

Bobi_33
01-08-2010, 23:33
Бате,доколкото ми е известно центъра на тежестта се влияе от това колко ниско ще поставиш двигателя,я сега се замисли къде седи боксера на 33,и мулти еъра на Мито.После помисли и за височината на окачванете,аз не виждам къде играе роля височината на предния капак.

Ми на Мито не му седи мотора много ниско, при условие, че има малко глупави решения там като например това, че турбината е буквално над мотора. Е така не се сваля центърът на тежестта. Нито пък с високата позиция на водача. Глупави технически решения тип копи-пейст директно от Гранде Пунто. Независимо, че се продава този модел е грозен, и не се вписва в традициите на марката.

ЗМЕЯ!
01-08-2010, 23:36
Ми на Мито не му седи мотора много ниско, при условие, че има малко глупави решения там като например това, че турбината е буквално над мотора. Е така не се сваля центърът на тежестта. Нито пък с високата позиция на водача. Глупави технически решения тип копи-пейст директно от Гранде Пунто. Независимо, че се продава този модел е грозен, и не се вписва в традициите на марката.

Грозен е според теб батка, а според други е страОтен ;)

Bobi_33
01-08-2010, 23:50
Грозен е според теб батка, а според други е страОтен ;)

Батка, тва щото го оприличават на 8С но няма МиТкото да стане 8С. Пропорциите на тая кола (МиТо естествено) са силно объркани. Много силно. Даже баща му (Гранде Пунто) изглежда по-добре. Пък и според тия дето го харесват 159 пак си изглежда по-добре. Агресията в 159 подхожда на имиджа на марката. И в твоята кола има някаква агресия. В МиТо няма. Значи не е Алфа дори и на вид. Бах тая ютия с очички. А тая новата Жулиета и тя позор. Нещо между ван и кола. Ако я сложа до Ауди А3, ми Аудито е по-агресивно и по-стегнато.

boris037
02-08-2010, 00:04
Господа, за вас не знам, но ако Фолксваген купи Алфа Ромео, мисля да сваля маската с емблемата на колата и да карам инкогнито.
То и без това до сега на няколко пъти ме бъркат с ФВ, та си мисля (не че по принцип ми се отдава) дали ще има значение каква марка кола караме, няма ли всичко вече да е едно и също в крайна сметка?
Нямам нищо против Фолскваген, просто имам против унификацията и това, всичко да се прави по калъп. Алфа Ромео е малко свежест в сивото ни ежедневие, нека си го запазим така.

sa6o_roman
02-08-2010, 00:11
Бате,доколкото ми е известно центъра на тежестта се влияе от това колко ниско ще поставиш двигателя,я сега се замисли къде седи боксера на 33,и мулти еъра на Мито.После помисли и за височината на окачванете,аз не виждам къде играе роля височината на предния капак.


е аз точно тва обясних за 33ките по-горе

в допълнение към думите на боби_33 мога да кажа, че мито-то май е напудрената г** кола :(

За Алфа Ромео не е важно колко мн се купува, а защо се купува.

Ivanov_
02-08-2010, 00:11
А тая новата Жулиета и тя позор. Нещо между ван и кола. Ако я сложа до Ауди А3, ми Аудито е по-агресивно и по-стегнато.

По-агресивно не означава по-красиво по никакъв начин! Аз за пореден път ще кажа, че Жулиетка ми допада адски много, особено на тази снимка!
53828

Bobi_33
02-08-2010, 00:19
По-агресивно не означава по-красиво по никакъв начин! Аз за пореден път ще кажа, че Жулиетка ми допада адски много, особено на тази снимка!
53828

Ако махнеш скудето, може да я объркаш с някоя японска или даже корейска машина. Всеки по-стар модел Алфа обаче не можеш да го сбъркаш с нищо друго, дори и да няма предница. Това се нарича идентичност. Има я в предходните Жулиети, в новата я няма. Това е жалката истина. Аз по-безлична Алфа в нейната история не знам да има.

А агресивно, може и да не значи красиво, но значи Алфа Ромео.

Jivko7777
02-08-2010, 00:43
Кой чак пък толкова ще те бъзика лично...

Ето ти темата която като прочетеш ще разбереш какво съм говорил...http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36044&highlight=%E8%E7%E3%EE%F0%FF%EB%E0+%E0%EB%F4%E0
Та мисълта ми е че сега ще станат още повече подигравките...

pavlin
02-08-2010, 00:48
Ако махнеш скудето, може да я объркаш с някоя японска или даже корейска машина. Всеки по-стар модел Алфа обаче не можеш да го сбъркаш с нищо друго, дори и да няма предница. Това се нарича идентичност. Има я в предходните Жулиети, в новата я няма. Това е жалката истина. Аз по-безлична Алфа в нейната история не знам да има.

А агресивно, може и да не значи красиво, но значи Алфа Ромео.

Koлега, понятията за дизайн, естетика и функционалност са ти малко сбъркани. Добре е че много хора не споделят твоето мнение и продължават да купуват Мито, както и Жулиета най-вероятно.

Bobi_33
02-08-2010, 00:53
Koлега, понятията за дизайн, естетика и функционалност са ти малко сбъркани. Добре е че много хора не споделят твоето мнение и продължават да купуват Мито.


Ма аз, че съм тъп и сбъркан е ясно, ама ти като по-умен защо не поясниш все пак. Кое точно ми е сбъркано. А хората, коита не споделят моето мнение за мен нямат значение. Не е нужно всички да бъдат с общ мозък. Нека всеки мисли каквото си иска, но нека такива като теб да не обясняват на другите, че са сбъркани.

sa6o_roman
02-08-2010, 00:58
Ето ти темата която като прочетеш ще разбереш какво съм говорил...http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36044&highlight=%E8%E7%E3%EE%F0%FF%EB%E0+%E0%EB%F4%E0
Та мисълта ми е че сега ще станат още повече подигравките...

Живко, още от началото подчертах, че говоря за подигравки извън световното форумно пространство, да речем на маса с приятели. По форумите вместо дискусии с доводи се провежда клавиатурен пишкомер, в който всеки хвали своето и плюе чуждото. Със сигурност АКО има подигравки, за т'ва че алфа ще е собственост на ваг, няма да са толкова колкото предишните срещани.

Jivko7777
02-08-2010, 01:23
Живко, още от началото подчертах, че говоря за подигравки извън световното форумно пространство, да речем на маса с приятели. По форумите вместо дискусии с доводи се провежда клавиатурен пишкомер, в който всеки хвали своето и плюе чуждото. Със сигурност АКО има подигравки, за т'ва че алфа ще е собственост на ваг, няма да са толкова колкото предишните срещани.

Точно на маса да! Всички срещу тебе :) просто ако се случи VW да купи Алфа вече хептен няма да мога да се защитя, но както и да е...
Ще доживеем и ще видим, но лично аз не вярвам това да се случи...

pavlin
02-08-2010, 01:57
Ма аз, че съм тъп и сбъркан е ясно, ама ти като по-умен защо не поясниш все пак. Кое точно ми е сбъркано. А хората, коита не споделят моето мнение за мен нямат значение. Не е нужно всички да бъдат с общ мозък. Нека всеки мисли каквото си иска, но нека такива като теб да не обясняват на другите, че са сбъркани.

Разбиранията ти за дизайн са малко объркани и проблемът, ти сам си го открил, че не зачиташ мнения различни от твоето.

Pastora
02-08-2010, 09:57
Боби според мен е прав, той не казва, че Мито и Джулиета са грозни, просто се ядосва на липсата на идентичност и агресия в колите. Алфа и тумбеста кола = самоубийство на всичко в марката, по-добре да я продават и да им дадат друга насока.

Flame
02-08-2010, 10:22
Все едно през 40-те не са били тумбести,айде стига глупости.Просто марката не се развива от много години,едно време са били мощни и екзотични абтомобили,а след 75,какво екзотично има в алфите.Вчера точно сравнявахме 75 и 155 на живо,какво интересно има в 155 като технически решения,75 просто е уникална кола за времето си,а и сега.След като ги купува Фиат,за какво иновативност говорим.Марката почва да се превръща в посредствена.Ако VW я купи,според мен ще стане само един бъркоч от двигатели,платформи,намаляване на разходи,и най-много да замени Сеат в гамата на ВАГ.

koolio
02-08-2010, 10:57
Боби според мен е прав, той не казва, че Мито и Джулиета са грозни, просто се ядосва на липсата на идентичност и агресия в колите. Алфа и тумбеста кола = самоубийство на всичко в марката, по-добре да я продават и да им дадат друга насока.

И аз това имах предвид - че по-добре да изчезнат, отколкото да почнат да произвеждат геймобили, ама май никой не разбра ...

RPWWD
02-08-2010, 11:35
Все едно през 40-те не са били тумбести,айде стига глупости.Просто марката не се развива от много години,едно време са били мощни и екзотични абтомобили,а след 75,какво екзотично има в алфите.Вчера точно сравнявахме 75 и 155 на живо,какво интересно има в 155 като технически решения,75 просто е уникална кола за времето си,а и сега.След като ги купува Фиат,за какво иновативност говорим.Марката почва да се превръща в посредствена.Ако VW я купи,според мен ще стане само един бъркоч от двигатели,платформи,намаляване на разходи,и най-много да замени Сеат в гамата на ВАГ.

След като ги купува Фиат излизат модели като 156,166,147, GT,159, Brera, които са много по-хубави от 75, много по-качествени, и най-важното много по-продавани ;-)

Flame
02-08-2010, 12:46
Слушай ся,не ме разбирай погрешно,не че не ги наресвам тези модели,просто Cuore sportivo,не е като едно време.Алфа просто се развиват едвам едвам от 92-ра насам.Ако си фен на класическите алфи,нормално да си разочарован от новите модели,които нямат духа и излъчването на старите.Аз ако имах възможност бих карал и поддържал една Джулия 105-та серия,но се задоволям с това което имам на този етап.Кои коли тогава са вдигали скорости като нея,актуалните коли във форума едвам правят по 210-220 и на половината им гърмат двигателите,заради неправилна експлоатация,затова после ни се смеят собствениците на немски коли,а едно време е било точно обратното-Алфа са се славени като бързи,спортни и луксозни автомобили.Затова марката упада-не може да се мери с немците които в момента са толкова дръпнали напред.Така става като се наливат пари в нещо,но Фиат наливат само във Ферари,като някаква гордост и това е.А забравят за една страхотна марка с толкова фенове по цял свят.Няма кво повече да пиша-трябва да си запознат с миналото,за да говориш за сегашното на марката.Аз просто я харевам и съм доволен от това което ми дава моята кола,като усещане и емоции.Точно и затова мисля че ако Ваг придобият и тази марка тя ще се обезличи и всичко ще отиде подяволите,защото немците са си немци-еми не може в Суперб да метнеш същата отвратителна пластмаса като в Румстер,все едно ми се е паднала от Зайо Байо,примери мога да давам още много,но ме мързи:Tease:

MainaCore
02-08-2010, 13:18
След като ги купува Фиат излизат модели като 156,166,147, GT,159, Brera, които са много по-хубави от 75, много по-качествени, и най-важното много по-продавани ;-)

Хахаха, пич.... това е най-голямата глупост от много време насам, която е излизала в този форум....156 и 75 са в две различни измерения ;)

ПС: Посети http://www.alfabb.com/ и виж колко раздела са отделени на "хубавите" алфи и колко на другите. Хвани една 75-ца и виж колко алумин има в нея - колкото в 25 156-ци, да не говорим за динамика, пътно поведение и т.н

mochko1
02-08-2010, 14:29
Хора вие се побъркахте хах ,и аз харесвам олдтаймерите ,ама вие кво взехте да сравнявате първата световна с втората :tooth:

nicks1
02-08-2010, 15:45
Хахаха, пич.... това е най-голямата глупост от много време насам, която е излизала в този форум....156 и 75 са в две различни измерения ;)

ПС: Посети http://www.alfabb.com/ и виж колко раздела са отделени на "хубавите" алфи и колко на другите. Хвани една 75-ца и виж колко алумин има в нея - колкото в 25 156-ци, да не говорим за динамика, пътно поведение и т.н


Колко алуминий има в 75-та? Защото има много алуминий от пет правите една.

RPWWD
02-08-2010, 15:54
Хахаха, пич.... това е най-голямата глупост от много време насам, която е излизала в този форум....156 и 75 са в две различни измерения ;)

ПС: Посети http://www.alfabb.com/ и виж колко раздела са отделени на "хубавите" алфи и колко на другите. Хвани една 75-ца и виж колко алумин има в нея - колкото в 25 156-ци, да не говорим за динамика, пътно поведение и т.н

Да не говорим за корозия (добре, че има толкова алуминий в 75-цата, та все нещо да остане като изгние купето), повсеместни електрически дефекти, каренца на кардана, "хъркащи" предавки и тяхната повреждаща се лостова система, все неща които при моделите от поколението на 156/166/147/GT ги няма ;-) За разделите е нормално, винаги има една носталгия към старото, още повече от хора пристрастени към задното предаване, но пазарът отдавна си е казал тежката дума и точно 156 е най-продаваният и един от най-красивите модели на фирмата в последните 30 години.

Ma7e4k0
02-08-2010, 16:15
Да не говорим за корозия (добре, че има толкова алуминий в 75-цата, та все нещо да остане като изгние купето), повсеместни електрически дефекти, каренца на кардана, "хъркащи" предавки и тяхната повреждаща се лостова система, все неща които при моделите от поколението на 156/166/147/GT ги няма ;-) За разделите е нормално, винаги има една носталгия към старото, още повече от хора пристрастени към задното предаване, но пазарът отдавна си е казал тежката дума и точно 156 е най-продаваният и един от най-красивите модели на фирмата в последните 30 години.

Човек не знам как може да сравниш фиат 156 с кола като 75..........защо не сравниш и гтв с джулия гт ?
Колкото по-стара е една алфа толкова по - хубава и истинска е, в това съм се убедил многократно!
А новата жулиета само излага името ! ! !
За МиТо нямам какво да кажа...............
159-ката поне има адски добрият дизаин ма пак е гаден ФИАТ че и ОПЕЛ.
А това че 156 е един от най-красивите....просто....

Fear
02-08-2010, 16:18
Човек не знам как може да сравниш фиат 156 с кола като 75..........защо не сравниш и гтв с джулия гт ?
Колкото по-стара е една алфа толкова по - хубава и истинска е, в това съм се убедил многократно!
А новата жулиета само излага името ! ! !
За МиТо нямам какво да кажа...............
159-ката поне има адски добрият дизаин ма пак е гаден ФИАТ че и ОПЕЛ.
Eeee, aйде сега, GTV-то също го докарва поне на дизайн и визия. ;)

MUROMAN
02-08-2010, 16:23
Багера успя да ми развали настроението за деня.
Не вярвама да се случи,а ако стане ще пълна туршия.:new_Eyecrazy:

156
02-08-2010, 16:46
А това че 156 е един от най-красивите....просто....

Явно не си спомняш какво беше когато се появи алфа 156 - през далечната 97/98. Помня много добре първата алфа 156, която видях тогава - дизайнът беше УНИКАЛЕН на фона на всички други седани от този клас, а и не само. Сега, години по-късно това излъчване се загуби, до голяма степен заради множеството поувехтели 156ци с пожълтели фарове и избелели емблеми, които се движат по родните улици.

ПП: хвърли око на това линкче (http://www.youtube.com/watch?v=DgS5dTRE-Us) а също и на някоя статия писана по онова време на тема "алфа 156" :)

RPWWD
02-08-2010, 17:02
Човек не знам как може да сравниш фиат 156 с кола като 75..........защо не сравниш и гтв с джулия гт ?
Колкото по-стара е една алфа толкова по - хубава и истинска е, в това съм се убедил многократно!
А новата жулиета само излага името ! ! !
За МиТо нямам какво да кажа...............
159-ката поне има адски добрият дизаин ма пак е гаден ФИАТ че и ОПЕЛ.
А това че 156 е един от най-красивите....просто....

Що ли си мисля, че 75-цата също се произвежда откакто Фиат е собственик на АР ;-) Нямам нищо против олдтаймерите, но залиташ в крайна сектантщина, и като плюеш по Фиат се запитай защо се е стигнало до изкупуването на АР от тях? Ако бяха толкова добри разните там Алфасудове, 6-ци и прочее компанията нямаше да има финансови грижи и щеше да си остане независима. На практика откакто Фиат е собственик на марката имаме забележимо повишаване на качеството на продукцията (особено в последните 15 години), а сравнително слабите пазарни резултати се дължат на имиджа наследен от "старите алфи" ;-) Все пак първите коли на годината за Европа на АР бяха 156 и 147, значи не били толкова скапани тия "фиатове"...

п.п. Делтите от подписа ти също са си чисти Фиатове ;-)

Ma7e4k0
02-08-2010, 17:09
Що ли си мисля, че 75-цата също се произвежда откакто Фиат е собственик на АР ;-) Нямам нищо против олдтаймерите, но залиташ в крайна сектантщина, и като плюеш по Фиат се запитай защо се е стигнало до изкупуването на АР от тях? Ако бяха толкова добри разните там Алфасудове, 6-ци и прочее компанията нямаше да има финансови грижи и щеше да си остане независима. На практика откакто Фиат е собственик на марката имаме забележимо повишаване на качеството на продукцията (особено в последните 15 години), а сравнително слабите пазарни резултати се дължат на имиджа наследен от "старите алфи" ;-) Все пак първите коли на годината за Европа на АР бяха 156 и 147, значи не били толкова скапани тия "фиатове"...

п.п. Делтите от подписа ти също са си чисти Фиатове ;-)

За делтата не съм съгласен че е точно фиат...
75цата излиза мисля че 86-та година, малко преди фиат да купи Алфа и постепенно да я съсипе, първо излиза 164-ката, прецакват модела с гадното предно, а после и с ужастните 16в двигатели.
Фиат купува Ланча и прекъсват участието на 7 кратния шампион в ВРЦ Ланча Делта Интеграле и насочват усилията си към Ф1 и конкретно феррари.

RPWWD
02-08-2010, 17:23
За делтата не съм съгласен че е точно фиат...
75цата излиза мисля че 86-та година, малко преди фиат да купи Алфа и постепенно да я съсипе, първо излиза 164-ката, прецакват модела с гадното предно, а после и с ужастните 16в двигатели.
Фиат купува Ланча и прекъсват участието на 7 кратния шампион в ВРЦ Ланча Делта Интеграле и насочват усилията си към Ф1 и конкретно феррари.

Сега да не си помислиш, че не харесвам Делтата или пък 75-цата, няма такова нещо. Всеизвестно е обаче, че тези коли ти съсипват живота с непрекъснати дразнещи проблемчета, от които ти се драйфа и повечето време са в сервиза отколкото на пътя. За сравнение, предишната ми италианска кола беше Дедра (т.е. Типо/Темпра/155) и непрекъснато нещо беше развалено (най-вече електрически проблеми и окачване), от 2,5 години имам 156 и еднственият и проблем е окачването (вече оправен, дано за по-дълго ;-)) и абсолютно НИКАКВИ електрически мизерии. Ако това не е прогрес, здраве му кажи ;-) Няма да навлизам в темата задно/предно предаване, че ще стане революция, но то си е въпрос на вкус -аз нямам влечение към дрифта и задното въобще не ми липсва.

Ma7e4k0
02-08-2010, 17:26
Сега да не си помислиш, че не харесвам Делтата или пък 75-цата, няма такова нещо. Всеизвестно е обаче, че тези коли ти съсипват живота с непрекъснати дразнещи проблемчета, от които ти се драйфа и повечето време са в сервиза отколкото на пътя. За сравнение, предишната ми италианска кола беше Дедра (т.е. Типо/Темпра/155) и непрекъснато нещо беше развалено (най-вече електрически проблеми и окачване), от 2,5 години имам 156 и еднственият и проблем е окачването (вече оправен, дано за по-дълго ;-)) и абсолютно НИКАКВИ електрически мизерии. Ако това не е прогрес, здраве му кажи ;-) Няма да навлизам в темата задно/предно предаване, че ще стане революция, но то си е въпрос на вкус -аз нямам влечение към дрифта и задното въобще не ми липсва.

За делтата въобще не съм съгласен че е чуплива, говоря само за интегралето а за фиатовите алфи, имам 146 1.4 тс феислифт 2000 година и да ти кажа голямо кенефче е уж на 25 000 ама си се троши доста, е сега даже скоростите са и счупени....
А за 156 -ците ми аз по сервизите за алфи друго освен 156/147 гтв не вижда, малко по рядко 145 -ци.

RPWWD
02-08-2010, 17:40
За делтата въобще не съм съгласен че е чуплива, говоря само за интегралето а за фиатовите алфи, имам 146 1.4 тс феислифт 2000 година и да ти кажа голямо кенефче е уж на 25 000 ама си се троши доста, е сега даже скоростите са и счупени....
А за 156 -ците ми аз по сервизите за алфи друго освен 156/147 гтв не вижда, малко по рядко 145 -ци.

156 са повечко по сервизите щото и те вече остаряха и станаха масови, особено типичните 98-99 година търкалящи се по нашите пътища, но аз съм казал къф им е проблема - окачването с един камион носачи тип "Хонда". Това обаче не може да се сравнява с повсеместните проблеми на "типични" алфи от рода на 75 и 33, нали ;-) Фиат се справиха с корозията, справиха се огромната част от ел. проблемите, разработиха и въведоха първо в АР 156, а не в някой модел на Фиат комън рейл дизела, заебаха накрая и онова недоразумение TS 16V, ако и да го замениха с Опелски мотор (да си чул за родил Опел?), сега пуснаха модерни турбобензинови двигатели, Мултиеър ала-бала... Аз не виждам причини за недоволство и пак ще повторя, че лошите пазарни резултати се дължат на натрупаните у клиентите предразсъдъци породени от "истинските алфи".

п.п. Това за 25 000 км. пробег на 10 годишна кола звучи като виц ;-)

Ma7e4k0
02-08-2010, 18:01
156 са повечко по сервизите щото и те вече остаряха и станаха масови, особено типичните 98-99 година търкалящи се по нашите пътища, но аз съм казал къф им е проблема - окачването с един камион носачи тип "Хонда". Това обаче не може да се сравнява с повсеместните проблеми на "типични" алфи от рода на 75 и 33, нали ;-) Фиат се справиха с корозията, справиха се огромната част от ел. проблемите, разработиха и въведоха първо в АР 156, а не в някой модел на Фиат комън рейл дизела, заебаха накрая и онова недоразумение TS 16V, ако и да го замениха с Опелски мотор (да си чул за родил Опел?), сега пуснаха модерни турбобензинови двигатели, Мултиеър ала-бала... Аз не виждам причини за недоволство и пак ще повторя, че лошите пазарни резултати се дължат на натрупаните у клиентите предразсъдъци породени от "истинските алфи".

п.п. Това за 25 000 км. пробег на 10 годишна кола звучи като виц ;-)
Ами имах (още си я имам ама е на парчета) корса на 90 000 км (дядото на един приятел беше първи собственник) и 1.2 мотора с ремъка роди в неговите ръце, после сложих 1.3 от кадет и тои роди..... на тая снимка много много не се вижда...а попринцип опелите не раждат щото ръждата ги яде и преди да родат отиват на надин....
Истинските алфи са 105-та серия, тогава марката е АЛФА РОМЕО е било нещо уникално - да поясня 105-та серия са алфите от типа на гунди, скоростите са си отпред а не отзад като при трансаксиалите, ТОВА СА ВЕЛИКИ и много здрави автомобили ! ! ! Но пак съм на мнението че 156,цата и гтв-тата са бавни чупливи, леко грозновати алфи с предно!

nicks1
02-08-2010, 19:17
Колега, прочети малко история. Последната независима Ланча е Бета.

MainaCore
02-08-2010, 19:44
Мдам фиат разкараха 16В ТС, ама той си е техен и няма нищо общо с 8В ТС ;) Това за опелските мотори ме разби много ясно, че не раждат - някой да е видял мотор от косачка да роди? Айде да не се излагаме сега - Опел има яки мотори звучи като 156 е много зрава и надеждна кола. Предното предаване е чисто бюджетна простотия - виж кои коли са все още на задно ;)

ПС: Колега чувал ли си за Анджелини и Алфа Ромео - 16В мотори през 60-те години, на тяхна база е и 2.0 16В Ланчиа/Абарт/Фиат мотора, който се е доказал многократно....Защо и в Алфа не сложиха подобни мотори? Аутоделта също имат 16в мотори, но истинската аутоделта, а не тази, която е в момента. Добре че има дизелови алфа, защото иначе положението щеше да е трагедия ;)

petko77
02-08-2010, 20:04
Лично аз, колеги духа и емоцията които предизвиква в мен моята 90-ка не бих ги заменил с нищо друго!!! Точно за тази цел от месец насам обявата ми за Алфата в mobile.bg съм я оставил просто ей така, харесва ми образователната част... то момчето карало BMW 316i компакт, но един приятел му казал че тая кола дрифтела разбираш ли несравнимо по-добре и ми звани.... и ми обяснява колко лев щял да вкара за окачване, за джанти с борд!?! и куп други щуротии и щял да е неотразим и шофер от класа и колко била цената щото те италианките варвяли тънко батка но били пили големи.... и аз му казвам на момчето 9800 е специалната цена за фенове на бегачките, но мога да ти махна кас'фона и да отбийм 14лв.
Докато не съм притиснат до краен предел от финансови проблеми, тази кола просто няма да я продам и ще и се наслаждавам и поддържам както си подобава!

RPWWD
02-08-2010, 20:32
ПС: Колега чувал ли си за Анджелини и Алфа Ромео - 16В мотори през 60-те години, на тяхна база е и 2.0 16В Ланчиа/Абарт/Фиат мотора, който се е доказал многократно....Защо и в Алфа не сложиха подобни мотори? Аутоделта също имат 16в мотори, но истинската аутоделта, а не тази, която е в момента. Добре че има дизелови алфа, защото иначе положението щеше да е трагедия ;)

Не са сложили по техни си съображения, но отново излизат в момента с новаторска технология в серийно производство (Multiair), значи експериментаторският дух е жив.
Как мислиш, дали от Фолксваген ще процедират по същият начин? Или предпочиташ да има алфа с трицилиндров 1,2 HTP като на Фабия и Поло ?!?

Bobi_33
02-08-2010, 20:55
.........Това обаче не може да се сравнява с повсеместните проблеми на "типични" алфи от рода на 75 и 33,..........

Чакай сега, колко 33-ки и 75-ци си имал и за по колко време. Изказваш се като капацитет, но ми се струва, че в тая област си много бос. Казваш 156 била мнооооого здрава. Що първо не попиташ мен като човек, който ежетневно се занимава с това лайно 156. В семейството имаме 156, 145Боксер и 2 бр. 33-ки. 33-ките са мои, 156 на баща ми, сестра ми е с145-цата. Познай коя кола се чупи най-много. Естествено култовата 156-ца. Няма детайл в тази кола, който да не е сменен поне веднъж. И това за пробег от само 30000км. А вярвай ми аз добре знам кои части са менте и кои не - слагат се само читави. Имай предвид, че са и скъпи. Говорим за хвърлени пари от около 3000 лв. за 3 години (като имаш предвид, че в тия пари не влиза труд, а частите са с отстъпки. Това качествен и здрав автомобил ли е?
Едната ми 33-ка за същия период навъртя 60000км. при много кофти каране (това могат да го потвърдят колегите ми) и са похарчени като пари доста под 600лв. Освен всичко друго 33-ката я екплоатира баща ми за товарни цели (все пак е комби, 156-цата е седан) и тя грижи няма. Консумативите не съм ги вкарал в сметката, защото тогава разликата между двете коли ще стани идиотска (За справка всички ремъци и ролки на боксера струват колкото паразитна ролка на ТС) Като включим и склонността на ТС 16В да се самоубива (както и стана с 156-цата в крайна сметка , ми какво да кажа. Добре, че поправям 156-ци, щото ако оправях стари Алфи, щях да умра от глад.

Колега не ме разбирай погрешно, даже се радвам, че булшинството от Алфисти се радват на 156. Просто този модел (особено с ТС) никога няма повече да влезе в къщата ми.

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:51 ----------


Не са сложили по техни си съображения, но отново излизат в момента с новаторска технология в серийно производство (Multiair), значи експериментаторският дух е жив.
Как мислиш, дали от Фолксваген ще процедират по същият начин? Или предпочиташ да има алфа с трицилиндров 1,2 HTP като на Фабия и Поло ?!?

ФВ имат и голими мотори в концерна си. А комбинацията директно впръскване с турбо я извадиха преди концерна Фиат. Освен това моторите им са прилично надеждни и достатъчно икономични. Няма нужда да се изопачават фактите.

156
02-08-2010, 21:01
Но пак съм на мнението че 156,цата и гтв-тата са бавни чупливи, леко грозновати алфи с предно!

Баси вица каза честно :))) Точно тези модели може да са всякакви, но "грозновати" ... :D

А пък 16 "вотловия" свинспарк е един много приятен за каране двигател, когато всичко му е наред, ма както и да е...

Истината е, че ако алфа беше запазила качеството от едно време, то най-вероятно сега щеше да е с реномето на Мазерати да речем, съответно и цените щяха да са маалко по-разични. Така че аз също като RPWWD не виждам нищо лошо в алфите от 90-те до днес - съчетават добър баланс цена/визия / динамика/ качество, поне от гледна точка на средностатистическия шофьор.

RPWWD
02-08-2010, 21:13
Казваш 156 била мнооооого здрава.

Колега не ме разбирай погрешно, даже се радвам, че булшинството от Алфисти се радват на 156. Просто този модел (особено с ТС) никога няма повече да влезе в къщата ми.

Чак много не, но е чувствително по-здрава, от 155 да речем, и то точно по този показател по който най-много държа на фона на предишната ми италианска кола, а именно електросистемата и корозията. Неслучайно карам дизел, аз също не бих си купил ТС ;-) Тук караме повече или по-малко изстрадали коли на повече или по-малко километри и това, че ти ремонтираш много 156-ци си има обяснение - по-горе съм го писал: масовата 156-ца в БГ е 10-13 годишна, с N-ти на брой собственик, на незнайни километри и карана без жалене. Частите на идентични автомобили като клас и година са също толкова скъпи, че и повече.
И все пак по-новата кола винаги е по-добра от старата, иначе всички щяхме да караме 35 годишни Спайдери и други от 105 серия или трансаксиали.

Bobi_33
02-08-2010, 21:14
А пък 16 "вотловия" свинспарк е един много приятен за каране двигател, когато всичко му е наред, ма както и да е...

Вица тоя път го каза ти колега. Изглежда не си карал повечето мотори на Алфа. Поне ризница да беше карал....
Това могат да го кажат само хора, които са карали ТС 8В и ТС16В. Тях питай. А ризницата е и по-икономична, за надеждност и поддръжка въобще няма да отпарям приказка.

156
02-08-2010, 21:28
Вица тоя път го каза ти колега. Изглежда не си карал повечето мотори на Алфа. Поне ризница да беше карал....
Това могат да го кажат само хора, които са карали ТС 8В и ТС16В. Тях питай. А ризницата е и по-икономична, за надеждност и поддръжка въобще няма да отпарям приказка.

Сигурно е така. Не споря кой от двата е по-добър. Само казвам, че когато 16 клапановият тс е в добро здраве е един много приятен за каране двигател - включително и под 3000 оборота.

petko77
02-08-2010, 21:29
И все пак по-новата кола винаги е по-добра от старата, иначе всички щяхме да караме 35 годишни Спайдери и други от 105 серия или трансаксиали.

И всички да заповядаме с широко отворени портфейли в гаранционните сервизи... Мерси за което, за пренебрежението, за тоталната липса на заинтересованост и мозъчна дейност на децата вземащи заплатка там, и още повече предизвикващото възмущение безхаберно отношение на управителите уж минали необходимото обучение. БЛАГОДАРЯ И ДА БЪДАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ!

koolio
02-08-2010, 22:28
Чак много не, но е чувствително по-здрава, от 155 да речем,

Е тука вече се изказа неподготвен. :mr-t:

venko
02-08-2010, 22:33
Чак много не, но е чувствително по-здрава, от 155 да речем
156 по здрава от 155-ца?Това можеш да го видиш само в някой фантастичен филм.Отвори раздела на 156 и на 155 и виж темата за ремонти и подръжка и виж коя се чупи повече и колко пари са наляти само по ходова част без да е пипан мотора:bored:.Като издръжливост на двигателя 156 пак изостава.

Ma7e4k0
03-08-2010, 05:03
Баси вица каза честно :))) Точно тези модели може да са всякакви, но "грозновати" ... :D

А пък 16 "вотловия" свинспарк е един много приятен за каране двигател, когато всичко му е наред, ма както и да е...



Ми не знам, гтв-то с тези малки фарчета е отвртатително, за 166 тъжният сом не коментираме, 156 поне отпред бива ама пак ....
Сравнете само ...
А на теб 16 "волтови" може и да ти стане приятен за каране да, след некви си там няколко си хиляди лева набити и пак нямаш гаранция че утре няма да роди.

Точно заради 145/6 ТС 16в и после 156 и тн и по - новите се носи славата че алфата е италиански боклук.....

santo_traficante
03-08-2010, 07:24
А пък 16 "вотловия" свинспарк е един много приятен за каране двигател, когато всичко му е наред, ма както и да е...

Един близък приятел го накарах преди 2год. да си купи ТС Алфа....след 1 год. я продаде и заяви че НИКОГА повече няма да си купи италянска кола:hump:За тази 1 год. видях за какво наливане на пара става въпрос и разбрах защо едно Ауди 80 б4 без екстри струва колкото една 156 2000год с екстри:hump:
В Италия жабарите защо си купуват немски коли а не италянски:brickwall:

virusalfa
03-08-2010, 07:24
и без тва само 156-ци харесвам. те ще са си истински алфи пардон фиатове
Ако прегледаш краштестове в youtube на 156,изведнъж ще започне да не ти харесва.Този модел май по-бързо се разваля,отколкото върви.

santo_traficante
03-08-2010, 07:29
Ако прегледаш краштестове в youtube на 156,изведнъж ще започне да не ти харесва.Този модел май по-бързо се разваля,отколкото върви.При 156 лафа е "лице пиче продава"..другото е гола вода:hump::hump:И аз го изядох но съм "мерси на таз любов вече":static:На тези коли все нещо им се чупи все нещо трака и скърца:brickwall:

Stefan Caromov
03-08-2010, 08:07
Аз съм имал мнооого проблеми с мотора на моята селеспиид-ка. Не от мен самия ,или от колата ,а от пишман майстори(4 пъти правят основен ремонт на един и същ мотор и,4 пъти ражда в рамките на 350 км)
Обаче след това си купих мотор от колега от форума ,сглобих го с един приятел сами двамата и до сега 3-та година ще стане нямам никакъв проблем!
По темата, ако наистина станем вагон груп, веднага се прегрупирам към втората ми любов - нисана.Това за мен ще бъде края на алфа в живота ми ,или в най добрия случай (както някой по-горе се беше изказал ), цял живот ще карам брера или 166

Fear
03-08-2010, 09:15
Какво ли не съм виждал в този форум, ама да наричат 156 и GTV грозновати, честно казано не съм вярвал, че ще доживея. :brickwall:
Teмата спокойно може да се прекръсти на "Плюене по Alfa - част II" :disgust:

Що се отнася до двигателите, на мнението нa Bobi_33 съм.
Той е имал дейно участие по моята кола, аз също много добре си знам, колко тона пари съм налял в нея.

Ама и още 2х толкова да налея, това НИКОГА няма да може да махне усмивката от лицето ми, която се появява всеки път, когато седна зад волана на GTV-то! :wub:

DarkKnight
03-08-2010, 09:23
Чакай сега, колко 33-ки и 75-ци си имал и за по колко време. Изказваш се като капацитет, но ми се струва, че в тая област си много бос. Казваш 156 била мнооооого здрава. Що първо не попиташ мен като човек, който ежетневно се занимава с това лайно 156. В семейството имаме 156, 145Боксер и 2 бр. 33-ки. 33-ките са мои, 156 на баща ми, сестра ми е с145-цата. Познай коя кола се чупи най-много. Естествено култовата 156-ца. Няма детайл в тази кола, който да не е сменен поне веднъж. И това за пробег от само 30000км. А вярвай ми аз добре знам кои части са менте и кои не - слагат се само читави. Имай предвид, че са и скъпи. Говорим за хвърлени пари от около 3000 лв. за 3 години (като имаш предвид, че в тия пари не влиза труд, а частите са с отстъпки. Това качествен и здрав автомобил ли е?
Едната ми 33-ка за същия период навъртя 60000км. при много кофти каране (това могат да го потвърдят колегите ми) и са похарчени като пари доста под 600лв. Освен всичко друго 33-ката я екплоатира баща ми за товарни цели (все пак е комби, 156-цата е седан) и тя грижи няма. Консумативите не съм ги вкарал в сметката, защото тогава разликата между двете коли ще стани идиотска (За справка всички ремъци и ролки на боксера струват колкото паразитна ролка на ТС) Като включим и склонността на ТС 16В да се самоубива (както и стана с 156-цата в крайна сметка , ми какво да кажа. Добре, че поправям 156-ци, щото ако оправях стари Алфи, щях да умра от глад.

Колега не ме разбирай погрешно, даже се радвам, че булшинството от Алфисти се радват на 156. Просто този модел (особено с ТС) никога няма повече да влезе в къщата ми.

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:51 ----------



ФВ имат и голими мотори в концерна си. А комбинацията директно впръскване с турбо я извадиха преди концерна Фиат. Освен това моторите им са прилично надеждни и достатъчно икономични. Няма нужда да се изопачават фактите.

Мислех да си замълча ама не издържам вече - колега как сравняваш колко пари е ремонта на 33 и 156? А знаеш ли колко е ремонта на жигулка 76-77 набор... що направо не сравниш 33 с 159 мисля че ще излезе че тая алфа е най-евтината за поддръжка на света :angry: Да не говорим че тези немски "здрави" возила се чупят повече от моята нахранена калпава 156-чка от вас. Имам приятел с пасат 4 и той налива доста повече пари от мен в колата.




Ми не знам, гтв-то с тези малки фарчета е отвртатително, за 166 тъжният сом не коментираме, 156 поне отпред бива ама пак ....
Сравнете само ...
.....

Колега недей така - всеки си има вкус. На мен пък 33-ката ми е грозна с тия фарове... :starwars:



И за да не е офф ще кажа че фв нямат какво да предложат на алфа освен големи двигатели - и тяхното окачване е боклук да не говорим за ел инсталацията им. За мен алфа само ще загуби от едно евентуално преминаване към "немските" супер-дупер-мега яки автомобили които може би преди 20 години са били много здрави ама всичко е в миналото.

П.П. Колеги не ме разбирайте погрешно - и аз харесвам класиките, но не мисля че е редно да се правят някакви сравнение между коли с такава разлика в годинките.

П.П.2 santo_traficante ми аз съм 24 годишен пикльо и с кеф си карам красивата дрънкаща и скърцаща 156-ца, просто музиката по-силничко и не скърца и не тропа и т.н. :innocent:

Mury
03-08-2010, 09:37
Ми не знам, гтв-то с тези малки фарчета е отвртатително, за 166 тъжният сом не коментираме, 156 поне отпред бива ама пак ....
Сравнете само ...
А на теб 16 "волтови" може и да ти стане приятен за каране да, след некви си там няколко си хиляди лева набити и пак нямаш гаранция че утре няма да роди.

Точно заради 145/6 ТС 16в и после 156 и тн и по - новите се носи славата че алфата е италиански боклук.....

Абе мамин,ти някога през живота си имал ли си собствена Алфа,която ти точно да поддържаш,та говориш:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:Аз съм на мнение,че старите Алфи са невероятни автомобили за годините си,но сега вече са минали 30 оттогава,аз лчино на дълъг път с такава кола не бих тръгнал.Аз ще имам някой ден стара Алфа,но само за кеф,щото ги харесвам и обичам,но това незначи че не обичам и 159-ката си,напротив,аз Алфа с по-добро пътно поведение не съм карал:evil::evil::evil::evil::evil:156 за годините си е доста революционен автомобил,да не говорим че е последният италиански седан,превземал върха във ВТЦЦ,и то със смазващо предимство пред разни там велики марки кат БМВ,Сеат и т.н.Относно това дали Фиат е съсипал Алфа,за мен е спорно,има много плюсове,но и много минуси.Концерна майка е дал страшно много иновации и разработки на света,които сега разни немски марчици доразвиват и се хвалят с тях


П.С.Инае за ФВ ви казах мнението си,единственото което може да спечели Алфа са яки мотори,и не се знае колко надеждни

AR147
03-08-2010, 09:58
Спомням си че имаше подобни слухове преди няколко години и по-точно това бяха предложения на ВАГ да купи Алфа Ромео,тогава Фиат им отказаха и те решиха да направят това от Сеат.

Надявам се това да е просто един добър рекламен трик и нищо повече.....

ЗМЕЯ!
03-08-2010, 10:18
При 156 лафа е "лице пиче продава"..другото е гола вода:hump::hump:И аз го изядох но съм "мерси на таз любов вече":static:На тези коли все нещо им се чупи все нещо трака и скърца:brickwall:

Батка ти освен да :haha:плюеш по марката за друго май не влизаш у форумо а...?! :repuke:

B. Stamatov
03-08-2010, 11:33
Аз не виждам как ще стане тази работа. ФВ да купят Алфа. Това са само спекулации. Ако погледнем по обективно няма никаква логика. От 1986 Алфа нямат собствен завод, произвеждат се във съоръженията на ФИАТ. Тоест като ги купят или трябва да построят нов завод или да преместят производството в Германия, което ми се струва абсурдно.
По отношение на миналото на марката- да славно е наистина, но и доста противоречиво по отношение на качеството на някои от моделите като надежност има предвид. За спортният дух няма каво да говоря и така любимото за мен задно предаване, но нещата се промениха за съжаление. Вече истинските автомобилни маниаци сме твърде малко за да можем да поддържаме марки ориентирани към по- масовото спортно автомобилостроене като Алфа от най- славните години на марката. Именно поради тази причина и новите модели са твърде далеч от това което искаме всички......

me_to_u
03-08-2010, 12:55
Човек няма нужда да влиза във форум на почитатели на други марки, за да научи колко голямо дърво е изял, като си е купил Алфа. Тук сами си вадим кирливите ризи. :indian::roll2: Нещата се променят, земята се върти, Алфа Ромео вече не е "истинска" марка. Сигурно е така, само дето не мога да си обясня как се определят категориите "истински маниаци" и "по-неистински"? Аз явно съм към по-неистинските. Щото карам мелез, на който само емблемата му е на Алфа :in_love: Интересно обаче, това хич не ме кара да се чувствам зле. Напротив, много съм щастлив с моята Алфа и за мен тя си е съвсем истинска. За друг тя е просто "отвратителен Опел", "чуплива кошница" и т.н. Само да ви кажа-изобщо не ми дреме! Ако трябваше да си купувам кола, пак щеше да е тази! :prescription: Имам достатъчно доходи, за да се грижа добре за колата си без да получавам инсулт всеки път, когато влезе в сервиз и мисля всеки трябва да е така. Та нали всяка кола, ама всяка си е един голям бирник!! Сигурно ако сделката се осъществи ще има много минуси и известно количество плюсове, не знам. Но едно е ясно, докато има коли, които ми носят усмивка всеки път, когато седна на седалката, ще опитвам да си ги купувам. А дали ще е Алфа Ромео или нещо подобно на хибриден мелез, произведен в Бангладеш, не ми пука! И защо трябва да се бодем един друг кой е по-по-най?! Радвайте се на живота и на придобивките си, защото и най-истинската няма да си я вземете с вас после.

Mury
03-08-2010, 13:37
Та нали всяка кола, ама всяка си е един голям бирник!! Сигурно ако сделката се осъществи ще има много минуси и известно количество плюсове, не знам. Но едно е ясно, докато има коли, които ми носят усмивка всеки път, когато седна на седалката, ще опитвам да си ги купувам. А дали ще е Алфа Ромео или нещо подобно на хибриден мелез, произведен в Бангладеш, не ми пука! И защо трябва да се бодем един друг кой е по-по-най?! Радвайте се на живота и на придобивките си, защото и най-истинската няма да си я вземете с вас после.

Много правилно казано бате,аз съм на същото мнение абсолютно,който си мисли че Алфа 159 не е истинска Алфа,нека си го мисли,мен не ми дреме:Yeeeehaaa::Yeeeehaaa::Yeeeehaaa:

П.С.За мен лично,последните 30 години Алфа не са вадили по-красива кола от 159/Брера,да не казвам и по-стабилна

Ma7e4k0
03-08-2010, 13:41
Абе мамин,ти някога през живота си имал ли си собствена Алфа,която ти точно да поддържаш,та говориш:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

Имам да и малко съжелявам че я имам ;)
А уж е запазеничка...

RPWWD
03-08-2010, 13:44
Браво, me_to_u, ето това е коментар!

Колегата Koolio се засегна на 155-ца, но както той самият е казвал, те са братовчедки с Дедрата и трябва да ви кажа, че моята Дедра ми скъса нервите - нещо, което не ми се случва със 156-цата. Защо се случва така ли? Дедрата беше 90-ти набор и от глупави сантименти и любов я държах в мен между 2001 и 2009. Освен непрекъснатите проблеми с парно, вентилация, чистачки, нагреватели на задното стъкло, преебано централно заключване, скъсана шофьорска седалка (претапициране на предните 2, че нямаше подходяща дамаска), окачване (всички носачи и сума ти пъти кормилни накрайници), спирачна помпа, термостати и прочее, накрая се шлайфа глава, сменяха се гумички на клапани (това заради гЪзовата уредба), гарнитура, смяна амортисьори, нова скоростна кутия (на старо) и съединител... Като се сетя тая кола колко пари ми е глътнала ми иде да се гръмна, пък вие обяснявайте колко са качествени по-старите италиански автомобили... Никой не може да ме убеди, че 10+ годишна кола, пък била тя и ръбеста трансаксиалка, да не говорим за кенеф от типа на Ауди Б4 е по-евтина за поддръжка и по-здрава от по-нов с 10-15 години автомобил.
Bobi_33 може да си кара 33-ка колкото си иска, щото е монтьор и сам си я оправя, но ако нищо не разбираше от тия коли щеше да се види в приключение ;-)

п.п. Сигурен съм, че Santo_traficante нарочно е преебал оня пич да си купи "изгодна" 10-12 годишна 156-ца ТС, че да го откаже от италианските автомобили, щото горе-долу от толкова време само сере във форума против марката ;-)

Mury
03-08-2010, 13:50
Имам да и малко съжелявам че я имам ;)
А уж е запазеничка...

Ти имаш,а можеш ли да я караш легално,и да поддържаш сам/май неможеш,защото доколкото знам скоростите са ти счупени от бая време/.:waving::waving::waving::waving:

Ma7e4k0
03-08-2010, 13:53
Ти имаш,а можеш ли да я караш легално,и да поддържаш сам/май неможеш,защото доколкото знам скоростите са ти счупени от бая време/.:waving::waving::waving::waving:

Ммммдам защото имам 2 други коли(не са Алфа) и си карам тях и не ми се занимава с тази ;)
Повече няма да спора с вас....

RPWWD
03-08-2010, 13:59
Ммммдам защото имам 2 други коли(не са Алфа)

...които са какви?

koolio
03-08-2010, 14:15
Браво, me_to_u, ето това е коментар!

Колегата Koolio се засегна на 155-ца,

Чак пък засегнал - нито аз съм я измислил, нито съм я сглобявал, нито ще си я сложа под главата, че да се засягам. Но като цяло според мен 155 е по-качествено изпълнение, по-удобна отвътре, по-ергономична, по-стабилна на пътя. За здравината - ами Дедрата е вече почти на 20 ;). Я сподели, след като си я имал между 2001-ва и 2009-та колко се е чупила между 2001-ва и 205-та и колко след това. :prescription:

За мен истинска Алфа е такава, в която като седна се чувствам, все едно е правена за мен по поръчка, мога да вляза във всеки завой с каквато си искам скорост и като сляза от нея се обръщам към паркинга да я видя, все едно съм на 16 години и си изпращам гаджето. Това чувство го имам при 33, 75, 164, 155, 166, 159, Брера, ГТВ, но го нямам при 145, 146, 156, 147, ГТ, МиТо.
Но това си е лично мое усещане и не се имам за парижкия метър коя е истинската алфа.

RPWWD
03-08-2010, 14:26
Чак пък засегнал - нито аз съм я измислил, нито съм я сглобявал, нито ще си я сложа под главата, че да се засягам. Но като цяло според мен 155 е по-качествено изпълнение, по-удобна отвътре, по-ергономична, по-стабилна на пътя. За здравината - ами Дедрата е вече почти на 20 ;). Я сподели, след като си я имал между 2001-ва и 2009-та колко се е чупила между 2001-ва и 205-та и колко след това. :prescription:

За мен истинска Алфа е такава, в която като седна се чувствам, все едно е правена за мен по поръчка, мога да вляза във всеки завой с каквато си искам скорост и като сляза от нея се обръщам към паркинга да я видя, все едно съм на 16 години и си изпращам гаджето. Това чувство го имам при 33, 75, 164, 155, 166, 159, Брера, ГТВ, но го нямам при 145, 146, 156, 147, ГТ, МиТо.
Но това си е лично мое усещане и не се имам за парижкия метър коя е истинската алфа.

Дедрата си се чупеше равномерно и нон стоп, дееба и кочината, графата с "редовните" повреди си беше баш в тоя период...
Карал съм много пъти 155 и не мисля, че е по-ергономична от 156/147, да не говорим за безумното разположение на радиото (също като на Дедрата).
Може би защото моята е фейслифтка и има VDC, но аз си взимам завоите с колкото искам и съм имал един случай, когато се бях разсеял и се наложи да взимам 90 градусов завой на мокър тесен междуселски път влизайки в него със 140 км/ч, на 5 предавка, с непрекъснато натисната спирачка и на всичко отгоре да се размина в завоя без проблем с идваща по закона за всеобщата гадост срещу мен кола. Твърдо мога да заявя, че с Дедрата или щях да изпусна завоя, или щях да се челосам в оня тип!

И за да не каже някой, че си хваля своето - 159 е още по-добра в това упражнение и искам точно такава, а на всиччко отгоре е и още по-нова ;-)

B. Stamatov
03-08-2010, 14:43
Дедрата си се чупеше равномерно и нон стоп, дееба и кочината, графата с "редовните" повреди си беше баш в тоя период...
Карал съм много пъти 155 и не мисля, че е по-ергономична от 156/147, да не говорим за безумното разположение на радиото (също като на Дедрата).
Може би защото моята е фейслифтка и има VDC, но аз си взимам завоите с колкото искам и съм имал един случай, когато се бях разсеял и се наложи да взимам 90 градусов завой на мокър тесен междуселски път влизайки в него със 140 км/ч, на 5 предавка, с непрекъснато натисната спирачка и на всичко отгоре да се размина в завоя без проблем с идваща по закона за всеобщата гадост срещу мен кола. Твърдо мога да заявя, че с Дедрата или щях да изпусна завоя, или щях да се челосам в оня тип!

И за да не каже някой, че си хваля своето - 159 е още по-добра в това упражнение и искам точно такава, а на всиччко отгоре е и още по-нова ;-)

Aаа Колега! Пак ме разочаровахте! За втори път след темата "За и против задното предаване". Там проповядвахте разпалено относно безопасното шофиране и разумната скорост:drive: а сега кави работи научаваме ние за вашето разюздано поведение зад волана...

digitalundgrd
03-08-2010, 14:48
АКо Мито и Жулиета бяха с предница подобна на 159/Брера (излъчваща агресия), щяха да са много, много по-красиви според мен...

Всички по-нови коли се чупят повече от техните предшественици (това явно е направено умишлено с цел печалба от части)...За пример давам Голф и Пасат......Сравнени с последните голфове и пасати (цени на части, колко често се чупят итн) просто няма база за сравнение...

147/156 поне от моите наблюдения страдат най-вече от окачване, досадни проблеми като скърцания в купето, светещи лампи за проблем с въздушните възглавници, и проблеми с ТС мАторите, когато се отнасят немърливо към тяхната поддръжка...

RPWWD
03-08-2010, 14:50
Aаа Колега! Пак ме разочаровахте! За втори път след темата "За и против задното предаване". Там проповядвахте разпалено относно безопасното шофиране и разумната скорост:drive: а сега кави работи научаваме ние за вашето разюздано поведение зад волана...

Колега не ме мисли, аз съм бивш дългогодишен куриер и съм изкарал принудителна рали школа та си имам някои, така да се каже, професионални изкривявания ;-) Пък ако тогава бях с автомобил със задно (75 например) нямаше да изпусна завоя или да се челосам, ами щях да се врътна и оня да ме разцепи на две странично ;-)

Ma7e4k0
03-08-2010, 14:58
Колега не ме мисли, аз съм бивш дългогодишен куриер и съм изкарал принудителна рали школа та си имам някои, така да се каже, професионални изкривявания ;-) Пък ако тогава бях с автомобил със задно (75 например) нямаше да изпусна завоя или да се челосам, ами щях да се врътна и оня да ме разцепи на две странично ;-)

С газ ли си взел завоя?

RPWWD
03-08-2010, 15:02
С газ ли си взел завоя?

Ква газ, единственото за което имах време беше да натисна спирачката (без съединител), да стисна с две ръце волана и да гледам глупаво надявайки се, че ще взема завоя :prescription:
Тази кола тогава спаси мен и още 3-ма души, така че който квото иска да си приказва, аз съм доволен от нея!

B. Stamatov
03-08-2010, 15:03
Колега не ме мисли, аз съм бивш дългогодишен куриер и съм изкарал принудителна рали школа та си имам някои, така да се каже, професионални изкривявания ;-) Пък ако тогава бях с автомобил със задно (75 например) нямаше да изпусна завоя или да се челосам, ами щях да се врътна и оня да ме разцепи на две странично ;-)

Е значи имате завидна квалификация:clap: Поздарви и не искам да бъгвам темата. Въпреки че ми се струва, че доста се отдалечи от същността си и премина към темата за качеството на старите и новите Алфи:band:

virusalfa
03-08-2010, 15:09
Колега не ме мисли, аз съм бивш дългогодишен куриер и съм изкарал принудителна рали школа та си имам някои, така да се каже, професионални изкривявания ;-) Пък ако тогава бях с автомобил със задно (75 например) нямаше да изпусна завоя или да се челосам, ами щях да се врътна и оня да ме разцепи на две странично ;-)Е какво общо има пътното поведение на 75-цата с това на нормалните коли със задно?

sa6o_roman
03-08-2010, 15:11
Ква газ, единственото за което имах време беше да натисна спирачката (без съединител), да стисна с две ръце волана и да гледам глупаво надявайки се, че ще взема завоя :prescription:
Тази кола тогава спаси мен и още 3-ма души, така че който квото иска да си приказва, аз съм доволен от нея!

при тея условия вида предаване няма никакво значение. Но я опитай да минеш подобен завой с 90км/ч, опитвайки се да ускоряваш, после опитай същото с алфа 75 например.

RPWWD
03-08-2010, 15:17
Е какво общо има пътното поведение на 75-цата с това на нормалните коли със задно?

Викаш 75 не може да поднесе на мокро ;-)

---------- Post added at 12:17 ---------- Previous post was at 12:12 ----------


при тея условия вида предаване няма никакво значение. Но я опитай да минеш подобен завой с 90км/ч, опитвайки се да ускоряваш, после опитай същото с алфа 75 например.

Предимствата и недостатъците на предното и задното предаване са ясни, просто с този пример илюстрирах на колегата Koolio, че 156-цата след 2002 година може да се справя без проблеми със ситуации от този тип и е поредното доказателство, как новата кола винаги е по-добра от по-старата

koolio
03-08-2010, 15:26
Дедрата си се чупеше равномерно и нон стоп, дееба и кочината, графата с "редовните" повреди си беше баш в тоя период...
Карал съм много пъти 155 и не мисля, че е по-ергономична от 156/147, да не говорим за безумното разположение на радиото (също като на Дедрата).
Може би защото моята е фейслифтка и има VDC, но аз си взимам завоите с колкото искам и съм имал един случай, когато се бях разсеял и се наложи да взимам 90 градусов завой на мокър тесен междуселски път влизайки в него със 140 км/ч, на 5 предавка, с непрекъснато натисната спирачка и на всичко отгоре да се размина в завоя без проблем с идваща по закона за всеобщата гадост срещу мен кола. Твърдо мога да заявя, че с Дедрата или щях да изпусна завоя, или щях да се челосам в оня тип!

И за да не каже някой, че си хваля своето - 159 е още по-добра в това упражнение и искам точно такава, а на всиччко отгоре е и още по-нова ;-)

Е това, че имаш системи за стабилизиране, променя доста нещата, ако не си забелязал, нямам склонност да сравнявам ябълки с маслини. Аз говоря за 156-ците преди вътрешния фейслифт, такава след 2002-ра дори не съм карал.
А за ергономията и пространството - продължавам да съм убеден, че 155 и Дедра са мнооого по-напред. Включително радиото - както ми е ръката на лоста протягам показалец и си бъзикам. Ако е по-нагоре трябва да се пресягам и да си отклонявам вниманието. Не знам какво толкова ви бърка в гъза на всички разположението на радиото при 155 ...

virusalfa
03-08-2010, 15:27
Дедрата си се чупеше равномерно и нон стоп, дееба и кочината, графата с "редовните" повреди си беше баш в тоя период...
Карал съм много пъти 155 и не мисля, че е по-ергономична от 156/147, да не говорим за безумното разположение на радиото (също като на Дедрата).
Може би защото моята е фейслифтка и има VDC, но аз си взимам завоите с колкото искам и съм имал един случай, когато се бях разсеял и се наложи да взимам 90 градусов завой на мокър тесен междуселски път влизайки в него със 140 км/ч, на 5 предавка, с непрекъснато натисната спирачка и на всичко отгоре да се размина в завоя без проблем с идваща по закона за всеобщата гадост срещу мен кола. Твърдо мога да заявя, че с Дедрата или щях да изпусна завоя, или щях да се челосам в оня тип!

И за да не каже някой, че си хваля своето - 159 е още по-добра в това упражнение и искам точно такава, а на всиччко отгоре е и още по-нова ;-)
За Дедра имаш мн.поздрави от мен!Един тук има таксита само италианки.Имаше Дедра двувалка 1.8 с изминати към 500000км като такси,преди това беше на 170000км.На тоя ако му се разваляше както ти казваш,нямаше да може да си купи Брава,Капа и 146/и двете jtd с трети комплект съединители/.А иначе задната седалка на 155 е в пъти по-удобна от на 156,където облегалката е по-изправена и си като във 2-ра класа на жп-то.

Ivanov_
03-08-2010, 15:33
За Дедра имаш мн.поздрави от мен!Един тук има таксита само италианки.Имаше Дедра двувалка 1.8 с изминати към 500000км като такси,преди това беше на 170000км.На тоя ако му се разваляше както ти казваш,нямаше да може да си купи Брава,Капа и 146/и двете jtd с трети комплект съединители/.

Просто колегата е попаднал на лоша бройка, както и огромна част от купувачите на алфа, които не са запознати за какво става дума :indian:

virusalfa
03-08-2010, 15:39
Викаш 75 не може да поднесе на мокро ;-)

---------- Post added at 12:17 ---------- Previous post was at 12:12 ----------



Предимствата и недостатъците на предното и задното предаване са ясни, просто с този пример илюстрирах на колегата Koolio, че 156-цата след 2002 година може да се справя без проблеми със ситуации от този тип и е поредното доказателство, как новата кола винаги е по-добра от по-старатаЕ не знам,явно твоята кола си я купил от Батман.Ама явно не си карал алфа.

Ma7e4k0
03-08-2010, 15:41
Ква газ, единственото за което имах време беше да натисна спирачката (без съединител), да стисна с две ръце волана и да гледам глупаво надявайки се, че ще взема завоя :prescription:
Тази кола тогава спаси мен и още 3-ма души, така че който квото иска да си приказва, аз съм доволен от нея!

Колега при положение че не даваш газ, не виждам как ще се завърти 75-цата, има много килограми на задния мост и няма как да стане според мен без газ...
Абсолютно всички трансаксиали тежат 50% от теглото за задницата и още точно 50% за предницата...

RPWWD
03-08-2010, 15:44
За Дедра имаш мн.поздрави от мен!Един тук има таксита само италианки.Имаше Дедра двувалка 1.8 с изминати към 500000км като такси,преди това беше на 170000км.На тоя ако му се разваляше както ти казваш,нямаше да може да си купи Брава,Капа и 146/и двете jtd с трети комплект съединители/.

Не знам кой от двама ни с твоя познат е "случил" на бройка, но със сигурност не съм единственият дето го е ял с ширпотребата Типо/Темпра/Дедра/155 ;-) Плюсовете им са драстично подобрената антикорозионна защита (ръждясват на 15-тата, а не на 10-тата година като предшествениците им), предното предаване, доста по-добрият външен вид и непретенциозните двигатели при първите 3 (те барем не раждат)... Минусите съм ги описал.
Сега излизам, че имам работа да върша, утре ще отговарям на въпроси и забележки. Поздрави на всички!

---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:41 ----------


Колега при положение че не даваш газ, не виждам как ще се завърти 75-цата, има много килограми на задния мост и няма как да стане според мен без газ...

Кодовата дума, която съм написал е "мокър път", беше валял дъжд.

---------- Post added at 12:44 ---------- Previous post was at 12:42 ----------


Е не знам,явно твоята кола си я купил от Батман.Ама явно не си карал алфа.

Не бе, от "Онтарио" в Щутгарт ;-) 75 не съм карал и на този етап не държа да ти кажа честно.

Ma7e4k0
03-08-2010, 15:45
Опитвам се да ти обясня че 75-цата без газ няма значение предно или задно, най-много да недозавие адски много...ама пък да се завърти....

RPWWD
03-08-2010, 15:49
Опитвам се да ти обясня че 75-цата без газ няма значение предно или задно, най-много да недозавие адски много...ама пък да се завърти....

Което пак значеше зловеща катастрофа в конкретният случай.

Аре, чао на всички, че ще закъснея ;-)

Galof
03-08-2010, 16:17
тва ако стане почвам да изкупувам 75-ци и 155-ци
и 145-ци

Satanism
03-08-2010, 17:02
Я се стегнете, момчета...тая работа заприлича на авто.дата.бг форума...който не го кефят алфите-да си събира багажеца и да ходи в Порше-запад...

Flame
03-08-2010, 17:37
А има една малка подробност,която май всички забравяте.В днешно време,производството на автомобилите се уеднаквява-изпозват се при много марки едни и същи двигатели,шасита,компоненти,с цел намаляване на разходите и по-висока печалба.Нищо не е като едно време и няма да бъде,така че мнооо ме боли,че карам нещо средно м/у Тъпо,155 и Делта,или пък тъжния сом 166,кат ме кефи ще си го карам:neutral:.Я накой от разбирачите тука да ми каже кои марки са напълно автономни,говоря от по-масовите-Рено Рено ли е или Нисан,Лексус какво е,Мерцедес май и той става мелез,Ауди?Няма как да влияем на автомобилната индустрия.Много неща може да не кефят някой,но те са факт.Пък дали Алфа ще бъде купена или не,това нас най-малко ни касае в крайна сметка,защото ако си фен на нещо истински,много малко неща могат да те откажат от него,да не казвам нищо:neutral:

sa6o_roman
03-08-2010, 18:25
кат ме кефи ще си го карам

Много ясно, че кат те кефи ще си го караш. Проблема е, че в последните 20тина години Алфа залага на дизайна, вместо на спортните качества.

Когато Фиат са купили Алфа, всички са си представяли как инжинерите и технологиите на Алфа Ромео ще бъдат запазени, и дори използвани от Фиат. За съжаление е станало нещо коренно различно.

nicks1
03-08-2010, 19:18
Какви инженери, какви технологии?! Алфа от край време си е дизайнерска кола. И затова старите модели изглеждат добре дори и сега. Нищо революционно никога не е имало под капака.

sa6o_roman
03-08-2010, 19:32
Какви инженери, какви технологии?! Алфа от край време си е дизайнерска кола. И затова старите модели изглеждат добре дори и сега. Нищо революционно никога не е имало под капака.

:mf_Flush:

The following is a list of some technology introduced quite early by Alfa Romeo, along with the models that introduced each one:

* DOHC Engine (1914 Grand Prix car, 1920s 6C road cars)
* Mechanical Variable Valve Timing (Duetto/Spider)
* All-wheel disc brakes (105 series Giulia)
* Plastic radiator header tank (105 series Giulia)
* Lowest Drag Coefficient (Cd) in class (105 series Giulia)
* 50:50 weight distribution (Alfetta 2000 & GTV)
* Standard Fit Alloy wheels (Alfetta 2000 & GTV)
* Transaxle (Alfetta 2000 & GTV)
* Electronic Variable Valve Timing (Alfetta)
* Complete CAD design process (Alfa Romeo 164)
* Robotised/Paddle control transmission (156 Selespeed)
* Common rail diesel engine (156)[14]
* Multiair -an electro-hydraulic variable valve actuation technology (MiTo)

coca-cola
03-08-2010, 19:42
баси ужаса!!!тия гадове сега ще украдът и последните хубави неща останали във тая КРАСИВА и СТИЛНА МАШИНА. Евтини спотни автомобили божееееее,та те освен порно и да крадат идеи друго дали могат да правят?Е съжалявам но изглежда аз съм до тук ще си карам ГТВ-то и дъртата любов 33 та туй ще е то.:crybaby::wallbash::waving:

Bobi_33
03-08-2010, 20:01
Нищо революционно никога не е имало под капака.

Ако сериозно го мислиш това, значи е много жалко, че не знаеш нищо от историята на Алфа Ромео. Сигурно за да правиш двигатели и шасита за F1 в продължение на 70 г. е напълно нереволюционно?

nicks1
03-08-2010, 20:07
Какъв ти проблема? Нещо лошо да съм казал? Супер красиви автомобили с най-нормални неща под капака.
Половината неща, които колегата Сашо е написал са в ерата на Фиат.

---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 20:06 ----------


Ако сериозно го мислиш това, значи е много жалко, че не знаеш нищо от историята на Алфа Ромео. Сигурно за да правиш двигатели и шасита за F1 в продължение на 70 г. е напълно нереволюционно?

Къде са тези 70 години? Тя формулата съществува от толкова. Всички си обичаме колите, но стига с тази сектанщина.

Направих една бърза проверка:

DOHC-Fiat 1912
VVT-Fiat началото на 60-те
Transaxle- Шкода и след това Ланча

sa6o_roman
03-08-2010, 20:25
Какъв ти проблема? Нещо лошо да съм казал? Супер красиви автомобили с най-нормални неща под капака.
Половината неща, които колегата Сашо е написал са в ерата на Фиат.

---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 20:06 ----------



Къде са тези 70 години? Тя формулата съществува от толкова. Всички си обичаме колите, но стига с тази сектанщина.

само четри, с/у девет от нещата са през ерата фиат и то просто защото фиат са решили да ги внедрят първо в Алфа, после в останалите модели от концерна.

Вярно, че Ф1 не е толкова старо, но май всички разбрахме, че става въпрос за световните състезания, включително тези, които предшестват Ф1

Bobi_33
03-08-2010, 20:26
Какъв ти проблема? Нещо лошо да съм казал? Супер красиви автомобили с най-нормални неща под капака.
Половината неща, които колегата Сашо е написал са в ерата на Фиат.Къде са тези 70 години? Тя формулата съществува от толкова. Всички си обичаме колите, но стига с тази сектанщина.

Аз проблем нямам. Да, не се изразих правилно. Исках да кажа 70г. по пистите. А Сашо е пропуснал някои революционни неща свързани не с друго като сигурност или ергономичност, а моторспорт. Състезателен опит пренесен от пистите в колите. Така се гради спортна марка. Все пак най-вероятно знаеш, че Енцо Ферари е бил пилот на Алфа. Как мислиш? Защо ли? Преди Втората световна война Алфа са правели единствено спортни коли. И то от най-висша степен. Сигурно под капака всичко е най-обикновенно.

Да сега вече в наши дни наистина няма нищо революционно под капака на една съвременна Алфа. За съжаление вече тази марка не може да предложи силните мотори които е създавала някога. За това става въпрос в цялата тема, но изглежда повечето мнения даже не си прочел колега.

nicks1
03-08-2010, 20:39
Аз проблем нямам. Да, не се изразих правилно. Исках да кажа 70г. по пистите. А Сашо е пропуснал някои революционни неща свързани не с друго като сигурност или ергономичност, а моторспорт. Състезателен опит пренесен от пистите в колите. Така се гради спортна марка. Все пак най-вероятно знаеш, че Енцо Ферари е бил пилот на Алфа. Как мислиш? Защо ли? Преди Втората световна война Алфа са правели единствено спортни коли. И то от най-висша степен. Сигурно под капака всичко е най-обикновенно.

Да сега вече в наши дни наистина няма нищо революционно под капака на една съвременна Алфа. За съжаление вече тази марка не може да предложи силните мотори които е създавала някога. За това става въпрос в цялата тема, но изглежда повечето мнения даже не си прочел колега.

Не беше насочено към теб.

Но продължавам.

Дискови спирачки на 4-те колела-Austin-Healey 100S 1954 г.

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

Забравих за селеспиида. Трябва да сте тотално заслепени, за твърдите, че е разработка на Алфа. Селеспиида е разработка на Ферари.

sa6o_roman
03-08-2010, 20:59
nicks1, директно ти копнах инфото от страницата на Алфа Ромео в уикипедиа, в отговор на твоя пост. Кво да направя, че инфото не е 100% вярно. Въпреки, че има грешки, това не значи, че си прав в първия си пост.

vvt - фиат са го измислили, в алфа се използва за 1 път серийно.

дисковите спирачки - за Остин-а не пише, но в Алфа са били със серво, може да са имали предвид това

трансаксъла, не са го измислили и шкода

а кой е тоя модел на фиат, дето е въвел DOHC?

за selespeed, вече казах, че внедрените технологии през ерата фиат, са си на фиат ( в случая Ферари), защото по това време Алфа едва ли са имали инженери, които да "измислят" нещо. Иначе 156 е първия масов модел с подобна кутия

venko
03-08-2010, 21:04
Selespeed е името на един електрохидравлично ръчна трансмисия (http://en.wikipedia.org/wiki/Electrohydraulic_manual_transmission) използвани в Alfa Romeo (http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo) автомобили , разработена от италианската компания Magneti Marelli (http://en.wikipedia.org/wiki/Magneti_Marelli).Oт wikipedia

JJJ
03-08-2010, 21:14
Не беше насочено към теб.

Но продължавам.

Дискови спирачки на 4-те колела-Austin-Healey 100S 1954 г.

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

Забравих за селеспиида. Трябва да сте тотално заслепени, за твърдите, че е разработка на Алфа. Селеспиида е разработка на Ферари.Какво е туй, дето го продължаваш. Написал си една абсолютна глупост, чети -->


..Нищо революционно никога не е имало под капака.

Ти какво, някакъв специалист по революциите ли си. Какво продължаваш??? Да твърдиш, че тази простотия, която си написал е вярна ли???

П.П. Тук в този форум няма сектантщина, отгоре на страницата го пише. Прочети, пише “Alfa Romeo” – наистина го пише.

nicks1
03-08-2010, 21:22
Само ще цитирам колегата Фиоре."Алфа не се купува с разум, а със сърце". Алфа не е нито най-добрата, нито най-бързата, нито най-напредничавата кола. Но Алфа има излъчване.

От по тази тема толкова.

Satanism
03-08-2010, 21:26
Екстра са си колите, на фона на дизайнерските шедьоври от Немско по това време....нищо против БМВ-тата, особено, много са готини, ама са си дървенийка до много късно.И Е60 не е баш като кола 2005-6г дори...

Bottata
03-08-2010, 21:38
По красива кола от 159 НЕ Е ИЗЛЯЗЛА ОЩЕ - поне по моите разбирания и усещания...
На това отгоре вече стана на 5 години.
Още само 2 макс 3 години и ще си имам една ако ще турско да стане.
КЕФ ЦЕНА НЯМА.
така или иначе всяка кола е бирник, както и всяка жена. Що не си вземате грозни жени? А колата що да си я вземам ква да е?

И не ме интересува грам, кой как и защо притежава марката...

sa6o_roman
03-08-2010, 21:44
Само ще цитирам колегата Фиоре."Алфа не се купува с разум, а със сърце". Алфа не е нито най-добрата, нито най-бързата, нито най-напредничавата кола. Но Алфа има излъчване.

От по тази тема толкова.

Излъчване има, същността е поизбягала... :(

pent
04-08-2010, 10:50
Като гледам няма да е нужно немци да купуват Алфа, достатъчно е да накараш италянците да бачкат по американски стандарт :grandpa:


Sergio Marchionne is famous for being a workaholic, a guy who toils 20 hours some days and drives his employees to the limit.


"He wants to impose American-style standards," employee Nello Niglio said of Marchionne's plan. "But too much work is going to kill our workers."

http://www.autonews.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100802/OEM02/308029960

Mury
04-08-2010, 11:12
Абе вие не разбирате ли,че всичко опира до финансиране,затова Алфа отдавна е загубила своето,това което е дала на света за тези 100 години.Нормално е новите Алфи да нямат революционни неща,все пак се правят на една платформа няколко коли,и въпреки това последните 10 години,Алфите не приличат на никоя друга марка,за разлика от Фиат:grandpa::grandpa::grandpa::grandpa:

П.С.Пак казвам,мен не ме е срам,и не мисля че не карам Алфа,само защото по колата имам няколко щампи ГМ:static::static::static::static:

AlfaMan
04-08-2010, 14:12
Леле, като чета колко е изписано по темата и какви сектантски изказвания има и направо ме хваща страх от това което ще напиша. Честно казано не виждам защо толкова скачате и сте недоволни. Алфа откакто беше купена от Fiat е Alfa само като дизайна и Fiat във всичко останало. Както вика един мой приятел вчера - караш Fiat, поддържаш Audi, сега ще караш Audi и ще поддържаш Audi. И къде е разликата? Дали ще е Fiat или Volkswagen или който и да е, все тая. Важното е да извади Alfa от това затъване в което се намира в момента. Бъдете малко обективни и вижте какво "разнообразие" от нови модели предлага - мъкааа. Най-новият, като изключим "луксозното пунто" е вече на 5 години. Ами и на децата е ясно, че с два-три остарели модела, не може да oцелееш на този пазар.

coca-cola
05-08-2010, 13:41
не виждам нищо сектантско просто ще ми бъде много болно да сме на един кантар със някви фолцове.Болно ще ми бъде да ми кажат ква ти алфа бе добре че бяхме ние.Представете си само немската алфа , празна и гола без никва екстра за да не се оскъпява.Ай стига че се просълзих . А сега от ИТАЛФЕСТ на шфабенфест.АХ КАК БОЛИИИИИ:angry1:

plamen petkov
05-08-2010, 15:52
Предпочитам да закрият марката пред това Фолксваген да ги купят ,хората от фолксваген си нямат на хабер как се прави истинска кола с душа,на тях им дай да правят каруцата голф ,макар че да си призная от известно време алфа са дали отбой като използват бензинови двигатели на ОПЕЛ не случайно има едно клипче как 159 дизел бие топ версията с 260кс

GALIN4O
05-08-2010, 19:09
:yes:когато не можеш да направиш едно нещо си го купуваш...

Ivanov_
05-08-2010, 19:19
:yes:когато не можеш да направиш едно нещо си го купуваш...

Това сега като "Алфа немогат да си направят бензинов двигател, затова ползват опелски" ли да го разбираме? :calc:

Satanism
05-08-2010, 19:43
Когато не е рентабилно да разработваш едно нещо, си го купуваш също важи ;)

RPWWD
05-08-2010, 20:01
Това сега като "Алфа немогат да си направят бензинов двигател, затова ползват опелски" ли да го разбираме? :calc:

Може да го разбираш и като "Дженерал моторс не могат да си направят компактен дизелов двигател и затова ползват фиатски комънрейл" ;-)

renyx
06-08-2010, 20:51
Това ще е края за марката.Тия дзивтари няма да купят нещо , ако нямат изгода от него.Кога извадиха р8-цата, когато купиха Ламборджини и видяха как се прави спортен автомобил.Сигурно искат да спечелят нещо в WTCC?

Ivanov_
06-08-2010, 21:06
Това ще е края за марката.Тия дзивтари няма да купят нещо , ако нямат изгода от него.Кога извадиха р8-цата, когато купиха Ламборджини и видяха как се прави спортен автомобил.Сигурно искат да спечелят нещо в WTCC?

Саше, те вече имат победи и то доста в WTCC със Сеат Леон ТДИ :new_Eyecrazy:

Bobi_33
06-08-2010, 21:33
Това ще е края за марката.Тия дзивтари няма да купят нещо , ако нямат изгода от него.Кога извадиха р8-цата, когато купиха Ламборджини и видяха как се прави спортен автомобил.Сигурно искат да спечелят нещо в WTCC?

Много силно си се объркал колега. СЕАТ откакто е собственост на ФВ върви само нагоре. Преди това беше бледата сянка на Фиат. И дизайна му беше същия само, че леко загрозен, а моторите им се слагаха само най-слабите фиатски.
В днешно време СЕАТ е със собствен дизайн, който е много различен от този на ФВ и Шкода. Под капаците на Куприте има мотори, които ще засрамят почти всяка Алфа. Това се нарича прогрес.

А относно Р8 и Галардо ще ти кажа само, че двете коли са идентични, но са разработка изцяло на ФВ. Просто за да тръгне Ламборгини нагоре им трябваше по-достъпен и евтин модел от Мурсиелаго и наиститина Галардо струва наполовина на Мурсиелаго, но се продава добре.
Въпреки всичко и 2-те коли (Р8 и Галардо) никак не са лоши за парите си.
А по отношение на Мурсиелаго, шефчетата от ФВ дадоха пълната свобода на италианците да разработят колата както те решат. Мурсиелаго в действителност е буквално фейслифт на Диабло като запазва всичко истинско италианско в себе си.Цялата механика и шаси е идентична с тази на Диабло. Това ако е некадърно управление и заличаване на марката здраве му кажи.
Фиат не дадоха толкова свобода на Алфа през годините в които бяха нейн собственик.

AlfaMan
06-08-2010, 21:43
То хубаво си ги пишеш тези работи, ама въпроса е дали има кой да ги прочете.

ЗМЕЯ!
06-08-2010, 23:05
То хубаво си ги пишеш тези работи, ама въпроса е дали има кой да ги прочете.

Има колега, повярвай има! ;)

Шапка свалям на Боби за исторически издържаните и технически достоверните разсъждения. :respect:
Друг въпрос е, че въпреки канските усилия на ВАГ-ина да съживи и модернизира Сеат, марката е не рентабилна т.е не оправдава израсходените си средства и швабите отдавна са и вдигнали мерника.

По темата: Някой да има някакво ново инфо отностно силно разтърсилата Алфа средите тема на заглавието? :pain:

Bonev
06-08-2010, 23:37
Именно поради тази причина и новите модели са твърде далеч от това което искаме всички......

Що пък си мислиш, че всички искаме това което ти искаш???:blah::blah::blah:

sa6o_roman
06-08-2010, 23:55
Гугъл си трае, последните статии са от 28.07.

http://www.eurocarblog.com/post/3389/volkswagen-to-purchase-alfa-romeo-marchionne-to-sell-to-germans

В главата на Валтер ДаСилва се заформят 8 модела на бъдещи Алфи, вкл наследник на 8Ц на базата на Р8 и модел на базата на концепта Блуспорт, който има страхотни качеста. О, и без джипки!


Четох преди месец, че ВАГ искат да пробият във формула 1, ако Алфа стане тяхна собственост май вече няма да сте за ферари :) дано, дано..

Относно "спортния дух", ВАГ могат да изкарат по-голям такъв от Фиат. Щом Шкода вече изкарват повече "бегачки" от тях.

GALIN4O
07-08-2010, 00:06
Това сега като "Алфа немогат да си направят бензинов двигател, затова ползват опелски" ли да го разбираме? :calc:
които както иска така да го разбира все пак е демокрация:smile:

AR147
07-08-2010, 00:44
Като чета мненията на много колеги,имам чувството че сте объркали марката и форума,на повечето разсъжденията и доводите са изградени на база Статии ,но не и на реален допир до "немското светило".Предпочитам да карам напудрен Фиат отколкото Голф,а всякакви други автомобили от рода на 8ц или р8 няма какво да ги коментираме,дори това не може да си позволим ,та моля специалистите да се изказват когато покарат нещо различно от Голф 4 или Алфа 145 с чип :party:
Бегачки всеки може да направи ,но малко могат да продават,Фиат куца повече във второто.
Може да си най-добрия в нещо ама ,когато другите не го знаят все тая.

ЗМЕЯ!
07-08-2010, 00:54
Гугъл си трае, последните статии са от 28.07.

http://www.eurocarblog.com/post/3389/volkswagen-to-purchase-alfa-romeo-marchionne-to-sell-to-germans

В главата на Валтер ДаСилва се заформят 8 модела на бъдещи Алфи, вкл наследник на 8Ц на базата на Р8 и модел на базата на концепта Блуспорт, който има страхотни качеста. О, и без джипки!


Четох преди месец, че ВАГ искат да пробият във формула 1, ако Алфа стане тяхна собственост май вече няма да сте за ферари :) дано, дано..

Относно "спортния дух", ВАГ могат да изкарат по-голям такъв от Фиат. Щом Шкода вече изкарват повече "бегачки" от тях.

Пич пак почна с глупостите... :tooth:

Ужасно ми е любопитно обаче, как така г-н Да Силва пак без кръчмаря сметките почна да си прави майна...
Кви нови модели на базата на R8, кви бетонобъркачки и кви прасета в космоса бе деееа...тука има некой тежко болен баце... :roll2:

п.п. Вярвам, че наистина всичко ще се окаже долна маркетингова измислица за вдигането на нечии борсови индекси с цел сладка финансова стимулация... :dyrvo_v_kenefa:

sa6o_roman
07-08-2010, 02:30
Пич, глупостите са превод от статията и са най-логияния развой на дискутираната евентуална сделка. Това което казах за формула 1 също е логично, при едно бъдеще сливане/придобиване. Темата е точно за подобни дискусии, а не за възклицания от рода "Олеле, погубиха любимата ни марка" :)

Сравнението шкода - фиат се базира на реални показатели.

Вероятността информацията да е спекулативна маркетингова измислица, е наистина доста вероятна.


АР147, сори, ама откъде би знаел до какви коли сме имали допир? И можеш ли кажеш няколко причини да не харесваш голф, без да използваш клишета?

koolio
07-08-2010, 09:39
Тва със свободата и съживяването на спортния дух е възможно, но силно се съмнявам. Ако ВАГ са решили да изкарат истински спортни лимузини и купета, които да бъдат конкуренция на БМВ и на Хонда - чудесно, но във време на криза спортните автомобили едва ли са рентабилна инвестиция. По-скоро виждам Алфа Ромео под шапката на ВАГ да произвежда безсмислени малолитражки от типа на Фиат 500 и псевдоспортни купета тип Опел Тигра, т.е. коли за оборотни момичета и за студЬенти с богати татковци.

Mury
07-08-2010, 12:59
Тва със свободата и съживяването на спортния дух е възможно, но силно се съмнявам. Ако ВАГ са решили да изкарат истински спортни лимузини и купета, които да бъдат конкуренция на БМВ и на Хонда - чудесно, но във време на криза спортните автомобили едва ли са рентабилна инвестиция. По-скоро виждам Алфа Ромео под шапката на ВАГ да произвежда безсмислени малолитражки от типа на Фиат 500 и псевдоспортни купета тип Опел Тигра, т.е. коли за оборотни момичета и за студЬенти с богати татковци.

Пак си в грешка,както казва бат Боби,ФВ ще си купят Алфа единствено за имидж:drive::drive::drive:

Ето ви цитат от статия за новата Алфа Джулия представена от Ума Търман -"Същността на Giulietta е затвърдена чрез равносметката, изразена в противовес с думите на Шекспир: „ Без сърце, ние сме само машини”

StarChild
07-08-2010, 12:59
Пичове повечето май забравихте заглавието на темата!:prescription:

Bobi_33
07-08-2010, 15:22
Ми че то МиТо к'во е?

Едно недоразумение, противоречащо на традициите на алфа. Пълен майтап и ударената в стена физиономия на МиТо. Първообраза - Гранде Пунто изглежда много по зло и агресивно от уж спортно ориентираната Алфа МиТо.

siniqtzmey
07-08-2010, 15:46
Едно недоразумение, противоречащо на традициите на алфа. Пълен майтап и ударената в стена физиономия на МиТо. Първообраза - Гранде Пунто изглежда много по зло и агресивно от уж спортно ориентираната Алфа МиТо.
По твоите думи Bobi тогава и Алфа 33 е недоразумение,особенно в комби вариант.Много далече от традициите на марката през най-славните й години.

Bobi_33
07-08-2010, 16:17
По твоите думи Bobi тогава и Алфа 33 е недоразумение,особенно в комби вариант.Много далече от традициите на марката през най-славните й години.

Къде точно е недоразумението при 33 Спорт Вагон? Всъщност от тоя модел тръгва обозначението "Спорт Вагон". Запазена е ниската линия на купето и стоповете от хечбека. При 156 има същата идея при дизайна. Да се запазят чертите, без колата да изглежда коренно различно. Именно затова комбитата на Алфа са различни от на другите марки и затова са вагони, но спортни.
А що се отнася за традициите, то тогава по твоите думи няма нито един модел който да е стойностен, защото в Алфа са имали прототипи-комби на почти всеки свой модел с 4 врати. Порови в Гугъл и ще разбереш за какво говоря.

От аватара ти съдя, че караш 155, но ловя бас, че не знаеш, че фейслифта на 33 е трябвало да изглежда така както изглежда 155. Просто от Фиат са взели подготвения дизайн за 33 и са пуснали 155 с тази визия.

renyx
07-08-2010, 18:14
Фиат не дадоха толкова свобода на Алфа през годините в които бяха нейн собственик.

Дано сега да я получи.

...можеш ли кажеш няколко причини да не харесваш голф, без да използваш клишета?

Брат ми има голф3.Изминах точно 2 метра с него.Твърда и неудобна седалка.Много от тях са с часовник вместо оборотомер.Ел. стъклата,АБС , климатик и други подобни се водят екстри като при всички немски коли.За качество няма да говоря.

Щом си имат победи във ВТЦЦ(въобще не следя тия състезания) и р8 са си я извадили сами , за какво им е Алфа?

nicks1
07-08-2010, 18:46
обръщал ли си внимание какво пише на комбито ...... пининфарина... другото са си приказки...

Митото е кенеф на сто процента. Това съм го писал преди да го видя дори само на данни на хартия. А след като съм го карал съм сигурен. Грам от душата на алфа няма в него.

База на фиат, табло от опел ... високо като пежо ... кара се като голф. ТОЧКА

Въздушните филтри се търсят по корса И ПО НЕГО БОШ НА ВСЯКЪДЕЕЕ абе смяххх

Като пише "Пининфарина" няма гаранция, че не е недоразумение.

Bobi_33
07-08-2010, 19:12
Щом си имат победи във ВТЦЦ(въобще не следя тия състезания) и р8 са си я извадили сами , за какво им е Алфа?

За престиж. За какво им беше да купуват Бентли? - Да се конкурират с останалите в най-високия клас. Там където ФВ няма имиджа да се конкурира. Пример беше Файтон. Неуспешен модел, без продажби, въпреки, че е копие на Ауди А8. Тогава ФВ разбраха, че имиджа на марката е важен. Технологии имат, стига да дадат достатъчно технологии и достатъчно свобода на италианците, Алфа може бързо да се възроди.
В цял свят автоиндустрията върви към глобализация. Тая глобализация не подмина и италианските марки. Просто немските мениджъри са по-добри от италианските. Фиат събориха имиджа на Ланча и Алфа, за да наливат пари във Ферари. Грешка. Унищожиха всичко в Милано и Арезе, там всичко е в руини. Спряха в средата на 90-те боксерите и редовите ризници с верига, за да пуснат недоносчето 16V TS. През 2005г. спряха и легендарния V6 на Бусо за да сложат V6 от Опел в 159.
Да ама при ФВ не е така. Сеат си се прави в Испания, Шкода в Чехия. Ламборгини в Италия. Бугати също се прави там където винаги се правело. Е кой според теб по-добре ръководи и управлява марките под шапката си?

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 15:58 ----------


Като пише "Пининфарина" няма гаранция, че не е недоразумение.
Гледам, че си много в час. Та да те питам: Как едно недоразумение се е продало в почти едномилионен тираж? Как? При условие, че в същия период са се продавали много по-малко коли като цяло. 1 000 000 продадини коли тогава в момента означава спорид днешния пазар да продадеш близо 2 000 000 коли. Дай пример кой модел Алфа в наши дни се продава в двумилионен тираж. После и ниго ще наречем недоразумение според твоята класификация.

vankata_ll
07-08-2010, 21:41
Хубаво, ФВ иска да купи Алфа Ромео (примерно), а дали Фиат иска да я продава? Нали сега чрез Алфа иска да стъпи на американския пазар?

Bobi_33
07-08-2010, 22:14
Хубаво, ФВ иска да купи Алфа Ромео (примерно), а дали Фиат иска да я продава? Нали сега чрез Алфа иска да стъпи на американския пазар?

Знам ли. Фиат може да са решили да продават колите си под марката Фиат. Преди време се е продавал Фиат отвъд океана. Сега успешно се продава Ферари там. Фиат имат доста модели за продан, докато Алфа много малко.

siniqtzmey
07-08-2010, 23:31
Bobi_33 прав си някои неща,но изопачаваш фактите,е и ФИАТ не са цвете за мирисане.Но какво да направиш,когато борда на директорите видят в годишния финансов отчет едни минуси.Едва ли са били много щастливи,а и Фиат в близкото минало беше на голям минус и за наше съжаление Арезе го отнесе.No money,no power e проблема на Алфа Ромео и ако ФВ ги купи в което се съмнявам едвали ще реши този проблем.Относно плановете за американския пазар линк (www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/AllCars/251809/)

mladej_it
08-08-2010, 08:35
Сакън !!! Незнам но ВАГ къртят ,тия просто искат тотално да си замажат изцепките до 90 95-та година! Или по-скоро чисто спартанските лагерници ! ИЗчетох повечето мнения с изключенията на чатовете и стигнах до извода ,че повече са противниците на идеятата като мен! Обаче кой ни пита нас феновете, то ако ни питаха нямаше сега куоре спортиво-то да е собственост на фиат и най-спортният и модел да тежи близо 2-а тона колкото Г-класа (пух) от 80-те!
За ваг мога да кажа, че когато наще хора са слагали ел.стъкла и дигитални тъбла в техните модели са отсъствали дори и пепелниците ( били са опция за която се доплаща това е факт),такаче нека се заблуждават ,че историята се забравя толкова лесно! А откровеното прокламиране на марките в списания като ауто билд не е достатачно да изтриеш срама от марка която произвежда Поло с 4-ри кръга на решетката и казва ,че било култов модел! Баси ако това е култов модел незнам жулиетата от 70-те какво е сигорно е няква химера май!
МАй...та им на всички колите не са вече това което са били преди години явно и ние сме по-кофти хора, да става каквото ще! Историята е показала ,че разумния човек се учи от грешките си ,а не ги повтаря! Да видим какво ще направят от концерна майка!

sa6o_roman
08-08-2010, 09:31
Дано сега да я получи.


Брат ми има голф3.Изминах точно 2 метра с него.Твърда и неудобна седалка.Много от тях са с часовник вместо оборотомер.Ел. стъклата,АБС , климатик и други подобни се водят екстри като при всички немски коли.За качество няма да говоря.

Щом си имат победи във ВТЦЦ(въобще не следя тия състезания) и р8 са си я извадили сами , за какво им е Алфа?

Първо, Голф 3 е най-несполучливия голф като качество и качества. Но сравнен с 145 (пряк конкурент, а не с 156 като твойта) излиза, че твърдите седалки май са за предпочитане. На 145 седалките са адски малки и тесни. За по-едри хора не стават. Качеството на 145ците не е по-добро от на 3ката.
За екстрите си прав, макар, че има и 3ки с добро оборудване.

За втцц си имат победи със сеат, но както вече предположих, могат да използват марката Алфа Ромео за пробив във Ф1.

А управлението на фиат е смотано, освен поради причините казани от Боби и от факта, че скопяват моделите на Алфа Ромео, които пускат на пазара. Защо мисля така ли?
Защото концептуалните модели в този период разкриват истинските възможности на Алфа.

Alfa Romeo Nuvola е с 2.5 V6 twin-turbo с 300 коня, 4х4, алуминиева рама, купето е от полиестер.

Alfa Romeo Scighera 3.0 V6 twin-turbo, 400 коня, 4х4, средноразположен двигател, алиминий и карбон навсякъде.. тая кола засрамва нисан гт-р, нисан скайлаин и ауди р8 отсякъде.

Alfa Romeo Visconti - 3.2 V6 JTS битурбо, 405 коня, 4х4, управление и на 4те колела. Идеално за проекта 159 GTA, който явно няма да види бял свят.

Alfa Romeo Diva - 3.2 v6, 290 коня, средноразположен двигател, задно предаване 0-100 за около 5 сек.

А реално на пазара са излезли GTV, Spider, 147 GTA, 156 GTA с V6 и предно... добре поне, че е имало 155 Q4 и 164 QV (пак 4x4).

RPWWD
08-08-2010, 12:32
Alfa Romeo Diva - 3.2 v6, 290 коня, средноразположен двигател, задно предаване 0-100 за около 5 сек.

А реално на пазара са излезли GTV, Spider, 147 GTA, 156 GTA с V6 и предно... добре поне, че е имало 155 Q4 и 164 QV (пак 4x4).

Ония от ВАГ понеже са големи фенове на задното предаване :rotfl: Ако VW купят Алфа Ромео, можеш да бъдеш сигурен, че колите ще си останат с предно ;-)

Mury
08-08-2010, 14:39
добре поне, че е имало 155 Q4 и 164 QV (пак 4x4).

164 QV не е 4x4,а предно,164 Q4 e 4x4:lol_sign::lol_sign::lol_sign:

П.С.Мисля е темата направи обратен завой,нека наистина си коментираме бъдещето на Алфа,а не миналото/него сме го коментирали многократно,и истинските алфисти са разбрали за какво става въпрос-да увжават марката докрай,а тъези дето се изказват е 156 е по-добра кола от 75,нека си купят по един Хюндай и да се возят/:screwy::screwy::screwy::screwy:

---------- Post added at 14:39 ---------- Previous post was at 14:36 ----------


Е хубаво за имидж, въпросът тук е какви коли ще произвеждат.

Неможе да разберем,докато не ги видим,нали,а дотогава седим и чакаме за пореден път да се реши съдбата на любимата марка-сега разбирам какво им е било на феновете на Сааб преди година

Milcho
08-08-2010, 15:32
Хора,спрете да се дъвчете за глупости,положението на Алфа Ромео е цветущо направо,ами помислете какво става с другата легенда Ланчия и тогава помислете на кого положението е страшно.Защото съдбата на Сааб може да се стори прекрасна в сравнение с това което се чува за тях!!!

RPWWD
08-08-2010, 18:13
П.С.Мисля е темата направи обратен завой,нека наистина си коментираме бъдещето на Алфа,а не миналото/него сме го коментирали многократно,и истинските алфисти са разбрали за какво става въпрос-да увжават марката докрай,а тъези дето се изказват е 156 е по-добра кола от 75,нека си купят по един Хюндай и да се возят/:screwy::screwy::screwy::screwy:

Значи и ти си сбъркал марката и трябва да си купиш Хюндай щото по сектантската логика излиза, че и 159 е по-скапана от 75 :clap:

Bobi_33
09-08-2010, 23:19
Хора,спрете да се дъвчете за глупости,положението на Алфа Ромео е цветущо направо,ами помислете какво става с другата легенда Ланчия и тогава помислете на кого положението е страшно.Защото съдбата на Сааб може да се стори прекрасна в сравнение с това което се чува за тях!!!


Дааа, в Ланча също положението е зле. Само за пример: при директно сравнение между легендата Ланча Делта Интеграле Ево и Голф II Rally 16V , Ланчата печели безапелационно. Това преди близо 20г.
В наши дни при сравнение на новата Делта с 1750Турбо и Голф VI GTI Разликата е точно наобратно спрямо 20г. назад. Гнусният Голф е по-добър. Мнооого жалко, но истина. Е какъв е извода? Че ФВ са извървели път на изключително развитие, (явно от каруците си са направили коли) докато Фиат убиват своите легенди и през последните 20г. буквално вървят надолу. Това от некадърно ръководство и безхаберие.
Някога когато ФВ са били пред фалит, спешно им е трябвала глътка свеж въздух, защото дотогава са правили само костенурки и нямат технологии да направят нищо по-сложно от нея. Тогава италианците са им продали проекта за бъдещият Фиат Ритмо - така се е родил Голф единичка.
След години италианците толкова са изостанали, че буквално им се налага да копират Голф. Така Фиат Стило е буквално прекопиран като дъно и окачване от Голф IV .Сега сектантите ще ме нападнат, но ако не вярват да качат на 2 подемника Голф IV и Стило и да сравняват. Само за справка: Голф IV излиза 3г. преди Стило.

Всеки сам да си прави изводите.

Просто жалката истина е, че към днешна дата, благодарение на безхаберието си управата на Фиат е позволила Ланча и Алфа да се превърнат в напълно посредствени марки.

AR147
09-08-2010, 23:29
След години италианците толкова са изостанали, че буквално им се налага да копират Голф. Така Фиат Стило е буквално прекопиран като дъно и окачване от Голф IV .Сега сектантите ще ме нападнат, но ако не вярват да качат на 2 подемника Голф IV и Стило и да сравняват. Само за справка: Голф IV излиза 3г. преди Стило.

Всеки сам да си прави изводите.

Просто жалката истина е, че към днешна дата, благодарение на безхаберието си управата на Фиат е позволила Ланча и Алфа да се превърнат в напълно посредствени марки.
Да прави си ,ама ако качиш Голф 2 и Голф 4 един до друг мисля също няма да видиш огромен напредък.
За съжаление крайния потребител няма такъв достъп до автомобилите и за него всичко живее във форумите ,вестнци и списания.И ако Фиат Стило за някои е копие на Голф за други е напредък,вкарал много от екстрите на високия клас при компактните хечбеци.
Темата е кръговрат,но съм сигурен че Алфа ще изгуби много от истинските си фенове ако Ваг ги погълне.

iskreniq
09-08-2010, 23:45
Здравейте!!! Аз мисля че е добре ФВ да купи Алфа стига да запази дизайна и линията на марката Алфа и да вдигне качеството на изработка на ходова част,двигатели,електроника,оборудване и т.н.

Bobi_33
09-08-2010, 23:47
Да прави си ,ама ако качиш Голф 2 и Голф 4 един до друг мисля също няма да видиш огромен напредък.
За съжаление крайния потребител няма такъв достъп до автомобилите и за него всичко живее във форумите ,вестнци и списания.И ако Фиат Стило за някои е копие на Голф за други е напредък,вкарал много от екстрите на високия клас при компактните хечбеци.
Темата е кръговрат,но съм сигурен че Алфа ще изгуби много от истинските си фенове ако Ваг ги погълне.

Гледай ся, Голф няма да си купя никога, може би бих си взел Голф за да проверя как се удря в стълб или да му проверя възпламенителните способности. Винаги съм бил фен на Алфа и ще си остана такъв. Гадно ми е обаче, че Алфа не може да ме впечатли с новите си модели, така както ме впечатляват старите. Още по-гадно ми е, че феновете на Голф наистина има с какво да се гордеят, защото там непрекъснато вървят нещата нагоре.

Е затова пиша тук и си губя времето, защото не ми е все тая, но на Фиат им е все тая, при това от доста години вече. Не им дреме за феновете. За това ми е все тая къде ще отиде Алфа Ромео. Повече от това което е убита като марка няма накъде да бъде.
Очевидно на фиат вече им е все тая за Алфа и затова не наливат пари в нея.

търтей
10-08-2010, 00:20
Абе БОби, между Г1 и Г5 нали знаеш че разликата е само в пластмасите. Та с кво се гордеят викаш?

Bobi_33
10-08-2010, 00:42
Абе БОби, между Г1 и Г5 нали знаеш че разликата е само в пластмасите. Та с кво се гордеят викаш?

Не знаех, че само там е разликата.

търтей
10-08-2010, 01:19
И къде е другаде?

Ivanov_
10-08-2010, 01:27
И къде е другаде?

Има ли смисъл да се надъхваме с празни приказки и сектантски клишенца? Боби е напълно прав в случая и наистина взех да се чуда, дали наистина не е по-добре Алфа да бъде купена от ФВ... Наистина звучи ужасно, но знае ли човек.. ;-)

търтей
10-08-2010, 09:53
Има ли смисъл да се надъхваме с празни приказки и сектантски клишенца?

Ти колко мотора на ФВ си отварял?

Mury
10-08-2010, 10:05
Значи и ти си сбъркал марката и трябва да си купиш Хюндай щото по сектантската логика излиза, че и 159 е по-скапана от 75 :clap:

Батка,аз рано или късно ще имам 75,защото винаги ми е била мечта,да ти кажа честно не съм си мечтал толкова за 159,колкото за 75 :devil::devil::devil::devil::devil:И да ти кажа честно за времето си и за инженерните решения вградени в Алфа,75 е доста по-кола от 156 и 159 :busted_cop::busted_cop::busted_cop::busted_cop:15 9 има всичко което имат съвременните коли,докато друга кола като 75 тогава не е имало,е те там е разликата :devil::devil::devil::devil::devil:

---------- Post added at 10:05 ---------- Previous post was at 10:02 ----------


Ти колко мотора на ФВ си отварял?

Тоя въпрос май не го задаваш за първи път а Петърчо,нещо майсторетка ша ми додеш а :devil::devil::devil::devil:

П.С.А по въпроса за разликите м/у Г1 и Г5,според мен са доста,все пак съм имал Дерби/на годините на Г1/,Г2 и сега наблюдавам от 6 години Г5:new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:

pent
10-08-2010, 11:00
Честито на печелившите :) вчера ВАГ финализираха купуването на 90.1% от Италдизайн Джуджаро :)

http://carscoop.blogspot.com/2010/08/vw-group-completes-purchase-of.html :bravo: :bravo: :bravo:

Satanism
10-08-2010, 11:12
еекстра....бързо изкупувайте лостчетата за фарове от моргите, че от догодина-дефицит ....всичкото врътки по алфите ще тръгнат... :whip:

siniqtzmey
10-08-2010, 11:36
Ама още ли някой вярва на тези спекулации Великите Вагени ще ли да си купят Алфа Ромео:chair:.Тези "некъдърници" Фиат с радост ще им я подарят даже :devil:.
Италдизайн Джуджаро поне да успее да им оправи великите и невероятно бързи фейслифнати Голфове или да им викаме Ритмо звучи по добре :bouncing_smiley:.

sa6o_roman
10-08-2010, 17:34
Абе БОби, между Г1 и Г5 нали знаеш че разликата е само в пластмасите. Та с кво се гордеят викаш?

От време на време слизам от джетата и се качвам в една бора (г4), наистина е същата, само че 100 пъти по-добра. Технически погледнато окачванията са им един тип, макферсън отпред, torsion-beam отзад.

Първите новини за покупката на Италдизайн Джуджаро излязоха към края на миналата година, значи има доста време преди евентуалната покупка на Алфа.

Ivanov_
10-08-2010, 17:37
Ти колко мотора на ФВ си отварял?

Николко не съм отварял, не ми и трябва! С теб не се спори, затова оставям нещата така... ;-)

Bobi_33
10-08-2010, 21:24
И къде е другаде?

Кажи сега къде е приликата/разликата между Голф1 1.6 и Голф 5 1.6 и къде за разликите (ако има такива) в задното окачване на споменатите поколения.

sen7
10-08-2010, 21:50
няма общо с темата ! и защо като се каже vw и само голф ви е в главата ?!

Fear
10-08-2010, 21:54
няма общо с темата ! и защо като се каже vw и само голф ви е в главата ?!
Ами Veyron-а и той е на VAG, ама какво да правим, като не е известен като гоУфа? :tooth:

Що се отнася до продажбата, засега са само слухове. Викам да изчакаме, докато излезе някаква достоверна информация, пък тогава ще се псуваме или ще се радваме, на който каквото му харесва. :crazy:

Bobi_33
10-08-2010, 21:57
няма общо с темата ! и защо като се каже vw и само голф ви е в главата ?!

И аз това се чудя. Там са Ламборгини, Бугати, Бентли, Порше и др.

valjo
10-08-2010, 22:48
аз викам, дано да е верно, да ни купят ФВ ми звучи добра идея


може пък да инвестират в наследник на 166 5 години след спирането на модела!!!! - това е ФИАТ


щели да закрият алфа музея в Арезе - това е ФИАТ


новата Джулиета вътре дори QV е с лицеви пластмаси като на Уно !!!! 147 е къде къде по качествено направена - това е ФИАТ


е бах му мамата, аман от тия - нема нужда да последваме съдбата на Ланчия, която загива ....



а във ФВ е Валтер Да Силва - за мен това е било винаги добра новина:)

koolio
10-08-2010, 23:01
аз викам, дано да е верно, да ни купят ФВ ми звучи добра идея


може пък да инвестират в наследник на 166 5 години след спирането на модела!!!! - това е ФИАТ




а във ФВ е Валтер Да Силва - за мен това е било винаги добра новина:)

Това е оптимистичният вариант, баце. Песимистичният - който е много по-вероятен - е наследник на СЕАТ (Ибиса ти)

RPWWD
11-08-2010, 07:56
Батка,аз рано или късно ще имам 75,защото винаги ми е била мечта,да ти кажа честно не съм си мечтал толкова за 159,колкото за 75 :devil::devil::devil::devil::devil:И да ти кажа честно за времето си и за инженерните решения вградени в Алфа,75 е доста по-кола от 156 и 159 :busted_cop::busted_cop::busted_cop::busted_cop:15 9 има всичко което имат съвременните коли,докато друга кола като 75 тогава не е имало,е те там е разликата :devil::devil::devil::devil::devil:[COLOR="Silver"]


http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=vqz3sep2iyyb Що си се хабил тогава само да даваш кинти за 159? Ето ти една, пък ако ти не я харесаш, Венци може да си вземе трета ;-)

---------- Post added at 04:56 ---------- Previous post was at 04:53 ----------


И аз това се чудя. Там са Ламборгини, Бугати, Бентли, Порше и др.

Щото ако ботушите купят марката, Алфа няма да е в тяхната компания, няма да е дори и в тази на Ауди, а ще е между Сеат, Шкода и Сузуки.

mladej_it
11-08-2010, 08:15
По темата или не, заговорихме за гоУфове ,окачванията им и напредака на марката! Ами какво да ви кажа лесно смилаем продукт макферсън отпред макферсън отзад, еволюция с доработка ! влизаш в колата и дори да си най големия балък и лаик разглобявал ли си предишния модел можеш да разглобиш и следващия без да има скрити жокери, това относно конструкцията!
Относно марката фауве като цяло какво да кажем!? Хилеха се хората 90-те години когато всички модели на фиат бяха лесно разпознаваеми: еднакви решетки ,еднаква структура на маските! А ся какво стана всичките им модели са едно кам едно от поло до пасат( без него и джета ли е бора ли е) ,че даже и шарана и той същия! И гледаш по весници и списани " строг" "сдържан" "аристократичен" дизайн ! Какво аристократично подяволите има в едно "кади" да му се невиди нали е същата скапана баничарка като всички останали! Дразня се не толкова на марката и моделите, коли като коли ,карал съм притежавал съм какви ли не лагерници, но да ми се прокламира ,че са най- най- просто не им се получава поне пред хората с норомална памет и обективно мислене и мнение! Та за тях врътка на парното беше еб..си революцията да му се невиди !
Но каква е истината! Преди години какво правеха италианците, даваха (поне на първо четене) високотехнологичен продукт с някаква невиждана опаковка и неща които ти радват окото ,на добра цена като залагаха на това да си продават дълги години резервните части! А сега какво стана всички производители се светнаха ,че не е важно за кви пари ще продадеш каляската ,а колко ще прибереш от сервизно обслужване и така се напъпли с лъскави и удобни германци които до 90-93' жизненото им пространство бе оформено като за група манджурски миньори возили се цял живот във вагонетки в някоя мина на която е пишело "КРУП"
Това е хора преди сядаш и се редваш на малките неща сериен чупещ волан ,радващи окото линии приятни причудливи места за основните бутони, вобще радост за окото и сетивата ! Сега сядаш в една киа ,после в някой фиат, после в мерцедес, да не забравиме някоя тойота или ваг и какво усещаш еднакви неща нищо ново и радващо , разлика евентуално в матерялите иначе все същото!
И така спете спокойно и да продадат марката на ВАГ не виждам какво повече може да и се случи ,ако не ваг то фиат или глобализацията и унификацията ще си свършат работата: i30 ,307, bravo, astra, golf, открийте разликите!

Sm0k
11-08-2010, 14:13
Аз пък имам против. Щото много пъти съм карал Гаярдо, последния път разтривах LP560-4, и винаги би е било много гадно вътре ...


И аз това се чудя. Там са Ламборгини, Бугати, Бентли, Порше и др.

Аха... тия примери са кой от кой по-удачни. Само, че против купуването на марката от VW ;) Порше не са точно там, щото не са собственост на VW, Бугати откакто са там имат един модел, който е супер грандомански, най-безмислената от технологична гледна точка кола в историята - изтрелва се страхотно направо, а на обиколка на писта я бият коли с много по-ниска цена и по-"скромни" двигатели. На всичкото отгоре тоя прословут Вейрон се продава на загуба основно на някви арабски шейхове, и VW я плащат тая загуба само за да се бият в гърдите, че произвеждат колата с най-висока максимална скорост (което, както вече казах е един от най-безмислените показатели за кола) :) А Ламборджини откакто са техни нямат нищо общо с Ламборджини и с италианския стил в автомобилостроенето изобщо - Pinko каза достатъчно по въпроса за ламбо ;)




Е затова пиша тук и си губя времето, защото не ми е все тая, но на Фиат им е все тая, при това от доста години вече. Не им дреме за феновете. За това ми е все тая къде ще отиде Алфа Ромео. Повече от това което е убита като марка няма накъде да бъде.
Очевидно на фиат вече им е все тая за Алфа и затова не наливат пари в нея.

Ако на ФИАТ им е все тая можеш да бъдеш сигурен, че на VW им е още повече все тая. Което значи, че марката може да бъде обезличена още повече :) Ако я купят VW, марката наистина ще отиде някъде на нивото на СЕАТ в портфейла им (а не на Ламбо и Бугати), и тогава сегашните обезличени алфи, ще ти се сторят екзотика на фона на новите алфа-сеати ;)

ЗМЕЯ!
11-08-2010, 16:32
Аха... тия примери са кой от кой по-удачни. Само, че против купуването на марката от VW ;) Порше не са точно там, щото не са собственост на VW, Бугати откакто са там имат един модел, който е супер грандомански, най-безмислената от технологична гледна точка кола в историята - изтрелва се страхотно направо, а на обиколка на писта я бият коли с много по-ниска цена и по-"скромни" двигатели. На всичкото отгоре тоя прословут Вейрон се продава на загуба основно на някви арабски шейхове, и VW я плащат тая загуба само за да се бият в гърдите, че произвеждат колата с най-висока максимална скорост (което, както вече казах е един от най-безмислените показатели за кола) :) А Ламборджини откакто са техни нямат нищо общо с Ламборджини и с италианския стил в автомобилостроенето изобщо - Pinko каза достатъчно по въпроса за ламбо ;)




Ако на ФИАТ им е все тая можеш да бъдеш сигурен, че на VW им е още повече все тая. Което значи, че марката може да бъде обезличена още повече :) Ако я купят VW, марката наистина ще отиде някъде на нивото на СЕАТ в портфейла им (а не на Ламбо и Бугати), и тогава сегашните обезличени алфи, ще ти се сторят екзотика на фона на новите алфа-сеати ;)

Само за протокола да отбележа, че през 2008-ма г. Порше имаха големи мераци за поглъщане на VW и за целта даже изтеглиха супер брутален заем, но в последствие се оказа, че НЕ им стигат силичките и всъщност стана точно обратното:

Фолксваген купува Порше за 8 млрд. евро

Двете фамилии, които управляват холдинга Porsche SA, са се споразумели да продадат едноименната спортна марка на немския автомобилен концерн Volkswagen за 8 млрд. евро. Клановете Пих и Порше, които заедно притежават 100% от гласовете за управление на Porsche SE, ще одобрят план за двустепенно придобиване на марката от Volkswagen на среща в четвъртък, съобщи Der Spiegel, цитиран от investor.bg. Очаква се Volkswagen да вземе 49,9% от Porsche, а на по-късен етап да придобие и останалите 50,1%. Така ще бъде създадена мощна автомобилна компания, разполагаща с 10 отделни марки. Те ще бъдат под шапката на разположената в немския град Волфсбург Volkswagen. Продажбата ще позволи на Porsche SE да погаси голяма част от дълговете си, които според Ройтерс са над 10 млрд. евро.

plamen petkov
11-08-2010, 17:07
Най хубавото е че ако фолксваген купят алфа ,АУТО БИЛД ще пишат
-Алфа ромео е най здравата ,най икономичната и най добрата кола на света/само че всъщност ще бъде един германски кенеф /

ЗМЕЯ!
11-08-2010, 18:05
Най хубавото е че ако фолксваген купят алфа ,АУТО БИЛД ще пишат
-Алфа ромео е най здравата ,най икономичната и най добрата кола на света/само че всъщност ще бъде един германски кенеф /

Да, просто поредния немски кенеф батка, поредния от многото...

Bobi_33
11-08-2010, 20:00
Ако на ФИАТ им е все тая можеш да бъдеш сигурен, че на VW им е още повече все тая. Което значи, че марката може да бъде обезличена още повече :) Ако я купят VW, марката наистина ще отиде някъде на нивото на СЕАТ в портфейла им (а не на Ламбо и Бугати), и тогава сегашните обезличени алфи, ще ти се сторят екзотика на фона на новите алфа-сеати ;)

Факт е, че СЕАТ в момента е на най-високото ниво, откакто съществува. А Алфа в момента е достатъчно обезличена. За да имат ФВ интерес към Алфа, значи имат нещо предвид. Къде е била Алфа като ниво през 60-те и 70-те години спрямо другите марки, къде е сега според теб? Ми Алфа реално имат 3 модела на пазара. Даже Дачия имат повече модели за продан.

А я сега за нас незнаещите обясни, какво в едно Мурсиелаго и ВАГ. Нали според теб Ламбо е обезличено. Аз имам преки впечатления от Мурсиелаго, но държа на информация, както се казва "от извора"

siniqtzmey
11-08-2010, 22:45
Bobi,те са добре,защото Сеат преди са правили коли само на лиценз с морално остарели конструкции,а Шкода с неините соц творения и изведнъж взе да прави големи голфове с багажник.И къде им е на Сеат високото ниво,като в ауто билд-а само ги плюят и произвеждат само някакви напудрени хечбеци и баничарки.Дори ФВ не ще да им даде платформата на Ауди А4 и също куатрото и дори техният Халдекс 4х4.Та викаш Алфа много много велики щели да ги направят :bravo:,оптимист.

sa6o_roman
11-08-2010, 23:58
Bobi,те са добре,защото Сеат преди са правили коли само на лиценз с морално остарели конструкции,а Шкода с неините соц творения и изведнъж взе да прави големи голфове с багажник.И къде им е на Сеат високото ниво,като в ауто билд-а само ги плюят и произвеждат само някакви напудрени хечбеци и баничарки.Дори ФВ не ще да им даде платформата на Ауди А4 и също куатрото и дори техният Халдекс 4х4.Та викаш Алфа много много велики щели да ги направят :bravo:,оптимист.

Колега, халдекса са им го дали в някои модели. Дават им най-мощните си дизели и бензини с обем до 2.0л. Влагат повече старание в дизайна, доста различни са от аналогичните модели и като концепция. Продажбите не са им малко, просто намаляха поради кризата и не се покриват вложените средства.

Например Ибиза Купра 1.4 tsi е по-добра от Мито QV, Мини S също.

Леон Cupra R има 2.0 турбо 261 коня, Жулиета QV само 235 :(

159 ГТА няма

ВАГ показват как успешно от една платформа, също и в един клас, правят разнообразни модели и то успешни. Опита на фиат с браво, делта и жулиета. Пунто и Мито се продават добре, ама как може пунтото да е по-спортно?

Та по-зле от това в момента може ли да стане за Алфа Ромео?


См0к, по същата логика Алфа 8С също е модел без никакъв пазарен смисъл и печалба..

koolio
12-08-2010, 00:35
Ако на ФИАТ им е все тая можеш да бъдеш сигурен, че на VW им е още повече все тая. Което значи, че марката може да бъде обезличена още повече :) Ако я купят VW, марката наистина ще отиде някъде на нивото на СЕАТ в портфейла им (а не на Ламбо и Бугати), и тогава сегашните обезличени алфи, ще ти се сторят екзотика на фона на новите алфа-сеати ;)

Анджак ... Ама хората не щат да махнат розовите очила ...

Zhivkov
12-08-2010, 01:55
Ами Veyron-а и той е на VAG, ама какво да правим, като не е известен като гоУфа? :tooth:



Като вица:
спира на светофара в перник голф и вейрон от голфа се показва пернишка мутра и му казва:
-ааабре братооо вървили тоя кошер
-от вейрона се показва софийски босс и отговаря върви та..
-епааа питам що гледам мно мноо не ги карат...

mladej_it
12-08-2010, 07:40
Аве хора какво го зачекнахте тоя Сеат! Факт е ,че допреди да ги купи Ваг, Сеат правеха мега "успешните" ронда, марбела и т.н. които каквото и да си говориме са си фиатови манерки и то от най-лузарските години на фиат! Та нали именно Ритмо повлече Фиат на доло! Може да има спортни успехи ,но като граждански продукт това е едно голямо недорузомение независимо под какво име се продава (ритмо,страда,ронда) И правиме един хронологичен разбор : преходния модел ибиза си беше и той някакъв вид недорузомение половината технологии фиат половината ваг б.си филма ,няма да ги забравя онези първите ибизи с двг-то "порше системс" ,но се котираха при селските бекове, първото толедо пак шаш и паника голф копи паста самоче в доста завидно добре оформена опаковка и яки продажби! Какво се случи после : гръмкото лого "Ауто емуусион" и копи пейст на дизайна на алфа 156 с механиката на поло (ако не се лъжа) и следват мега добри продажби и успех на фирмата като такава ! От там вземи тоя синоним на испанския фауве вземи имиджа на здрава безотказна машина и ет ти успешно продаваем продукт вече повече от 10 години! И какво толедото не ви харесва ли ,ами защо да не ми харесва по нищо (поне отвън) не ми напомня на на скучноват голф или пасат (говориме за последните модели)!
А Шкода какво за нея била смешна и соц. да ама не ! Смешни и соц. са нашите надежди да произвеждаме коли около Ловеч ! Какво направиха там ваг за 10 години направиха толкова стабилен пазаран дял ,че направо къртят! От едно фалиращо автомобилно подразделение Шкода стана перла в короната ,шампион по продажби!
Ами кажете рено колко години се мъчи да направи същото с датчия ами ако не знаете ще ви кажа над 25 30 години и какво се получава -нищо! Ами фиат така обичания от всички ни концерн майка (респект) аве мамкаму за толко години в Сърбия ако се беше получило чудото на Шкода с Юго щяхме ся да си щракаме с пръсти и тук да коментираме алфа 4Ц 9Ц или 28 Ц и да коментираме какк новото задно на 169 се представя отлично в теста на топ гиър !
Ще кажа ,че колкото и да съм сектант колкото и да харесвам италянското автомоблостроене не мога да си затворя очите и да пренебрегна чисто икономическите и вобще фактите като цяло! Ваг показаха на европейците как се прави бизнес ,как се продава продукт и вобще как се бачка по Немски или здрава ръка без компромиси и крачка назад!
бтв. Това правят и Тойота и Хонда в щатите!
И не ме разбирайте погрешо всеки един от нас ще го боли ако ваг купи която и да е от марките на фиат!

RPWWD
12-08-2010, 09:47
mladej_it по принцип не си далеч от истината, но първо си оправи правописа (съвсем доброжелателно ти го казвам),и второ за неуспеха на Рено с ДаЧия (без Т между А и Ч ;-)) вЪобще не си прав. В момента Дачия е шампион по продажби и то точно на немският пазар, а дори четох една класация за удовлетвореност на немските клиенти от автомобила:
1) Мерцедес бенц
2) БМВ
3) Дачия
4) Мазда
5) Нисан
6) Ауди
7) Сузуки
8) Волво
9) Мицубиши
10) Хонда
11) Тойота
12) Шкода
13) Фолксваген
и т.н.

BatVas
12-08-2010, 11:04
Не е факт покупката на Алфа но...все пак много зависи как ще се подходи от новия собственик. Все едно да мислим и коментираме сега, че Поршетата ще станат голф ...едва ли, макар да знем за изцепки на определени модели порше с ВАГ концепции и двигатели (924 - ако не греша)

Sm0k
12-08-2010, 16:33
Само за протокола да отбележа, че през 2008-ма г. Порше имаха големи мераци за поглъщане на VW и за целта даже изтеглиха супер брутален заем, но в последствие се оказа, че НЕ им стигат силичките и всъщност стана точно обратното...

Мхм, прав си :) Само, че става въпрос по-скоро за сливане, а не за поглъщане, освен това не е завършено. Купили са 49% през декември 2009, а цялостното сливане би трябвало да завърши през 2011. Т.е. не можем да кажем, че поршетата правени до сега са чисти фолксвагени, което ми беше мисълта ;) От друга страна аз лично спокойно мога да нарека аудитата, сеатите и шкодите фоксвагени, ама ако греша ме поправете ;)


Факт е, че СЕАТ в момента е на най-високото ниво, откакто съществува. А Алфа в момента е достатъчно обезличена. За да имат ФВ интерес към Алфа, значи имат нещо предвид...
А я сега за нас незнаещите обясни, какво в едно Мурсиелаго и ВАГ....Аз имам преки впечатления от Мурсиелаго, но държа на информация, както се казва "от извора"

Ми много ясно, че Сеат ще са на най-високото ниво от както съществуват, като имаме предвид нивото им преди покупката от ВАГ. Разликата е, че историите на СЕАТ и на АЛФА са различни, а най-вероятните намерения са ФВ са да набутат АЛФА на мястото на СЕАТ в портфейла си - едва ли я купуват за да я сложат на нивото на Ауди или на Ламборгини ;) Ей тва е целия проблем - че докато за марка като Сеат такава покупка е предимство, за Алфа би било загуба ;)

За никой не помня да съм казвал, че е незнаещ но личното ми мнение е, че ако сравняваме ламбо с ферари (смятам разумно сравнение) - ламбо са загубили повече от духа на марката след покупката им от ФВ, отколкото ферари са загубили от покупката им от ФИАТ. И имам просто обяснение за това, но за сега ще си го запазя - просто твоа е моето виждане за Ламборгини ;) И понеже не си отскочил до началото на темата, аз свърших тая работа - ето целия пост на Пинко за Гаярдо, пише си кое в него е ВАГ ;) И това не е първия такъв разказ, който чувам от човек карал тая кола :) И аз също нямам против малко информация "от извора", разкажи ни ти кое в Мурсиелагото те кара да го чувстваш италианско - аз такова съм виждал само отдалеко, но ше се радвам да се окажеш прав, че в него няма нищо ВАГ ;)


Аз пък имам против. Щото много пъти съм карал Гаярдо, последния път разтривах LP560-4, и винаги би е било много гадно вътре - все едно съм седнал в старо Алди А6. Половината интериор е от А6 - климатроника 1:1, навигацията, разни бутони, превключватели, лостчета, дисплея между километража и оборотомера, абе гадост най-страхотна:stumm::stumm:


И като се абстрахираме то всички тия подробности остава сериозния въпрос на който не ми отговори: Ако смяташ, че на Фиат не им пука изобщо за Алфа, което те кара да си мислиш, че точно пък на ФВ им пука за духа на марката ;) Мен лично нищо и за това виждането ми е такова. Освен това дори Алфа да не съществуваше като марка и да не бях с пристрастия към италианките, ако сега отивах да си купувам за пръв път нова кола и трябва да избера между Голф 6 и новото Браво - щях да избера бравото ;)

Dodo 155
15-08-2010, 11:14
Последно какво става?
Ще караме ли JTD с Quatro или не :-)

малко да ЪП-на темата :comphits:

plamen petkov
15-08-2010, 16:58
Има марки за които е по важен имиджа ,а не колко бройки е пуснала на пазара такава марка е и Алфа ,тя винаги се е славела с темперамент какъвто дори и бмв нямат /а за фолксваген да не говорим/,лошото е че в последно време започнаха да се поставят двигатели от опел /което е много тъжно/
А представяте си след няколко години излиза новата Алфа GTA и в презентациите пише- двигателят на тази спортна кола е взет директно от GOLF R 32 /Е ТОВА ТРУДНО СЕ ПРЕЖИВЯВА /
Всичко това прозвучава все едно някой е починал ,а може би наистина е така и това е най-ценното което има Алфа ,а именно ДУХЪТ !!!

Bobi_33
15-08-2010, 18:52
А представяте си след няколко години излиза новата Алфа GTA и в презентациите пише- двигателят на тази спортна кола е взет директно от GOLF R 32 /Е ТОВА ТРУДНО СЕ ПРЕЖИВЯВА /
Всичко това прозвучава все едно някой е починал ,а може би наистина е така и това е най-ценното което има Алфа ,а именно ДУХЪТ !!!

Добре де, защо винаги ви изпрува Голф като първа мисъл за ВАГ??? Щото ако пише в същата тая презентация: Новата Алфа GTA ще носи платформа на Ауди RS6 (което ще рече V10 мотор с 2 турбини) аз няма да се намръщя, при условие, че от 5 години няма Алфа GTA с какъвто и да е мотор. При 159 има 3.2 мотор с някакви 260к.с. който меко казано не впечатлява с нищо. Е в какво точно се крие духът на Алфа, ако не първо в моторите?:dunno:

Сега въпрос към колегата Sm0k:
Качвал ли си се в Мурсиелаго? Гледал ли си му под капака(задния)? Гледал ли си колата на подемник отдолу? Гледал пи си окачванито, спирачките и въобще датайлите в колата? Аз например Съм и мога да кажа,че няма нищо ВАГ в едно Мурсиелаго.
Ти си чети мненията на хората и според тях си формирай твоено. Аз имам собствени сетива и се доверявам на тях. Този въпрос за мен е изчерпан.

koolio
15-08-2010, 20:19
А представяте си след няколко години излиза новата Алфа GTA и в презентациите пише- двигателят на тази спортна кола е взет директно от GOLF R 32 /Е ТОВА ТРУДНО СЕ ПРЕЖИВЯВА /
Всичко това прозвучава все едно някой е починал ,а може би наистина е така и това е най-ценното което има Алфа ,а именно ДУХЪТ !!!

Тук съм принуден да се съглася с теб ...

ЗМЕЯ!
19-08-2010, 00:29
Спекулациите на тази тема се засилват, макар че засега няма нищо официално.
Слухът циркулира от известно време насам, а често пъти, където има дим, има и огън. Някои медии цитираха големия шеф на компанията от Волфсбург Мартин Винтеркорн да казва, че Alfa Romeo е „марка-мечта“ за Volkswagen.

Fiat от своя страна не е заявявал, че марката е за продан, но се подразбира, че за добра цена е напълно възможно италианците да се разделят с нея. Анализаторите твърдят, че Alfa Romeo не „прави пари“ от години насам. Това само по себе си поставя Fiat в ситуация на напрежение, тъй като италианците в момента наливат огромни капитали в Chrysler.

Volkswagen пък подхожда инвестиционно в кризата: след като превзе контрола в Porsche, наскоро придоби 20% от Suzuki и накрая купи една от най-влиятелните дизайнерски компании в автомобилната индустрия Giugiaro. Ще спре ли дотук? Или Italdesign Giugiaro e само прелюдия към по-широка стъпка в Италия?

Сега анализатор от германската група Metzler казва пред специализираното издание Automobilwoche, че Alfa Romeo би била перфектното допълнение към портфолиото на концерна VWAG. Изглежда подобна стъпка се обмисля на стратегическо ниво в Германия.

http://news.automedia.bg/read/10375.html

plamen petkov
19-08-2010, 09:57
До някъде е нормално Фолксваген да мечтаят за марка като Алфа ромео ,защото марките които притежават са в повечето случаи еднотипни и скучни /макар че и топ марките им като бугати и бентли са обезличени само погледнете таблото на бентли и ще откриете голяма прилика с туарег и фаетон :mf_Flush:/
Най лошото е че и да я купят и да не я купят алфа никога няма да си върне имиджа който имаше ,за напред тя ще е един италиянски опел /новите модели го потвърждават /