PDA

View Full Version : Столична община тръгва на хайки за спрели по тротоарите.Казус



Satanism
04-08-2010, 22:35
Такаа...прочетох новина, че започва глобяване за спиране на тротоара....

Такааа...казуса е следния:

Аз обикновено, както и в този момент, съм спрял на тротоара от отсрещната страна на улицата.Запушил съм го от-до...останали са по 15 санта от двете страни.Хубаво-виновен съм...

Но от друга страна
1.Понеже моята улица доскоро беше черен път, а преди 3-4 години я изравниха, асфалтираха изцяло и т.н...стана най-хубавата улица в квартала с перфектен асфалт и е само напарво, цяла нощ и цял ден по нея летят всякакви дебили с 60-70-80км/ч, а тея с моторите няма да ги коментирам с колко минават...
Вече стават 4-5 катастрофи по тоя повод и то такива изпълнения правят, че чак законите на физиката преодоляват...точно пред нас всеки месец има сблъсък, като всяка кола от съседните къщи има поне по една деруга от такива хубостници....
2.Тоя тротоар, по ред причини, никой не го ползва.Една от тях, е, че точно след моята кола заради гаражите на новопостроения блок целия тротоар е под наклон 20-30 градуса и не е много приятен за ходене и другото е, че просто така се движи потока, че от 100 човека я минат 2ма по него, я не(когато е свободен наблюдавам, да не кажете колата ми е там затова не минават хората)...


та...от една страна съвестта ми ме гризе, че запушвам тротоара, от друга страна, кой би си оставил колата на място, където всеки момент някой ще я събере с все другите паркирани на улицата....

вие какво бихте направили?

Ramsezsh
04-08-2010, 23:19
Аз съм на мнение, че тротоарите са за пешеодците, а пътното платно е за автомобилите. Предполагам, че на всеки му се е случвало да се подразни от пешеходци, които се движат по платното и пречат на колите да се движат. Съвсем определено разбирам и пешеходците, които трябва да слаломират между паркирани коли по тротоарите. За съжаление обаче инфраструктурата на града в който живея не е изградена за толкова много автомобили.
Във връзка с глобите на столична община - много ми е чудно дали ще глобяват и в синята зона, където са превърнали една голяма част от тротоарите в паркинг (например по ул.Шипка около Докторската градинка, ул. Искър и т.н).

morfius
04-08-2010, 23:26
Като сме овце да ни острижат и за това... че преди години същите тия общински институции одобриха презастрояване без паркоместа.
Инак запушването на цели тротоари е неприятно и го избягвам всячески... на всички ни се случва да ходим по тях.

Satanism
04-08-2010, 23:29
Добре, то е ясно, че запушването на тротоарите е кофти работа като цяло и аз също се дразня, като трябва да ходя по улиците от наспрели коли, но аз питам как бихте постъпили вие?

1.Значителен шанс да ви изпотрошат колата, но сте правилно паркирали
2.Запушвате тротоар (със съмнително използване, а и другата страна е абсолютно свободна винаги), но колата ви е на сравнитенлно по-сигурно и не треперите по цяла нощ/не вадите доста парички за тенекеджии и бояджии през месец?

То е ясно, че вариант е гаража, ама вкъщи гаража е за 2 коли, а колите за съжаление са 3...та една винаги остава навън и като най-привилигирован това е моята...

morfius
04-08-2010, 23:31
Има друга страна, но ако някой слезе да заобикаля колата ти и вместо нея да посмачкат - ударят него, по-спокойно ли ще спиш после?
След като има място за паркиране - не и е мястото на тротоара според мен.

Satanism
04-08-2010, 23:33
Ми там е работата, че дори и двата тротоара да са празни, не знам защо, всички си ходят по улицата...по тоя тротоар минавам само аз да си се кача в колата...

Не, няма да спя спокойно разбира се, ама тука идва момента, защо аз трябва да спя неспокойно, защото бай хуй бърка ул.Еди коя си с писта Калояново?Така като гледам моите опции са да се чуствам виновен, че някой ми заобикаля колата през улицата или да не спя спокойно, в тръпнене на поредния трясък....

morfius
04-08-2010, 23:35
За съжаление фактори много и тук не можем оправи нито един.
А в реалноста не смеем.
Не ти знам улицата и ситуацията, говоря по принцип... а по принцип тоя казус е ясен.
Хората свикнаха да ходят по улиците защото масово тротоарите станаха паркинги.

Едит: Едно писъмце до КАТ/МВР дали няма да има ефект - да сложат 2 легнали... и да мирясат бързаците?

Ramsezsh
04-08-2010, 23:36
Случвало ми се и да паркирам с подобни подбуди, но като цяло избагвам да се качвам по тротоарите.

Satanism
04-08-2010, 23:39
Да, това с бабуните си го мисля от известно време, ама сега изключих, че имах такава идея...само дето ще трябва цялата улица да насеят с такива...200-300 метра, през 50 максимум са си 6 бабуни...а и като не знаят, сигурно първата седмица ще се изметка някой направо на тротоара...
На съседната направиха 2(не знам, май от блока си ги направиха сами, де), ама така ги направиха, че аз с алфата задирам както и да мина, та едната после я рязаха с флекс... :D Другата си седи 20 санта висока, обаче...

Една менте камера също ще върши работа според мен :D

badmadafaka
04-08-2010, 23:42
причината поради която ти си паркирал на тротоара ми е ясна, още повече щом казваш, че тротоара не се ползва, само че това е все едно да караш сам на път по който няма други коли и няма никакъв изглед да се появи нито кола ни пешеходец... ако караш в такава ситуация с превишена скорост и те спрат, факта, че не си застрашил никого с карането си не те оправдава, че си в нарушение, нали?
Тоест аз те разбирам много добре и мисля, че не трябва да имаш угризения, че си запушил тротоара и т.н.... само, че си в нарушение и имай готовност да отидеш до най-близкия паркинг на P&G и да се отчетеш там с поне една кафява на цвят банкнота защото тия дето работата им е да ти вдигнат колата грам не ги интересува, че ти не пречиш на никого и дори най-вероятно с паркирането си си предотвратил потенциална катастрофа... те си имат норматив коли, които трябва да отстранят, защото пречат на движението (в случая на пешеходците) :(
Ааа, и като стане, трябва и да се молиш наум тия дето вдигат да не са пълни мърлячи и да не ти одраскат калниците/вратите/джантите... :-x

уелкъм ту бългериЪ дет се вика...

morfius
04-08-2010, 23:45
Тия самоделните и аз ги мразя ... има едно две места дето ги минавам с 156 на диагонал и молитва, но 146 както и да я прекарваме все дере бронята и ми иде :sniper:
4 и стигат... на 60 - 120 - 180 - 240 метра - ако цялата е 300 :)

---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:44 ----------



Ааа, и като стане, трябва и да се молиш наум тия дето вдигат да не са пълни мърлячи и да не ти одраскат калниците/вратите/джантите... :-x

уелкъм ту бългериЪ дет се вика...

Как ли ще се зарадват като им цъфне мобилна група на застрахователя да опише щетите преди да си я взема от паркинга, ако ми се случи подобна случка а?

Ramsezsh
04-08-2010, 23:49
Да самоделките са си направо опасни. Често споменавам роднините на създателите им. Но честно казано да ти ударят колата и при наличието на бабуни отново е възможно. Няколко пъти (на наколко коли) ми се е случвало да ми ударят или одраскат колата, при все че не е наблизо има и лежащи полицаи и достатъчно неприятни дупки.

old alfist
04-08-2010, 23:51
Крайно време е да се направят велосипедни алеи като в Париж, Амстердам и други европейски градове.
Качваш си от един пункт и оставаш колелото на другият край на града в друг пункт на дадената фирма, като съответно си плащаш - тогава тези проблеми с паркирането могат да намалеят.

Satanism
04-08-2010, 23:55
Aз живея в Павлово, тук паяк не стига засега....но не пречи да ми треснат една глобичка...няма да е и незаслужена.

Току-що писах на някаква комисия по транспорта и не знам си какво към столичната община...писах им ако правят бабуни, да не ги правят по 2 метра, че не се минава...дано има резултат...Междувременно ще взема да не спирам на тротоара, че ако дойдат да ми правят бабуните, да не стане да ми напишат и глобичка :D :D

pr_00f
05-08-2010, 00:19
Moже да е интересно за четене ?

http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=23217

Satanism
05-08-2010, 12:13
Поръчах си бабуни за улицата снощи 04.08.10г....сега имам някакъв номер на молба или жалба,както се води там...и с тоя номер мога да я следя в общината.Надявам се към 2020г. да ги монтират...
И специално ги помолих, да се съобразяват, че джиповете са една малка част от колите в София, та да са по-нормални на височина..там БДС ли, от тея по-пластмасовите ли...

kolev
05-08-2010, 14:47
трябва да си дадете ключовете на БиБи, той да ви паркира колите на главата на фандъкова. такъв проблем не се решава с глоби ама не им изнася да строят паргинги, виж моловете са друга бира.
мен ми се е случвало да спра пред кооперация и някой от живущите да ми сложи бележка ДА си качвам колата на тротоара.