PDA

View Full Version : Колеги, един бърз въпрос и се надявам на бърз отговор :)



Kesh
08-08-2010, 18:18
Здравейте колеги,
Искам да Ви попитам знаете горе/долу колко бензин ще ми трябва за да ида до Слънчев бряг и после да се върна мисълта ми е да ида там малко на моренце а у колата ще е на паркинга на хотела и няма да се пипа повече след като пристигна само ако е нещо спешно.

Ако някой колега е тествал колко гориво му е нужно горе/доле нека сподели, че се двуомя между влака и алфата, но си предпочитам колицата, защото ще ми е по-удобно но парите са пречка :).

Jivko7777
08-08-2010, 18:47
Еми имаш грубо 300 и 300км - 600км отиване и връщане...
като сложиш едно 7л/100км са 42л или това е равно на едно 90лв бензин...Зависи колко хора сте, ако сте четирима тръгвайте с колата директно, че сега и влакове и автобуси са пълни до горе :prison:

vendinga
08-08-2010, 18:58
Колега виж в bgmaps колко километра са от твоето местоположение до крайната точка и си сметни горивото. Както знаеш разхода зависи от много неща, но ако караш в интервала 90-110 и климатика да е изключен би трябвало да пътуваш икономично.
Мога да ти кажа за себе си, колата е с мотор 2.0 ТС, тази година карах със скорост до 120 км/ч и в края на пътуването средния ми разход беше 8,3л/100км. Пътувах от София по магистралата, нямаше задръствания и разни други усложнения, но в общи линии карах изключително кротко и спазвах ограниченията. Забелязал съм, че минавам най-евтино от към гориво със скорост 90-110, подкарам ли със 140-150 горивото си върви сериозно.
Пътувал съм и с друга марка кола 1,9 дизел разходатам по спомен беше около 5-5,5л/100км.
Това мога да ти споделя от моя опит.

splendor
08-08-2010, 19:19
Ако си сам, определено с влака. Пример: (билет до Варна двупосочен, от Пловдив е 29лв, до Бургас би трябвало да е още по евтино) Ако сте двама, работата е на кантар. 3-ма или повече, определено колата. Много по-удобно е, и винаги можеш да спреш за кафенце, а на магистралата 90-120 км/ч за да излезе по тънкана.:on_da_beach:

mochko1
08-08-2010, 20:19
Mоя 2.0 TS за стогодишнината Разград-София-градско около 200 километра и обратно до Разград даде 7.83 на 100 :magic: Приятно изненадан останах от тая кола :grin: Всичкко това със 100 октанов бензин и средна скорост 100-110 (на магистралата 140) и с климатик от време на време ;) Както колегите казаха ,ако сте поне двама ,пали и заминавай ;)

bager
08-08-2010, 20:32
Не прави такива сметки, няма да те съборят 20-30 лв повече ако дадеш за гориво. Предимството да си с колата е огромно пред това да си с някакъв друг транспорт.
Като отидеш там с влак и какво? Пеша ли ще ходиш навсякъде и къде всъщност можеш да отидеш пеша?
Там ще си дадеш парите за таксита, ако искаш да мръднеш нанякъде. Ако ли пък не, тогава просто ще си като закотвен на едно място, а това определено е тъпо.
Ти решаваш!

Ramsezsh
08-08-2010, 21:00
Не прави такива сметки, няма да те съборят 20-30 лв повече ако дадеш за гориво. Предимството да си с колата е огромно пред това да си с някакъв друг транспорт.
Като отидеш там с влак и какво? Пеша ли ще ходиш навсякъде и къде всъщност можеш да отидеш пеша?
Там ще си дадеш парите за таксита, ако искаш да мръднеш нанякъде. Ако ли пък не, тогава просто ще си като закотвен на едно място, а това определено е тъпо.
Ти решаваш!


Абсолютно вярно. Отивайки без кола не можеш да мръднеш никъде. Колата е свобода. Аз преди две години така се пре..х и повече тая грешка никога. Тругвай с колата е моя съвет.

ludkanar
08-08-2010, 21:44
Ми аз колеги ходих на Гърция до Кавала сам.ходих до мойта птиятелка.Макар да гръмнаха колекторите на връщане в Кресненското дефиле си се прибрах и до Пк с колата на самоход(около 100км без спирачки и дебитомер).Такаче скачай в колата и нему мисли,за 20лв както каза Багера няма да обеднееш.

Kesh
08-08-2010, 23:51
Прави сте колеги с колата ще пътувам.
Благодаря ви за бързите отговори ! Аз даже тръгвам :) Да може до към 2-3 да съм в Бургас, че ме чака парти :D

Jivko7777
09-08-2010, 00:00
Прави сте колеги с колата ще пътувам.
Благодаря ви за бързите отговори ! Аз даже тръгвам :) Да може до към 2-3 да съм в Бургас, че ме чака парти :D

Айде лек път и да внимаваш ;)