View Full Version : има ли филтър за климатика или купето?
значи с 155 съм ТС 92/93г. В магазина ми дадоха ф-р ,прибирам се и почвам да свалям отпред всичко - и кво ,ми аз нямам ф-р. Та за кои модели имат. Вън или в купето се намира ?
моето скромно мнение е, че щом имаш климатик/климатроник, би трябвало да имаш и филтър... Друг е въпроса ако въпросния филтър е бил махнат от предишния собственик, но мястото му трябва да си го има...
няма такова нещо
като идвах в софия да си сменям ремаци и шитове, взех и филтър за купето
имам си климатроник
бях в клубния сервиз и те още преди да погледнат ми казаха че някои имат, някои нямат.
е, мойта нито имаше фълтър, нито място за него и им го подарих.
ALFA CORSE
22-06-2006, 23:42
Със сигурност тази поставка за филтъра става от Dedra/Delta, а може би и от Tempra/Tipo (аз я взех за 5лв). А филтърът наистина върши работа.
Забравих и 145/146 :)
А въпросната поставка за филтъра може ли само да се сложи или се налага и някоя дупка да се пробива и да се хваща с рапидка?
didofurnira
05-07-2006, 22:29
аз нямам поставка така я взвх,но филтъра стои и без поставка така и сам го пуснал и стои без проблем :wink:
ALFA CORSE
05-07-2006, 22:40
А въпросната поставка за филтъра може ли само да се сложи или се налага и някоя дупка да се пробива и да се хваща с рапидка?
Хваща се с две щипки, при мен нямаше дупки и я залепих със силикон, защото не ми се дупчеше.
аз нямам поставка така я взвх,но филтъра стои и без поставка така и сам го пуснал и стои без проблем
Въздушната струя при по-висока скорост не го ли отмества?
didofurnira
06-07-2006, 07:15
последно като го проверих не ми се стори изместен :roll:
беше си на място :(
аз нямам поставка така я взвх,но филтъра стои и без поставка така и сам го пуснал и стои без проблем :wink: A ako има филтър къде се намира? Лесно ли се сменя?
Филтъра е под дясната чистачка.
Свалят се чистачките,кората под тях,пластмасов предпазител от вода.
Стоиката за филтъра пасва на дупката над вентилатора и клапата за входящия въздух,няма захващане с болчета или темподобни.
Успех
Cuore_Sportivo
24-05-2007, 20:36
155 без климатроник има ли такъв филтър или не ? щото при дъжд примерно - е ония ден, много се запоти от вътре - и ако има филтър явно е за смяна
mitaka_cs
28-06-2007, 00:29
Здрасти Мони! Преди 3 месеца по същия начин открих че няма филтър, а трябва да има! За това закрепих новия и имаше разлика!
155 без климатроник има ли такъв филтър или не ? щото при дъжд примерно - е ония ден, много се запоти от вътре - и ако има филтър явно е за смяна
някой алфи 155 има филтър за климатика а други нямат ! филтъра е под дясната чистачка а за да го смениш е голяма цигания поздрави
е то се видя че ще слагам ф-р, а за ефекта съм сигурен... вчера си чистих въздуховодите/ духалките или там как се казват / , е..ати и калта имаше вътре !?! тъй че ще търся ф-р.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ !!!
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.