PDA

View Full Version : Багажник на покрива на 156 Spotrwagon



jzonkom
10-08-2010, 14:09
Здравейте колеги,виждал съм на доста 156 спортвагон има отгоре им надлъжни греди за багажник а на моята няма,няма и релси на които да се сложат ,а и никъде във нета не открих такива надлъжни греди за алфата!
Та въпроса ми е, някой слагал ли е допълнително такъв багажник ,как и от къде го е взел или къдеса му го поставили? :Yoda:

nikolaaaay
11-08-2010, 00:56
Напречни греди ли искаш да сложиш или надлъжни? Напречните могат да се сложат без проблем на всяка кола. Оригиналният модел за 156 е Мон Блан и струват 240 лв. в БГ, а в и-бея са по-евтини. Чешките напречни греди Хакр и Нойман почват от 150 лв. за стоманените и към 200 за алуминиевите, но определено Мон Блан са по-добри, въпреки, че са с пластмасови лапи за захващане.
Ако ти трябват надлъжни греди, също се продават. Ето тук (http://www.bagajnik.com/index.php?p=view&id=104)има напречни и надлъжни. Има снимка на 156 с напречни и кутия за багаж (това е моята) ;-)

jzonkom
11-08-2010, 09:23
Напречни греди ли искаш да сложиш или надлъжни? Напречните могат да се сложат без проблем на всяка кола. Оригиналният модел за 156 е Мон Блан и струват 240 лв. в БГ, а в и-бея са по-евтини. Чешките напречни греди Хакр и Нойман почват от 150 лв. за стоманените и към 200 за алуминиевите, но определено Мон Блан са по-добри, въпреки, че са с пластмасови лапи за захващане.
Ако ти трябват надлъжни греди, също се продават. Ето тук (http://www.bagajnik.com/index.php?p=view&id=104)има напречни и надлъжни. Има снимка на 156 с напречни и кутия за багаж (това е моята) ;-)

Да колега-надлъжни греди имам предвид(поправих въпроса си-мерси)
А би ли качил снимка от близо на напречните защото и те биха ми вършили рабита!И да кажеш лесно ли се монтират !

136
11-08-2010, 09:44
Мойте са оригинални на алфа ромео и се монтират много лесно.Има едно болтче под уплътнението на вратите и там се закача , а на самата греда е закопчалка тип щраймер като на ски обувки.Но са доста по скъпи от цената която колегата спомена по горе.

Satanism
11-08-2010, 10:54
надлъжни имат само спортвагон фейсовете (даже май от външния фейслифт) и кросвагоните

аз бих махнал моите, ама ще останат дупки :(

CTOMAHATA
11-08-2010, 16:46
Мойте са оригинални на алфа ромео и се монтират много лесно.Има едно болтче под уплътнението на вратите и там се закача , а на самата греда е закопчалка тип щраймер като на ски обувки.Но са доста по скъпи от цената която колегата спомена по горе.

От къде си ги взел и колко по-скъпи?

nikolaaaay
11-08-2010, 19:23
Да колега-надлъжни греди имам предвид(поправих въпроса си-мерси)
А би ли качил снимка от близо на напречните защото и те биха ми вършили рабита!И да кажеш лесно ли се монтират !
Каквото и да монтираш ти трябват напречни греди. Ако имаш надлъжни, за да монтираш багажник на тях - пак ти трябват напречни, само че друг тип (които се хващат на надлъжните). Единствената разлика между напречните греди за надлъжни греди и обикновените напречни, които се хващат направо за тавана и болтчето под уплътнението на вратата е това, че ако имаш надлъжни, не си драскаш боята на тавана и може би е една идея по-здраво.

nikolaaaay
11-08-2010, 19:27
Мойте са оригинални на алфа ромео и се монтират много лесно.Има едно болтче под уплътнението на вратите и там се закача , а на самата греда е закопчалка тип щраймер като на ски обувки.Но са доста по скъпи от цената която колегата спомена по горе.Колегата Пинко беше писал, че оригиналните греди за 156 са Mont Blanc. Тези като твоите, които не се подават встрани от лапите, са доста стари като модел. Такива бяха на Мареа-та ми.

П.С. Колата ти изглежда страхотно :clap2:

136
12-08-2010, 09:52
Купени са от Франция преди 2 години и бяха около 300 евро.Отстрани на капачетата има емблемата на Алфа и гредите са алуминиеви.В каталога за аксесоари за фейс лифта има два модела .Този е по-скъпия и по красив.

shashaliev
05-09-2011, 21:40
аз предлагам напречни греди само за 40лв. само веднъж съм ги слагал с бокс отгоре, като ходих на ски зад граница. аз съм с 146 - трябва да видим дали ще станат монтират се както беше описано някъде по-нагоре с винт зад оплътнението и става много лесно

mik mik
06-09-2011, 13:28
Колеги я кажете има ли такава опция за 147, защото все не ми достига багажника, особено зимно време... И ако има да ме опътите къде да погледна :)

cuiceka
06-09-2011, 17:36
моята е спорт вагон но не е фейс лифт 2000г и има оргинално надлъжни греди

Mury
07-09-2011, 13:17
Колеги я кажете има ли такава опция за 147, защото все не ми достига багажника, особено зимно време... И ако има да ме опътите къде да погледна :)

Майка при теб ще е доста трудно,защото колата ти е с 2 врати,трябва ,много близки напречни греди и малък бокс,но не е невъзможно.Иначе и аз напоследък съм луднал на тази тема,особено откакто почнах да търся и каравана.Иска ми се да си взема първо надлъжни,оригинални и после напречни,но няма намиране,все пак трябва е от някоя кола за части.Ако някой срещне някъде такива,или нещо хубаво напречно за 159 нека свирка в тази тема.Аз и без това мислех да пускам някаква такава тема за багажници,къмпинг,ски и т.н. :pp::pp::pp::pp::pp:

Mury
07-09-2011, 15:20
Токущо открих,че нещата не стават така както си мисля,на мойта кола немога да и сложа лесно надлъжни релси,просто няма къде,под уплътнението няма гайки,както си мислех/поредната простотия на талянците/ :smackbum::smackbum::smackbum::smackbum: демек минавам направо на напречен багажник :evil::evil:

Satanism
07-09-2011, 15:56
Токущо открих,че нещата не стават така както си мисля,на мойта кола немога да и сложа лесно надлъжни релси,просто няма къде,под уплътнението няма гайки,както си мислех/поредната простотия на талянците/ :smackbum::smackbum::smackbum::smackbum: демек минавам направо на напречен багажник :evil::evil:

дай ше праим бартер... ;)