PDA

View Full Version : Сила на светене на фарове 156



nosunshine
15-08-2010, 23:16
Добър вечер,
значи имам едно допитване до вас, относно фаровете на моята Алфа :).

Значи проблема е, че светят АДСКИ слабо. Късите светят на около метър и половина напред. А другите ми коли светят доста добре (не са алфи).

Та идеята ми е, дали е нещо от крушките, лупи, рефлектори или просто всички 156-ци са така. И ако е от крушките, ако може да ми препоръчате някакви :>

Благодаря за вниманието, лека вечер :-):sleepy:

mik mik
15-08-2010, 23:32
156ците са с много хубави рефлектори и си перкат надалеч, регулирай си фаровете предполагам е от това ако не по силни крушки ;)

nosunshine
15-08-2010, 23:34
Ми направени са да светят възможно най-надалеч мисля.
Други мнения?

fulcrum
15-08-2010, 23:57
Ми направени са да светят възможно най-надалеч мисля.
Други мнения?
На положение 0 ли са?Ако са пробвай да ги вдигнеш отпред.

nosunshine
16-08-2010, 00:00
Да, на положение нула са.

Ще го взема пред внимание да ги повдигна отпред. :>

Jivko7777
16-08-2010, 00:04
Вдигаш капака и почваш да въртиш врътката като луд :hehehm: За пример ти казваш мойте на позиция 2 светят около 50м, на позиция 0 да не си пред колата :hehehm: над 150м :hehehm:
Та това е проблема ти е с лесно решение!

gjulizar83
16-08-2010, 00:14
osram nightbraker оправа работата. с обикновени крушки ги направи да светят по на близо за да осветява изобщо нещо по пътя

Pepo
16-08-2010, 08:50
Матирал рефлектор също би могло да е причина.

nosunshine
16-08-2010, 18:36
Матирал рефлектор също би могло да е причина.

Рефлектора не ми е матирал мисля, че ако вдигна капака и ги поразмърдам ще се оправи.

...всяко ново мнение е добре дошло!:clapping:

SPEEDY-SD
16-08-2010, 18:52
И на края като ти писне като на мен слагаш ксенон полираш фаровете и си готов... това в краен случай ако не помогнат другите предложения на колегите..

sen7
16-08-2010, 20:12
защо не щракнеш единя фар и не качиш една снимка, че и аз мисля, че нещо рефлекторите или стъклата са ти кофти.

pr_00f
16-08-2010, 23:02
Ако не знаеш как да си направиш сам реглажа на фаровете, най-добре отиди в сервиз.

Novachev
17-08-2010, 08:53
Фаровете оригинални ли са или са нови защото съм виждал депо което не може да се вдигне светят забити надолу.
По принцип ако светят надулу можеш да пробваш да свалиш предната броня и да пробваш да подложиш шайби или да напарвиш някакви втулки така че фара да се вдигне слагаш ги от долната старана където се закрепва фара.
Друга причина може да е евентуален удар на колата отпред дори и слаб удара ако не е направен както трябва пак може да светят надолу фаровете.

DarkKnight
17-08-2010, 10:56
...всяко ново мнение е добре дошло!:clapping:

Колега погледни и дали хубаво ляга крушката. Като сменях моите открих че могат да се сложат и леко криво и тогава не осветяват грам ;)
Иначе снощи ходих до Пасарел и се прибирах по тъмно - бях забравил как и светят фаровете на тая кола - на къси без да ги вдигам си осветяват много добре, а на дълги правят ден пред мен (късите са ми кристъл вижън на филипс, а дългите са ми някакви най-обикновени сини (светещи бяло) за 10 лв. комплекта ;))
Дори с жълтите крушки осветяваха хубаво, така че моя съвет е да се метнеш до някое СБА (или където ти е удобно) и да ти ги регулират - струва 12 лв за двата, не е някаква крупна сума ;)

morfius
17-08-2010, 11:03
Колега погледни и дали хубаво ляга крушката. Като сменях моите открих че могат да се сложат и леко криво и тогава не осветяват грам ;)
Иначе снощи ходих до Пасарел и се прибирах по тъмно - бях забравил как и светят фаровете на тая кола - на къси без да ги вдигам си осветяват много добре, а на дълги правят ден пред мен (късите са ми кристъл вижън на филипс, а дългите са ми някакви най-обикновени сини (светещи бяло) за 10 лв. комплекта ;))
Дори с жълтите крушки осветяваха хубаво, така че моя съвет е да се метнеш до някое СБА (или където ти е удобно) и да ти ги регулират - струва 12 лв за двата, не е някаква крупна сума ;)

На мен при една подмяна (с реглаж уж) ми бяха обърнали наопаки крушките (от де да знам, че имали горна и долна част) ... няма такава драма - свети на 2 метра отпред.
Е оправиха ги после ... и всичко си дойде на мястото.
Та да гледат ония в сервиза внимателно...

fiore
17-08-2010, 11:08
На мен при една подмяна (с реглаж уж) ми бяха обърнали наопаки крушките (от де да знам, че имали горна и долна част) ... няма такава драма - свети на 2 метра отпред.
Е оправиха ги после ... и всичко си дойде на мястото.
Та да гледат ония в сервиза внимателно...

Тези ще са били големи майстори. Как горна и долна част бре. Има само едно положение на монтаж на крушката.

DarkKnight
17-08-2010, 11:11
Тези ще са били големи майстори. Как горна и долна част бре. Има само едно положение на монтаж на крушката.

Когато решиш мога да ти покажа как влиза наопаки. Добре че ги сменях в гараж и ми стана странна линията та се загледах как седи крушката в рефлектора. Иначе си се слага и се защипва и на опаки. Много си псувах главата проста, защото кристалките греят малко повече и ми попрецака рефлектора.

vesko_iotov
17-08-2010, 11:42
и при мен като си смених крушките бях ги сложил наопаки и ако не пуснех халогените се едно карах на габарити ,докато един ден отидох да ми ги регулират в сервиз и момчето като сложи машината пред фара и вика ти май си карал без фарове,след 30-40 мин нагласяне и мн псувни по адрес на този който е измислил тези фарове вече си карам с нормални къси светлини,за мен симптомите които има колегата са същите

morfius
17-08-2010, 11:50
Тези ще са били големи майстори. Как горна и долна част бре. Има само едно положение на монтаж на крушката.

Влиза си спокойно и на обратно... бях там и гледах сеира.

Pepo
17-08-2010, 12:01
Влиза си спокойно и на обратно... бях там и гледах сеира.
Точно! При последната смяна на крушки, същия сеир си го организирах сам и доста се чесах по главата, докато се осетя що единия фар свети не където трябва :ranting:

fiore
17-08-2010, 12:26
Когато решиш мога да ти покажа как влиза наопаки. Добре че ги сменях в гараж и ми стана странна линията та се загледах как седи крушката в рефлектора. Иначе си се слага и се защипва и на опаки. Много си псувах главата проста, защото кристалките греят малко повече и ми попрецака рефлектора.

бооооже, колко мъка има на този свят. това че може да се вкара наопаки или настрани значи ли че положенията са много? Благодаря ама ще пасувам за курса на обучение "как не трябва да си монтираме крушката"
Иначе добър вариант за рефлекторите е да се свали фара и вътре да се сипе препарат за безконтактно измиване, разреден с вода след което да се разклати и изплакне добре. !!!! ДА НЕ СЕ ДЪРЖИ МТОГО ПРЕПАРАТА ЧЕ МОЖЕ ДА СВАЛИ ВСИЧКО!!!! Ако разглобявате фаровете за да чистите рефлектори в никакъв случай да не се търка с каквото и да е.
Полирането на фарове и премахване на драскотини става идеално като първо се минава с много ситна водна шкурка- 1500-2000 след което се полира с паста и парцалче. Ако драскотините са големи или лака на места е почнал да пада- първо с по едра шкурка и после с гореописаната. (скоро го правих това упражнение) Дано съм полезен

DarkKnight
17-08-2010, 13:01
бооооже, колко мъка има на този свят. това че може да се вкара наопаки или настрани значи ли че положенията са много? Благодаря ама ще пасувам за курса на обучение "как не трябва да си монтираме крушката"
...

Ми да ти кажа няма силно обособено място да влиза крушката и позволява слагането и и под лек наклон и наопаки (може и моите фарове да са прецакани, не знам), докато при други коли, на който съм им сменял крушките, не съм успявал да сложа крушката наопаки (не че не съм се опитвал просто купонга не позволява ;))
А и аз не познавам хора родени научени и не на всеки има кой да покаже, за това някои се учим от грешките си ;)

nosunshine
17-08-2010, 13:30
Значи днес се опитах да ги повдигна ръчно. Въртиш, въртиш фара почти не мърда, а хода, който е оставен за повдигане на фара свършва.
Сега явно ще проверя как са крушките.

А до колегата sen7 - ако и това не помогни и не изкочат някакви идей, ще направя снимка.

Pepo
17-08-2010, 13:39
Значи днес се опитах да ги повдигна ръчно. Въртиш, въртиш фара почти не мърда, а хода, който е оставен за повдигане на фара свършва.
Сега явно ще проверя как са крушките.

А до колегата sen7 - ако и това не помогни и не изкочат някакви идей, ще направя снимка.
Провери крушките да не са обърнати, защото другия вариант е по-кофти - зъбните колелца, които движат рефлектора да са заминали.

nosunshine
17-08-2010, 13:48
Провери крушките да не са обърнати, защото другия вариант е по-кофти - зъбните колелца, които движат рефлектора да са заминали.

Точно това смятам и да направя. А ако са заминали к'во правим? :lsabre::unsure:

EDIT: сега като се замисля и къси и дълги ми светят много в земята, та мисля, че вероятноста да са обърнати крушките отпада. Едва ли и 4-рите..?

nosunshine
17-08-2010, 23:21
Както се разбрахме, качвам снимки на фаровете.
Съответно къси и дълги.
http://img713.imageshack.us/f/dscn4584o.jpg/ ; http://img175.imageshack.us/f/dscn4585.jpg/
http://img40.imageshack.us/f/dscn4584m.jpg/Направо е утрепия да караш така. Незнам как съм търпял до сега. Като си в собствения си град не ти прави толкова впечатление, понеже малко или много го познаваш и почти няма какво да те изненада, но...

Е, очаквам мненията и коментарите Ви по снимката. Дано измислим какво да правя :)

Благодаря!

toshko69
17-08-2010, 23:40
Както се разбрахме, качвам снимки на фаровете.
Съответно къси и дълги.
http://img713.imageshack.us/f/dscn4584o.jpg/ ; http://img175.imageshack.us/f/dscn4585.jpg/
http://img40.imageshack.us/f/dscn4584m.jpg/Направо е утрепия да караш така. Незнам как съм търпял до сега. Като си в собствения си град не ти прави толкова впечатление, понеже малко или много го познаваш и почти няма какво да те изненада, но...

Е, очаквам мненията и коментарите Ви по снимката. Дано измислим какво да правя :)

Благодаря!

Колега тия твоите фарове са трагедия пълна.Та по темата ,каква марка са /Карело,или депо/.Виж да не са от кола с дясна дирекция/на такива като им се направи реглаж по нашите изисквания и грам не се вижда/.Без сваляне на фара ,разглобяване ,други крушки няма да мине.Ако има кой да ти я направи тая манипулация дейсвай.

nosunshine
17-08-2010, 23:55
Ми не, фаровете не са от кола с дясна дирекция. За крушките незнам, но като се пробвах да ги повдигна - не стана! Механизма върти, но фара непомръдва..

Jivko7777
18-08-2010, 00:14
Ти от къде си колега, че ако си наблизо да дойда да помогна, че без фарове си е мъка!

pininfarina
18-08-2010, 08:03
Аз пък реших проблема с фаровете кардинално.
Сложих си биксенонови лупи с ангелски очи на мястото на късите светлини. Така в една лупа имам готини габарити, и къси и дълги ксенонови светлини. Моите дълги направо съм ги изключил. Лупата е с електромагнитна бленда т.е. крушката не се движи напред и назад както крушките при ксенон комплектите H4. В едното си положение блендата отсича лъча - фаровете светят много силно и в същото време на заслепяваш насрещно идващите. В друподо си положение блендата се вдига и фара работи като дълги светлини. Също така и светкавицата е много силма и се вижда много от далеч. Колата свети в пъти по добре, хем досега също бях с ксенон и то доста скъп.
Ако искам мога да си пусна и моите дълги и там да им сложа ксенон и тогава ще стене с 4 дълги ;-)
Ако някой проявява интерес за монтажа или иска да види снимки - да пише ;-)

DarkKnight
18-08-2010, 09:26
Колега а как са стъклата? Направи една снимка и на тях. Имаш ли представа дали са оригинални или са сменяни - ако са сложени от китайските буклуци, ако ги вдигнеш няма да осветяват като хората

nosunshine
18-08-2010, 09:43
Ти от къде си колега, че ако си наблизо да дойда да помогна, че без фарове си е мъка!
От Хасково съм. Незнам ти от къде си и на какво разстояние, но съм трогнат за загрижеността :)


Колега а как са стъклата? Направи една снимка и на тях. Имаш ли представа дали са оригинални или са сменяни - ако са сложени от китайските буклуци, ако ги вдигнеш няма да осветяват като хората


Стъклата са си оригинални, не са сменяни. Мога и тях да ги щракна, но повече ми притеснява, че фаровете се регулират само от купето. Като се пробвам ръчно, навивам, навивам, а те не помръдват :/

DarkKnight
18-08-2010, 09:56
...

Стъклата са си оригинални, не са сменяни. Мога и тях да ги щракна, но повече ми притеснява, че фаровете се регулират само от купето. Като се пробвам ръчно, навивам, навивам, а те не помръдват :/

По спомен височината се регулираше от самата машинка за ел. регулирането. През обедната ми почивка ще сляза да погледна, ако все още някой по-запознат не е казал в грешка ли съм ;)

П.П. Аз лично свалях машинката и въртях езика на ръка че ми се струваше десния фар висок, но не знам дали така няма да се прецака нещо, а и един познат ми каза, че би трябвало да има шестограм, с който да се регулира височината и е на самото моторче.

vesko_iotov
18-08-2010, 10:10
колега отиди в един сервиз да ти настроят фаровете както трябва и ще си решиш проблема ,аз така направих и съжалявам че се помотвах и се кьорих няколко месеца с тия фарове.

nosunshine
18-08-2010, 11:12
П.П. Аз лично свалях машинката и въртях езика на ръка че ми се струваше десния фар висок, но не знам дали така няма да се прецака нещо, а и един познат ми каза, че би трябвало да има шестограм, с който да се регулира височината и е на самото моторче.

Точно със шестограм ги въртях и мъчих и нищо не ставаше :unsure:.

pecigsxr
18-08-2010, 13:37
прецакана ти е машинката за реглажа на фаровете,като въртиш 6-тограмчето ръчно трябва да се движат вътре в самия фар рефлекторите.поради същия тоз проблем аз смени машинките за фаровете.

DarkKnight
18-08-2010, 14:32
Точно със шестограм ги въртях и мъчих и нищо не ставаше :unsure:.

Аз сега гледах на моята няма никъде за шестограми, но като се свали машинката и се върти самия език ръчно, би трябвало да се подава повече или по-малко...

Като гледам pecigsxr се с сблъсквал с този проблем да каже преди да ги смени движели ли са се фаровете от вътре (електронно). Според мен не би трябвало, ако са прецакани, за това застани срещу някоя стена и дай пълно горе-пълно долу и виж дали се движи линията ;)

nosunshine
18-08-2010, 14:45
Аз сега гледах на моята няма никъде за шестограми, но като се свали машинката и се върти самия език ръчно, би трябвало да се подава повече или по-малко...

Като гледам pecigsxr се с сблъсквал с този проблем да каже преди да ги смени движели ли са се фаровете от вътре (електронно). Според мен не би трябвало, ако са прецакани, за това застани срещу някоя стена и дай пълно горе-пълно долу и виж дали се движи линията ;)

Електроно (тоест от купето) се движат няма проблем. Но ръчно не искат. А снимките, които пейстнах са на максимум дигнати.
Pecigsxr, какви пари са машинките - нови/2-ра ръка и от къде да си ги набавя :) Благодаря!

Jivko7777
18-08-2010, 15:13
От Хасково съм. Незнам ти от къде си и на какво разстояние, но съм трогнат за загрижеността :)


Аз съм от Нова Загора, ако имаш път на сам казвай! Ще ти помогна!

pecigsxr
18-08-2010, 15:14
купих ги от колеги във форума,,продава'' , моите машинки се движеха електрически но не и ръчно,и не можех да си регулирам фаровете,затова ги смених,бяха околу 10-15лв.бройката.

nosunshine
18-08-2010, 15:26
купих ги от колеги във форума,,продава'' , моите машинки се движеха електрически но не и ръчно,и не можех да си регулирам фаровете,затова ги смених,бяха околу 10-15лв.бройката.

Явно и моя проблем е същия :shoot:
Ще поразгледам раздела и дано намеря..:idea2:

nosunshine
19-08-2010, 11:29
Проблема отстранен! Машинката е била заяла.
Ключ!