PDA

View Full Version : Чип Алфа 156 1.8 T.Spark - 1998 г.



Alffa
18-08-2010, 13:20
Здравейте Колеги,
от e-bay попаднах на едно модче и вече е при мен,но имам малко неяснота относно монтажа.Колата е Алфа 156 1998 г. 1.8 бензин 144 к.с.
1.Има ли Inlet Air Temp (IAT) sensor???
Ако няма то трябва да намеря :
2.Coolant temperatures sensor.
Колеги,моля Ви подскажете ми с някоя снимка къде се намират елементите от т.1 и т.2
за което предварително Ви благодаря.

oem
18-08-2010, 13:40
Не термостата ти е Engine Coolant Temperature Sensor

IAT e вграден в дебитомера при теб.

П.С. Това е голяма простотия. Никаква разлика няма да усетиш. Освен, че ще ти гори много и ще цапа маслото бързо.

Alffa
18-08-2010, 14:10
До: OEM
Май ще излезнеш прав.Самия чип е с две крачета.Има и описание за монтаж , но не ми стана много ясно.Щом е вграден в дебитомера този температурен сензор , то май отпада монтажа на чипа там.Т.е. трябва да го сложа на темп. датчик , но по описание се вади буксата от датчика и чипчето се слага на буксата , след което пише че самата букса не се закрепва обратно към датчика???????????????Ами как ще ми отчита температурата на панелния прибор на таблото??????OEM Help???

oem
18-08-2010, 14:20
За панела има друг датчик, но не там е проблема. Това избщо не е чип, а е един резистор вътре и лъже компютъра, че мотора е студен и впръсква повече гориво. Но това не стига за повече мощност която да усетиш. Ще си напълниш мотора с нагар. Друго няма да стане.

Преди да го купиш това трябваше да питаш. Изобщо не го слагай, а иди при тунер да ти модне софтуера на компютъра и да ти направи тунинга както трябва. С тарикатлъци не става :)

morfius
18-08-2010, 14:22
Колега ... моя съвет е да го изхвърлиш това "модче" в първото кошче!
После се поразтърси из форума... тия модове дето лъжат еку то, че да помпи повече гориво и да си мислиш, че излиташ вече са дъвкани.

Nikiboy
18-08-2010, 14:29
Колко пари си подготвил за тази вълшебна кутийка?

ФЕРАРИСТ
18-08-2010, 14:44
Баси тия модове тука ги има във всеки жичкаджийски магазин, и струват стотинки......резистор на датчика на водата е горе-долу удачно решение ако за гонка или нещо от сорта ти трябва малко по богата смес, но само до там......

Nikiboy
18-08-2010, 15:16
Преди време си бах играл на 155-цата с потенциометър за левче. Сложих го на температурния датчик. После направих мерене с Г-тека и мога да кажа, че имаше минимална разлика в ниските, но си представям какъв е бил разхода.

Alffa
18-08-2010, 16:23
О.К.
Благодарско.Май ще се размине с монтажа.Връщам на задна само с 3 GBP.Горе долу евтинка поука.Знам,че истината е в REMAP но на атмосферен двигател май няма много голям ефект.Благодарско за съветите

oem
18-08-2010, 16:26
Със сигурност има доооста по-голям ефект от това което си беше наумил :)

boian
21-08-2010, 09:42
Много голям ефект няма наистина, но има много добър ефект! Смени софтуера и ще караш друга кола!