PDA

View Full Version : замазано предно стъкло



tito
20-08-2010, 09:32
Здравейте, колеги. Скоро ми се наложи да пътувам нощем за по дълго от час и се сблъсках с големия ми кошмар. Предното ми стъкло, макар че е чистено на автомивка, когато се погледне срещу светлина всичко е замазано и много лошо заслепява от светлините на отсрещният. Някой може ли да ми каже как да си го изчистя, че да се става ПТП.

zdravio
20-08-2010, 09:47
Медикс за стъкла и хартия за ръце. Върши идеална работа! :brickwall:

tito
20-08-2010, 09:53
Колега да не се замаже още повече......че тогава съвсем нема да мога да виждам :)
А те на автомивката не мият ли с нещо подобно???

zdravio
20-08-2010, 10:06
Няма да се замаже изпробвано. На мивката просто са ти минали джама с кърпата дето чистят и таблото ;)

DSlavev
20-08-2010, 10:49
Не знам колега с каква течност за чистачки си, но аз лично сам много доволен от "Шел"-та. В нея има достатъчно количество спирт и чисти доста добре.

Tedo
20-08-2010, 10:59
Не знам колега с каква течност за чистачки си, но аз лично сам много доволен от "Шел"-та. В нея има достатъчно количество спирт и чисти доста добре.

А дали не е замазано от вътрешната страна?

soldier
20-08-2010, 11:49
Аз както го чета и като го сравна при мен в подобни ситуации и ми идва на ум единствено конденз. Т.е. пускаш да ти духа на стаклата и се оправя положението :)

Walker
20-08-2010, 12:27
Аз както го чета и като го сравна при мен в подобни ситуации и ми идва на ум единствено конденз. Т.е. пускаш да ти духа на стаклата и се оправя положението :)

Конденз през лятото?!

Най-вероятно колегата zdravio отговори най-точно.
При мен се е случвало същото.
Също така знам, че ако имаш спукан радиатор е възможно стъклото да ти се омаслява, съответно от там да идва зацапването.

soldier
20-08-2010, 13:39
Миналата година точно по това време пътувах през ноща от Несебър до Приморско и си беше баж конденз.

hunter1989
20-08-2010, 13:49
Не пушете в колите и няма да са замазани стъклата . За чистене става също с вода и весник . С две думи нищо не чисти по добре стъклото от хартията.

Blade
20-08-2010, 14:54
Медикса и хартията наистина вършат много добра работа.
П.П. Пушенето в колата е неизбежно :smoke:

soldier
20-08-2010, 14:58
П.П. Пушенето в колата е неизбежно :smoke:

Напълно избежно е ;)
Аз съм пушач и като се кача в някоя кола, в която се пуши, ми се драйфа направо. Има някой коли така смърдат, че не знам как може да си го причиняваш това. В мойта кола се пуши веднъж на 2месеца при свалени прозорци и пепелника не се ползва по предназначение. Като се кача вътре и си ми е няма такъв кеф. Да не говорим, че това с пушенето трябва да го забранят, както забраниха това с гсмите. На мен като ми се пуши, спирам пуша и продължавам. Още един плюс е, че когато се кара много, не се пуши толкова често, т.е. не си и вредя.

Mind_Control
20-08-2010, 14:58
Аз и без да пуша предното ми стъкло е покрито с един слой жмел, видима само вечер като те освети някой.

tito
20-08-2010, 17:08
Mind_Conrtol каза най-правилно,отвътре ми е зацапано и точно като слой, а ина4е радиатора ми бе6е спукан но с прахче се оправи. Медих-а ще свърши ли работа?

hunter1989
20-08-2010, 18:03
Другият вариант е поне веднъж седмично да се изсичти стъклото с вода , медикс с каквото намериш , може вода и веро . Иначе не става . Аз пуша в колата , но нямам климатик и винаги джмачето е отворено и през 2 седмици мия стъкла :evil:. Ама за зимата не знам всеки ден ще забърсвам , че тия колици не са много за зимата от към парно :D

reloading
20-08-2010, 18:08
това с пушенето не го одобрявам в колите , лично в моята недавам да пуши никой!Било то и майка ми която е пушач от доста години, на дълаг път спирамре по 2-3 пъти ... но в колата никога! отностно прозореца, освен с вестник става и с стара тениска която не ползваш (парцалче) ,аз лично така ги чистя и стават добре!

tito
20-08-2010, 20:00
Благодарско на отзовалите се, мисля 1 да пробва с Медикс-а и после ще видя как се прави номера с вестника ;)

MogaTa
20-08-2010, 20:27
и все пак временното решение по път, през късните часове, когато температурите спадат, е да си пуснеш да духа на прозореца и се изчиства. :smile:

tito
21-08-2010, 14:06
Този вариант вече го пробвах.....действа безотказно....но временно :)

Max
21-08-2010, 14:50
Ако ти е спукано радиаторчето и си го запушил с прахче, като нищо от някъде си изпарява по малко антифриз и ти цапа.
Тия прахчета са само временно решение и след употребата им трябва яко прочистване на системата и да се смени дефектиралата част с нова.

tito
21-08-2010, 21:03
е има ли смисъл да се прочиства системата, ако се смени радиатора