PDA

View Full Version : Проблем с паленето когато е топла



Scar_face
22-06-2006, 22:33
Когато е студен двигателя пали от раз но когато загрее иска поне 6-7 врътки и когато запали отзад пусхека е 4ерен има ли вероятност да е от смяна на свещи сложих БОШ 4 полюсни или от разсхерението в цилиндрите и намаляне на компресията или е нещо ел да ходя на елкона :)0имам роувър същия проблем алфата е 145 боксер 1.3

boian
25-06-2006, 22:43
Според мене черен пушек= богата смес или недобро изгаряне. И оттук като се почне: свещи, кабели, бобини,ламбда сонда. А може и температурния датчик да дава грешна информация, че колата е студена и да подава по-богата смес и да я дави.

Bobo
26-06-2006, 00:08
Или е от свещите или е от температурния датчик :wink:

Ако искаш диагностика пиши ми ЛС :wink:

Emil
26-06-2006, 11:53
Колега, при мен проблемът го има 2 години вече, но е малко по-различен.

Когато навън е студено (под 10 градуса) пали от половин оборот, големите студове през зимата въобще не ги усеща :D

Когато е топло обаче пали със зор от втория опит :frown:
Когато е загряла (в следствие работата на двигателя) си пали без проблем.

Мисля си че е температурен датчик.

Bobo
26-06-2006, 15:08
Колега, при мен проблемът го има 2 години вече, но е малко по-различен.

Когато навън е студено (под 10 градуса) пали от половин оборот, големите студове през зимата въобще не ги усеща :D

Когато е топло обаче пали със зор от втория опит :frown:
Когато е загряла (в следствие работата на двигателя) си пали без проблем.

Мисля си че е температурен датчик.

Да ма най вероятно на входящия въздух :wink:

Emil
26-06-2006, 16:17
:clap: :clap: :clap:
не се бях сетил, но логиката и желязна :D

MONI
26-06-2006, 16:37
Абе и при мен незнам дали е същото ама пак като е топло и по някой път въртя ключа и колата все едно запалва ама за около 1-2 секунди заглъхва и след това вече се нормализира...оффф к`во обяснение праснах по - добре да се бях обадил на Бобо за диагностика :lol:

Detron
27-06-2006, 20:55
Имам Алфа 146 Туинс Спарк, '97. Зимата палеше без проблем, както и в хладните юнски утрини. При следобедните горещини без малко газ, с опасност да не задави, не може да запали. Предполагам някой температурен датчик. Премерих с омметър температурните датчици на охладителната течност и на входния въздушен поток - те са в рамките на нормалното - около 1-1.5 килоома. Преди да тръгна по майстори - дайте някакъв съвет!