PDA

View Full Version : Пълно каско, стари щети.



tsener
22-08-2010, 10:17
Здравейте колеги :)

Белисимата взех през Декември и още с покупката
я застраховах, пълно каско в Лев Инс.
Съответно за 6 месеца се появиха щети, подпрях я отзад, олющи се боя от бронята и се счупи светлоотразителя, одрасках вратата, подпрях и отпред на едно кръстовище като беше мокро, но без щета на другия автомобил (на мен после открих пукнато на бронята). Всичките тези неща са стари обаче и не съм звънял на каско асистънс, не съм завеждал нищо.

Искам да питам препатили с Лев Инс, ако ида със стари щети от този вид изплащат ли, заяждат ли се за нещо, каква е процедурата.

Благодаря предварително.

:)

Бобби
22-08-2010, 15:11
За да нямаш ядове, всяка щета се завежда своевремено след като стане........няма как да направиш колата на войнишко канче ...и да ти признаят всички щети!
Ако си сладкодумен и умееш да пишеш...може и да заведеш някоя друга...:notify:...щета последователно...но не се увличай, гледай да са свързани помежду си....тоез от една страна на автомобила...а не тук от ляво, отзад в дясно и т.н.:))

Satanism
22-08-2010, 22:24
Ем, гледай сега, колега, и аз като тебе имах на 3-4 детайла щетички оттук-оттам, отидох, за едната имах протокол от КАТ ,обаче, другата я писах паркинг щета на предния ден преди ПТП-то и си минах с 2 щетички като пич...нарисувах там някаква ситуация как ме удря кола на паркинг..и това беше.Така, че заведи си 2 щети с поредни дати примерно вчера и ония ден...тва няма как да го проверят.Срока при мен беше 3 дена за завеждане на щетата...ако те питат-кофти седмица...и така :)

nblagoev
23-08-2010, 00:04
С две думи, от личен опит...
Правиш каско на 01.08.2010 (примерно)...
До 01.08.2011 (най-късно) трябва да си заведеш щетите пред застрахователя. Става въпрос за дребни щети като одрасквания, леки пукнатини по борните и т.н. Всичко, което може да мине за паркинг щета го завеждаш в удобен за теб момент.
Аз поне досега проблеми не съм имал, и дори дребни драскотини са ми плащали!

raiders
23-08-2010, 11:40
Здрасти колега, всичко което са ти написали е така, всяка щета или нещо случило се по колатат ти е хубаво да се завежда веднага, независимо как и къде се е случило, но това е вече друга тема.

Конкретно за Лев Инс паркинг щетите трябва да се заведат до 24ч. от случилото се, имаш два варианта, ако си в голям град имат мобилна група 0800 10 200, 24ч. е на твое разположение, или направо отимаш за оглед в централата. При тези така наречени "паркинг щети" не се изисква протокол от КАТ или друг официален документ, но се плащат щети до 500лв. и 3 детайла.

Затова е хубаво щом има нещо което го е нямало при застраховането/маркирането на колата (тогава се и снима) да се завежда веднага, а това дали ще вземаш парите на каса по експертна оценка и ще оправиш щетата не е важно. Това си е личен избор, както и това, че има застраховка каско е доброволно. Моят съвет е дадени са пари за каско нека се защити колата максимално.

Успех колега и ако има друго не ясно пиши!

virusalfa
23-08-2010, 12:18
И от Лев Инс,и особено от ДЗИ нищо не става.Даже и дъска за кочина.Особено ако чакате от гражданска безотговорност нещо.

nhg
23-08-2010, 17:45
И от Лев Инс,и особено от ДЗИ нищо не става.Даже и дъска за кочина.Особено ако чакате от гражданска безотговорност нещо.

Мдам... ДЗИ ми изплатиха половин цена на ел. огледало, щото един с камион не е свикнал с габаритите на возилото си... и подбра 4 коли (моята беше втората)

BO
23-08-2010, 23:56
По принцип винаги гледат да се измъкват и да не плащат.
Ако щетите са малко не би имало проблем.
Отидеш ли на щети над два детайла обикновено не плащат.


И от Лев Инс,и особено от ДЗИ нищо не става.Даже и дъска за кочина.Особено ако чакате от гражданска безотговорност нещо.
Жената я удариха отзад на път между застрахователите и маркирането. Колата оправена за 350лв. По гражданска отговорност от ДЗИ взехме 426,68.

viki
24-08-2010, 11:24
Аз пък нямам забележки към ДЗИ:)
Тази година на летището (на платения паркинг ) ми резнаха предна дясна гума и за десерт,цялата дясна страна на колата(вкл.преден капак) беше зверски надрана с нож :whip:
Гумата ми я платиха ,а за деругите ще взема писмо (аз си я правя е доверен сервиз )Понеже бяха много щети навднъж ,си изкарах протокол от Кат,но досега не ми бяха искали и всички драскоти ми описваха без проблеми.Миналата година камъче ми спука предното стъкло-пак без проблем ми го платиха по фактура:)

tsener
24-08-2010, 17:06
Благодаря на отзовалите се колеги, ще ми е първи сблъсък със застрахователите,
дано да има полза от застраховката. Млад шофъор съм и 2 от 3-те щети са си от паркинг, ще опитам да заведа първо тях заедно, и по-натам третата.
Поздрави :)

virusalfa
24-08-2010, 18:49
Аз пък нямам забележки към ДЗИ:)
Тази година на летището (на платения паркинг ) ми резнаха предна дясна гума и за десерт,цялата дясна страна на колата(вкл.преден капак) беше зверски надрана с нож :whip:
Гумата ми я платиха ,а за деругите ще взема писмо (аз си я правя е доверен сервиз )Понеже бяха много щети навднъж ,си изкарах протокол от Кат,но досега не ми бяха искали и всички драскоти ми описваха без проблеми.Миналата година камъче ми спука предното стъкло-пак без проблем ми го платиха по фактура:)Аз имам към ДЗИ едни хубави пожелания,започващи с ЕГА.Ама нали щетите са по експертна оценка от София,чаках месец и 4 календарни дни за щета/смачкаха ми вратата на фиатчето/.Изплатиха ми 74.80лв.Пожелавам им по седемдесет и пет чирки на носа да им излязат и през седем години по една да им минава!