PDA

View Full Version : Вече не мога да я понасям 156 1.8 !!!



assassin's
24-08-2010, 08:43
Здравейте на всички,които могат да помагат!Става въпрос за колата от подписа ми 156-1.8/144кс. от едно определено време насам тва животно взе да гасне когато си поиска,изчел съм всички теми за причините и всичко е отстранено или сменено!!истил съм дросела,сменил съм датчика на коляновия вал,лампда сонда,кабели,свещи,ремонтен комплект на вариатор,дебитомер!На диагностика абсолютно всичко е в идеални стойности и норми,но тук идва голямата чуденка:Защо продължава да гасне!Няма значение двигателят дали е топъл или студен,дали е на място или в движение!Колата се гара на Газ и Бензин но проблема си го има и на двете горива,за сега ми е гаснела само в ниските скорости до около под 50км/ч което е добре защото имам време да реагирам ако се наложи да спръ или да я запаля наново!При работа на място както си работи колата на нормалните 840-860об/мин изведнъж падат до 500 или 400 и така замират някой път се изфорсирва сама и се оправя но някой път направо гасне!Да кажа само ,че НЯМА клатене на обороти!Вече незнам какво да я правя аз съм в черна дупка и няма излизане от там ако някой може да сподели мнение или към кое да се насоча съм му много благодарен!!!И да споделя колата я имам от 3 години близо това го прави от 1-2 месеца!!!

oem
24-08-2010, 09:21
Нали говорихме да дойдеш да я видим. По форума как се правят коли... незнам...

assassin's
24-08-2010, 09:24
А бе то лесно идването но сега в момента имам толкова много главоболия на главата,че цепя и стотинката на 2 и немога да заделя за коша,за това търся тук ако някой може да ме вметне в някой размисъл и или да я оправя или хептен да я угелпя и да я пускам за части!!!

nicks1
24-08-2010, 09:56
Колега, преди няколко години имах същия проблем с един ZX-Ситроен. Като тебе почнах- датчик на Хол, МПХ и всякакви датчици. Накрая се оказа самото ЕЦУ. Намири някое за проба.

BLUE1
24-08-2010, 13:33
?

BLUE1
24-08-2010, 13:34
Всъщност, не разбрах, МПХ сменено ли е? Щото моята като гаснеше така след всичко сменено без нужда най-накрая се оказа МПХ. Е макар и нов той се оказа дефектен та сега чакам смяната му от Бош, та карам с едно втора ръка, което най-учудващо вече 2к км се държи перфектно.

didko_boy
24-08-2010, 15:40
имаме 2 МПХта (оборотни дет са вика) знаеш къде сме знаеш как се сменя гадинката , къв ти е проблема да се пробваш :new_Eyecrazy:

assassin's
24-08-2010, 19:29
проблема никъв що не каза предния път,че имате оборотни бре??ся тука правих днес едни работи ако се задържи така щи кажа къде е бил проблема!!!

ФЕРАРИСТ
24-08-2010, 19:32
проблема никъв що не каза предния път,че имате оборотни бре??
Щото ги нямаха тогава, преди 10 дена ги занесох.....

code
25-08-2010, 08:07
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=41369&highlight=%EB%E0%E3%E5%F0%F3%E2%E0+%EE%F1%F2%E0
:rosso_spider:

assassin's
25-08-2010, 08:38
на мен капачето на МПХ си ми е отзад и аз го свалях и го напълних с грес,не е от там проблема всичко си е здраво там!това е проблема че го прави когато си поиска,може 5 дни да не го прави и след това за един ден да го направи 3-4 пъти!след като ми угасне веднага паля и все едно нищо не се е случвало,върви си и на газ и на бензин без проблем!!

oem
25-08-2010, 09:38
Това кога гасне? Когато си на скорост и си караш или само когато натиснеш съединителя?

assassin's
25-08-2010, 09:52
само когато натисна съединителя!

oem
25-08-2010, 09:58
ТПС-а на теста на диагностиката реагира ли? Изпълнява ли адаптацията до край? Някакво заядане/засядване при адаптацията?

assassin's
25-08-2010, 10:05
м не няма такова засядане,поне с Ферариста я правихме и гледахме и кво ли не!на място си заковава оборотите 840-860 в движение по инерция около 1000-1100!

oem
25-08-2010, 10:17
Първите ТПС-и между моторчето и червяка вътре са на връзка. С една пружинка и оса на моторчето влиза в едни чопчета начервяка. Те се разбиват и се олуфтва там. Новите със синята точка върху тях са оправени. Незнам твоето от кои е. Аз бих измерил сигнала на 3-те вриги на ТПС-а на контакт и с натискане и пускане на педала. Ако няма проблем там значи е механичен проблем или около червяка или в дроселното тяло и оста.

Питах те кога гасне, защото ако гасне и когато си на скорост то проблема е далеч от дросела и ТПС-а.

В който и да е от случаите има варианти за ремонт.

assassin's
25-08-2010, 12:14
ами моето няма синя точка значе е от старите!аз като разглобих да го видя кво има вътре нищо неможах да разбера и го поомазах само малко с една сазка и тва е!Незнам ще се опитам в най-скоро време да се довтасам до теб ако нещата не се оправят някак си!вчера от няма и къде дръпнах малко жилото на газта уж да държи дросела леко отворен,чудя се дали да не навия малко онова болтче което на ен пластмасовия механизъм на жилото на газта!!от както го направих това вчера за сега проблем няма но и не казвам че съм я оправил!чудното е че в някои случаи както си работи нормално на мясти и изведнъж и падат оборотите на около 450-500 и така си работи докато не и подам газ и да се нормализират голямо премеждие е тва!ще и сагам май копача върху двигателя :) :) :)

oem
25-08-2010, 12:56
Жилото трябва да е охлабено от механизма на дросела. Трябва да имаш луфт в педала на газта. И болтчето не го пипай. То се пипа когато се настройва дросела. Да знаеш, че само с 1 градус да го завъртиш и всичко отива подволите.

Обикновено проблеми сутрин при първо палене, проблеми с гаснене, обороти по инерция, треперещ двигател на празен ход, невъзможност за форсиране с леко натиснат педал на газта в движение и подобни са чисто механични повреди по дросела. Разбира се може да има и други причинители.

assassin's
26-08-2010, 14:58
болтчето несъм го пипал,и имам още малък свободен ход на педала!няма проблеми за сега в работата на място,2 дни вече не е гаснала малко само от време на време и проапад оборотите до около 600 и след това си се оправя и то това 2-та пъти днес единият път студена другият път топла!