PDA

View Full Version : Двигател за Спайдър 96?!



donpetre
24-08-2010, 13:28
Здравейте.Имам едно въпросче.Понеже двигателя на Спайдъра замина и просто няма смисъл да се ремонтира,та реших цял работещ да търся.Но уви,за гтв и спайдър просто няма в близост до мен.Двигателя е стария,150 к.с.,96 год.Та въпроса ми е следния,дали двигател от 156 2000 куб.155 к.с. ще стане или ако може да ме насочите от какви модели да търся двигател.Мерси предварително!

Fear
24-08-2010, 16:29
Ще стане.
Само гледай да си намериш място, където да ти го монтират кадърно. ;)

donpetre
24-08-2010, 16:40
Майстора ми уж е сигурен :).Това попринцип ме притесняваше,дали скоростната кутия е същата,електрониката дали ще пасне.Мерси за отговора колега !

vendinga
24-08-2010, 17:59
Извинявам се, че използвам темата на колегата, но все пак е важен момента с документите.
Как стои въпроса с докумнетите при смяна на мотора? Когато по талон номера е друг, в други държави двигателя се третира като резервна част, но в БГ е по-различно? Интересувам се, защото при ПТП може да не важи гражданската, ако не отговаря всичко по талон.

Fear
24-08-2010, 22:24
Майстора ми уж е сигурен :).Това попринцип ме притесняваше,дали скоростната кутия е същата,електрониката дали ще пасне.Мерси за отговора колега !
За скоростната кутия не съм сигурен, но електрониката със сигурност е различна.
Ако ще слагаш "нов" двигател, най-добре е той да е със всичко по него - скоростна кутия, електроника, ел. инсталация и тн. за да няма неприятни изненади. :)

donpetre
25-08-2010, 08:16
Двигателя на спайдъра е бил с някакви два вала за вибрации,а този на 156 с 1.То ако трябва да сменявам инсталация и ск.кутия по добре ще е да слагам направо турбо двигателя.И както виждам май на там отиват нещата.Вече 1 месец колата си седи в бокса,а тамън вече и е сезона за каранае :(.

Доко
25-08-2010, 13:50
Двигателя на спайдъра е бил с някакви два вала за вибрации,а този на 156 с 1 :(.

Сменяй майстора, и на 156 2.0 TS има балансиращ вал.....:oops:
;-)

п.с. Защо не звъннеш в някой от сервизите рекламиращи се във форума за консултация ?