PDA

View Full Version : Проблем с мигачите на Алфа 156 1.8



trex
24-08-2010, 20:33
Привет на всички съфорумци. Имам проблем с моята Алфа 156 1.8 98'ма от една седмица. Става въпрос че светлините и звуковата индикация на мигачите ми изчезва, заедно с това и аварийните, до колкото знам са вързани заедно за това става така. Имах крушка за сменяне на фара и след като я смених си помислих че проблема ще се оправи но уви не за дълго. Последните 3 дни всичко беше наред до днес. Днес пак нямах никакви мигачи още при тръгване с колата, като се прибрах бях я оставил с изгасени фарове, но при опитите си да тръгнат тия мигачи съм оставил аварийните във включено положение и после един приятел ми звънна да ми каже че цялата свети като коледна елха. Отидох и изключих аварийните. Сега се чудя какво да я прав, ходих при един измислен майстор, той ми каза че така като се появяват и гаснат е трудно да се определи от какво е, и ме "посъветва" да отида при него чак като изгаснат напълно. Та стига толкова словоизлеяния няма да ви забавлявам повече :new_Eyecrazy: очаквам някакви адекватни съвети от вас с цел да я оправя сам или да ми посочите надежден и евтин сервиз в който ще се справят професионално с проблема, че е опасно да се кара без мигачи особено в час пик :Suicide:

t-1000
24-08-2010, 23:29
Релето за мигачите и авариините се намира под волана(маха се капака под волана) там е проблема сменяш с друго или някой да ти го зачисти

ALFonsOlder
26-08-2010, 20:37
споко. когато:
нямаш мигачи-нямаш аварийни.
имаш мигачи-имаш аварийни, значи е от релето.
и аз го имам тоя проблем и знам, че е от релето, ама някой ден......

gjulizar83
06-09-2010, 20:01
за да не отварям нова тема ще пиша тук.
нещо напоследък мигачите за на ляво мигат 2 пъти по бързо. това не се случва често ама днез например доста испреварвания направих и все мигаха 2-3 пъти по бързо. за надясно мигача си мига нормално. от време на време го прави, но не е постоянно. някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

ФЕРАРИСТ
06-09-2010, 20:06
за да не отварям нова тема ще пиша тук.
нещо напоследък мигачите за на ляво мигат 2 пъти по бързо. това не се случва често ама днез например доста испреварвания направих и все мигаха 2-3 пъти по бързо. за надясно мигача си мига нормално. от време на време го прави, но не е постоянно. някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
В 97,5% от случайте е изгоряла крушка от ляво......

koko156
07-09-2010, 16:45
не знам как е при алфата и аз имам 1.8 156 но при фиатчето ми беше нагорял кабел от клемореда който е на двете ръчки за чистачките и мигачите те са една цяла пластмаса.та от този кабел взима ток цялото табло,заден реотан,климатик,къси и дълги,вентилатор на парното,абе,при мен освен авариййни,халогени и стартера друго не бачкаше.тъй че махаш кормилото и хубаво си оглеждащ и двете ръчки.

чак до ямбол при христо ходих заради тая простотия,щото огледах всички предпазители и релета и нищо не открих.тъй че умната.

ALFonsOlder
07-09-2010, 18:05
В 97,5% от случайте е изгоряла крушка от ляво......

Ne си актуален!
98,3% - по последни сведения.
:)

546
09-09-2010, 15:14
При мен пък включа ли мигач започва да мени оборотите на вентилатора на парното в такт с мигача.Това ми напомня за една фиат регата които сваляше от топло към студено при вкючване на мигач и накрая изгоря в пожар тръгнал от таблото,та не се чудете ако не включвам мигачите зимата

-Bobby-
09-09-2010, 15:34
Щом ти мени оборотите на духалото от едното цъкане на мигача, бих ти препоръчал да си провериш състоянието на алтернатора... ако го прави без да си включил нагревателите на задното стъкло, фаровете с халогените и климатика едновременно, то определено на твое място бих проверил с мултицет какво напрежение има на празен ход... най-малкото за успокоение. ;)

trex
09-09-2010, 19:06
Ne си актуален!
98,3% - по последни сведения.
:)

И аз да се изкажа, че всичко се оправи. Процента в статистиката трябва да се увеличи :grin:
Оказа се, че имам две крушки за сменяне, една на задния мигач и една над номера, там даже не знаех че съществуват. Сега няма лампички на таблото, цъкащи по-бързо мигачи, липсващи светлини и т.н. С две думи проблемите могат да бъдат и по-лесни от очакваното :mobile:

ALFonsOlder
09-09-2010, 19:16
:plane:тиранозаврите рекс-форевар

Jicata
09-09-2010, 22:49
То и аз го има същия проблем мигачите исчезват заедно с авариините и като тресна с ръка под кормилото по пласмасите се оправят

starata alfa
10-11-2010, 10:44
а някой знае ли номера на релето

undy
11-11-2010, 21:15
колега ,свали си пластмасата под волана и виж..:crazy:

starata alfa
11-11-2010, 22:24
колега ,свали си пластмасата под волана и виж..:crazy:
така и направих
A727
7573490
12 V 42/92W
387.90
DOT
719075

Wolfy
14-11-2010, 10:08
Здравейте, колеги! Този прословут проблем с релето се прояви и при мен! Има ли шанс някой от вас да обясни по-подробно къде точно под капака на волана да го търся? А ако има и снимков материал ще съм ви най-благодарен :) Снощи вече беше тъмно и не можах да го видя. Днес е последния кръг от сезона във Формула 1 и искам да свърша с това реле набързо, надявам се да не ви затруднявам!

ПС. Удрянето с ръка вече не помага при мен... :sniper:

Ъпдейт: Намерих релето, но не мога да го сваля... Някой да даде акъл?

cmok3
10-04-2013, 14:46
Да не отварям нова тема.... и аз съм в клуба с проблемните мигачи. Обичайния заподозрян е релето. Искам да помоля, като колегата от последния пост, ако може някой да даде акъл как се сваля проклетото релето?

itso_a
11-04-2013, 12:08
Това е въпросното реле. Моето оригинално беше синьо на цвят. Свалих го с плоска отверка, подпъхва се където са стрелките и се избутва с "бабата, мамата..." нагоре