PDA

View Full Version : Долен носач 156 2.4 JTD



nosunshine
25-08-2010, 19:35
Здравейте колеги!

Проблеми ми е следния...
... днес ми се наложи да свалям предния долен носач. При свалянето нищо трудно, с малко зор, но излезна. Обаче при слагането обратно, нещо се запънааааа:new_Eyecrazy:

Има още една подобна тема във форума, но и по този начин не стана. Говоря за отпускането на кормилния накрайник и от там вече напасваш, ама неще :(

Та мисълта ми е, ако някой е извършвал тази операция да я напише стъпка по стъпка, ако е възможно.

Благодаря предварително!

undy
25-08-2010, 21:29
здрасти,колега.всичко се прави по обратния ред.има си точно момент в който шарнира си идва на място.а пък в случай,че сте откачили и корм.накрайник,вече би трябвало да е песен.аз съм опитвал и нещо друго(при свален корм.накрайник)първо вдявам шарнира,завивам гайката малко,и след това напаснах тампоните по местата им.беше ми се закучило нещо и бях бесен тогава,но се получи от първия път.така,че само не се предавай,от там е излязло и там ще влезе,за разлика от други работи:)успех:)

haljscho
25-08-2010, 22:35
Неможеш да вкараш шарнира или ноача в моста?
Ако шарнира не влиза, трябва да развиеш гайката на карето, да издърпаш малко главината и ще влезе.
Ако е носача в/у моста, тогава трябва да повдигнеш максимално на горе главината и настрани също колкото е възможно и носача ляга точно на мястото си.

nosunshine
25-08-2010, 23:04
Тампоните си лягат на мястото, обаче болта, с който трябва да се захвани - дупката бяга около 2мм и неще О.о

haljscho
25-08-2010, 23:22
Тампоните си лягат на мястото, обаче болта, с който трябва да се захвани - дупката бяга около 2мм и неще О.о
Значи трябва да развиеш гайката на карето, да преместиш главината малко и ще влезе.
Може да имаш само още едно малко проблемче, гайкта е 36.
Успех.:th_up:

nosunshine
25-08-2010, 23:33
Значи трябва да развиеш гайката на карето, да преместиш главината малко и ще влезе.
Може да имаш само още едно малко проблемче, гайкта е 36.
Успех.:th_up:

Е, тфа мисля че е ненужно. Смисъл, че карето няма роля. Носача влиза под карето.

ФЕРАРИСТ
25-08-2010, 23:38
Баси има доста различни начини за сваляне на долен носач, мисля че ако човек си ги сваля и качва сам, спрамо условията и инструментите който разполага, може да си изгради доста сносна методика......особенно ако гайката на главината му се развива бързо, макар че в някой случай изобщо не е нужно......

nosunshine
25-08-2010, 23:51
Баси има доста различни начини за сваляне на долен носач, мисля че ако човек си ги сваля и качва сам, спрамо условията и инструментите който разполага, може да си изгради доста сносна методика......особенно ако гайката на главината му се развива бързо, макар че в някой случай изобщо не е нужно......

Ако не ти се спи, възможно ли е да напишеш няколко начина :Д

nosunshine
27-08-2010, 16:25
Ключ! Дали са ми грешен тампон в магазина.