PDA

View Full Version : Подложки за повдигане на 166 ?



vnimavai
26-08-2010, 11:14
Здравейте отново, смятам, вече, по най - бързия начин да си повдигам Алфата, със спортни пружини съм, амортисьорите, утре ще ги разберем какви са (най - вероятно стандартни), та........ако всичко е спортно ще действам по скъпия вариант - нови пружини, ако, обаче амортисьорите са стандартни - слагам подложки, защото всичко по окачването е здраво и не ми се купуват нови,скъпи пружини - ментета, та на въпроса - има ли някой чертежи, размери и някакво инфо за въпросните подложки, правени на стругар за повдигане на Алфа 166 ? И още едно инфо - чашки от Голф 2,3 - кажете нещо повече за тях, къде и как се монтират, искам...1.да отида при стругар с конкретна и точна информация, а след това при майстора, отново с точно и конкретно искане или 2.да взема въпросните чашки и да ги дам на човека да ги монтира, но като питам по моргите ми обясняват, за някакви чашки, дето били на амортисьорите, трябвало да се избиват, можело да не станат на макферсон, можело да станат само отпред или само отзад и т.н. и т.н....та за това - дали чашки или подложки - кажете нещо повече моля, аз по принцип се занимавам с хартий за печатници и офиси - не съм майсторче, макар че доста неща научих през последните 2 години, по неволя (откакто карам 166), искам и за тва историческо повдигане да съм в час, търасчката използвах - никъде няма конкретни цифри, размери и начини, пише само вземаш тва от тва и го слагаш на онова и то се вдига с 3 пръста или отиваш при стругар и готово - много общо, по бързата процедура !
Благодаря Ви предварително,всеки път помагате, ударете и сега едно рамо.

vnimavai
27-08-2010, 10:09
Има развитие, амортисьорите ми са стандартни, с моя човек обмисляме вариант за удължаването им, и евентуално, реално повдигане с 4-5 см, малко ни притеснява, че променяме структурата на колата но, ще обмислим всичко, преди да преминем към действие.Все пак очаквам съвети и информация от вас.

vnimavai
27-08-2010, 10:55
Абе нови пружини, пък мойте, спортните ги пускам за продаване, който се интересува от червени, спортни пружини - да заповяда на лично съобщение, ще ги пусна и в раздела за обяви, а между другото - кажете нещо за качествени пружини, марки, производство, цени.

em4o1
28-08-2010, 11:33
Да не забравиш да споменеш от къде и какви нови пружини си купил, че и на мен ми предстои същото, както и колко пари струват пружините.

nightroller
28-08-2010, 13:16
Пружини (рикамби оригинали) Александър Ауто 270 лева за брой - тези са диференцирани за всяка една моторизация, има общо 4-5 вида, трябва да се гледа маркировката на някоя от навивките, която представлява две цветни кръгчета при дизеловия мотор са лилаво и оранжево.
Алтернативата е универсални пружини (примерно от АХМ) цена за брой 80 лева и с нищо не отстъпват на оригиналните ;) единствената разлика е, че нямат шлаух на първата навивка (където най-често контактува пружината).
Колеги, рядко срещан проблем при нашите коли са пружините, има случай на чупене на първата навивка точно на чашката на макферсона и ако не се гледа може и да не забележите, колата пада леко по-ниско и става много "мека" :)

em4o1
28-08-2010, 16:19
Добре при случая с чупенето на навивката, какво следва после ?

vnimavai
28-08-2010, 22:25
Обмислям още един вариант - 4 пружини втора употреба, и евентуално, ако не съм доволен - добавям подложки - цена на всичко това с труда (пружини и подложки) - не повече от 220 лева.

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

И, със сигурност, при варианта с пружини и подложки, повдигането ще е поне 4-5 пръста, а само с пружините - поне 2-3, сега разстоянието е по - малко от 1 пръст.

nightroller
29-08-2010, 13:23
Добре при случая с чупенето на навивката, какво следва после ?

ами смяна на пружини ;)

---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:21 ----------


Обмислям още един вариант - 4 пружини втора употреба, и евентуално, ако не съм доволен - добавям подложки - цена на всичко това с труда (пружини и подложки) - не повече от 220 лева.

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

И, със сигурност, при варианта с пружини и подложки, повдигането ще е поне 4-5 пръста, а само с пружините - поне 2-3, сега разстоянието е по - малко от 1 пръст.

Това въобще не е вариант щото ще падне егати търсенето на пружини от една кола (задължително) освен тва ще ти ги продадат заедно с амортисьора, което е пари на вятъра а и вероятността да са омекнали е много голяма ;) по добре си вземи едни от магазина ей ония за 80 лева бройката и виж как се държи колата и след това нищо чудно и да забравиш за подложките ;)

vnimavai
29-08-2010, 18:11
Пружините вече са намерени, от една кола са и са без амортисьрите,за омекване - скоро ще разбера, но вече съм решил.

vnimavai
21-01-2011, 14:05
Повдигам темата от прахта, защото най-накрая, вече целта е постигната, ето резултата http://vnimavaiset.snimka.bg/automobiles/alfa-romeo-166-2-4-jtd.563353.22157653 , подложките от колегата teodor80, стана страхотно !!!

http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=870&pictureid=3081
http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=870&pictureid=3080

schoko
22-01-2011, 08:58
Колега какви подложки сложи Интересува ме отзад Моята има два пръста разстояние но като седне дори един човек гумата се изравнява с калника Интересува ме подложките има ли ги оригинални или нещо препрайвате и какви пари са горе долу

vnimavai
22-01-2011, 10:53
Моите ги взех от колегата teodor80, само че за предницата, която, при моделите преди 2001, малко увисва (след това започват да слагат малко по-дълги амортисьори), правени са от стругар и излизат около 130-150 лева (зависи и стругара познат ли ти е), но трябва да свалиш пружини и амортисьори за да измериш, правят се и по два болта на подложка, които удължават тези на макферсона - поне отпред е така, подложките се слагат между носача и амортисьора. Провери си амортисьорите, може би проблема не е само в меки пружини.

schoko
22-01-2011, 11:01
Амортисьорите са сухи но наистина имам съмнение дали държат А ако са изтървали и ги сменя с колко ще се повдигне колата или е относително от факта колко държат в момента амортисьорите

vnimavai
22-01-2011, 14:12
Аз бях със спортни пружини и стандартни амортисьори, смених пружините (4 втора ръка от една кола), вдигна се със два пръста, отзад винаги е изглеждала добре - и със спортните и с нормалните пружини, отпред - винаги висеше, пак и с двата вида пружини, като сложих подложките отпред всичко си дойде на мястото (не забравяй, че картера, повечето карантии и тежест са отпред), при теб мисля, че може би колата доста е товарена, което е довело до омекване на задните пружини доста, прибавяме и евентуално амортисьори за смяна (дадоха ми информация, че не е задължително да са омаслени за да са изспуснали), като натиснеш задницата рязко и силно, отгоре на багажника, гледай как се връща и дали подскача няколко пъти нагоре надолу или си застава в изходно положение без люлеене.

schoko
22-01-2011, 14:23
И отпред е ниска но си я вардя Искам леко да я повдигна само отзад За самата проба с амортисьорите - пробвал съм но тя много тежка и немога да я залюлея добре При по малките коли кат я натиснеш и пуснеш и си личи но тази ного голяма и имам чувството че от самата си тежест не мърда в смисъл неможе да се залюлее

leketo84
22-01-2011, 17:31
Колега добре е станало , при мен си е точно толко висока фабрично , а и наистина и аз не мога да я натисна надолу , така държат явно амортисьори . че ще ми се сгъне ламарината !:-)

mian4o
22-01-2011, 17:36
Аз съм си приготвил оригинални подложки в смисъл стандартните които са отгоре на предните пружини от ВАЗ 2101. На първо четене са еднакви по размер но при свободно време мисля да ги пробвам. Говорим за отзад че и моята е виснала малко отзад. Като пробвам ще пиша.

И не се морете да натискате отивате на тестера и той чертае графика срещу 5 лв.

Поздрави

vnimavai
22-01-2011, 18:23
Да бе вярно, тва с тестера го изключих като вариант, за случаи когато не си личи на ръка.

п.п.
Ето ги въпросните подложки http://vnimavaiset.snimka.bg/automobiles/alfa-romeo-166-2-4-jtd.563353.22168463

Flame
23-01-2011, 17:43
Тя е станала като джип:crazy:.Мойта предишната беше малко по-ниска отпред,тази е добре.

vnimavai
24-01-2011, 09:31
Благодаря за комплимента, "Джип" вече е голяма похвала :-D

kiko73
25-01-2011, 10:20
Може ли някой да даде адрес на такъв "тестер" в София

Linkestis
25-01-2011, 11:25
Преди имаше под моста Чавдар,другата е някъде в Овча Купел но не се сещам за точното име на улицата.

schoko
08-03-2011, 11:46
Колеги предлагат ми но не съм ги виждал гумени подложки за отзад Стават ли гумените или трябва да са метални и нужно ли са някакви болтове като при повдигането отпред

vnimavai
09-03-2011, 15:39
Не се сещам някой да е слагал подложки отзад, но сигурно може, болтове - логично е да има и отзад, но не и при гума, няма да има твърда връзка, ако намериш метални - задължително с болтове, но окачването отзад е по-различно и трябва да се огледа и помисли, а колкото до гумени или метални - пак логично е металните да са много по-надеждни, защото съдбата на гумените, според мен, ще е същата като съдбата на тампоните и другите гумени елементи по окачването - напукване, омекване, разпадане и то едва ли ще е след много време.

Megadet
11-08-2011, 12:15
Колега с колко се вдигна колата след като постави подложките, и тези засечки при дупките за болтовете на подложките които са фрезовани каква дейност изпълняват(на снимката съм ги отбелязал). Питам защото искам да си правя и аз.

Коки
11-08-2011, 16:45
Колега какви подложки сложи Интересува ме отзад Моята има два пръста разстояние но като седне дори един човек гумата се изравнява с калника Интересува ме подложките има ли ги оригинални или нещо препрайвате и какви пари са горе долу


Амортисьорите са сухи но наистина имам съмнение дали държат А ако са изтървали и ги сменя с колко ще се повдигне колата или е относително от факта колко държат в момента амортисьорите

Колега, иди да ти прегледат цялостно задницата и ако всичко останало е наред, да ти направят реглаж. Задното окачване е доста сложно и може да има 101 причини да ти виси задницата, така че иди виж за какво става въпрос преди да мислиш за пружини и подложки.

---------- Post added at 16:45 ---------- Previous post was at 16:41 ----------


...чашката на макферсона ...


...тези на макферсона...

Колеги, не разбрахте ли, че нашето окачване не е "Макферсън" ;)

valjo
12-08-2011, 15:12
Аз съм си приготвил оригинални подложки в смисъл стандартните които са отгоре на предните пружини от ВАЗ 2101. На първо четене са еднакви по размер но при свободно време мисля да ги пробвам. Говорим за отзад че и моята е виснала малко отзад. Като пробвам ще пиша.

И не се морете да натискате отивате на тестера и той чертае графика срещу 5 лв.

Поздрави
и на тестера на празна кола в 95% от случаите ти казват "супер са ти амортисьорите"

а като качиш хора отзад и си с пълен резервоар, минаваш през легнал полицай и тя люлее ...

аз тоя номер го играх 4-5 пъти, и накрая ми писна да вярвам на шок тестера, купих си 4 Bilstein B6 и оттогава съм нямал грижи:)

mian4o
12-08-2011, 22:01
и на тестера на празна кола в 95% от случаите ти казват "супер са ти амортисьорите"

а като качиш хора отзад и си с пълен резервоар, минаваш през легнал полицай и тя люлее ...

аз тоя номер го играх 4-5 пъти, и накрая ми писна да вярвам на шок тестера, купих си 4 Bilstein B6 и оттогава съм нямал грижи:)

За новите амортисьори съм съгласен но на тестера на който ходих аз беше с три степени на натоварване и сигурно има защо.

Поздрави

valjo
12-08-2011, 23:59
За новите амортисьори съм съгласен но на тестера на който ходих аз беше с три степени на натоварване и сигурно има защо.

Поздравиами аз бях на 2 места, не знам дали са имали такива степени, или не са били толкова фешън :)

Bobo
13-08-2011, 03:37
ами аз бях на 2 места, не знам дали са имали такива степени, или не са били толкова фешън :)

Абе те всичките са много фешън ма аз досега не съм видял един такъв стенд да познае ;) Ти да си видял някъде да се задава тип автомобил или поне теглото му ?:) Излиза че дали ще тестваме Чинкуеченто или Рейндж Ровер джип е едно и също ?!? ;)

b_angelov
13-08-2011, 12:02
Абе те всичките са много фешън ма аз досега не съм видял един такъв стенд да познае ;) Ти да си видял някъде да се задава тип автомобил или поне теглото му ?:) Излиза че дали ще тестваме Чинкуеченто или Рейндж Ровер джип е едно и също ?!? ;)

В сервиз на едни мои познати пък стенда си мери теглото на всяка от осите. От там си смята останалата част от теста по алгоритъм.
Ето резултата от моето GTV:

Bobo
13-08-2011, 12:04
В сервиз на едни мои познати пък стенда си мери теглото на всяка от осите. От там си смята останалата част от теста по алгоритъм.
Ето резултата от моето GTV:

Тоз тестер много ме кефи ;)