PDA

View Full Version : Силно скърцане



darad
26-08-2010, 12:09
Здравейте ,колеги.От 3 дена съм горд собственик на алфа 156 2,4 136 коня 98г.Колата е нов внос и ето ,че още на 3-ия ден вече съм с проблем.Започно здраво скърцане от кормилната област.Дори и при леко помръдване на волана скърца адски,интересното е че като я купих нямаше и помен от това ,но явно мошенниците от автокъщата са си свършили добре работата.Много бих се радвал,ако някой ме упъти от какво може да идва този шум и какво е решението.

И още едно въпросче свързано с турбото.Чувствително ускорение се усеще между 2500-3200 оборота и над тях колата заспива,ускорява ,но не със същия темп.Това нормално ли е или има нужда от майстор?

Jivko7777
26-08-2010, 12:31
Ами скърцането е болка на 156-ците! Решение на проблема е подмяна на тампоните на горните и долни носачи+евентуален рециклаж на шарнирите като вече дали с обикновенни или полиоретанови ти ще си решаваш!
Отностно 2 проблем, който същност не е проблем, в този диапазон колата е максималния си въртящ момент и това е нормално, въпреки това това "залепяне на седалките" трябва да го усещаш още от около 2000 оборота!

darad
26-08-2010, 12:33
А колко пари би струвала процедурата?!? А по втория "проблем" ,като че ли започва над 2500 оборота

pininfarina
26-08-2010, 12:48
Здравейте ,колеги.От 3 дена съм горд собственик на алфа 156 2,4 136 коня 98г.Колата е нов внос и ето ,че още на 3-ия ден вече съм с проблем.Започно здраво скърцане от кормилната област.Дори и при леко помръдване на волана скърца адски,интересното е че като я купих нямаше и помен от това ,но явно мошенниците от автокъщата са си свършили добре работата.Много бих се радвал,ако някой ме упъти от какво може да идва този шум и какво е решението.

И още едно въпросче свързано с турбото.Чувствително ускорение се усеще между 2500-3200 оборота и над тях колата заспива,ускорява ,но не със същия темп.Това нормално ли е или има нужда от майстор?

Ако скърца и при въртене на волана, най вероятно са ти се разсъхнали шарнирите ( по вероятно долните ) на предните носачи. Провери ги дали са им здрави прахозащитните маншони и ако са и нямаш луфт в шарнирите, само ги гресирай ;-)

tonov
26-08-2010, 19:46
...А по втория "проблем" ,като че ли започва над 2500 оборота

Не е нормално. Трябва да почне още откъм 1800, като на 2000 вече "тегли" здраво. Така до 4000, след това отслабва. Има само едно леко замисляне около 2700, когато променя геометрията на турбината.

marian
26-08-2010, 20:15
Скърцането най вероятно е от тампоните на горни или долни носачи.

nosunshine
27-08-2010, 16:24
Ако скърцането се получава при тръгване - да, тампони са на горните носачи и скърцането е леко.

Ако скърцането се получава при въртене на волана дори на място със запален мотор, много вероятно е да е рейката. Провери си хидравличната течност ако е намаляла, от това е и значи някъде тече. Долей и виж дали пак ще скърца. Ако е веднага след доливането отново скърца провери вече шарнирите на долниа носач както каза колегата. Предполагам, че ако е намаляла и долейш ще спре да скърца и до 2-3 дни пак ще почне. Тогава рейката ти е пукната. Сблъсках се с такова нещо. За около 1 месец налях 2 литра хидравлична течност..

Та провери тези неща и кажи какво е излезнало ;)

darad
29-08-2010, 00:03
Благодаря за съветите.Сряда ще я водя на доктор и ще видя от какво е скърцането,че все повече ме озадачава,защото се появява след няколко километра каране ,а не веднага.

nosunshine
29-08-2010, 09:07
Благодаря за съветите.Сряда ще я водя на доктор и ще видя от какво е скърцането,че все повече ме озадачава,защото се появява след няколко километра каране ,а не веднага.

ЯВно е тампон.

digitalundgrd
29-08-2010, 09:36
Според мен, ако има скърцане при въртенне на волана на място, то или са тампони на горни носачи, или скърцането идва от шарнирите на носачите!

Petko_911
30-08-2010, 21:33
Използвам темата за де не саздавам нова и при мен има скърцане сутрин като е подкарам като мина през дупка и скърца много гадно отпред в ляво на като мина през няколко дупки и скърцането изчезва посаветваха ме да напръскам тампоните на носачите с ВД40 но искам да знам и вашето мнение благодаря предварително

tonov
30-08-2010, 21:51
Използвам темата за де не саздавам нова и при мен има скърцане сутрин като е подкарам като мина през дупка и скърца много гадно отпред в ляво на като мина през няколко дупки и скърцането изчезва посаветваха ме да напръскам тампоните на носачите с ВД40 но искам да знам и вашето мнение благодаря предварително

Най-вероятно тампони на горните носачи ;) Сега е топло, ама чакай да застудее да видиш каква симфония е. С ВД40 скърцането може да изчезне само временно и ще съсипеш тампоните още по-бързо. За нови си.

marian
30-08-2010, 22:07
Използвам темата за де не саздавам нова и при мен има скърцане сутрин като е подкарам като мина през дупка и скърца много гадно отпред в ляво на като мина през няколко дупки и скърцането изчезва посаветваха ме да напръскам тампоните на носачите с ВД40 но искам да знам и вашето мнение благодаря предварително
Както горни така може и от долни носачи да е.Само с нов се оправя.

myato
31-08-2010, 09:18
Използвам темата за де не саздавам нова и при мен има скърцане сутрин като е подкарам като мина през дупка и скърца много гадно отпред в ляво на като мина през няколко дупки и скърцането изчезва посаветваха ме да напръскам тампоните на носачите с ВД40 но искам да знам и вашето мнение благодаря предварително

Ако скърцането се засилва,колкото повече караш и се чува повече при промяна на скоростта на движение и при бавно минаване през неравности,най-вероятно е улетял някой от долните шарнири.И майта скърцаше така на умряло,а видимо не се усещаше,че е разбит гадът.Трябваше да разколачим цялата предница,за да го намерим.

Kiber
31-08-2010, 13:39
Типичен проблем за Алфа 156 до колкото разбирам и от нашите и Ю-Кей-ските форуми.

Силното скърцане се появи и при мен, въпреки че преди около 6000 км е сменян носач.

Скърца лявото колело, при потегляне от студен автомобил. Скърца по паветата, скърца в дупки и на легнали полицаи (т.е. по вдлъбнатини и издатини).

Скърцането поспира след 1км каране, но напомня за себе си на завои и дупки.

Чудя се, при положение, че предишния собственик е сменял носач преди 6000 км, и при все, че вероятно сегашния носач не е оригинален, кое решение е по-разумно: тампони или цели носачи?

Смазване с ВД40 не помага - опитах, самозалъгване е като цяло.

Ще ми се да елиминирам проблема в моята кола с дълготрайно решение, че иначе всичко друго си е наред...

:wein:

ФЕРАРИСТ
31-08-2010, 19:13
Чудя се, при положение, че предишния собственик е сменял носач преди 6000 км, и при все, че вероятно сегашния носач не е оригинален, кое решение е по-разумно: тампони или цели носачи?
Ако се знае къде точно е проблема, е много по лесно да се вземе решение...

Ordonez
02-09-2010, 15:37
Тъкмо мислех и аз да смажа на жената 147 цата , че и тя скрибуца , но само на бавен ход и само на легнали полицаи , но ако това е вярно няма да го направя, моля някой компетентен да си даде мнението
WD-40
Видимо поддаваясь воздействию рекламных текстов огромное количество людей считает что жидкость WD-40 является новейшим достижением автохимии, решающим практически любые проблемы в автомобиле. Однако этот препарат был разработан еще в 1953 г. компанией Rocket Chemical Company в Сан-Диего, Калифорния и поступил в широкую продажу качестве легкодоступного бытового товара в 1958 г.
Основным достоинством этой маслянистой жидкости заявляется способность вытеснять воду. Поэтому многие думают, что если побрызгать WD-40 на подржавевшие детали, подвергающиеся воздействию влаги, то они будут смазаны и защищены от дальнейшей коррозии. Ничего подобного!
WD-40 действительно обладает неплохой проникающей способностью, что позволяет ей просачиваться в заржавевшие резбовые соединения и т.п. Однако жидкость гигроскопична, т.е. впитывает влагу (как и тормозная жидкость). Поэтому если Вы в надежде "обслужить" личинки замков зальете их WD-40, то после первой радости легкого поворота ключа, через некоторое время обнаружите, что замки стали работать еще хуже. WD-40 забирает влагу из атмосферы и оставляет ее внутри механизма. Коррозия развивается еще сильнее, а WD-40 успешно испаряется, вместе со своими мифическими смазочными свойствами. Более того, пока Вы лили WD-40 она успешно вымыла из механизма остатки пусть и старой, но реальной смазки. Таким образом Вы получаете обезжиренные, корродировавшие детали!
И что же, спросите Вы, пользоваться WD-40 вообще нельзя? Можно и даже нужно, если требуется расшевелить заржавевшую гайку, ту же личинку замка, шток прыгающего дворника или что-то подобное. НО! После этого узел надо разобрать, промыть и обязательно смазать соответствующей консистентной или жидкой смазкой, в зависимости от функций узла.
Не забывайте, что для подобных целей, и зачастую лучше, чем WD-40, подходят тормозная жидкость, керосин и уксусная кислота, а также более серьезные препараты, как например HINAX и Liqui Moly c содержанием MoS2, Rust Stop "A" или даже отечественная "Унисма".

JAMAL
02-09-2010, 15:42
Със смяната на носача, проблема при мен се реши за няма и година, като няколко месеца не я карах. А като се замисля, не скърцаше лятоска.

poryazov8801
11-12-2011, 14:24
имам следния проблем пък аз зех колата птеди 3 дена 156 ца 1.6 проблема е слендия при натискане на спирачката се чува скарцане само когато натисна спирачката. Възможно да е амортисьор или танпони или носач според вас ?

DiStefano
11-12-2011, 19:04
При мен скърцането при движение и на място при въртене на волана се оказа от шарнира на долен ляв носач. Смених носачите и проблема изчезна. От тампон ме съмнява на място да скърца.

digitalundgrd
11-12-2011, 19:10
Взимаш една спринцовка с игла и я пълниш с масло и вкарваш във шарнирите. Караш един ден и на следващия, ако пак скърца значи не е от тях ;)

NightRider
11-12-2011, 19:49
Аз използвам бяла тефлонова грес

Alfoso
11-12-2011, 22:10
При мен дори след смяна на 4те носача и биалетките сутрин скрибуца като 20-годишна каруца.След 15 мин каране или особено след затопляне на температурата няма и помен от скърцане.

poryazov8801
12-12-2011, 09:25
Препоръчайте ми преден десен долен носач спрямо цена качество нещо нормално.И магазин или сайт на който да пороверя. Ще съм ви много благодарен.

Liminat
13-12-2011, 19:46
Аз използвам бяла тефлонова грес
Къде точно мажеш, за оня спрей ли става дума, сивото с тъмножълто? Иначе инжектиране с трансмисионно масло си е стара практика и май пак ще играе спринцовката!
Ега и мазането... Че аз педалите по-на сухо ги карам!

JoRiX
13-12-2011, 21:19
имам следния проблем пък аз зех колата птеди 3 дена 156 ца 1.6 проблема е слендия при натискане на спирачката се чува скарцане само когато натисна спирачката. Възможно да е амортисьор или танпони или носач според вас ?

Виж и накладките да не са заминали :)