PDA

View Full Version : Да се похваля: Вече съм "горд" собственик на Алфа 33 1.7 16В QV



Pages : [1] 2 3

Perdaha
27-08-2010, 22:16
Здравейте колеги заглавието красноречиво говори за какво става въпрос!!!!
Малко предистория:
И така ентосиазиран на 13.08.2010 година заедно с колегата Крис на който благодаря за компанията тръгнахме към пловдив за покупката на автомобила,колата имаше забележки повече отколкото на снимката (нормално) пода е доста зле за кърпене,след премеждия и т.н. имаше сделка със собственика и автомобила потегли към Варна....

Pastora
27-08-2010, 22:25
Евала колега, аз мислех да я взимам и се отказах в последствие, дано те слуша и да ти носи само радости.

Perdaha
27-08-2010, 22:56
Днес вече разбрах,че съм закупил пълен "КЕНЕФ",
По-пътя за Варна си личеше че колата има някакъв проблем (смятахме дебитомер),за по сигурно като човек който иска да кара изправен автомобил оставих колата в сервиза на Алфа Ромео във Варна(на които момчета имам пълно доверие,не веднъж сами решавали проблемите с колата)след молба от моя страна да направят преглед на колата и защо така се държи като 1.5, се заеха с бойната задача,оставих колата и след няма и 2 часа ми се обадиха"Най-високо измерената компресия е 7 (при минимум 10 за боксер и то сгъстяван :) )за мое нещастие развоя беше ясен мотора долу и да се установява проблема...
Днес 27.08.2010г. мотора вече е долу и главите бяха свалени;равносметката :
Мотора е бил отварян (явно от доста некомпетентни хора и мразещи боксера)
всичко е в силикон както и парчета в мотора импровизирани даже гайки от силикон хлабини между биелите и буталата ,коляновия вал е даже с люспи,духала е и през клапаните (накривени и т.н)а за маслените сегменти няма да говоря,както и маслото все едно е на JTD след 10 000 км. а е уж на 3000 км :)
лагерите са сменяни ама без проверка от ремонтния комплект и нищо ,просто сложени някакви даже нахлузени май върху старите за уплътнение,
общо взето неискам да изпадам в повече подробности че............
И така вместо хубав автомобил се сбодих с както споменах по горе с пълен " КЕНЕФ" който ще оправя но за всичко трябва време и тук ще споделям напредъка по колата,
на този етап очакваме на първо време мотора да стане перфектен след всичките "издевателства " върху него и се заемаме с купето.....
очаквайте и още "Реални"снимки скоро.....

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

Предстой измиване на целия мотор и ако има нещо което съм пропуснал а то със сигурност ще има ще ви държа във видение..
Просто съм много изнервен купих си читав автомобил ужким а то ..........

---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

а да пропуснах и супер генерацията която ми беше завещана,до средното гърне всичко е ОК от там нататък е цирка,средното е ...нямам думи след него някаква мн странна мека връзка хахахаха и от там нататък преди задното супер спорт гърне има тръба на 40 външно измерена странно, вместо да се овеличава размера намалява.....да не говорим на колко места е кърпена и преправяна.....цирк пълен!!!

gjulizar83
27-08-2010, 22:57
духала през клапаните, тоест говориш за това че духа от капачката за маслото на мотора ли колега?

Perdaha
27-08-2010, 23:05
бе колега незнам откъде духала през капачки ли кво там ма ефекта беше днес пред очите ми и да разискваме и да умуваме .......не виждам смисъл казвам тва което излезна при разглабянето на мотора пък кво и от къде .....резултат е на лице

mitaka_cs
27-08-2010, 23:16
духала през клапаните, тоест говориш за това че духа от капачката за маслото на мотора ли колега?

Да, ама на боксера капачката за маслото е далече от клапаните...
На такова място е тая капачка, че ако се свалят главите и се завърти на стартер пак ще духа оттам!
С други думи при боксера е нормално да духа, когато се махне капачката...

Pastora
27-08-2010, 23:49
Въх, жалко за бегачката...дано и върнеш вида и силата..

Perdaha
27-08-2010, 23:52
ми хванал съм се на хорото и ще го играя до края .............сега мотора ще се реставрира като нов без силикони и импровизирани ремонти(смешки) мисля да стане както си е била..

Pastora
28-08-2010, 00:14
Дано и купето не е зле, мен това ме спря да отида да я видя, но може би за добро, уцелих готина 155-ца:) А дано върнеш формата на колата, после само копи пейст на чипа и си готов :)

Perdaha
28-08-2010, 00:32
ммм там е работата че след дооглеждане и купето е като мотора особено отдолу пълен зян има и дупки...ма ще го мисля на по нататъшен период!!!!

Pastora
28-08-2010, 00:47
То за 33-ка е нормално, въпросът е - подлежи ли на спасение? Като гледам, май може да се оправи.

RoMeO_156_GTA
28-08-2010, 01:22
И какво стана - уж лачена и гледана форумна бегачка , а се оказва пълна трагедия ... Не ти върви с тези 33-ки :no: Но не се предаваш . Искрено ти пожелавам успех ! :D

Perdaha
28-08-2010, 09:10
И какво стана - уж лачена и гледана форумна бегачка , а се оказва пълна трагедия ... Не ти върви с тези 33-ки :no: Но не се предаваш . Искрено ти пожелавам успех ! :D


Ммм за лачена отидох и аз ама......замаскирана Уви...за да продадат нещо кви ли не ги дробят,има възмездие все някой ден,ма в крайна сметка не е луд тоя който яде баницата-тоя дето му я дава....

mordohy
28-08-2010, 10:15
Трай си , колега!
Ще си организираме група " 33 Балъка" !
То и моята беше замаскирана, ама сега след кърпенето знам, че няма да я пипам поне 3-4 години!
И при мене мАторо на дворо, ама поне ще знам какво ще карам!
Сега, за да не си голословен и някой да те обвини, че просто злобееш и си напълно некомпетентен, защо не направиш една фотосесия на резила, та да му се полюбуваме. Тоест , какво е правено по мотора и по-точно как!
Стискам палци!
Знам, че ще се справиш!

Perdaha
28-08-2010, 10:52
ММмм колкото и некомпетентен да съм то тва и с малко обяснение отстрана на момчетата в сервиза няма как да не го разбереш,а пък който се съмнява в думите ми може да посети сервиза на Алфа във Варна,каляската предполагам че поне още 10-15 дни ще е там....
Не злобея просто малко гневно изказвам фактите,но можеби всеки на мое място нямаше да му е приятно....,че ще плати толкова колкото е дал за колата..

Изкам за всички колеги да е и тип поучителна тема,не вземайте ей така кола не предполагайте какво и има а се уверете,не че съм платил милиони,но всички знаете колата и обявата и ....аз показвам реалносттта...

Jivko7777
28-08-2010, 12:49
Интересно на мен тази кола ми изглеждаше може би една от най-добрите 33-ки, поне на снимки, по не на това което е казано, къде и от кой е правен ремонта на мотора!!!
Просто явно всичко е било пълна лъжа от страна на колегата от който си я купил...Даже още се чудя как е възможно, щото и аз съм я гледал толкова време...
Но виж има поне едно хубаво нещо от цялата работа, сега ти ще си направиш ремонта, ти ще си го разработиш, ще си закърпиш купето и ще караш една истинска Алфа в пълния и блясък! Успех!

Perdaha
28-08-2010, 12:58
Интересно на мен тази кола ми изглеждаше може би една от най-добрите 33-ки, поне на снимки, по не на това което е казано, къде и от кой е правен ремонта на мотора!!!
Просто явно всичко е било пълна лъжа от страна на колегата от който си я купил...Даже още се чудя как е възможно, щото и аз съм я гледал толкова време...
Но виж има поне едно хубаво нещо от цялата работа, сега ти ще си направиш ремонта, ти ще си го разработиш, ще си закърпиш купето и ще караш една истинска Алфа в пълния и блясък! Успех!

Можеби си прав колега,но когато вземеш кола с нагласата че е запазена и да я караш и платиш още толкова колкото си я платил без да си и се нарадвал даже................
Иначе ще има пресни снимки от днес на мотора още не е измит но това не пречи да се видят някои неща и това е мотор на 3 хиляди след основен.......та той е сблобен с калта по него а колко силикон има по маслената помпа на цедката мммм ще ги постна по късно....

MrX
28-08-2010, 13:02
Но виж има поне едно хубаво нещо от цялата работа, сега ти ще си направиш ремонта, ти ще си го разработиш, ще си закърпиш купето и ще караш една истинска Алфа в пълния и блясък! Успех!

Офф като започнете да ми клиширате така започва да ми се повдига! Вие парите за нищо ли си нямате? И вземете стегнете една кола, а не се силете с татините да видим пак ли така ще пишете!

Момци, а вие събрахте целия скрап в страната и пак не се научихте как да си подбирате кочините или да им взимате поне възможно най-ниски пари!

Perdaha
28-08-2010, 13:08
Офф като започнете да ми клиширате така започва да ми се повдига! Вие парите за нищо ли си нямате? И вземете стегнете една кола, а не се силете с татините да видим пак ли така ще пишете!

Момци, а вие събрахте целия скрап в страната и пак не се научихте как да си подбирате кочините или да им взимате поне възможно най-ниски пари!

Мммм много си прав колега ма нали знаеш парен каша духа...макар че ми е за втори път,въпреки че за предната я взех с мисълта да я стягам има голяма разлика

Dimicha
28-08-2010, 16:21
духала през клапаните, тоест говориш за това че духа от капачката за маслото на мотора ли колега?

По-скоро не са били правилно зацепени ремъците и не е затваряла плътно клапаните при работен такт-от там е губила компресия,щото част от създаденото от възпламеняването на горивната смес налягане се е губело.От там и накривените клапани,щото пък при обратния ход на буталото,то се е удряло в клапаните.

1912
28-08-2010, 18:46
познавам момчето от което си купил колата от много години
и да ти кажа само че не е искал да измами никой
самия той хвърли една камата пари по тая кола
но явно майсторите не са били на ниво
иначе я правеше с бая мерак но явно....

morrty
28-08-2010, 19:45
Поне дадели ти всичките екстри дето ги беше написал в обявата

staiger
28-08-2010, 22:59
Колега дано имаш сили и пари да я оправиш,А тоз дето ти я е продал така и те е метнал по върбите със сигурност е знаел за какво става дума ,,като е хвърлил толкова пари и мерак както каза 1912 ,защо я продава ,да не би да забогатее с тия пари които е взел,ама всичко се връща рано или късно са казали.
Стисни зъби и я направи и иди да му покажеш какво си извадил от колата ,ако не види снимките тука кагато ги сложиш,поне да се засрами малко.

Perdaha
28-08-2010, 23:53
мм незнам дали е умишлено или не,но ако аз бях собственика на автомобила със сигурност щях да му знам положението още повече,че и разбира от коли не е като да не знае,и аз съм за тва рано или късно всичко се връща,иначе колата вече се стяга мотора е разхвърлян както бях писал имам снимки от днес и до утре вечер най късно ще са на лице,незнам виновния но определено мотора е правен все едно е лада или жигули направо като го гледах и ми показваха и обесняваха,хем ми беше кофти хем въпреки тва неможах да се държа да не се смея...

Pastora
29-08-2010, 00:42
Има и такъв момент, подобна история беше с моята 145 1,6 ТС, направих си я и сега жената се радва яко :) Естествено не ми се споменава през какво преминах и колко платих :) А този боксер е уникален, ако се направи както трябва, дано...цепиш мрака с него колега, цената си заслужава.

Perdaha
29-08-2010, 01:01
снимките са налице в първия пост болта които изглежда със силикон е мека силиконова пишка,от снимките незнам какво и колко ще стане ясно но все пак едното бутало е като стъргано със щурка номер 50 :)по цедката на маслената помпа имаше сумати и силикон (белее) който беше отстранен...снимал съм една люспа на вала незнам какво е ставало и как се е отлъртило тва парче там....както и любимия под на снимките изглежда малко по зловещо от реалността...казвайте мнения за него дали ще се оправи...

Pastora
29-08-2010, 01:07
Стига да имаш финанси, веднага да режат, да махат ръждите и заваряват легени отдолу, и кит яко. Може да минеш и с цинга отдолу, после кит-а против корозия. Иначе след година си аут с купето, това с елементарните ми познания по електрохимична корозия :(

Perdaha
29-08-2010, 01:52
мда да определено купето ще се направи преди зимата ,не си и фантазирам че ще изкара още една зима...

morrty
29-08-2010, 10:03
Е....си това направо да ти смачка мерака от колата,а на снимките изглеждаше толкова добре.

KirilSol
29-08-2010, 10:16
Колега, в крайна сметка колко пари даде за тази кола....изглежда доста отчайващо, а повечете сме минали през този модел и знаем за какво възстановяване става въпрос.

в сервиза на Алфа са страхотни момчета и ще ти оправят механиката, ама по ламарините положението е страшно:shocking:

по-добре да намерите с Крис читаво купе и да си прехвърлиш всичко вместо да го кърпиш този гнилоч:no:

mordohy
29-08-2010, 10:39
Колега, купето се оправя лесно, независимо колко е изгнило. Реже се до здраво и се заварява тънко. После Боди 920 или 910 беше, онова сивото и си на 6.
За мотора не мога да ти помогна, защото нямам нищо за него, но както си го подкарал, съм сигурен, че ще го оправиш!
Горе главата, после ще имаш една много добра кола и ще се гордееш с нея!
Успех!
И дай снимки!

Perdaha
29-08-2010, 11:47
Колега, в крайна сметка колко пари даде за тази кола....изглежда доста отчайващо, а повечете сме минали през този модел и знаем за какво възстановяване става въпрос.

в сервиза на Алфа са страхотни момчета и ще ти оправят механиката, ама по ламарините положението е страшно:shocking:

по-добре да намерите с Крис читаво купе и да си прехвърлиш всичко вместо да го кърпиш този гнилоч:no:

Не ме е яд за нищо друго освен че просто и платих мн повече според мен отколкото струва моментното и състояние,да не забравяме че реших да преглътна лайната по купето заради уверението че мотора е супер
Цена Платена 1200 лв.

KirilSol
29-08-2010, 12:02
Не ме е яд за нищо друго освен че просто и платих мн повече според мен отколкото струва моментното и състояние,да не забравяме че реших да преглътна лайната по купето заради уверението че мотора е супер
Цена Платена 1200 лв.

жалко наистина, излъган при това от колеги...
тази си я виждал http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49044
купето поне отвън няма ръжда, не съм го гледал отдолу, салона беше доста запазен...по-добре помисли над това от двете да си направиш една след като ти ремонтират мотора, отколкто да кърпиш изгнили ламарини. На моята 33-ка изрязах толкова гнилоч че после сложих ламарини за половин кола...страшен филм е, почваш леко полека и се отварят огромни ями. Много си се набутал, потърси съвет и от други хора.

coca-cola
29-08-2010, 12:43
Не се плаши и купето и мотора се правят за жалост пак обаче ще трябва да развъжеш кесията но бъди сигурен,че изобщо няма да съжаляваш 16v-то е супер нервак обожавам го ще го отцениш и ти.УСПЕХ и в най близко бъдеще да бъдеш горд собственик на този готин модел.А на другото му тегли една майна.УСПЕХ

mordohy
29-08-2010, 13:09
Колега, аз платих 1000 лева, ама е по-зле от твоята. Беше!
Сега дай даа не умуваме, а да ги правим
Мамкаму, нали за това сме 33-балъци!
казвай с какво да помагаме!

Perdaha
29-08-2010, 13:14
хахаха с какво ли колеги освен да отворя един благотворителен фонд незнам :) иначе както се вижда на снимките ще ми трябва и калник ляв.......

Bobi_33
29-08-2010, 13:24
Сега до Пердаха: Ми пич, не си излъган. Когато се купува кола (особено 33-ка) се гледа. Кара се, преценява се и има пазарлък. Никой насила не те е накарал да я купуваш. А когато купуваш 33-ка трябва да ти е ясно, че ще работиш много по нея.
Ако наистина си искал хубава кола, щеше да отидеш в Италия и да си купиш много скъпа 33-ка в добро състояние. Няма вариант в който да е евтина и хубава. Аз моите коли винаги съм ги купувал за много малко пари в окаяно състояние. След това започнат ремонтите. Това е начина да караш читава кола. Няма да споменавам сумата която ми струва 1-та кола, без в нея да влиза труд.
Стига си ревал. Темата така става за общи приказки. Ако ще работиш по колата, работи, не всички да спамят и съчувстват колко си преебан.
Колко пари я плати?

Perdaha
29-08-2010, 13:44
Сега до Пердаха: Ми пич, не си излъган. Когато се купува кола (особено 33-ка) се гледа. Кара се, преценява се и има пазарлък. Никой насила не те е накарал да я купуваш. А когато купуваш 33-ка трябва да ти е ясно, че ще работиш много по нея.
Ако наистина си искал хубава кола, щеше да отидеш в Италия и да си купиш много скъпа 33-ка в добро състояние. Няма вариант в който да е евтина и хубава. Аз моите коли винаги съм ги купувал за много малко пари в окаяно състояние. След това започнат ремонтите. Това е начина да караш читава кола. Няма да споменавам сумата която ми струва 1-та кола, без в нея да влиза труд.
Стига си ревал. Темата така става за общи приказки. Ако ще работиш по колата, работи, не всички да спамят и съчувстват колко си преебан.
Колко пари я плати?


Започвам с отговора на последния ти въпрос,чети и тогава задавай въпроси...
Без да се обиждаш ма в момента ми е достатъчно нервно за родителско настоинически заповеди как и какво да правя още повече с тоя тон..ако искаш да дадеш съвет го направи ма не ми се карай не си ми баща....
Отностно набутвацията ще бъда изчерпателен,че съм си виновен аз няма две думи по-въпроса,колата имаше някакъв проблем но след гадаене и гледане се установи ушким че е дебитомер(аз несъм монтьор,имам някакви познания)и бях уверен че мотора няма как да е понеже е след основен ремонт а и главите били правени при Лисан...
Несъм тръгнал да рева....не ме познаваш за да даваш такива оценки....но е факт че повярвах на неща които не са точно така-какво е това ти сам прецени...
И след всичко казано ти как ще се почувстваш ако не е леко мушнат отзад незнам как,ясно ми беше,че колата ще има неща за правене копето го видях в какво състояние е ...ма несъм се готвел за основен...
Хайде със здраве ако темата не ти харесва и имаш правомощия ми изтрии я ако ли не не я чети...
Тук аз споделям реалността,независимо харесва или не на някой.......
То ако беше така аз имах една такава за основен но поне купето беше супер,ако знаех всичко мислиш ли че щях да се хващам на хорото да я продавам и да вземам тази...

DJ_STIVAN
29-08-2010, 14:01
Неисках да пиша в тази тема, но не се сдържам и аз вече... Значи първо към колегата... много съжелявам за това което се е полуило с мотора, но аз идея си нямах за това което се е случило с мотра. Мисля, че и ти знаеш... мислиш ли че през цялото това време докато се чудех какав е проблема съм знаел всичко това... мислиш ли, че съм се правил на шут прец цялото време и целият тоя труд и пот дето хвърли за да презацепя тъпите ремаци... аз ако знаех какво става никога нямаше да ти продам колата....най мразя такива неща като тези които се сличат в момента. Какво мога да кажа за мотора което аз съм правил. След като миналото лято превътя мотора биелни лагери бях решен да си направя двигателя перфектен. Затова свалих всичко доло.... намерихме с Крис една кола и дойдох до варна за да купя двигателя само заради коляновия вал. Оказа се след това, че е на 2-ри ремонт, карах го на шлайисти в Пловдив, казаха че нама нужда от шлайш. После защото нищо не разбирам от глави... главите заминаха за Лисан сервиз в София... там.... шлайфане на главата, смяна на гумички,повдигачи,валове,семеринги и напасване на клапани. След което ги върнаха в Пловдив. Цената която платих беше 540лв...коляновия вал ми легна 250лв. Купих нови основни и биелни лагери... основни 1-ви ремонт( по спомен) и биелни (2-ри ремонт). От там нататак аз само съм сглобил двигатела като изришно казвам,че не съм ползвал никога силикон. Силикон беше ползван от предишния собстеник и от тогава когато и да сменям маслото винаги са излизали парченца силикон. След като сглобих колата.. точно след 1 седмица колата взе да пуши яко на масло.... разкопчаха ми се гумички на клапаните.... пак двигателя доло.... оказа се че в Лисан сервиз са сложили по-големи гумички и за това се разкопчават. Тогава отново на майстори тук в плд за смяна на гумички, водачи и отново напасване... след което качих наново двигателя... по това време си купих и другата кола и както ти казах от тогава е кара сестра ми и аз не съм се занимавал с 33-ката. Казвах че двигателя е перфектен само защото вярвах, че всичкия тоя труд и пари са си дали ефекта... няма как да знам, че нещата не са в ред.... Пак казвам, че съжалям за състоянието на двигателя, но наистина не съм знаел....

Perdaha
29-08-2010, 14:08
Неисках да пиша в тази тема, но не се сдържам и аз вече... Значи първо към колегата... много съжелявам за това което се е полуило с мотора, но аз идея си нямах за това което се е случило с мотра. Мисля, че и ти знаеш... мислиш ли че през цялото това време докато се чудех какав е проблема съм знаел всичко това... мислиш ли, че съм се правил на шут прец цялото време и целият тоя труд и пот дето хвърли за да презацепя тъпите ремаци... аз ако знаех какво става никога нямаше да ти продам колата....най мразя такива неща като тези които се сличат в момента. Какво мога да кажа за мотора което аз съм правил. След като миналото лято превътя мотора биелни лагери бях решен да си направя двигателя перфектен. Затова свалих всичко доло.... намерихме с Крис една кола и дойдох до варна за да купя двигателя само заради коляновия вал. Оказа се след това, че е на 2-ри ремонт, карах го на шлайисти в Пловдив, казаха че нама нужда от шлайш. После защото нищо не разбирам от глави... главите заминаха за Лисан сервиз в София... там.... шлайфане на главата, смяна на гумички,повдигачи,валове,семеринги и напасване на клапани. След което ги върнаха в Пловдив. Цената която платих беше 540лв...коляновия вал ми легна 250лв. Купих нови основни и биелни лагери... основни 1-ви ремонт( по спомен) и биелни (2-ри ремонт). От там нататак аз само съм сглобил двигатела като изришно казвам,че не съм ползвал никога силикон. Силикон беше ползван от предишния собстеник и от тогава когато и да сменям маслото винаги са излизали парченца силикон. След като сглобих колата.. точно след 1 седмица колата взе да пуши яко на масло.... разкопчаха ми се гумички на клапаните.... пак двигателя доло.... оказа се че в Лисан сервиз са сложили по-големи гумички и за това се разкопчават. Тогава отново на майстори тук в плд за смяна на гумички, водачи и отново напасване... след което качих наново двигателя... по това време си купих и другата кола и както ти казах от тогава е кара сестра ми и аз не съм се занимавал с 33-ката. Казвах че двигателя е перфектен само защото вярвах, че всичкия тоя труд и пари са си дали ефекта... няма как да знам, че нещата не са в ред.... Пак казвам, че съжалям за състоянието на двигателя, но наистина не съм знаел....

Просто излагам факти за мен са още по-неприятни....

Bobi_33
29-08-2010, 18:38
Ми много сте сбъркали със сервиза за глави. Главите се правят в сервизи за глави, а не от някой, който не познава измервателния уред. Глави се правят с машини, не на око.

ПАК ДО ПЕРДАХА:
Приятелю, не ми се форсирай, не ти държа кофти тон, просто ти обяснявам какви са правилните стъпки и постъпки. Ако на някого му е дотрябвал съвет, никога не съм му отказал. (Това го знаят хората, които са го искали от мен). Всеки сам се оправя, това е истината. Важно е да подбереш правилния ччовек за помощ.

Единственият извод е всеки да се научи къде да НЕ ходи да му пипат по колата!

rumanqska
29-08-2010, 20:17
Я малко да ви разсея :surrender:: От всичко което прочетох по горе нямаше да е лошо и в България да има едно такова предаване "Пич ,оправи ми колата" .Сиурно щеше да си един от първите. Представи си: идват,вземат ти колата и ти я връщат със всякакви екстри(уникат):rosso_spider: и то за 1 седмица. Горе главата ! Ще се справиш !:thumbup:

MrX
29-08-2010, 22:30
и ти я връщат със всякакви екстри(уникат)

Искаш да кажеш всякакви екстри(циганийки) нали?

staiger
29-08-2010, 22:32
Освен да се засипва МTV с писма Е-мейли и каквото требе там да пратят да ги правят тука

mordohy
29-08-2010, 22:52
Темата започна да се изражда и както виждам, ще доведе до поредния форумен скандал.
Аз също исках да взема тая кола и понеже знаех, че нещо е правено по мотора в Лисан сервиз, отидох при Сашо да го попитам за състоянието на колата.
В прав текст, пред свидетели ми заяви, че каквото и да е правено по тоя мотор е било, когато не е бил в сервиза и няма и идея , какво точно е правено и следователно не може да ми даде никаква гаранция за мотора.
Това ме отказа да я купя!
Редно е да чуеме и Дригата, защото се говореше, че той е правил мотора, а сега се оказва, че може би е правил само главите!
Изобщо тоя мотор е : секс, лъжи и видео!

Perdaha
29-08-2010, 23:15
[QUOTE=mordohy;757202]Темата започна да се изражда и както виждам, ще доведе до поредния форумен скандал.
Аз също исках да взема тая кола и понеже знаех, че нещо е правено по мотора в Лисан сервиз, отидох при Сашо да го попитам за състоянието на колата.
В прав текст, пред свидетели ми заяви, че каквото и да е правено по тоя мотор е било, когато не е бил в сервиза и няма и идея , какво точно е правено и следователно не може да ми даде никаква гаранция за мотора.
Това ме отказа да я купя!
Редно е да чуеме и Дригата, защото се говореше, че той е правил мотора, а сега се оказва, че може би е правил само главите!
Изобщо тоя мотор е : секс, лъжи и видео![/QUOT

Хахаха и още нещо както се казва :) мотора скоро ще е в коша в отлично здраве ще уведомявам за развитието!!!!!!!1

Raphael
29-08-2010, 23:38
Ми много сте сбъркали със сервиза за глави. Главите се правят в сервизи за глави, а не от някой, който не познава измервателния уред. Глави се правят с машини, не на око.

ПАК ДО ПЕРДАХА:
Приятелю, не ми се форсирай, не ти държа кофти тон, просто ти обяснявам какви са правилните стъпки и постъпки. Ако на някого му е дотрябвал съвет, никога не съм му отказал. (Това го знаят хората, които са го искали от мен). Всеки сам се оправя, това е истината. Важно е да подбереш правилния ччовек за помощ.

Единственият извод е всеки да се научи къде да НЕ ходи да му пипат по колата!


Това е истината. При скапани майстори не стъпвайте, колкото и реномирани да са им "сервизите".

drigata
31-08-2010, 11:20
Незнам защо ме намесвате,но от тук прочетеното ще напиша и аз какво знам .

На тази кола единственното нещо което съм правил е главите!!!! И то с присъствието на Лисан (сашо),не ,че има значение,аз си понасям гаранциите за главите,но не това е интересното,а това:
След ремонта на главите бяха изпратени в Пловдив за монтаж и ненедейно след една две седмици се обажда собственика и с следният проблем"Не иска да запали".

От там на трак дей 1 собственика и ме намери и си поговорихме и се установи ,че горкия не знаел кое ангренажно колело къде стои и я зацепил грешно,за мое най голямо удивление ми бе сервирано ,че колата я били теглили за да запали,но тя и така не искала да запали!!!

От там моят извод беше да сваля главите и да сменя кривите клапани,но някак си на него не му се вярваше и смяташе ,че ще си я отремонтира "някак си",от там с Крис след трак дея я били оправили???????

Мотора на тази кола не е стъпвал при майстор и затова всяко лято следва смяна на колянов вал!!!!!

Не нося отговорност за коли които НЕ съм правил.

Някъде имаше тема за тази кола,намерете я и прочете за какво иде реч,а не да си прехвърляме топката.

Perdaha
31-08-2010, 12:01
Незнам защо ме намесвате,но от тук прочетеното ще напиша и аз какво знам .

На тази кола единственното нещо което съм правил е главите!!!! И то с присъствието на Лисан (сашо),не ,че има значение,аз си понасям гаранциите за главите,но не това е интересното,а това:
След ремонта на главите бяха изпратени в Пловдив за монтаж и ненедейно след една две седмици се обажда собственика и с следният проблем"Не иска да запали".

От там на трак дей 1 собственика и ме намери и си поговорихме и се установи ,че горкия не знаел кое ангренажно колело къде стои и я зацепил грешно,за мое най голямо удивление ми бе сервирано ,че колата я били теглили за да запали,но тя и така не искала да запали!!!

От там моят извод беше да сваля главите и да сменя кривите клапани,но някак си на него не му се вярваше и смяташе ,че ще си я отремонтира "някак си",от там с Крис след трак дея я били оправили???????

Мотора на тази кола не е стъпвал при майстор и затова всяко лято следва смяна на колянов вал!!!!!

Не нося отговорност за коли които НЕ съм правил.

Някъде имаше тема за тази кола,намерете я и прочете за какво иде реч,а не да си прехвърляме топката.


Мхм доста неща почват да се нареждат и да стават ясни,добре че пуснах темата.......
и изводите са по скоро не пипай там където не ти е ясно........ако тези премеждия са вярни незнам даже как стигна до Варна.....много лошо ммммм нямам думи и после се чудя за какви ремонти се говори пък цифрите в пъти по-малки....нещата напълно се избистрят вече
иначе по-темата днес ще отскоча пак да видя дали е раздробен и в краина сметка какво ще се прави

DJ_STIVAN
31-08-2010, 19:02
Незнам защо ме намесвате,но от тук прочетеното ще напиша и аз какво знам .

На тази кола единственното нещо което съм правил е главите!!!! И то с присъствието на Лисан (сашо),не ,че има значение,аз си понасям гаранциите за главите,но не това е интересното,а това:
След ремонта на главите бяха изпратени в Пловдив за монтаж и ненедейно след една две седмици се обажда собственика и с следният проблем"Не иска да запали".

От там на трак дей 1 собственика и ме намери и си поговорихме и се установи ,че горкия не знаел кое ангренажно колело къде стои и я зацепил грешно,за мое най голямо удивление ми бе сервирано ,че колата я били теглили за да запали,но тя и така не искала да запали!!!

От там моят извод беше да сваля главите и да сменя кривите клапани,но някак си на него не му се вярваше и смяташе ,че ще си я отремонтира "някак си",от там с Крис след трак дея я били оправили???????

Мотора на тази кола не е стъпвал при майстор и затова всяко лято следва смяна на колянов вал!!!!!

Не нося отговорност за коли които НЕ съм правил.

Някъде имаше тема за тази кола,намерете я и прочете за какво иде реч,а не да си прехвърляме топката.

Дам, всичко това е вярно...но и Крис може да потвърди, че клапани не е удряла... двигателя винаги е върнян след като се зацепи и никога не бих я оставил ако удряше на клапани. Още повече, след седмица главите отново бяха доло заради разкопчаните гумички и след това следваше смяна на видачи, гумички и отново напасване, след което колата си запали и се движеше докато не я дадох на Пердаха.... както и да е, спирам да пиша за да няма излиши спорове и т.н. надявам се сега колата да е в правилните ръце и всичко да е наред.

Perdaha
31-08-2010, 20:13
мхмм и аз казвам отсега че за последен път коментирам излишни неща.....
явно е че малко чета и колата е имала проблеми от 2 часа се ровя и гледам стари теми,както и да е,засега има съмнения и са само съмнения пак повтарям че вала може и да нестава,ще се мие и измери но има и люспа която снимах,Жоро ти какво ще кажеш за вала който в момента е на колата?И само ще допълня колегата Дригата мисля че имаше впредвид че нещата са се случили при безумното бърпане на колата за да запали -тя явно е имала проблем за да не го прави и дърпането е крайно недопостимо мн неща се случват след това...

Ordonez
31-08-2010, 21:41
Пичове с риск да се получи СПАМ от моя страна рискувам да си изкажа мнението относно българските "майстори". В България всички разбират от всичко , но всъщност нищо не разбират. Който има възможности нека си ремонтира МПС-тата в чужбина , най близо Гърция. По качествено и по евтино. Споделям го от личен опит. Имам 2 DAF - влекача, няколко микробуса и леки коли разбира се и 90 % от обслужването им се прави там. Един малък пример. В БГ ми поискаха 2500 лв за смяната на предна главина с лагерите + труда за единия ДАФ . За същото в Гърция платих 800 евро с труда и всичко трая 2.5 часа , незнам колко щеше да стои в Бг машината. Така , че да се оскъпи повече разбира се. Мое мнение - лично - в БГ има мошеници и кожодери, които искат с два ремонта да избият кинти за почивка на Съни бийч е в такъв филм аз не участвам. Успех на колегата с ремонта , няма нищо по сладко от това да създадеш сам нещо красиво.

drigata
31-08-2010, 22:19
Пичове с риск да се получи СПАМ от моя страна рискувам да си изкажа мнението относно българските "майстори". В България всички разбират от всичко , но всъщност нищо не разбират. Който има възможности нека си ремонтира МПС-тата в чужбина , най близо Гърция. По качествено и по евтино. Споделям го от личен опит. Имам 2 DAF - влекача, няколко микробуса и леки коли разбира се и 90 % от обслужването им се прави там. Един малък пример. В БГ ми поискаха 2500 лв за смяната на предна главина с лагерите + труда за единия ДАФ . За същото в Гърция платих 800 евро с труда и всичко трая 2.5 часа , незнам колко щеше да стои в Бг машината. Така , че да се оскъпи повече разбира се. Мое мнение - лично - в БГ има мошеници и кожодери, които искат с два ремонта да избият кинти за почивка на Съни бийч е в такъв филм аз не участвам. Успех на колегата с ремонта , няма нищо по сладко от това да създадеш сам нещо красиво.



Пич,извинявам се ама това не е ли обида към кадърните майстори???????????

Ти ги поставяш под общ знаменател,а така не бива.

В темата не се спори за добри и лоши майстори,а за некоректност в форума между колеги,което според мен е недопостимо!!!!!

Хубаво,споделяш си мъката,но тази твоя мъка ни най малко е свързана с този форум,моля не обтягай нещата ,така темата се насочва в друга посока,а това не е желателно.

mordohy
31-08-2010, 23:52
Колега , знам за какво говориш, защото 11-12 години съм работил в Гърция, от които 6-7 в сервиз за тежка техника. Разликата в цената може да се получи и само от цената на лагера. Ако е специализиран сервиз, то частите се купуват от централни складове по много ниски цени! Съчетано със специализираното оборудване се получават наистина фрапиращи разлики.
Останалите са си същите..... като нас.
Тука всеки разбира от всичко, а там има тясна специализация.
Писал съм и аз доста по тая тема, но все пак настоящата е за един, много обсъждан мотор.
Тоя мотор е бил повод за много интриги и злостловия, лайтмотива на които беше – правил го е Дригата!
С него сме се дърлили достатъчно, за да ме обвини някой в пристрастност.
Още в Калояново разбрах, че мотора е омърлян, защото не може да го дърпаш за да запали и да го центроваш до безкрай, без да стане някоя простотия!
Криви клапани, неподходящи гумички, подлагани лагери....
Това може да го направи някой дърт селски майстор на Кировци, но не и работещ в активен сервиз човек.
Той няма време за такива простотии!
Редно е преди да омаскарим някого, поне да съберем фактите и да му дадем думата преди:guillotine:

Perdaha
01-09-2010, 01:39
мм отностно майсторите не съм съгласен в БГ определено има хора при които си заслужава да си повериш колата...който иска да се сърди в частност и колегата Жоро от когото взех колата тук става въпрос за некомпетентност,ако мотора беше взет направен в сервиз и имаше проблем Ок тогава виновния е ясен,но мотора не е само глави,пак казвам след всичко вече научено и казано по нещата проблема идва изцяло от некомпетентност и пестене на едни да кажем 200-300 лева и резултат е в мен,неискам да се спекулира повече с майстори и глупости мисля че нещата са ясни даже някой наистина майстори разбиращи не се заемат да правят боксера пък кво остана............неможе всеки да прави и експериментира върху тея наши Алфи....тва е истината.

mordohy
01-09-2010, 01:49
мм отностно майсторите не съм съгласен в БГ определено има хора при които си заслужава да си повериш колата...който иска да се сърди в частност и колегата Жоро от когото взех колата тук става въпрос за некомпетентност,ако мотора беше взет направен в сервиз и имаше проблем Ок тогава виновния е ясен,но мотора не е само глави,пак казвам след всичко вече научено и казано по нещата проблема идва изцяло от некомпетентност и пестене на едни да кажем 200-300 лева и резултат е в мен,неискам да се спекулира повече с майстори и глупости мисля че нещата са ясни даже някой наистина майстори разбиращи не се заемат да правят боксера пък кво остана............неможе всеки да прави и експериментира върху тея наши Алфи....тва е истината.
Съгласен!
Казвай с какво да помагаме!

Perdaha
01-09-2010, 02:01
Колега Mordohy колко ти излезе горе долу крепежа отдолу,иначе благодаря за предложението за помощ със сигурност ще има с какво най-малкото със съвети за напред а и един читав ляв калник ще ми трябва че тоя молците са го нападнали яко...иначе засега и аз съм в тръпнене на присъдата след мерене на частите и дано вала стане поне за втори ремонт че филма ще стане иначе по голям......

mordohy
01-09-2010, 02:19
Колега Mordohy колко ти излезе горе долу крепежа отдолу,иначе благодаря за предложението за помощ със сигурност ще има с какво най-малкото със съвети за напред а и един читав ляв калник ще ми трябва че тоя молците са го нападнали яко...иначе засега и аз съм в тръпнене на присъдата след мерене на частите и дано вала стане поне за втори ремонт че филма ще стане иначе по голям......
Ляв читав калник- имам!
Кърпежа ми излезе ремонт на мотор на бус Ситроен, връзка разсад за домати, присадих четри дръвчета и залепих два радиатора! Освен това и регулирах клапаните на 10 цилиндров мотор на Медцедес, щото бяхме останали без пари, дори и за кафе!
Абе натурално- стоково стопанство!

DJ_STIVAN
01-09-2010, 21:58
мхмм и аз казвам отсега че за последен път коментирам излишни неща.....
явно е че малко чета и колата е имала проблеми от 2 часа се ровя и гледам стари теми,както и да е,засега има съмнения и са само съмнения пак повтарям че вала може и да нестава,ще се мие и измери но има и люспа която снимах,Жоро ти какво ще кажеш за вала който в момента е на колата?И само ще допълня колегата Дригата мисля че имаше впредвид че нещата са се случили при безумното бърпане на колата за да запали -тя явно е имала проблем за да не го прави и дърпането е крайно недопостимо мн неща се случват след това...

За вала ще ти кажа какво ми казаха шлайфистите "Вала го бива, не е за шлайф но е шлайфан некадърно.(тук пак искам да кажа,че вала е на 2-ри биелни и 2-ри ремонт основении лагери) Слагай го, няма да имаш проблеми." В крайна сметка го сложих, защото за този вал идвах до Варна и купих цял двигател за него и едно,че няамаше читав на пазара, друго, че нямах повече пари. Иначе неразбирам за какво подлагане говорите, такова нещо със сигорност не е имало! А по повод дърпането... след като доста време се мъчихме да е запалим и след няколко падания на акомулатора... реших да е дърпаме, защото преди това ми се е случвало след дълго стоене колата да не иска да запали...( зацапва свещите) и няма палене и палеше след дърпане само!

Perdaha
03-09-2010, 15:53
И така малко прясна информация от преди малко,днес двигатела е вече разкостен,вала е шлайфан но...зле има елипси но ще стане на 3-ти ремонт има месо за щлайфане две биели са за ремонт буталните болтове са за смяна цилиндрите са износени мн странно отвътре казаха че ще стане и така ама няма да го допусна щото ще гори масло най-вероятно затова имам един блок от 1.7 8в дано е по читав.ако ли не става малко филм или други бутала което няма да стане или набиване на ризи(надявам се да не се стига до там..).два видимо криви клапана който не са затваряли и то на един цилиндър са и двата но можеби ще изкочи още някой..
за сега общо взето е тва,утре ще нося блока и дано е по читав ще щрякна и някоя снимка...

DJ_STIVAN
03-09-2010, 18:37
И така малко прясна информация от преди малко,днес двигатела е вече разкостен,вала е шлайфан но...зле има елипси но ще стане на 3-ти ремонт има месо за щлайфане две биели са за ремонт буталните болтове са за смяна цилиндрите са износени мн странно отвътре казаха че ще стане и така ама няма да го допусна щото ще гори масло най-вероятно затова имам един блок от 1.7 8в дано е по читав.ако ли не става малко филм или други бутала което няма да стане или набиване на ризи(надявам се да не се стига до там..).два видимо криви клапана който не са затваряли и то на един цилиндър са и двата но можеби ще изкочи още някой..
за сега общо взето е тва,утре ще нося блока и дано е по читав ще щрякна и някоя снимка...

Този другия блок от 8в-то е шлайфан на 2-ри ремонт ( буталата за него са 87.5мм) буталата бяха за 8в незнам дали стават за 16 в . Едното ти го дадох, едно подарих на един пич от форума и 2 тряя да са някаде из гаража.Ако искаш мога да ги потърся. A двигателя както ти казах когато идва за колата не гори масло!

Bobi_33
03-09-2010, 19:53
Този другия блок от 8в-то е шлайфан на 2-ри ремонт ( буталата за него са 87.5мм) буталата бяха за 8в незнам дали стават за 16 в . Едното ти го дадох, едно подарих на един пич от форума и 2 тряя да са някаде из гаража.Ако искаш мога да ги потърся. A двигателя както ти казах когато идва за колата не гори масло!

Буталата на 8 и на 16 клапана са напълно различни и несъвместими. Иначе ремонтите на боксера (за цилиндри) са 2. 0.40 мм е 1-ви ремонт, а 2-ри е на 0.60 мм

Винаги има вариант и за ризи, стига шлайфиста да не се насере. Ако се намерят и хубави бутала стандарт , нещата се получават.

Perdaha
03-09-2010, 23:13
Буталата на 8 и на 16 клапана са напълно различни и несъвместими. Иначе ремонтите на боксера (за цилиндри) са 2. 0.40 мм е 1-ви ремонт, а 2-ри е на 0.60 мм

Винаги има вариант и за ризи, стига шлайфиста да не се насере. Ако се намерят и хубави бутала стандарт , нещата се получават.

мм незнам колега цилиндрите са мн странно износени само в края и мисля само два от тях...но иначе като цяло имат някакво нормално отклонение 0.1 но в края е около 0.3 така че мисля може и да влезе тоя в някой ремонт....ще видим утре...може и да бъркам малко цифрите всмисъл с тея малки единици несъм мн наясно за което ме извинете...но мисля че е нещо такова..

Perdaha
04-09-2010, 13:09
От днес ново двайсет вече ми трябват и бутала разбити са простоо.....а и две от буталата са били сложени на обратно нямам думи как не са се строшили,само те си знаят някаква магия...
и така кенефа е пълен...

Bobi_33
04-09-2010, 15:10
От днес ново двайсет вече ми трябват и бутала разбити са простоо.....а и две от буталата са били сложени на обратно нямам думи как не са се строшили,само те си знаят някаква магия...
и така кенефа е пълен...

А как разбраха майсторите, че са наобратно?

morrty
04-09-2010, 17:08
в лОВЕЧ ИМА ЕДНА ЦЯЛА 33 16В с отличен мотор според собственика за момента я дава за 800-900 лв и е червена

Perdaha
04-09-2010, 18:13
А как разбраха майсторите, че са наобратно?

ами до колкото знам буталата имат посока при боксера всичко е огледално спрямо едната и другата страна всичко е на обратно,разстоянието от едната и другата страна на буталния болт е различно т.е. от буталния болт до края на буталото то не е еднакво (потвурждавам днес го видях с очите си)и така има значение тва разстояние къде ще се падне...

Bobi_33
04-09-2010, 18:17
ами до колкото знам буталата имат посока при боксера всичко е огледално спрямо едната и другата страна всичко е на обратно,разстоянието от едната и другата страна на буталния болт е различно т.е. от буталния болт до края на буталото то не е еднакво (потвурждавам днес го видях с очите си)и така има значение тва разстояние къде ще се падне...

Аз това го знам, но майсторите наясно ки са как точно трябва да бъдат буталата това питам. Ако те не знаят със сигурност, аз ще ти кажа как трябва да бъдат. Но ако те не знаят, то е по-добре да бягаш и от тях.

Perdaha
04-09-2010, 18:35
Аз това го знам, но майсторите наясно ки са как точно трябва да бъдат буталата това питам. Ако те не знаят със сигурност, аз ще ти кажа как трябва да бъдат. Но ако те не знаят, то е по-добре да бягаш и от тях.


те точно тва ми обясниха как трябва да са били и как са сложени и две от тях са били на обратно,ако има съмнения по тва което представям просто идва от предаването от мен,защото аз го разбирам като ми го обесняват ама като не съм толкова добре грамотен технически ми е трудно,да го интерпредам като тях...за което се извинявам...но факт е че са били сложени наобратно по тва което ми обясниха и показаха и как са били сложени...и така де те си ми обясниха всичко както трябва,просто проблематиката е в мен от предаването:) иначе като отидох днес ми показаха какви луфтове има с нов бутален болт и.......засега ще се провери на какви пари ще излезе нов комплект бутала със сигменти и болтове ако въобще се открии...ако ли не ще го мислим но не ми се експериментира повече с други мотори със съмнителен ефект и т.н. писна ми,че както често става евтиното излиза скъпо,ако се намерят и са на що годе приемлива цена количката ще е с нови..

Bobi_33
04-09-2010, 19:10
Аз нови съм търсил и почти няма. Иначи ако има ще дойдат на не по-малко от 600лв. , даже нагоре отиват. Иначе за посоката ги питай майсторите накъде трябва да сочи стрелката на челото на буталото?

Perdaha
04-09-2010, 20:02
Аз нови съм търсил и почти няма. Иначи ако има ще дойдат на не по-малко от 600лв. , даже нагоре отиват. Иначе за посоката ги питай майсторите накъде трябва да сочи стрелката на челото на буталото?
ами ще проверим иначе 600 ме устроива и те ориентировъчно толкова ми казаха...иначе ще ги попитам ма гледам че си бяха слагали стрелки те отпред на челото но неискам да изпадам в подробности щото не се загледах особено да не изкривя нещата,но определено си разбират от работата...

1912
04-09-2010, 20:39
сега ако бях на твое място бих се разровил
за някви яки бутала и едни доволни валове
и щяс да си събера супер доволната атмосфека

RUSEV-BGR
04-09-2010, 21:20
те точно тва ми обясниха как трябва да са били и как са сложени и две от тях са били на обратно,ако има съмнения по тва което представям просто идва от предаването от мен,защото аз го разбирам като ми го обесняват ама като не съм толкова добре грамотен технически ми е трудно,да го интерпредам като тях...за което се извинявам...но факт е че са били сложени наобратно по тва което ми обясниха и показаха и как са били сложени...и така де те си ми обясниха всичко както трябва,просто проблематиката е в мен от предаването:) иначе като отидох днес ми показаха какви луфтове има с нов бутален болт и.......засега ще се провери на какви пари ще излезе нов комплект бутала със сигменти и болтове ако въобще се открии...ако ли не ще го мислим но не ми се експериментира повече с други мотори със съмнителен ефект и т.н. писна ми,че както често става евтиното излиза скъпо,ако се намерят и са на що годе приемлива цена количката ще е с нови..

Аз да кажа за буталата-стелките са ориентирани по-посока на движението на коляновия вал-тс на дясно!Като застанеш пред двигателя от ляво на мотора са 1 и 3 цилиндър-стелките трябва да сочат нагоре-съответно от дясно са 2 и 4 цилиндър стрелките сочат надолу!

Perdaha
04-09-2010, 21:31
Аз да кажа за буталата-стелките са ориентирани по-посока на движението на коляновия вал-тс на дясно!Като застанеш пред двигателя от ляво на мотора са 1 и 3 цилиндър-стелките трябва да сочат нагоре-съответно от дясно са 2 и 4 цилиндър стрелките сочат надолу!

мда нещо подобно ми беше казано че ако от едната страна е някакси от другата е огледално -обратно точно...а те са били в една посока....

TishO
05-09-2010, 02:40
сега ако бях на твое място бих се разровил
за някви яки бутала и едни доволни валове
и щяс да си събера супер доволната атмосфека


:th_up:

Perdaha
06-09-2010, 00:49
и така приемам оферти за бутала и читав вал или поне да не е шлайфан че да заспи на някой начален ремонт!!!ако на някой някъде му се намират или знае да заповяда възможно е и читав мотор но ако е на разумна цена..

mordohy
06-09-2010, 10:17
На предните бутала сочат на пред, на задните на зад, а билелите са така, че да не можеш да отвъртиш болтовете:nono:!!
Има доста литература, колеги, така че не се силете,а четете!
Много е здравословно!
Стрелките сочат нагоре на дясната глава и надолу на лявата!:beer:
Пердах, на влизане в Серрес има една морга. Там има поне четри много добри мотора 1.7 16 В.
Единия е със зелена боя на блока и е точно на 12 километра след основен ремонт. Толкова направиха, преди да изтъркалят колата.
На 98% съм сигурен, че още са там, защото да караш в Гърция 1.7 16В, трябва да имаш много дебел портфейл.
Данъци!
Давам само идея!
В Драма има още по-добри морги.
Цената на мотора, няма да е повече от 300 евро, тоест колкото нови бутала.

Perdaha
06-09-2010, 11:30
На предните бутала сочат на пред, на задните на зад, а билелите са така, че да не можеш да отвъртиш болтовете:nono:!!
Има доста литература, колеги, така че не се силете,а четете!
Много е здравословно!
Стрелките сочат нагоре!:beer:
Пердах, на влизане в Серрес има една морга. Там има поне четри много добри мотора 1.7 16 В.
Единия е със зелена боя на блока и е точно на 12 километра след основен ремонт. Толкова направиха, преди да изтъркалят колата.
На 98% съм сигурен, че още са там, защото да караш в Гърция 1.7 16В, трябва да имаш много дебел портфейл.
Данъци!
Давам само идея!
В Драма има още по-добри морги.
Цената на мотора, няма да е повече от 300 евро, тоест колкото нови бутала.

Ммм колега всичко ок ма тоя мотор от там...?
всмисъл каква ти е идеята?ако можеш нещо да съдействаш ще се лее после бира :)

morrty
06-09-2010, 11:39
Пердаха пак ти казвам в Ловеч има алфа цялата е за 800-900 лв момчето се кълне че мотора им е на 6,имая в мобилето ако не мога да съдеиствам нещо.Аз ще му взимам джантите наи вероятно и цената им ще падне предполагам.Колата не е имала газ никога и момчето каза че само и дава ток и я пали на момента.

Perdaha
06-09-2010, 11:45
Пердаха пак ти казвам в Ловеч има алфа цялата е за 800-900 лв момчето се кълне че мотора им е на 6,имая в мобилето ако не мога да съдеиствам нещо.Аз ще му взимам джантите наи вероятно и цената им ще падне предполагам.Колата не е имала газ никога и момчето каза че само и дава ток и я пали на момента.

ми приятелю ок всмисъл ако може да замерите компресията мен друго освен мотора не ме интересува,щото неискам пак филми,а и ако може някаква информация правено ли е нещо на мотора и т.н. някакъв клип евентуално как работи...

Bobi_33
06-09-2010, 13:01
На предните бутала сочат на пред, на задните на зад, а билелите са така, че да не можеш да отвъртиш болтовете:nono:!!
Има доста литература, колеги, така че не се силете,а четете!
Много е здравословно!
Стрелките сочат нагоре!:beer:


Стрелките сочат посоката на въртене на мотора. Това е истината. Ако се обърне дори 1 бутало, ще се чува неприятно чукане (което всъщност не е механично, а е причинено от детонация) наподобяващо чукане на биелен лагер.

А с купуване на цял мотор няма да си помгне никой. Всеки, който продава ще каже, че е добре мотора, ма за 500-600 лв. никой човек с мозък в главата няма да даде перфектен мотор за тия пари. Истината е да се търят части за мотора, за да се види и замери всеки детайл. Иначе всичко друго е бошлав работа. Накрая ще има пак излишен разход и счупени части.

morrty
06-09-2010, 15:13
Пердаха снимал съм ти клиповете които искаше даи ми скаип да ти ги пратя,колата вярно си запали само и трябваше ток и тва е,автото е на червени пружини и мотора не е отварян никога,колата е внос от Полша от сегашния им собственик с нови свещи БЕРУ някви платинени и не е карана от 1,5 г.

Perdaha
06-09-2010, 19:38
Пердаха снимал съм ти клиповете които искаше даи ми скаип да ти ги пратя,колата вярно си запали само и трябваше ток и тва е,автото е на червени пружини и мотора не е отварян никога,колата е внос от Полша от сегашния им собственик с нови свещи БЕРУ някви платинени и не е карана от 1,5 г.


Имаш лично колега...

Kris
06-09-2010, 20:06
И аз мога да дам на пердаха акции за пружините :)

RUSEV-BGR
06-09-2010, 20:39
На предните бутала сочат на пред, на задните на зад, а билелите са така, че да не можеш да отвъртиш болтовете:nono:!!
Има доста литература, колеги, така че не се силете,а четете!
Много е здравословно!
Стрелките сочат нагоре!:beer:
Пердах, на влизане в Серрес има една морга. Там има поне четри много добри мотора 1.7 16 В.
Единия е със зелена боя на блока и е точно на 12 километра след основен ремонт. Толкова направиха, преди да изтъркалят колата.
На 98% съм сигурен, че още са там, защото да караш в Гърция 1.7 16В, трябва да имаш много дебел портфейл.
Данъци!
Давам само идея!
В Драма има още по-добри морги.
Цената на мотора, няма да е повече от 300 евро, тоест колкото нови бутала.

Колега моите дълбоки уважения-разполагам и с литература на руски за 33 и спринт-и има няма 20 боксерчета съм правил ремонт на моторите-който иска да заповяда за литературата да си я копира!Апропо-мотовилките са номерирани според номера на цилиндъра на които се поставят!

TishO
06-09-2010, 23:50
ааааааа ако не стане номера дето го мислим прожините и аз искам или поне предните :plane:

Kris
08-09-2010, 23:50
петъка сме в ловеч .... стискайте палци на скромния ни екип по събиране на 33ки:cheers:

Perdaha
09-09-2010, 00:58
петъка сме в ловеч .... стискайте палци на скромния ни екип по събиране на 33ки:cheers:

Хайде наслука и дано мъките свършат!!!:bounce8::magic::hi_temerature:

Perdaha
09-09-2010, 12:25
иначе бутала не бяха открити само оригинални с доставка - 250лв.парчето.........

TishO
09-09-2010, 16:59
иначе бутала не бяха открити само оригинални с доставка - 250лв.парчето.........


:horror:

mordohy
10-09-2010, 22:05
Колега моите дълбоки уважения-разполагам и с литература на руски за 33 и спринт-и има няма 20 боксерчета съм правил ремонт на моторите-който иска да заповяда за литературата да си я копира!Апропо-мотовилките са номерирани според номера на цилиндъра на които се поставят!
Ако имаш литература на руски, просто я копирай и я посни в темата за менюалите! Щото половината от старите линкове не работят, а за някои като мене е по-лесно да четат на руски, отколкото на английски. Нали се сещаш-ЕГН!
И не се засягай! И без това лудите сме на изчезване!
Пердах, така съм затънал в работа, че близкия месец не мога да мръдна никъде. Офертата за Ловеч си я бива, но пак провери нещата!

Perdaha
10-09-2010, 22:15
И така след поредното разочарование,първо искам да благодаря на колега morrty от Ловеч който ни посрещна разходи и изпрати благодаря ти приятелю,за колата на място разбрах защо собственика я продава от доста време и все още е негова ....няма много за обяснение колата просто е дроп няма за кво да се хване човек да не говорим пък за тея пари...тва е на кратко за мотора не пушеше ама до там за сметка на тва имаше сериозен удар по картера общо взето нестава както казах не и за тея пари да се експериментира...
(http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5651)

Bobi_33
10-09-2010, 22:23
И така след поредното разочарование,първо искам да благодаря на колега morrty от Ловеч който ни посрещна разходи и изпрати благодаря ти приятелю,за колата на място разбрах защо собственика я продава от доста време и все още е негова ....няма много за обяснение колата просто е дроп няма за кво да се хване човек да не говорим пък за тея пари...тва е на кратко за мотора не пушеше ама до там за сметка на тва имаше сериозен удар по картера общо взето нестава както казах не и за тея пари да се експериментира...
(http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5651)

Ясно е, че трудно ще намериш читав мотор. Търси също и от 145/6 . После си слагаш разпределителните валове от 33-ката и това е.

MaVrUt
10-09-2010, 22:51
аз да използвам темата да се извиня на MORRTY за лигавото ми и това на крис държание, просто въздуха там действа разсмиващо май, не знам !!!

Da_Fuse
11-09-2010, 02:25
:offtopic: - тъй като не съм на ясно, да си попитам, има ли разлика във валовете на 145/6 1.7 16в и 33 16в(говоря за разпределителните...?! :cheers:

morrty
11-09-2010, 10:44
Mavrut няма проблем,въздуха ни е супер чист а града ни е смешен за тва е всичко.

Bobi_33
11-09-2010, 15:50
:offtopic: - тъй като не съм на ясно, да си попитам, има ли разлика във валовете на 145/6 1.7 16в и 33 16в(говоря за разпределителните...?! :cheers:


Има да. Тези няколко коня в 33 са точно от валовете. Смукателните на 33 са малко по-агресивни. Изпускателните са еднакви.

Perdaha
11-09-2010, 22:57
и така колеги благодарение на Сашо-Лисан има светлина в тунела ,ще има колянов вал за 1-ви ремонт и бутала и то на мн сносна цена такаче скоро ще има развитие...

morrty
12-09-2010, 09:59
на мотор 8в има ли шанс да се монтират 16в глави или има редица несходства.........

Perdaha
12-09-2010, 11:23
разбира се аз в краен случай щях да търся от 8в блок,но мисля че и изпускатели трябват както комп и дебитомер иначе стават,нека ако нещо бъркам да допълнят по знаещите дали не истървах нещо но главите със сигурност стават..

morrty
12-09-2010, 15:09
мисълта ми е дали на моя мотор както е 8в мога да му сложа само глави от 16в и аспуси и да стане работата.

Kris
12-09-2010, 15:27
мисълта ми е дали на моя мотор както е 8в мога да му сложа само глави от 16в и аспуси и да стане работата.

дросели, входящ колектор, дебитомер, еку, инсталация, ремъци ролки, картер, машинка за празен ход ... за буталата не знам, но е много работа за сам ентусиаст

mordohy
12-09-2010, 18:07
дросели, входящ колектор, дебитомер, еку, инсталация, ремъци ролки, картер, машинка за празен ход ... за буталата не знам, но е много работа за сам ентусиаст
Мда и бутала, а и предната греда!:devil:

Bobi_33
12-09-2010, 23:04
мисълта ми е дали на моя мотор както е 8в мога да му сложа само глави от 16в и аспуси и да стане работата.


Естествено, че НЕ може.

---------- Post added at 20:04 ---------- Previous post was at 20:00 ----------


Мда и бутала, а и предната греда!:devil:

.....И ангренажни колела на коляновия вал, ремъчна шайба на коляновия вал, шайба на водната помпа, планка и втулка на алтернатора, маховик, заден капак на мотора с датчик на Хол на него, друго делко, събирател на вакуми, по-дълги кабели на свещите и още един куп дреболл, които ми обягват в момента....

morrty
13-09-2010, 10:30
ясно беше просто няква моментна идея

mordohy
13-09-2010, 10:41
Естествено, че НЕ може.

---------- Post added at 20:04 ---------- Previous post was at 20:00 ----------



.....И ангренажни колела на коляновия вал, ремъчна шайба на коляновия вал, шайба на водната помпа, планка и втулка на алтернатора, маховик, заден капак на мотора с датчик на Хол на него, друго делко, събирател на вакуми, по-дълги кабели на свещите и още един куп дреболл, които ми обягват в момента....
Згреши нещо поне веднъж, та да те ощастливиме и ние!
Ма направо си отвратителен!:bravo:

Perdaha
14-09-2010, 19:22
така малко по темата от днес вече имаме читав комплект бутала с биели колянов вал за по сигурно ще бъде шлаифан на 2-ри ремонт че има мн малки но има забележки,с две думи готови да се напредва,блока с вала отиват при шлайфист,блока ще се шлайфа и после ризи неможах да намеря бутала 1-ви ремонт,главите отиват за лег хостинг и измиване и препасване,засега тва след тея операции (дано станат по-бързо) вече се насочваме към завършващата част...

търтей
15-09-2010, 14:21
лег хостинг


:clap2:

Perdaha
15-09-2010, 14:23
:clap2:

Кво става колега нещо не ти харесва ли?:crazy:

MrX
15-09-2010, 15:12
Кво става колега нещо не ти харесва ли?:crazy:

HOST [houst] -домакин, стопанин, гостоприемник

Hostess - 1. стюардеса 2. домакиня 3. ханджийка

Hosting - го оставям на теб :rockon:

staiger
15-09-2010, 15:32
хонинговане май имате предвид и двамата

Perdaha
15-09-2010, 15:49
хонинговане май имате предвид и двамата

незнам колега вии сте по-интелигентни ще кажете...

Bobi_33
15-09-2010, 20:26
хонинговане май имате предвид и двамата

Е на главите няма какво да се хонингова. Хонинг се прави на цилиндри. А иначе "хостинг" и аз не знам на какво му казват.

Perdaha
24-09-2010, 18:36
И така малко инфо,буталата най-накрая днес са поръчани от Италия,след ровене и търсене тук уви,ще има 2 седмици доставка и после се действа..

TishO
28-09-2010, 17:27
Някакво развитие или още чакаме буталата?????

Ти скоро няма ли да идваш на сам я земи да се обадиш :mobile:този път не да те срещаме случаино по улиците :busted_cop: !!!!!

chaha
02-10-2010, 20:34
продавам 33 1.7 ie4x4 sport vagon pinifarina 500\600 лева няма генерация мотора мърка има за кърпене гр.Елин Пелин област Софийска тел 0898840709 иначе заминава в моргата не ми се занимава да я правя

JORDANGT
03-10-2010, 02:42
продавам 33 1.7 ie4x4 sport vagon pinifarina 500\600 лева няма генерация мотора мърка има за кърпене гр.Елин Пелин област Софийска тел 0898840709 иначе заминава в моргата не ми се занимава да я правя

Купувам я.!

mordohy
03-10-2010, 22:39
Купувам я.!
Това старши алфист, да го махнеш на ника си и старши нека си седи, ама алфист го замени със СКРАПАДЖИЯ!:thumbup:
Кога ще се излекуваш, бе!
Малоумниците не свършваме:bounce8:

MrX
04-10-2010, 08:11
Че то алфист=скрападжия бре, тези които не им гният алфите са фиатаджии!:jason2::jason2::jason2:

DJ
04-10-2010, 09:27
Че то алфист=скрападжия бре, тези които не им гният алфите са фиатаджии!:jason2::jason2::jason2:

:notworthy::notworthy::notworthy: аз съм 50 на 50 :)

RUSEV-BGR
18-10-2010, 16:34
Колега какво става-има ли някакво развитие на нещата?Стискам палци вичко да е на шест!

Perdaha
18-10-2010, 23:09
Мда колега от днес малко развитие на нещата не остана много,дойдоха буталата и днес вече закарах блока с главите на шлайфист,човека от утре я почва и към края на седмицата предполагам ще ги връщам в сервиза за събиране ..... :) Засега всичко е ОК дано и крайния резултат е такъв..Ще потдържам темата но не остана много за развитие ще има и клип с паленето.. :)Няма така бързо да свърши темата разбира се щото пък след като малко и се нарадвам отива за кърпене на пода..

Perdaha
19-10-2010, 23:30
Ремонта днес продължава с 8 нови всмукателни клапана,старите шлайфани и са без месо...

Kris
21-10-2010, 13:29
като я палите задължително се обади:cheers:

TishO
22-10-2010, 17:48
какво стана бре запали ли вече това чудо

Perdaha
22-10-2010, 19:08
днес ми се обадиха ,глави цилиндри всичко било ок,бегачка станала :) както се избазика майстора утре отивам да си ги прибирам и ги нося в сервиза за сглобяване и монтиране другата седмица вече трябва да и чуем гласа....

TishO
22-10-2010, 19:53
Еми а дано вече да я подкараме че ми писна!!!!:mrgreen:

Още повече се надявам по другата седмица да се видят с моита!!!!!!!:pokey:

Perdaha
22-10-2010, 20:22
хахахаа някъде там можеби към средата на Ноември ще се видят :)

Perdaha
24-10-2010, 13:05
Вчера всичко нужно е занесено в сервиза сега вече влиза в график за събиране,ако някой колега има за продаване читави зимни гуми 16-ки 205х45 да се обажда,че джапанките и са зле...

morrty
24-10-2010, 14:22
добре не си продаде 16ките както си беше наумил.

Perdaha
24-10-2010, 15:14
Ами засега ще цъкам с тях занапред ще видим,че то откъм газария ок ама като КПД определено 14-ките са по-добре..

Kris
24-10-2010, 15:31
ако искаш 15ките може да се разберем, но и те искат зимни гуми

morrty
24-10-2010, 18:30
Крис ,ще разтъркаляш шосеиката с 16ки а,Пердаха ти отказали се да си продаваш 145цата

Perdaha
02-11-2010, 11:28
Мда Крис ще разтърка 16-ките,след няколко дни трябва колата да се качва за монтаж вече и тогава ще разменим джантите...иначе 145-цата отдавна е запазена не ми се дава ама няма как не съм израснал толкова да потдържам две коли! :)

TishO
02-11-2010, 17:51
Какво стана сега тази събота ще я видим ли тази алфа или не!!!

eskaliburg
02-11-2010, 21:19
мдам , ще видиме ли изроденото животно как цепи асфалта

Perdaha
02-11-2010, 22:03
чакайте първо аз да го видя после и вие :) не остана на финала сме почна обратното броене..

Perdaha
04-11-2010, 18:44
малко снимки от днес само без много да завиждате момчета.... малко с бавни темпове се движат нещата ама ще стане...

Kris
04-11-2010, 18:45
за 3 дена са сложили буталата в блока

tre
04-11-2010, 19:47
Незнам да ли духа от клапаните ама със сигурност духа лошо в джоба. Дано да нямаш повече такива проблеми.

V@K@T@
04-11-2010, 19:52
за 3 дена са сложили буталата в блока
сигурно ги вкарват и изкарват постоянно да се разработи :bangin:
... Инъче Тошка МПС-то ще стане звяр :sayjin:

Wiliams
04-11-2010, 20:52
малко снимки от днес само без много да завиждате момчета.... малко с бавни темпове се движат нещата ама ще стане...

:shock: Красота!Това 16V ще е яката работа...Аиде да не урочасам положението-Бараво колега,очакваме видео на първото палене и със здраве и кеф да си я караш колицата!

Perdaha
04-11-2010, 20:54
ХАХАХАХА може то сега докато се навъртят 500 км хахаха още месец така :)

mordohy
04-11-2010, 21:18
Ти внимавай много, щото аз днеска уж внимавах и до като се усетя бях с 140!
Сега имат нужда от галене!
А след предполовата игра- як секс!

TishO
04-11-2010, 22:11
Ти внимавай много, щото аз днеска уж внимавах и до като се усетя бях с 140!
Сега имат нужда от галене!
А след предполовата игра- як секс!


И аз това му викам след като свърши с лигавенето трябва с тежките обувки да се качва!!!!!!:mr-t:

Perdaha
05-11-2010, 00:14
Бе викаш ти скрападжия :) хахаха я дай колкото мен пък щете видя аз ще караш ли колата само на ограничител :) ?

Perdaha
05-11-2010, 15:40
Ако на някой му се намира читава маслена помпа да казва цена,че мойта май стружки са минавали и е зле >>..

TishO
05-11-2010, 18:04
Крис няма ли ако не от другия двигател няма ли?????

Perdaha
05-11-2010, 19:15
няма човек я помагай не скатавай твойта как е

TishO
05-11-2010, 22:08
ами по принцип си е перфектна до последно си бачка трябва да я видя утре ела ще я смъкнем

mordohy
05-11-2010, 22:41
Бе викаш ти скрападжия :) хахаха я дай колкото мен пък щете видя аз ще караш ли колата само на ограничител :) ?
Тука старши скрападжия е само един!
Абе Джорди къде се загуби!

TishO
05-11-2010, 23:10
Верно каде е Джорди бе!!!!:sex:

Perdaha
08-11-2010, 19:52
Снимки от днес с новите джанти,днес беше осигурена и маслената помпа вече ако не мине котка път трябва тея дни вече най-накрая да и чуем гласа..

mordohy
09-11-2010, 10:26
Пердах, джантите са добре, но гумите май трябва да са един номер по-големи!:butt:

Perdaha
09-11-2010, 10:43
Пердах, джантите са добре, но гумите май трябва да са един номер по-големи!:butt:

мнеее той двигатела е вън затва така е вирнала муцуната като се качи двигатела всичко ще си дойде на мястото!!!

mordohy
09-11-2010, 10:44
мнеее той двигатела е вън затва така е вирнала муцуната като се качи двигатела всичко ще си дойде на мястото!!!
Това е друго!
Видя ми се като скакалец

eskaliburg
09-11-2010, 20:20
колата изглежда много добре , но десния праг всякаш не е наместен или така ми се струва ?
след ремонта трябва да е още по добре !
до каде се стигна ?

Perdaha
10-11-2010, 09:28
колата изглежда много добре , но десния праг всякаш не е наместен или така ми се струва ?
след ремонта трябва да е още по добре !
до каде се стигна ?

Не е колега не ти се струва -така си е те всичките не са наместени нещо ама то така или иначе ще се свалят,че и пода е за кърпене.Иначе нещата всичко е осигурено и готово,чакам добрата воля на Майсторите да ми сглобят колата!

RUSEV-BGR
10-11-2010, 20:08
Колега къде ти правят ремонта-по точно в кой сервиз?

Perdaha
10-11-2010, 20:14
Колега къде ти правят ремонта-по точно в кой сервиз?

Във представителството на Алфа Ромео във Варна в началото на качване на магистралата е сервиза...

RUSEV-BGR
10-11-2010, 20:19
Там лабаво нема-от отзивите чувам че са добри!Както казват чеченците на освободен от плен руски войник-значи ти живей!

Perdaha
10-11-2010, 20:22
В никакъв случай не казвам че работят лошо аз иначе нямаше да я закарам там,а и предната не веднъж съм я карал там и знам,че отида ли с проблем проблема го няма..Просто много се проточиха нещата и ми е леко нервно..

Bobi_33
10-11-2010, 22:59
Хубавите неща стават бавно. Доказана истина.:thumbup:

Perdaha
10-11-2010, 23:03
Хубавите неща стават бавно. Доказана истина.:thumbup:

ее а дано -дал господ както се казва от вашите уста в божийте уши,не се и съмнявам че реликвата ще излезе от там на 6,ама вече ми се кара 33-ка :)

mordohy
10-11-2010, 23:20
Търпение му е майката!
После кефа е голям.
Днеска по Петрохан се гонихме с едно Фиат купе.
Естествено, че ме резна накрая, ама си изкарахме много хубаво и се поздравихме с кеф!

MUROMAN
12-11-2010, 09:38
Търпение му е майката!
После кефа е голям.
Днеска по Петрохан се гонихме с едно Фиат купе.
Естествено, че ме резна накрая, ама си изкарахме много хубаво и се поздравихме с кеф!

Много важно,че те е резнал ти нали го пришпорваше и натискаше.:devil:

mordohy
12-11-2010, 21:55
Гадното за него беше, че го натисках в завоите, където си мислеше, че е по-добър!Там му скъсах задника. Ама си бях включил и 4х4!

Perdaha
12-11-2010, 21:55
Малко снимки от днес бавно но имаме напредък общо взето остава вкарване в коша...на едната снимка се вижда тампон на двигатела от който имам спешна нужда...ако някой има моля да се обажда и да помага доколкото разбрах и от 146 стават...

MrX
12-11-2010, 23:12
Малко снимки от днес бавно но имаме напредък общо взето остава вкарване в коша...на едната снимка се вижда тампон на двигатела от който имам спешна нужда...ако някой има моля да се обажда и да помага доколкото разбрах и от 146 стават...

Добре дееее, двигателя беше на части и толко не можа да приведеш капаците на главите във вид! Аз лично не бих разчитал много на златистите кутии дет си подредил зад двигателя. Има едни червени, които пасват по-добре.

Kris
12-11-2010, 23:17
след 1000км маслото се фърля, що го стресираш

mordohy
12-11-2010, 23:31
Добре дееее, двигателя беше на части и толко не можа да приведеш капаците на главите във вид! Аз лично не бих разчитал много на златистите кутии дет си подредил зад двигателя. Има едни червени, които пасват по-добре.
То това за промиване, бе!
Промиваш с него 20 000 км и го изхвърляш!
Ако ще ръчкаш, го оцветяваш в червено.
лично аз, като мога го оцветявам в черно!:mf_Flush:

Perdaha
12-11-2010, 23:36
Добре дееее, двигателя беше на части и толко не можа да приведеш капаците на главите във вид! Аз лично не бих разчитал много на златистите кутии дет си подредил зад двигателя. Има едни червени, които пасват по-добре.

ммм и аз нямам много доверие на сребристото ама...на 145 -цата за вече 3000км не е мръднало и много добре се държи за пръв път го ползвам ама засега съм доволен но както каза Крис след има няма 1000 км ще изчезне и ще си влезе в действие 20к за Алфа ромео

mordohy
13-11-2010, 00:01
Ти ги мани тия гавраджии!
Ако си намираш добра Селения, няма проблеми. Разбира се 20 К е по добро.

Perdaha
13-11-2010, 00:11
ммм аз въобще и не им обръщам внимание :) ама тоя тампон къде ще го дирим незнам ... дайте нещо...

mordohy
13-11-2010, 00:26
какъв тампон , бе
Имам предния, дето е при радиатора и тоя дето е между скоростната кутия и мотора.
Имам и един за опашката на скоростната кутия, ама ми се вижда много афив.
Кой точно ти трябва!?

Perdaha
13-11-2010, 00:31
какъв тампон , бе
Имам предния, дето е при радиатора и тоя дето е между скоростната кутия и мотора.
Имам и един за опашката на скоростната кутия, ама ми се вижда много афив.
Кой точно ти трябва!?

ми на едната снимка е точно на него една пръчка метална и на него един кръгъл мисля централния се води дето държи двигатела ... ако го имаш и имаш доброто желание мога да го пробвам :)

mordohy
13-11-2010, 00:35
Тоя си мисля, че го имам. Само, че ще стане след 5-6 дена. Имам го чисто нов!

Perdaha
13-11-2010, 00:39
Тоя си мисля, че го имам. Само, че ще стане след 5-6 дена. Имам го чисто нов!
ммм ако е както казваш ще изчакам искам го казваш какво ще ми струва и го взимам!!

mitaka_cs
13-11-2010, 00:47
ми на едната снимка е точно на него една пръчка метална и на него един кръгъл мисля централния се води дето държи двигатела ... ако го имаш и имаш доброто желание мога да го пробвам :)

Този дето ти трябва стои на планка отдолу на блока(под 1-ви и 3-ти цил. ако не се лъжа) и служи да ограничава клатенето на двигателя при палене/форсиране/гасене...
Няма носеща функция. Там е, за да живеят другите тампони по-дълго ;)
Избий го от планката и ходи с него по магазините;)
Би трябвало да го има и на други модели.

П.П: Аз докато си пиша, вие сте се разбрали;)

Kris
13-11-2010, 00:48
тоя на снимката не е централния, а страничния

madboy
13-11-2010, 01:40
Много ТРУД и много инвестиции така се раждат КРАСИВИ
АВТОМОБИЛИ

Браво ,тука имате много къдърни хора и за това се раждат
красиви автомобили
Поздрави !!:bg::bg::bg:

mordohy
14-11-2010, 01:11
Сега ме омотахте и мене.
Има един на гредата и един горе, дето се съешават скоростната и мотора.
Втория го имам оригинален, закупен от селския магазин за трактори в Гърция.
Мамкаму, кой ви трябва

Kris
14-11-2010, 01:16
давай квото имаш, ние ке се разберем с него:respect:

Perdaha
14-11-2010, 11:56
ми и аз си мислех че са само два ама излязоха три :)

terfenliata
14-11-2010, 14:41
става дума за този тампон

Perdaha
14-11-2010, 14:50
става дума за този тампон

Мда тампона е точно този който е отбелязал колегата на снимката!!!

terfenliata
14-11-2010, 14:54
Колега нов не се намира никаде.Ако някой знае от къде може да се купи такъв тампон да казва.

RUSEV-BGR
14-11-2010, 19:21
Не можеш ли да си го ремонтираш или си потърси от първа серия на 33 там по-спомен се сменяше гумената втулка с нещо руско!!!

Perdaha
17-11-2010, 01:30
http://vbox7.com./play:0e4ea53e
Хайде малко да раздвижа една смислена песен за едни истински фенове наздраве!!

V@K@T@
17-11-2010, 07:18
http://vbox7.com./play:0e4ea53e
Хайде малко да раздвижа една смислена песен за едни истински фенове наздраве!!
Искам да чуя друга песен аз ... звука на палене на боксера :prescription:

RUSEV-BGR
17-11-2010, 20:13
Колега като вляза във форума първо твоята тема гледам!Какво става до къде я докарахте?

Perdaha
19-11-2010, 15:04
Еее по малко търпение от мен имате хахаха,днес им занесох тампона остана да се сложи в коша...дано няма повече тъпи пречки!!

RUSEV-BGR
20-11-2010, 18:31
Ако искаш може да направим нещо като обратно броене!

Kris
20-11-2010, 18:36
Снощи купето беше отвън, предполагам понеделник е готова

V@K@T@
21-11-2010, 07:48
Снощи купето беше отвън, предполагам понеделник е готова
Крис на тебе разчитаме за снимки и клипове :):rosso_racers:

Perdaha
22-11-2010, 23:22
Утре палим ще има клипче :) !!!

eskaliburg
22-11-2010, 23:54
:boost::th_up::holiday2:

morrty
23-11-2010, 10:20
Чакаме

Kris
23-11-2010, 17:55
ари веее, умивалника ти запали ли

Perdaha
23-11-2010, 18:54
хахахаха давам линк към клипа но ще е активен след около час клипа е от опитите за палене и след успеха :) като погазря доста утихна мотора ама ми свърши и батерията на телефона :) http://vbox7.com/play:996df944

firedragon
23-11-2010, 20:29
Честито и дано повече да не влиза в сервиза :hehe:
Гледам,че сте отваряли дебитомера,нещо пипали ли сте по него или само капака е свален? До колкото успях да прочета за тези механичните дебитомер,те не подлежат на ремонт,защото са с една пружина,която се калиброва в завода и ако я разбуташ прецакваш настройките на дебитомера и от там ще имаш големи ядове и голям разход на гориво. Моята беше така и направо съжалявам,че я оставих на хора,които не знаеха какво правят и разбутаха дебитомера,без дори да отбележат на него как е бил и ефекта беше много бедна смес и съсипване на свещите за 2-3 часа работа.

Perdaha
23-11-2010, 20:53
Благодаря ти първо,а отностно дебитомера той си беше отварян понеже се мислеше че някъде там е проблема и сега ще се опитаме да му върнем първоначалните настройки ....

RUSEV-BGR
23-11-2010, 21:41
Честито и много ама страшно много безаварйни километри-сигурно не можеш да си намериш място от кеф!?

Perdaha
23-11-2010, 21:55
ми то аз още немога да загрея кво става,има сега малко донастройки датчика за перките се ебава ама до няколко дни ще си отпътува вечен искам да я яхам :)

eskaliburg
23-11-2010, 22:20
честито колега и от мене , само масло да й сменяш и във обороти да си влиза ..
на дебитомера му бутнета 2-3 зъба , по добре ще е

V@K@T@
24-11-2010, 00:18
Еее най-накрая ... остава да ни дойдеш на гости с нея :)

Perdaha
24-11-2010, 00:32
Еее най-накрая ... остава да ни дойдеш на гости с нея :)

Ще ще следващия път ще е с нея след няколко дни вече окончателно я изписват :)

mordohy
24-11-2010, 18:00
Браво!
Като се укротят повдигачите, няма да я познаеш!
Много безаварийни!

Kris
24-11-2010, 18:26
мойте не спряха да тракат, ама всеки с късмета си:big_flowers:

Perdaha
24-11-2010, 18:43
мойте не спряха да тракат, ама всеки с късмета си:big_flowers:

Хахахаха не злобей :) мойте пък може да не се чуват :)

Kris
26-11-2010, 23:50
пердах, утре си вземи стол или одеало ако искаш да те взема от вас :biggringift:

Perdaha
27-11-2010, 00:18
добре добре хахаха

---------- Post added at 00:14 ---------- Previous post was at 00:09 ----------

http://vbox7.com/play:67800a6e малко прясно видео сега вече не чука и трака :) утре я исписват :)

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:14 ----------

http://vbox7.com/play:03a61989 ето още едно клипче от настройки и т.н.

Kris
27-11-2010, 11:05
аре ве пердах, да паля ли субарото

Perdaha
27-11-2010, 11:12
мм ти още ли не си тръгнал бе :)

Perdaha
27-11-2010, 23:59
И така от днес подкарах вече колицата и идва пътвия и за мен доста сериозен проблем от многото оставащи,няма никакви мигачи нито и аварийни бушоните са ок,като сравнявахме със Крис имам сякаш едно реле по-малко от него ама...сложихме неговите и пак греда няма пак мигачи,нека хората с опит да споделят и да ме насочат къде и какво да проверя..

DJ_STIVAN
28-11-2010, 13:59
Едното от 3-те релета което е под волана с ебава. Изкарай го и пак го сложи.... и трябва да се оправи.

Perdaha
29-11-2010, 00:23
колата вече е с мигачи и сменен радиатор,че нейния много ми се искаше да поизкара още малко ама много се разтече....

morrty
29-11-2010, 10:42
То и моя почва да тече като отвори термостата и трябва да зимам мерки вече.Колко пари е новия радиатор

staiger
29-11-2010, 11:16
от 170 лв нагоре,аз на мойта нали го сменях ако изобщо намериш ,че не е лесно

Perdaha
29-11-2010, 12:34
Намират се радиатори ама около 200 лева се въртят пък тъкмо платих ремонта нямаше как да стане,но този е много запазен който взех за сега няма и текло надявам се да върши работа засега,по-нататък ще е с нов...

Kris
29-11-2010, 13:19
вземи си смени грозния аватар :)

Perdaha
29-11-2010, 13:22
Да бе да..ще го сменя като тръгне като хората и почне да ме радва..

V@K@T@
29-11-2010, 18:01
вземи си смени грозния аватар :)
Ей ... щи дърпам ушите :Tease:

mordohy
29-11-2010, 21:28
Радиатори китайски се харчат по 54-60 евро в Серрес срещу пожарната.
Магазина е на Чанакас.
Вируса редовно слиза на там!

Perdaha
01-12-2010, 11:24
Вчера беше първата екскурзия на Алфичката разстояние 200км разход приблизително 6.5 л което много ме зарадва..

V@K@T@
01-12-2010, 11:31
Е къ няма да те радва тя и моята гори толкова ... самоче й липсват конете :D :D :D

MrX
01-12-2010, 11:34
Вчера беше първата екскурзия на Алфичката разстояние 200км разход приблизително 6.5 л което много ме зарадва..

Чакай да го видиш разхода след като мине разработката!:go:

Perdaha
01-12-2010, 12:49
Имам един странен проблем да го нарека!понякога дори и загряла отпускам педала на гаста и оборотите стоят по-високи изфорсирвам веднъж още малко по-викоси изфорсирвам 3 път и се нормализирват,и това го прави понякога,смених моторчето за празен ход с другото същото нямаше тоя проблем колата като я взех и се чудя от какво може да е,в сервиза ми казаха че жилото на гаста по-принцип е за смяна и си мисля дали може да е от него
Няма да се сърдя давайте предположения аз ще проверявам :)

staiger
01-12-2010, 12:54
:metal::firstprize: смени го това глупаво жило не е кой знае каква занимавка предполагам

Pastora
01-12-2010, 13:01
Имам един странен проблем да го нарека!понякога дори и загряла отпускам педала на гаста и оборотите стоят по-високи изфорсирвам веднъж още малко по-викоси изфорсирвам 3 път и се нормализирват,и това го прави понякога,смених моторчето за празен ход с другото същото нямаше тоя проблем колата като я взех и се чудя от какво може да е,в сервиза ми казаха че жилото на гаста по-принцип е за смяна и си мисля дали може да е от него
Няма да се сърдя давайте предположения аз ще проверявам :)
Може да инжектираш малко спирачна течност вътре в жилото с игла и спринцовка, и да раздвижиш, това е временно решение, ако вътре са клеясали нещата. Ако имаш проблем с оплетката, тогава си за ново - стига да е в жилото проблема. Не пречи да пробваш :)

Perdaha
01-12-2010, 13:06
мда за жилото и аз това си мислех да пробвам,незнам по-точно дали наистина има проблем но е факт че в начална фаза много трудно се натискаше сега малко се пораздвижи ама пак трудно се натиска и си мисля дали не заяжда по някакъв начин и от там по някакъв начин да оказва влияние на оборотите..

mordohy
01-12-2010, 15:00
Щом трудно движи, няма какво да го мислиш!
Свали го изцяло и му потопи единия край в някакво по-рядко масло. После започваш да го движиш навътре-навънка, до като се изпразни маслото до другия край.
Предполагам, че ще се оправи.Ако не, тоест се е скъсало жилото някъде, в коша и ново.
Много е гадно да се скъса и заяде в положение на пълна газ!

staiger
01-12-2010, 15:26
mordohy каде се губиш ,
ето тука една слу4ка със заяло на пълна газ.

колега сменяй го и не го мисли ,когато едно нещо почне да се базика сменяй с ново (така се ремонтира по Дупнишки ),майтапа на страна ама го смени да не стане беля. Дано е това да минеш само с него>
Един познат така отлагаше да си смени жилото на колата защото му заяждаше от износване и един слънчев ден ,жена му се качва на колата и познай ,жилото заяло тя се шашнала и после нов калник и фар и нов казан за боклука ))))) и голЕЕММ скандал :bangin:,що не и бил казал )))

mordohy
01-12-2010, 15:48
mordohy каде се губиш ,
ето тука една слу4ка с заяло на пълна газ.

колега сменяй го и не го мисли ,когато едно нещо почне да се базика сменяй с ново (така се ремонтира по Дупнишки ),майтапа на страна ама го смени да не стане беля. Дано е това да минеш само с него>
Един познат така отлагаше да си смени жилото на колата защото му заяждаше от износване и един слънчев ден ,жена му се качва на колата и познай ,жилото заяло тя се шашнала и после нов калник и фар и нов казан за боклука ))))) и голЕЕММ скандал :bangin:,що не и бил казал )))
Това не исках да го казвам да не викам злото!:pokey:

staiger
01-12-2010, 15:54
то злото е станало жилото прави мизерий:drunk:

Perdaha
01-12-2010, 15:55
за това не се притеснявам,не искам да викам дявола ама и не карам от вчера,само на тоя етап ще ми е неприятно да заседне в долно положение ще си счупя ръката да бързам да изключвам!но несъм сигурен че е от него това щото си се връща педала...

Pastora
01-12-2010, 17:08
за това не се притеснявам,не искам да викам дявола ама и не карам от вчера,само на тоя етап ще ми е неприятно да заседне в долно положение ще си счупя ръката да бързам да изключвам!но несъм сигурен че е от него това щото си се връща педала...
То това е функция на времето, защото освен боклука в жилото има и влага. Може да ти задържа леко понякога и сериозно в студени дни. Аз така се мъчих 3-4 месеца с едно жило, почистих го и ...след година се скъса.

DJ_STIVAN
01-12-2010, 23:14
Жилото е сменяно преди 2 години. Тоя проблем го имаше от време на време и преди... базика се ТПС сензора... В по-голямата част от времето си работи нормално.. ама понякога го прави това.

Perdaha
02-12-2010, 08:44
ммм майката ше му еба тая кола няма мира снощи ми се откачи скоростния лост и остана трета днеска е пак пред сервиза,а сменихме така нареченото моторче за празен ход ама същата работа почвам да си мисля дали не е от датчика за температурата който е на блока...ще го сменя пък ще видим...

RUSEV-BGR
02-12-2010, 19:40
Споко бе-то иначе няма да е Алфа!Навремето се майтапехме така-всеки истински алфист,трябва да изпълнява един много специален ритуал!Значи като станеш сутрин поглеждаш към слънцето! Вдигаш двете си ръце,ако са чисти от предния ден поради някакъв ремонт-то незабавно трябва да ги оцапаш с масло,това ти гарантира спокойно каране през деня!:hehe:

Perdaha
02-12-2010, 19:45
хахахаха интересен ритуал :)иначе колата вече е на 6 отстранен беше проблема ама не е там работата

Da_Fuse
03-12-2010, 10:16
А какъв беше проблема, ако не е тайна..? :)

mordohy
03-12-2010, 16:09
Има и друг ритуал, който съм го казвал много пъти, ама не слушате и за това патите!
Прави се само веднъж, след ремонт!
Съвсем естествено е, че без бира, ремонта няма да излезе качествен!
Това е началото на ритуала!
Втората, последна фаза е, групата да препикае хубавицата, че да не хваща очи!:grandpa:

Perdaha
03-12-2010, 16:33
беше се измъкнала лостовата система откъм скоростната кутия,сега вече ме увериха че нямало да излиза хахаха.Обаче проблема понякога с оборотите стой на лице и мисля че не е тва моторче за празен ход щото понякога когато потдържам еднаква скорост и по неравности се получават като пристъпи...дали не е тоци нещо на това ми бие като я карам така...някак я осещам ,можели някоя маса нещо да е разхлабена а и тоя ксенон дето е монтиран ми прави разни чалъми нищо чудно и от него да е днес му стегнах масите че се бяха разхлабили и както работят след някоя неравност единия свети само габарит и си мисля че може и нещо от него да идва,кажете мнения как мислите,щото с две различни моторчета да прави едно към едно номера нещо някак странно ми се вижда...

Perdaha
03-12-2010, 18:06
АА забрив и да се похваля вече с работещ обортомер барнах малко буксата която е на бубината и.... отчита :)

RUSEV-BGR
03-12-2010, 20:28
беше се измъкнала лостовата система откъм скоростната кутия,сега вече ме увериха че нямало да излиза хахаха.Обаче проблема понякога с оборотите стой на лице и мисля че не е тва моторче за празен ход щото понякога когато потдържам еднаква скорост и по неравности се получават като пристъпи...дали не е тоци нещо на това ми бие като я карам така...някак я осещам ,можели някоя маса нещо да е разхлабена а и тоя ксенон дето е монтиран ми прави разни чалъми нищо чудно и от него да е днес му стегнах масите че се бяха разхлабили и както работят след някоя неравност единия свети само габарит и си мисля че може и нещо от него да идва,кажете мнения как мислите,щото с две различни моторчета да прави едно към едно номера нещо някак странно ми се вижда...

Според мен е от синхронизацията на дроселите-имат общо 6 винта за регулиране-ама без манометри трудно ще ги настроиш-нека и боби33 да се изкаже по-проблема!!!

Bobi_33
04-12-2010, 00:28
Според мен е от синхронизацията на дроселите-имат общо 6 винта за регулиране-ама без манометри трудно ще ги настроиш-нека и боби33 да се изкаже по-проблема!!!

Може и от това да е, може да е сцепен маркуча между дебитомера и дросела, може дори от капачката на маслото да дава ядове (ако не е плътно затворена), може от вакуумите под дроселите да смуче въздух (тези които отиват в разпределителя за картерна вентилация, въобще смуче ли отнякъде въздух, който не минава през дебитомера, мотора не се държи адекватно.

Perdaha
04-12-2010, 14:27
а как мислите можели да е от дебитомера тва с обротите че нали беше пипан и уж го настроихме,между другото като превключвам на скорост понякога ги задържа и много бавно ги сваля и следващата скорост я заварва на по-високи обороти ....понякога пък се нормализирват,незнам кво става!

DJ_STIVAN
04-12-2010, 14:52
Може и от това да е, може да е сцепен маркуча между дебитомера и дросела, може дори от капачката на маслото да дава ядове (ако не е плътно затворена), може от вакуумите под дроселите да смуче въздух (тези които отиват в разпределителя за картерна вентилация, въобще смуче ли отнякъде въздух, който не минава през дебитомера, мотора не се държи адекватно.

Тогава най-вероятно е от вакума под колектора. На този, който влизат бензиновите пари крачето е счупено и понякога излиза. Винаги съм се чудил дали да го запуша и да оставя парите в атмосферата... като незнам защо аджеба отиват там.... не съм се занимавал.

Perdaha
04-12-2010, 18:21
няколко снимки и межди другото там където са дроселите нещо вакуми няма ли?утре ще я нащракам да кажете как е пода :) че стана много тъмно днес