PDA

View Full Version : Масло за 1.9JTD 2002г.



demony
29-08-2010, 15:44
Здравейте ! Видях темата малко по горе , но за съжаление тя е заключена иначе щях да задам въпроса си там.

Колата е 156 2002г. 1.9JTD на 155 000км, досега от предишния собственик разбрах че я е карал само с selenia turbodiesel . Колата я взех преди около 9000км с току що сменено масло падаше се точно сега септември месец /тоест лятото ,което май е от значение за вискозитета/ може и да си въобразявам, но тогава звучеше по друг начин сравнен с този сега. Имам усещането ,че при преминаванае от 1-2 2-3 скорост към около 2500 оборота се усеща като леко виене а преди си беше просто характерното тракане за дизел... Съответно на 9000 и малко км основно извънградско каране и то с нормални скорости 130км/ч толкова бързо да си е променило свойствата ... знам ли леко ме озадачава , но пак казвам може и да си въобразявам.

Все пак ако имате предложение подкрепено с впечатления и доводи за друга марка и модел масло на подобна цена бих го приел, НО основно въпроса ми е ОТКЪДЕ ако реша пак да взема същата селения да я намеря с гарантирано качество , тоест не менте. В София вече масла под път и надпът а поне на празната ламаринена кутия в която е била селенията/остави ми я предишния собственик да знам какво да търся/ не виждам никакви холограми или някакви стикери удостоверяващи ,че маслото е оригинално а не налято в някой гараж. Благодаря за отделеното внимание!

Jivko7777
29-08-2010, 16:22
Като за начало, ако мислиш да оставаш на Селения ти препоръчвам да сложиш Selenia WR 5W40! Това е по важно като съвет, а за място от къде да го купиш има доста доказани места, но по добре на лично да не кажат че е реклама :)

morfius
29-08-2010, 19:10
Колега, иди в някой от сервизите от раздела горе да я видят колата, да не се окаже, че в това масло е имало и кофа добавки... 146 та така ми я продадоха на времето.
На дизелите маслото заминава по-бързо, а за да си сигурен, че няма да те качат на пързалката - в проверен сервиз.
Не пише от къде си...

demony
31-08-2010, 11:57
Jivko7777

Selenia WR 5W40 не е ли с по нисък вискозитет ? turbodiesel e май 10W40 или бъркам? Чувал съм ,че зимата е хубаво да се кара с по "рядко" масло , защото колата пали по лесно и все пак няма такова усилие особено в големите студове, но пък лятото не става ли съвсем рядко?Питам понеже някой хора правят по 10 000 за 6 месеца а аз ги правя на година , тоест няма смисъл да слагам 5W40 зимата 10W40 лятото. Благодаря имаш и ЛС за магазина :naughty:

morfius

колата мисля ,че я взех от сравнително познат човек ,който едва ли ще е правил такива мизерии... единствената добавка която каза ,че слага при смяната е някаква liqui molly май така се пишеше.. точно каква трябва да погледна някъде бях записал.

Jivko7777
31-08-2010, 12:13
Jivko7777

Selenia WR 5W40 не е ли с по нисък вискозитет ? turbodiesel e май 10W40 или бъркам? Чувал съм ,че зимата е хубаво да се кара с по "рядко" масло , защото колата пали по лесно и все пак няма такова усилие особено в големите студове, но пък лятото не става ли съвсем рядко?Питам понеже някой хора правят по 10 000 за 6 месеца а аз ги правя на година , тоест няма смисъл да слагам 5W40 зимата 10W40 лятото. Благодаря имаш и ЛС за магазина :naughty:

Точно че вискозитета на двете масла е еднакво :) а именно - 40! JTD-то и зима и лято (както и всички нови дизели) се карат с поне 5W40! Затова че разлика при загряла кола между 5W40 и 10W40 няма! Има само при студен мотор било то зима или лято с 5W40 е най-добре!
Другото нещо е че с пълната синтетика (5W40) е най-добре за турбината!

RoMeO_156_GTA
31-08-2010, 13:21
Все пак ако имате предложение подкрепено с впечатления и доводи за друга марка и модел масло на подобна цена бих го приел, НО основно въпроса ми е ОТКЪДЕ ако реша пак да взема същата селения да я намеря с гарантирано качество , тоест не менте. В София вече масла под път и надпът а поне на празната ламаринена кутия в която е била селенията/остави ми я предишния собственик да знам какво да търся/ не виждам никакви холограми или някакви стикери удостоверяващи ,че маслото е оригинално а не налято в някой гараж. Благодаря за отделеното внимание!

Здравей. Истинската Селения е в метални кутии . Вчера като пазарувахме масла и пробутваха пластмасови туби от по 5л Селения , но си вземи метални да ти е мирна главата :) Selenia TD 10W40 ще ти свърши работа , изпробвано, ако не ти се дават толкова пари за масло . Все пак двигателите не са първа младост ...

Гледам от Agip също са доволни , но от него нямам лични впечатления . Колегата Venci предлага такова с гарантиран произход.

Тази тема не знам дали си я видял : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37884

AR147
31-08-2010, 13:45
Здравей. Истинската Селения е в метални кутии . Вчера като пазарувахме масла и пробутваха пластмасови туби от по 5л Селения , но си вземи метални да ти е мирна главата :) Selenia TD 10W40 ще ти свърши работа , изпробвано, ако не ти се дават толкова пари за масло . Все пак двигателите не са първа младост ...

Гледам от Agip също са доволни , но от него нямам лични впечатления . Колегата Venci предлага такова с гарантиран произход.

Тази тема не знам дали си я видял : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37884
Селениа ТД има в пластмасова 5 литрова туба и си е съвсем оригинално,виж ВР такова няма ):)

Аз моята я карам с 10в40 Селениа ТурбоДизел

demony
31-08-2010, 14:02
RoMeO_156_GTA
И аз знам че са в метални кутии по 2 литра, просто попитах освен че са в метални кутии има ли по какво друго да се разпознаят, че в БГ ментета на всичко се намират... досега колата е карана с selenia turbodiesel , ти казваш ако не ти се дават пари за масло , това значи ли че има и нещо по подходящо ? все пак веднъж годишно 30-40 лв не са от съществено значение. Темата я видях .

AR147

ще видя на място какви ще има...

myato
31-08-2010, 14:12
И моята откакто е при мен се кара вече 2 и кусор години само със Selenia TD 10W40.По стикерите от Италия и от сервизната книжка пак беше такова.Има 5л туби и си е оригинално маслото.Тубите са сини с прозрачна мерителна ивица отпред.

brnthlmt
31-08-2010, 14:15
Аз лично не съм виждал 10/40 масло за турбо дизел в метални кутийки селения
май само WR e в метални а вече едно литровите WR са в тубички които не са метални това установих при последната смяна

myato
31-08-2010, 14:18
Аз лично не съм виждал 10/40 масло за турбо дизел в метални кутийки селения
май само WR e в метални а вече едно литровите WR са в тубички които не са метални това установих при последната смяна

Има.От 1л и от 2 или 2.5л в момента не се сещам със сигурност,но някъде из гаража се търкаля поне една.

pininfarina
31-08-2010, 14:22
Здравей. Истинската Селения е в метални кутии . Вчера като пазарувахме масла и пробутваха пластмасови туби от по 5л Селения , но си вземи метални да ти е мирна главата


Тази тема не знам дали си я видял : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37884


Говориш пълни глупости!!!

---------- Post added at 11:22 ---------- Previous post was at 11:20 ----------


RoMeO_156_GTA
И аз знам че са в метални кутии по 2 литра, просто попитах освен че са в метални кутии има ли по какво друго да се разпознаят, че в БГ ментета на всичко се намират... досега колата е карана с selenia turbodiesel , ти казваш ако не ти се дават пари за масло , това значи ли че има и нещо по подходящо ? все пак веднъж годишно 30-40 лв не са от съществено значение. Темата я видях .

AR147

ще видя на място какви ще има...

Колега, SELENIA TD има и в разфасовки от по 1 , 2 и 5 литра. Има и във варели! Преди имаше и еднолитрови разфасовки в пластмасови туби, но сега май само в метални започнаха да го правят. Взимам масла директно от вносител, който си ги внася от Италия със собствен транспорт!
Какви ментета, какви 5 лева.
Някои хора като започнат да пишат неща, за които си нямат и ни най-малка представа.... направо нямам думи!

gjulizar83
31-08-2010, 18:05
Аз си слагам 5w40 АCDelco. Видиш ли тоя мотор и без селения можел :D

krasy k
31-08-2010, 21:44
Аз си слагам 5w40 АCDelco. Видиш ли тоя мотор и без селения можел :D

Даже и с AGIP 5W40 .......................
И то вече няколко пъти по 10 000 - 12 000 км.............

demony
31-08-2010, 22:56
pininfarina

Ако обичаш малко по спокойно... тук водим дискусия не спор в който да се караме.. благодаря за мнението ти , наистина е полезно да се знае в какви разфасовки има.И смятам че е нормално всеки който е виждал основно разфасовки по литър и два като види 5л да има леки съмнения в качеството му преди да бъде потвърден от сигурен източник дали официално има такива... ето че ти го направи и вече и в други тема смятам за излишно да се коментира какви разфасовки има.

Благодаря и на останалите !

pininfarina
01-09-2010, 07:29
pininfarina

Ако обичаш малко по спокойно... тук водим дискусия не спор в който да се караме.. благодаря за мнението ти , наистина е полезно да се знае в какви разфасовки има.И смятам че е нормално всеки който е виждал основно разфасовки по литър и два като види 5л да има леки съмнения в качеството му преди да бъде потвърден от сигурен източник дали официално има такива... ето че ти го направи и вече и в други тема смятам за излишно да се коментира какви разфасовки има.

Благодаря и на останалите !


Да, обичам по спокойно ако няма хора, които да пишат глупости и неща за които си нямат ни най малка представа ;-)
Пази боже ако видите 200 литрова разфасовка във варел на такова масло какво ще си помислите :sheep::sheep::sheep:

romeo must die
22-09-2010, 15:15
А мнения относно aral blue tronic sae 10w40 ?

Satanism
22-09-2010, 15:48
Не достигнахме ли до консенсус, че печката е хубаво да се кара с по-тъничко масълце, че въпроси за 10В40?