PDA

View Full Version : Търся кора под двигателя.



vazi
29-08-2010, 23:41
Търся кора под двигателя. Моля помагайте.

b_angelov
30-08-2010, 12:12
Ако се съберете минимум 10 сигурни човека, може и да успеем да измислим нещо ;)

Fear
30-08-2010, 12:40
Съмнявам се да успеем да се съберем 10 души, ама да пробваме.
От мен +1. :)

П.П.
Кажи какво е "нещото" дето ще го измисляме. :D

b_angelov
30-08-2010, 13:14
Изработка на кори, по копие на оригиналната, но от по-здрав материал. За да стане на приемлива цена е необходимо да се направят повече бройки, защото изработката на калъпа товари много цената ;)

bouncer
30-08-2010, 13:50
за какви пари говорим?

b_angelov
30-08-2010, 13:56
Мисля, че Доко на времето беше получил една оферта с цена, ама за по-голяма бройка.

mochko1
30-08-2010, 14:02
Моята оферта беше около 150 кинта на парче ,но в момента не съм в БГ и не мога да помагам. Освен мога да ви свържа с момчето което даде офертата ,но в момента няма как да си смъкна кората и да му я дам за да си направи матрицата :)

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=46749&highlight=%EA%EE%F0%E0

Доко
30-08-2010, 16:11
До 2-3 дни ще имаме цена, ;-)

coca-cola
30-08-2010, 21:41
моята е здрава ако ви трябва съдействие свиркайте:thumbup:.0889 536 534 Васил

търтей
01-09-2010, 01:05
За какъв материал говорим?
Щото кората може да е от много неща, ама зависи каква е целта й.
Пластмасовите са общо взето за красота ;)

А да - за кой мотор също така, щото има значение така на пръв поглед

b_angelov
01-09-2010, 11:44
А да - за кой мотор също така, щото има значение така на пръв поглед

Като ги гледам в Уоркшоп мануала на всички мотори дават еднаква. За Е-Пер незнам.

Доко
01-09-2010, 14:34
Такаа, цената на бройка е 80 лв (от поръчана бройка евнтуално ще счупим малко надолу), калъпа по-който ще бъде изработено изделието е от кората на Борко Ангелов, тоест GTV 2.0 фаза 1 материала е фибростъкло, тъй-като и аз имах съмнения дали има разлика от фаза 2, направих консултация с Нено ((Ne0)(мастит алфа-форумен шлосер-състзател:razz:)) и получих един многозначен отговор. С две думи не е сигурен, но по-принцип са еднакви и би трябвало разлики да няма. До тук всичко е ОК, но остава само да се разберем как ще поемем цената на калъпа която е 100-на лв ? Тъй-като интереса за този вид кора сами се сещате колко е голям, майстора каза да си платим и калъпа. Както Борко спомена, ако се съберем повече желаещи за кора под ДВГ, толкова по- ниска цена ще имаме, и трябва да измислим организация на поръчката ;-)

п.с А по въпроса на Търтея за ефекта от тази кора, ами според мен си е чисто козметично-стерилен, ще пази от цапане и мокрене на ДВГ ;-)

Fear
01-09-2010, 14:50
Такаа, цената на бройка е 80 лв (от поръчана бройка евнтуално ще счупим малко надолу), калъпа по-който ще бъде изработено изделието е от кората на Борко Ангелов, тоест GTV 2.0 фаза 1 материала е фибростъкло, тъй-като и аз имах съмнения дали има разлика от фаза 2, направих консултация с Нено ((Ne0)(мастит алфа-форумен шлосер-състзател:razz:)) и получих един многозначен отговор. С две думи не е сигурен, но по-принцип са еднакви и би трябвало разлики да няма. До тук всичко е ОК, но остава само да се разберем как ще поемем цената на калъпа която е 100-на лв ? Тъй-като интереса за този вид кора сами се сещате колко е голям, майстора каза да си платим и калъпа. Както Борко спомена, ако се съберем повече желаещи за кора под ДВГ, толкова по- ниска цена ще имаме, и трябва да измислим организация на поръчката ;-)

п.с А по въпроса на Търтея за ефекта от тази кора, ами според мен си е чисто козметично-стерилен, ще пази от цапане и мокрене на ДВГ ;-)
Значи цената е 80лв. + 100лв./бройка желаещи. :)
Т.е., ако сме петима например, цената излиза 100лв. на човек - според мен е съвсем разумна цена.
Транспортът си е отделно де. :)

Иначе, кората май има и аеродинамични качества, макар и малки. ;)

търтей
01-09-2010, 20:24
Начи, некои съображения:
- картера на в6 мотора е по-ниско от тс
- фибростъклото е красиво и пази от кал и прах макс, но пък не е еластично и не е удачния материал за кора, според мен
- ако се направи от неръждавейка или алуминий, кората ще пази и картера, освен всичко останало

Доко
01-09-2010, 21:51
Начи, некои съображения:
- картера на в6 мотора е по-ниско от тс
- фибростъклото е красиво и пази от кал и прах макс, но пък не е еластично и не е удачния материал за кора, според мен
- ако се направи от неръждавейка или алуминий, кората ще пази и картера, освен всичко останало

Тука си говорим Туин Спарковете само ;-). А ако някой кара офроуд да си прави метална кора, мен ме устройва да ми пази ДВГ-то от локви, кал и гняс... В момента не ми се поглежда в коша, а кото я купих как светеше... Доколкото съм виждал оригинална кора тя също приличаше на някаква пластмаса, а определено няма да откажа на неръждавейка или алуминий за 100 лв, а ако трябва да се ръся повече за кора, то ще е за оригинална ;-)

търтей
01-09-2010, 22:11
За Бургас не знам, ама половин София е чист офроуд. Моята така или иначе е доста ниска и една кора няма да е излишна. Просто не знам дали до седмица две ще имам време да направя шаблон и да видим вече цената как ще дойде за неръждавейка или алуминий.

Пластмасата на оригиналните е една друга.

Bobi_33
01-09-2010, 22:59
.....картера на в6 мотора е по-ниско от тс.....

Това пък как и кога го премери, при условие, че шестака е с голямата кутия, а ТС-а е със малката?

търтей
01-09-2010, 23:12
Вчера, окомера е най-точния прибор, иначе с рулетка.

Bobi_33
01-09-2010, 23:18
Вчера, окомера е най-точния прибор, иначе с рулетка.

Е значи не знаеш как да боравиш с рулетката. На шестака картера е на по-голямо разстояние от пътя в сравнение с този на ТС. Следователно само хвърляш хората в смут. Корите стават за шестази без грижи. Още повече, че като цяло самия шестак е по-нисък от ТС-а.

търтей
01-09-2010, 23:25
Е значи не знаеш как да боравиш с рулетката.

Щом казваш :smile:

vazi
02-09-2010, 00:02
последно колко се сабираме и колко ще струва?

Coyota
02-09-2010, 08:02
колеги и аз си търся кора но карам 145 jtd и незнам и при мен ли е същата някои ще сподели ли ?

b_angelov
02-09-2010, 08:04
колеги и аз си търся кора но карам 145 jtd и незнам и при мен ли е същата някои ще сподели ли ?

Не е същата.

MaxPayne
02-09-2010, 13:27
има ли развитие по въпроса с корите,че моята я постъргах сигурно вече 10-тина пъти по висок легнал полицай самоделка в тъмното(3 пъти на различни места),опира по дупки(3 пъти и тука) и сигурно 4 пъти още по неравности на пътя и се чува стържене като на екшън филмите...Вече е овиснала,опира и вчера и парченце се отчупи и не знам дали ще става да се оправи или нова да взимам...

bouncer
02-09-2010, 13:44
а за Фиатовски петаци дали ще стане тази кора?

mochko1
02-09-2010, 20:28
а за Фиатовски петаци дали ще стане тази кора?

Ако картера ти не е по ниско от TS-а ще стане. Кората не е нищо осбенно ,има само един отвор да охлажда картера и това е.


П.П. MaxPayne ,прегледай си болтовете и планките с ,които е захваната кората. От едната страна ми се беше прецакала планката и кората беше поувиснала леко ,и подпираше доста по неравности.

mayhem
03-09-2010, 07:26
Доко, Станимир ( Rigor ) е продал алфата на некакви шемети, звънни му и го питай заедно с кората ли я е продал. Аз не знам кой е правил таа 2мм броня с напречни подсилващи профили но докато аз я морех колата съм я дънил много яко - поддаваше само на едно място - дето минава тръбата след двоянката и леко я поогъна ама и играх един тръбен ключ и се оправи, иначе картера поне 10 пъти да беше заминал...

MaxPayne
03-09-2010, 17:49
Ако картера ти не е по ниско от TS-а ще стане. Кората не е нищо осбенно ,има само един отвор да охлажда картера и това е.


П.П. MaxPayne ,прегледай си болтовете и планките с ,които е захваната кората. От едната страна ми се беше прецакала планката и кората беше поувиснала леко ,и подпираше доста по неравности.

Някво парче се отчупи последния път от кората,иначе тука съм подготвил свински опашки и болтове и мислех да я ремонтирам,ма все нямам време да я закарам в сервиза и да си я оправа.Май след отчупването на парчето ще трябва направо нова кора,има ли развитие по тоя въпрос?Поръчахте ли и доволни ли сте :)

BatVas
27-10-2010, 11:35
Бройте ме за кора ако ще поръчваме.