PDA

View Full Version : Проблем след смяна на ангренажен ремък



Denis
30-08-2010, 22:30
Здр/колеги и колежки!Много ще съм ви благодарен ако някоы ми помогне с решаването на проблемът който ме тормози вече цяла седмица.Наскоро се сдобих с Алфа 156 JTD 2,4 и след като си смених ремъците както и комплект обтяжна ролка за 260 лв изминах едва стотина километра и хоп двигателя взе да ръмжи със силен басов звук!Това се случва при бавно каране може би с 20 км час.Сега ме е страх да запаля двигателя.
Според вас нормално ли е една от металните ролки на пистовия ремък може би обтяжна да не е на една равнина с останалите...Ролката съм я отбелязал на снимките по долу.....

pininfarina
30-08-2010, 22:32
Откъде си колега?

Denis
30-08-2010, 22:37
Може би тази ролка създава проблем....

Denis
30-08-2010, 22:38
В Бургас съм но колата е близо до Карнобат

pininfarina
30-08-2010, 22:45
Ако беше по Варненско щях да и хвъря едно око колега :-(
Най добре потърси тия, които са ти я правили или погледни с някой който е в час дали нямаш някой разхлабена ролка на пистовия ремък.

Galeano
30-08-2010, 23:04
Първо трбва да се види дали не е блокирала ролката на обтегача от пртягане на ремъка или нещо от сорта. Ако всичко е наред там,те съветвам да си прехвърлиш новата ролка с новия амотисьор на тялото от стария обтегач.

Denis
31-08-2010, 07:53
Ако беше по Варненско щях да и хвъря едно око колега :-(
Най добре потърси тия, които са ти я правили или погледни с някой който е в час дали нямаш някой разхлабена ролка на пистовия ремък.

Благодаря колега аз така и смятам да направя в най скоро време трябва да я домъкна до ямболския сервиз

Lyubo
01-09-2010, 20:26
Благодаря колега аз така и смятам да направя в най скоро време трябва да я домъкна до ямболския сервиз

Ела в Сливен, ще ти кажа, (а може и заедно да идем) къде един човек се занимава главно с Алфи. И не само се занимава а и им разбира.

Denis
02-09-2010, 08:23
Ела в Сливен, ще ти кажа, (а може и заедно да идем) къде един човек се занимава главно с Алфи. И не само се занимава а и им разбира.

Колега първо ще ида в Ямбол там оставих 650 лв:wallbash:
Но ще те имам в предвид и благодаря