PDA

View Full Version : Горивна инициатива или докога ще ни лъжат?!



Fear
31-08-2010, 15:00
Накратко, колегите от форума на BMW са стартирали иницатива, която има за цел да бъдат събрани количества горива от различни вериги бензиностанции, които да бъдат дадени за анализ.
Очевидно е, че на всички ни е писнало от боклуците, които се продават, ясно ни е, какво качество имат горивата ни.

Смятам, че колкото повече хора разберат за инициативата и ако тя бъде осъществена, току-виж сме променили нещо, макар аз лично да се съмнявам.

Все пак, каузата е благородна и мисля, че заслужава подкрепа, затова и пускам тази тема.

Темата на колегите от BMW форума можете да намерите ТУК (http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=217303)

За тези, които не могат или не искат да следят форума на BMW, поемам ангажимента да следя развитието на темата там, като ще слагам полезната информация тук, в тази тема. :)

Mind_Control
31-08-2010, 15:09
Добра идея, но трябва да се прати в лаборатория извън Булгария. В противен случай резултатите ще са силно манипулирани, особено ако се прави в лабораторията на Петрол, както е писано в темата.

Fear
31-08-2010, 15:11
Добра идея, но трябва да се прати в лаборатория извън Булгария. В противен случай резултатите ще са силно манипулирани, особено ако се прави в лабораторията на Петрол, както е писано в темата.
Да, това същои се обсъжда, но предполагам ще е по-трудно за реализация.
Ще видим как ще се развият нещата, дано излезе нещо от тази работа.
Пък после с този пример, може да потръгнат и други неща.
Май се размечтах нещо... :blush:

Ramsezsh
31-08-2010, 18:58
Подкрепям такива инициативи. Винаги кагото се съмняваме, че са нарушени правата ни, трябва да ги отстояваме. Дори и да няма видим резултат е по-добре отколкото да се мълчаливо да се съгласяваме цялата простотия, която ни заобикаля.

barkas_06
31-08-2010, 19:00
Подкрепям такива инициативи. Винаги кагото се съмняваме, че са нарушени правата ни, трябва да ги отстояваме. Дори и да няма видим резултат е по-добре отколкото да се мълчаливо да се съгласяваме цялата простотия, която ни заобикаля.
Това го подкрепям!

old alfist
31-08-2010, 19:19
Проблемите със скапаните горива идват не само от октаните, но и от състава.
Например в нашата нафта има значително по-голямо количество сяра, отколкото в другите европейски страни - сигурно и с бензините има нещо такова.
От голямо значение са технологичното оборудване на рафинерията и качеството на суровината. Ако има някой от кухнята и има смелост да каже ще бъде добре. Знаем всички че голяма част от тях идват от едно място.
Повечето бензиностанции са на отделни собственици работещи на франчайз под логото на големите вериги и би трябвало да използват само горивата, които им доставят дадената верига, но не ясно дали някое ЕТ не прави разни химии.
Хубаво е едно такава начинание - все нещо е. Дано малко да се пострестнат всички по веригата.

ФЕРАРИСТ
31-08-2010, 19:29
Бошлаф работа, и да се види нарушение кво ще стане - ще каже станцията ми ний тъй го зимаме от Лукойла, оплачете се на тях, и дотам - по добре да се земе един съд, сертифициран и измерен от института по метрология, и да се види аджеба дали на 20 литра бенз, и на колонката ще пише 20......

JORDI
31-08-2010, 19:30
Колеги! Преди повече от три години поставих подобен проблем за некачествените горива пред форума http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9278:busted_cop:, обаче нямаше организаторско решение по въпроса!Ако някой има виждане как да се организираме за да си търсим правата, нека предлага! Аз съм ЗА!:director:

stefoo
01-09-2010, 09:06
Поазнавам една жена която преди години беше в тази комисия за оценка на горивата и от нея съм чувал такива работи за горивото в БГ че да ти прилошее,когато констатират нарушение,че дадена бензиностанция не отговаря на изискванията се плаща рушвет и всичко замира,казвала ми е че 80% от горивата не отговарят на норимите,след време отдела го затварят.и в момента горивата не ги контролират.Така,че ще си ни клатятоще бая време.Преди няколко месеца един приятел които кара тир в европа ми донесе 10л бензин от Италия,е определено на колата и хареса този бензин и работеше по добре

Stefan Caromov
02-09-2010, 18:59
Аз веднага давам 10 кинта . Наистина по колите си сипваме лайна и други гнусотии.НО ,има едно голямо но....
Доказваме и какво ще стане ? Трябва бая гласност да се даде на това и да се стигне до еврокомисиите,
Господари на ефира и така нататък . И трябва да заведем иск срещу монополистите.

Друг е въпроссът,че ако само за една седмица примерно всеки спре да си кара колата (под формата на протест) мисля ,че властимащите ще са доста милиони назад и ще се замислят.Щото на такива трябва да им бръкнеш бая в джоба ,за да се замисли.А това с протеста бих го направил също с ная голямо удоволствие .... имам си колело

fred
02-09-2010, 20:18
Бе с метрото е още по добре, аз лично се чудя на тия които ходят редовно на работа с кола в София, ако не разняст баници или лаптопи примерно :crazy:, някой да не се обиди от баници

old alfist
02-09-2010, 20:30
И мен не ме бърка - на работа ходя пеш, а след това пия бира на 10км. в едната посока с колело.

S_G_M
02-09-2010, 20:41
Това е институция , която е акредитирана за качествени проверки http://www.bulgarkontrola.bg/services/quantity_control
анализите излизат сравнително бързо.
А относно това , колко наливаме по принцип и дефакто... малко е трудно да се разбере ... пред съответните органи. Колонките са настроени да мерят в горната граница на допустимата грешка. По сведения , една от фирмите извършваща такава проверка... ами тя май е малко министерска ;)

mian4o
03-09-2010, 08:44
До скоро бачках в армията и всяка година носихме горива и масла за изследване от тия които са военно време, но понеже в поделенията няма голямо текучество и няма как да се опресняват носихме горива от градската мрежа най често ШЕЛ. Понеже носихме около 8 комплекта проби с асолютно еднакви горива само 2/3 от тях минаваха, а изследванията ги правиха на петролният терминал в Илиянци. Направете си извод било за качество, било за контрол.

Поздрави

oTBpaTuTko
03-09-2010, 09:16
Подкрепям инициативата с 2 ръце. :big_bow_down:
Ще е доста трудно да се появи ефект, но ако успеем да стигнем до медиите може да се позамислят някои от хората виновни за това чудо :prison:

---------- Post added at 09:16 ---------- Previous post was at 08:58 ----------

Прегледах темеата на BMW и съм съгласен напълно с тях. За грамажа и аз го знам, че боцат яката ;) Не стига, че е 2хпо-скъпо от Ивропата еми че и боклуци ни дават. Найстина да се обадим на Господари на Ефира, Нова телевизия или ддз на АТАКА да пишем.... Чрез медиите имаме най-голям шанс, но найстина трябва да се отвори една сметка с честен човек то всико форуми в България и да се направят тези неща.