PDA

View Full Version : Имам въпрос за волана



Megadet
01-09-2010, 19:53
Здравейте колеги, търсих в темите но поне аз не открих нищо. Проблема е следния, когато колата не е в движение и при разклащане на волана на горе, на долу се чува някакво пукане, възможно ли е да се е разхлабила гайката която го държи или е от каре на волана.

Pepko-Bepko
01-09-2010, 22:10
Гаиката ако не е пипана няма как да се развие.....дори и да е пипана и да се е развила шлиците там са на конус и хващат доста здраво.Няма как волана да ти се мести от там.Ако имаш проблеми с каре то луфта ти нямаше да е нагоре надолу ами наляво на дясно.Според мен проблема ти е в някоя от втулките на самия прът които са.Ня тах лагерува кормилния прът като го въртиш.На Темата ми се бяха разбили и малко си е хамалогия да се сменят.Има доста разглобяване.

Megadet
01-09-2010, 22:17
Гаиката ако не е пипана няма как да се развие.....дори и да е пипана и да се е развила шлиците там са на конус и хващат доста здраво.Няма как волана да ти се мести от там.Ако имаш проблеми с каре то луфта ти нямаше да е нагоре надолу ами наляво на дясно.Според мен проблема ти е в някоя от втулките на самия прът които са.Ня тах лагерува кормилния прът като го въртиш.На Темата ми се бяха разбили и малко си е хамалогия да се сменят.Има доста разглобяване.

Колега луфта го има и наляво - надясно, има ли проблем ако карам така

pe6ko
02-09-2010, 19:19
Колега,моя съвет е да провериш първо гаиката на волана.Имал съм преди такива проблеми макар и не с алфа.Дори и на шлици с леко хлабава гаика,тракаше много неприятно.Успех и дано не е нещо сериозно.

Zarini
02-09-2010, 19:43
Луфта можеш да го локализираш, ако с едната ръка се протегнеш дълбоко под таблото и хванеш карето, а с другата разклащаш волана /искат се дълги ръце, и гледай да не прищипеш някой пръст/.
Във всички случаи изобщо не е желателно да караш колата, без да си определил проблема. Може да не е, но може и да е нещо опасно - к`во ли да ти се откачи или блокира воланът в движение :crazy:

Megadet
03-09-2010, 17:53
Колеги днес изкарах колата от бокса поради удар в задния калник, като се качих хванах кормилния лост отдолу и разклатих волана но не усетих никакъв луфт. Пукането се чува горе високо, утре ще отворя да видя гайката.