PDA

View Full Version : Проблем с парното на АР 147



M0ncheV
01-09-2010, 22:20
Здравейте, зимата наближи и точно сега намери парното да ми се порази. Днес, както си карах с пуснато парно ми стана жега и намалих топлото (даже пуснах климатика на студено). След, което вечерта пускам парното и нещеш ли .. то не почва да духа топло изобщо :shocking:. Т.е. проблема на кратко е пускам "топлото" на колата, а то духа студено, както и "врътката" , с която сменям позицията на която да духа климатика (парното) не свети. Това, че не свети не знам дали има нещо общо с основния проблем или е съвпадение. Станах малко многословен, но искрено се надявам да дадете някое друго мнение от какво може да се е породил проблема .. :big_whoops: Благодаря ви предварително, колеги.

RPWWD
02-09-2010, 14:09
Най-вероятно ти е блокирала/откачила клапата разпределяща студеният и топлият поток на вентилацията. При нашите коли 156/147/GT не знам как се стига до нея, щото не съм имал подобен проблем, но с предишни трошки трябваше да се разглабя половината табло от едната страна за да се стигне до нея.

M0ncheV
02-09-2010, 14:18
Това че се е разглобила или извадила означава ли че трябва да я сменям с нова или може просто да се "сложи на място". И нова евентуално колко ли пари може да струва ?

mboge
02-09-2010, 14:40
Аз имам същия проблем и все не остава време за него http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40363&highlight=%EF%E0%F0%ED%EE+147

Bubuto
06-09-2010, 09:10
Колеги да споделя и аз малко по този проблем при колиците ни. Имах същия проблем - няма топло, след четене на отзиви на колеги тук във форума реших, че проблема е моторчето което обръща струята топло/студено. Вчера го открих-намира се зад жабката и е долното моторче, уточнявам това защото там са две(едното е за клапите-горното, а другото за струята-долното и изглеждат еднакви). Проблема се оказа не моторчето, а самата ос която влиза в моторчето което чрез нея върти клапата на топло или студено. Наместих я на място и всичко о.к.
Дано съм бил полезен.

Mury
06-09-2010, 09:56
Проблемите на колегата може да са няколко,така че си иска разглобяване,няма да стане с гадаене:evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley::evilsm iley:

Bobo
07-09-2010, 16:43
Колеги да споделя и аз малко по този проблем при колиците ни. Имах същия проблем - няма топло, след четене на отзиви на колеги тук във форума реших, че проблема е моторчето което обръща струята топло/студено. Вчера го открих-намира се зад жабката и е долното моторче, уточнявам това защото там са две(едното е за клапите-горното, а другото за струята-долното и изглеждат еднакви). Проблема се оказа не моторчето, а самата ос която влиза в моторчето което чрез нея върти клапата на топло или студено. Наместих я на място и всичко о.к.
Дано съм бил полезен.

Да точно така колега - най-често е от оста или от моторчето ;)

Misho_ss
25-10-2010, 01:49
и при мен духа само студено , явно ще трябва да разглабям и аз :yes: кофти работа ама ся пред зимата нема как , трябва да се оправя май :evilsmiley:
отворих го днес и завартях докрай на другата страна клапата , но пак духаше студено ? Някой ако може да ми каже каде точно се намират тръбичките за парното за да проверя дали загряват и да знам дали не е проблема от радиаторчето на парното .Ще съм много благодарен !

Misho_ss
30-10-2010, 15:23
след проверка днес при мен се оказа , че е самото радиаторче на парното , някой да знае колко струват и от каде се вади ? дали се разглабя таблото или може да се извади от към двигателя ?

Rojar
25-10-2018, 01:52
Да се включа и аз в темата, малко по-късно. При мен проблемът е следния:точно преди студовете парното хвърли котва. Има температура двигателя, има антифриз, маркучите са топли, но топло вътре няма. Ходих при един майстор, смени първо моторчето на клапата, не било то. След това смени управлението на климатика и топлото тръгна. Вчера реших да сменя крушките на врътките, свалих управлението и след като го сложих.......топло пак няма. Някакви идеи откъде може да идва проблемът? Явно аз нещо бъркам, въпреки че го свалих бавно и без къртене. Предварително благодаря ��