PDA

View Full Version : Толкова За въпроса да си махна ли каталиЗатора



156 m-jet
26-06-2006, 15:06
Единственото изискване към превозните средства е да са технически изправни, а екологичността им да е на нивото, на което е била към годината на производство, успокои Киров. Той посочи, че вече проверка за екологичността ще може да се извършва и на пътя чрез закупени от агенцията 17 мобилни лаборатории. Всички превозни средства, който замърсяват повече от заложените в момента на производство норми, ще бъдат спирани от движение, категоричен беше Киров. Подвижните лаборатории са разпределени към регионалните дирекции в цялата страна, като в момента се търси финансиране за покупка на още 10 мобилни пункта за проверка.
На семинара стана ясно, че след 1 октомври тази година не би трябвало в България да бъдат регистрирани нови автомобили, които не отговарят на еконормите Евро 4, но дали това ще стане ще зависи от КАТ. Пътната полиция не трябва да регистрира и новите автомобили, които не са хомологирани за страните от ЕС.

Е, ама предполагам, че дори да си си иЗбушил каталиЗатора или да не ти работи с 20 лева подкуп ше си караш :D

DeX
26-06-2006, 15:15
На семинара стана ясно, че след 1 октомври тази година не би трябвало в България да бъдат регистрирани нови автомобили, които не отговарят на еконормите Евро 4, но дали това ще стане ще зависи от КАТ. Пътната полиция не трябва да регистрира и новите автомобили, които не са хомологирани за страните от ЕС.

Е, ама предполагам, че дори да си си иЗбушил каталиЗатора или да не ти работи с 20 лева подкуп ше си караш :D


Какво ще рече нови? Нови в страната или нови като от магазина (на 0км и т.н)?!

156 m-jet
26-06-2006, 15:20
Чисто нови :!:

BatVas
26-06-2006, 15:26
Това е за нови от магазина да са Евро 4.
Иначе пак ще си махаме катализаторите - защото запушения катализатор не върши работа и замърсява повече - защото като е запушена колата настъпваме повече и изгаряме повече гориво. Така че пак ще махаме катализаторите - по чисто е. Номера е че няма да си купуваме оригинални, а ще монтираме универсални катализатори - те са на доста по-приемлива цена.

П.П Това за станциите го бяха казали преди 6 месеца - абе доката не ме глобят си карам така.
Каква ли е нормата на пушещите москвичи, жигули и други таралясници на по 20-30 години. Сигурно трябва проверяващите да имат книжка с нормите от завода на всички модели автомобили и разновидности на двигателя. :?: :?: :?:

Crusader
26-06-2006, 16:54
Кат спрат сите армейски ЗиЛ-ове и сите КамАз-и тогава и аз ще си спра колата, а дотогава -> :fuckoff:

Alexanderbb
26-06-2006, 17:01
ако ме налази такъв веднага ще го накарам да си ръгне сондата в собствения ауспух и тогава да ми приказва.
При качеството на горивата у нас дори и коли от магазина не са в състояние да покрият нормите

Naso
26-06-2006, 17:07
Само на един Трабант требе да са премерили преди мен и край нема сонда нема проблеми :roll:

Z:)m
27-06-2006, 15:11
Добре де... Аз като съм без катализатор, на тазгодишния технически преглед на автомобила, като мериха нивото на изгорелите газове и ...знам ли какво още е там, се оказа че съм 10 пъти под допустимата норма... Та си мисля, че не е голяма бедата ако си нямаш катализатор, стига двигателя ти да е У ред ;)

Crusader
27-06-2006, 15:19
Те Жигулките, Ладите, Мустангите и Трабантите сите са се със катализатори и то от най-висок клас :wink:

156 m-jet
27-06-2006, 15:34
Добре де... Аз като съм без катализатор, на тазгодишния технически преглед на автомобила, като мериха нивото на изгорелите газове и ...знам ли какво още е там, се оказа че съм 10 пъти под допустимата норма... Та си мисля, че не е голяма бедата ако си нямаш катализатор, стига двигателя ти да е У ред ;)

Ама ние не сме в ЕС, това е след като влеzем

BatVas
27-06-2006, 16:18
Споко ще си караме колите - все пак дори моята попада в 15%-те по нови коли - 85% от колите са по стари от моята кола - ебаси кефа спират 1,5 мильона коли - няма задръствания и си караме спокойно - как го виждаш това колега - тая тема мисля е обсъждана вече :wink:

Сега замерването при преглед е по същите норми - просто тогава ще има и мобилни станции - е сега да са Ви спряли заради замерването при преглед :?:

Crusader
28-06-2006, 12:50
Баси кефа, ако спрат 1.5 милиона коли, аз тъжествено обещавам:
1. Да си изям шофьорската стелка!
2. Да си купя чисто нова Дачия Логан /дизел/!



P.S. Ма, тва няма да стане....

Dodo 155
28-06-2006, 22:29
Я се замислете колко коли пропуснаха сега когато сменяха номерата :?:
ВСИЧКИ минаха "успешно" :lol: :lol: :lol:
Такива баракуди и кенефи сега имат нови номера, че чак ми се плаче :lol: :lol: :lol:
Гледам на 1 съсед изгнилият Москвич ... ами то номера изпъква като диамант върху лайно :lol: :lol: :lol:

Същото ще стане и с катализаторите. Ще вземат някой лев и толкоз :wink:

gigi
28-06-2006, 23:55
Същото ще стане и с катализаторите. Ще вземат някой лев и толкоз :wink:
Еми то нали номера е да се направи пачка я за Порше я за Бугати. А ние ще си цакаме за глупости вместо за да подобриме нещата. :evil: