PDA

View Full Version : Пътят Златоград-Ксанти - впечатления?



pinko
08-09-2010, 14:12
Някой пътувал ли е по този път? Впечатления? Добре ли е обозначен, щото е съвсем нов и на навигациите естествено още го няма. За колко време горе-долу се взима отсечката Ксанти-Златоград (и още по-добре Ксанти-Хасково?).

Тая събота отивам на море в Тасос и ще дойда за Италфеста (и в неделя ще се върна на острова). Най-ранния ферибот е 6:30, така ще ще бъда в Керамоти около 7:15, а в Ксанти около 8:00 часа. Според картите, които намерих, от Ксанти до Хасково са около 200 -220километра - дали ще ми стигнат три часа?

AntiLuuP
08-09-2010, 23:50
Щях да ходя ама се оказа че само с шоф. книжка не става.Трябвало и лична карта. Пътят Хасково-Златоград е добър що годе. Не знам с каква кола ще пътуваш и колко ще настъпваш, имай предвид че там корупция няма.Ако те хванат с превишена или в друго нарушение е тежко има и много лъжливи завои (радиуса им е по малък от този който се преценява на пръв поглед). Златоград-Ксанти пътя не е цвете за мирисане... В смисал тесен с много завои и до колкото разбрах е около 60+км.Това го знам от приятели които го тестваха, също и от вуйчо ми. До Ксанти е нещо страшно, след това започва цивилизацията. А в крайна сметка ако си отделиш 1 час в повече не е фатално, ще седнеш да изпиеш една количка :) Весело изкарване!

V_A_N_K_A_T_A
09-09-2010, 00:23
Пътя от Ксанти до Златоград наистина е доста тесен.С камион няма да можеш да се разминеш,единия трябва да спре.А и до преди известно време имаше участък,който не беше с най-добрата настилка,сега не знам.От Златоград до Хасково по спомен е около 130-40км.
От Златоград до Кърджали пътя е с доста дупки,с изключение на един участък от 5-10км,който е нов.
От Кърджали до Хасково (50км.) е много приличен път без дупки.

Дано съм бил полезен :)

Z:)m
10-09-2010, 14:44
Мисля, че съвсем спокойно можеш да вземеш разстоянието Златоград - Хасково за около 1ч и 30мин до 1ч и 40мин. За предпочитане е да се ползва маршрута през гр.Джебел.