PDA

View Full Version : Проблем с катализатор



slik4eto
09-09-2010, 23:23
Колеги на 147 цата ми и излезна грешка с надпис "Motor control system failure"отидох за диагностика и ми казаха че е катализатор, да отида в Крафт да го оправят.Въпроса ми е дали ще е скъпо?Имате ли идея и дали е опасно да карам така до италфеста?

Dodo 155
09-09-2010, 23:39
Колеги на 147 цата ми и излезна грешка с надпис "Motor control system failure"отидох за диагностика и ми казаха че е катализатор, да отида в Крафт да го оправят.Въпроса ми е дали ще е скъпо?Имате ли идея и дали е опасно да карам така до италфеста?
Какво му е на катализатора?
Ако е запушен, го махай спокойно и да сложат резонатор на негово място. Ще ти излезе 40-50 лв. с работата.

Jivko7777
10-09-2010, 00:41
Абсолютно подкрепям колегата Додо, въобще не се занимвай с тоя катализатор и да е добре и да не е махай го ;)

Novachev
10-09-2010, 07:44
Колеги на 147 цата ми и излезна грешка с надпис "Motor control system failure"отидох за диагностика и ми казаха че е катализатор, да отида в Крафт да го оправят.Въпроса ми е дали ще е скъпо?Имате ли идея и дали е опасно да карам така до италфеста?

А с какъв мотор е всъщност колата защото при бензиновите премахването на катализатора е сложно и не е безпроблемно при евро 3 моторите

oem
10-09-2010, 09:33
Тези дни се занимавам тука точно с този проблем. Софтуерно спиране на 3-тата ламбда след катализатора от която всъщност се появява тази грешка. До сега без успех, но днес ще е деня на истината :)

-Bobby-
10-09-2010, 11:10
Абсолютно подкрепям колегата Додо, въобще не се занимвай с тоя катализатор и да е добре и да не е махай го ;)

Единствено бих могъл да препоръчам, ако му се занимава на колегата и има някой лев повече излишен, разбира се, да му направят резонатора с фланци и да му го монтират пак с болтовете, както си му е реда. А катализатора - прибира го и в мига, в който на нашите продажни управници им хрумне да кажат "край, само с катализатори, щото ЕС и Зелените там... бла бла..", връщането му на място ще бъде като детска игра за 10 мин на канал...

georgievd
10-09-2010, 14:19
На мен ми е интересно колко излишни лева ще са необходими за тая манипулация с фланците.

Мисля да го махам и да ремапвам по някое време :pimp:

Bobo
10-09-2010, 22:40
На мен ми е интересно колко излишни лева ще са необходими за тая манипулация с фланците.

Мисля да го махам и да ремапвам по някое време :pimp:

Да това е правилният вариянт и се премахват сондите софтуерно ;)

oem
11-09-2010, 00:24
Най-накрая днес успях да я спра мамка и :) Иначе няма оправия. Сега всичката карантия вън от колата и гааааз :)

gjulizar83
11-09-2010, 02:39
добре де в крайна сметка може ли да е от катализатора тая грешка?

oem
11-09-2010, 09:26
Каква точно е грешката де?

serafim
11-09-2010, 17:07
http://emk-33.com/shop/product_info.php?cPath=59_263&products_id=18634
нещо такова не върши ли работа - изглежда по-евтино решение от ремап и някой касапин да дърля с флекса я в крафт, я някъде другаде...

slik4eto
12-09-2010, 00:00
Аз още не съм бил на маистор но до колкото разбрах моят проблем е при сондите с катализатора :( а колата е бензинова 1.6 тлин спарк

digitalundgrd
12-09-2010, 00:04
Пипал ли си пре-катализаторите ( "кюмбетата" ) ? На скоро да си сменял софт-а (чип)? На какво караш - газ/бензин? Може да имаш някакви проблеми не с катализаторите, а със сондите...

Моята така се беше "осветила" след като и махнах пре-катализаторите....

slik4eto
12-09-2010, 00:34
на бензин съм газ нямам чип също смених скоро една сонда ..... трябва да се ходи на маистор :)

Dodo 155
12-09-2010, 11:21
на бензин съм газ нямам чип също смених скоро една сонда ..... трябва да се ходи на маистор :)
Отиди да ти "спрат" сондите, т.е. да не ги търси ЕКУ-то и да не дава грешки.
Проблемът може да идва от така наречената нова сонда, ако не е много оригинална :mrgreen:

vAyo
27-01-2011, 16:27
Здравейте,
имам абсолютно същия проблем с надписа "Motor Control System Failure" и една чевена лампа, която ми свети непрестанно на таблото :sad:
Колата ми е Алфа Ромео 147 1.9 JTD 16V, истината е че ми е първа кола и нямам идея какво точно трябва да и се оправи. Ако трябва да се кара на диагностика, някой може ли да ми лаже някой хубав сервиз в сливен или поне някъде наблизо :roll:
Благодаря предварително!

kkkrisss
27-01-2011, 16:32
Здравейте,
имам абсолютно същия проблем с надписа "Motor Control System Failure" и една чевена лампа, която ми свети непрестанно на таблото :sad:
Колата ми е Алфа Ромео 147 1.9 JTD 16V, истината е че ми е първа кола и нямам идея какво точно трябва да и се оправи. Ако трябва да се кара на диагностика, някой може ли да ми лаже някой хубав сервиз в сливен или поне някъде наблизо :roll:
Благодаря предварително!

Диагностика! Тази лампа може да свети заради хиляда причини.

Кайо
27-01-2011, 20:57
Колеги да питам и аз за да неотварям нова тема.Моята Алфа е 156 ТС 2,0 2001 година и ако несе лъжа е с евро3 двигател.От доста време мисля и аз да махам катализатора,каква е точната процедура в моя случай?

dobromirski
28-01-2011, 07:14
Вариантита са 2
1. Отиваш и ти ремапват ецу-то
2. Развиваш 3-тата сонда, отиваш на стругар да ти направи една муфа с малък отвор (Ф3мм), и я завиваш между сондата и ауспуха :pp:

oem
28-01-2011, 09:41
Точно така става колега. Препрограмира се софтуера на ЕЦУ-то като се спира 3-тата сонда.

digitalundgrd
28-01-2011, 14:28
Ако махаш само катализатора преди 3-тата сонда може да минеш без ремапване. Само слагаш резонатор на негово място (на катализатора).

Махнеш ли "кюмбетата" на ЦФ3 (прекатализаторите на изпускателния колектор), тогава светва жълтата лампа "Motor control failure" и се налага да спреш 3-тата сонда софтуерно, за да не ти свети тая грешка...

И двете неща ти ги казвам от личен опит ;)

vAyo
28-01-2011, 17:20
Да направиха и диагностика и се оказа че било от клемите на кумулатора и го оправиха ..... хубавото дойде после, казаха ми че турбото компресора ми не работи .... някой може ли да ми каже каде мога да го сменя без да ми отрежат главата до краста?

haljscho
28-01-2011, 18:54
Да направиха и диагностика и се оказа че било от клемите на кумулатора и го оправиха ..... хубавото дойде после, казаха ми че турбото компресора ми не работи .... някой може ли да ми каже каде мога да го сменя без да ми отрежат главата до краста?
Как така не работи?!!!!
Ако турбото ти не работи колата няма да върви.........
Т.е. ще върви, но може би кат 40коня....:?

Bobo
28-01-2011, 21:50
Тука голяма мъка махаме сонди на дизел - пък после се оказва че турбината не работи :crazy: Са някой остава да каже че е блокирало копчето за вкл. на турбината и припадам :roll2:

rossenvn
28-01-2011, 21:56
Здравейте,
имам абсолютно същия проблем с надписа "Motor Control System Failure" и една чевена лампа, която ми свети непрестанно на таблото :sad:
Колата ми е Алфа Ромео 147 1.9 JTD 16V, истината е че ми е първа кола и нямам идея какво точно трябва да и се оправи. Ако трябва да се кара на диагностика, някой може ли да ми лаже някой хубав сервиз в сливен или поне някъде наблизо :roll:
Благодаря предварително!

Колегата е написал, че кара на кюмюр;-)

digitalundgrd
28-01-2011, 22:19
Тука мъката настана от това, че в тема за бензиновата 147-ца(автора на темата) се вкара колегата с кюмюра... И от там вече никой не разбра кой за какво отговаря - за дизела или за бензина;)

Това, което съм писал аз за светенето на чека и премахването на сонда се отнася за Алфа 147 бензин ;)

vAyo
29-01-2011, 12:40
Как така не работи?!!!!
Ако турбото ти не работи колата няма да върви.........
Т.е. ще върви, но може би кат 40коня....:?
Ами незнам как така не работи, карал сам я 130 км (от там където я купих до сливен) без проблем но ми сервираха това. Не работело турбото и пълнело мотора с масло .... :( сега само акто си помисля колко ще ми струва едно ново търбо и ми се реве ...