PDA

View Full Version : Уплътнения врати



търтей
10-09-2010, 15:34
Абе свирят ли ви вратите?
Бях забравил какво е това, сега си припомних времената на 155цата.

Как се лекува тая работа на гтв-то?

Ся верно, че свирят след 180, ама си е досадничко малко.

Доко
10-09-2010, 15:43
Стъклата се регулират, голяма занимавка е, но при висока скорост пак си просвирват. То на нов Кадилак след 140-150 свирят, твойте щом след 180 почват значи си добре ;-)

bouncer
10-09-2010, 15:46
свирят и нема спасение за сега. А и тракат по паважа :)

търтей
10-09-2010, 15:47
Абе не тракат моите. Свистенето обаче си се чува. Навигатора от днешния тест да сподели той как ги чу нещата.

bass
10-09-2010, 15:50
Свистенето обаче си се чува. Навигатора от днешния тест да сподели той как ги чу нещата.
Направо си плющи, се едно някое уплътнение се ветрее свободно навън. А не се усеща течение от мястото на свистенето.

Zarini
10-09-2010, 16:14
Свирят, свирят, за GTV-то не знам, ама се включвам в темата с личен опит с тия от подписа.
Алфичката просвирваше чат-пат, спря напълно след като й сменихме уплътненията с по-нови от една морга /3 броя по 10лв. - на далавера/, старите имаха прокъсвания по една педя дълги.
Ланчата пък още свири отдясно над 160км/ч, щото й липсва на предна дясна врата допълнителната лентичка на предния ръб, която затваря фугата м/у вратата и преден калник /май и GTV-то има такива/. Освен това забелязах, че и малко разминаване м/у ръбовете на врати и калници може да се превърне в яка свирка...
Не е лесно, ама добро напасване и пълен комплект, при това здрави уплътнения трябва да реши проблема.

mochko1
10-09-2010, 20:52
Абе свирят ли ви вратите?
Бях забравил какво е това, сега си припомних времената на 155цата.

Как се лекува тая работа на гтв-то?

Ся верно, че свирят след 180, ама си е досадничко малко.

Посвирват ,подухват и потракват джамците (в смъкнато положение) ,няма спасение ,просто след време спираш да обръщаш внимание :grin:
Мойте ги регулирах няколко пъти докато намеря оптималното положение. Скъсах два пъти единият от регулиращите болтове и следващият път мисля направо да си купя нова врата :tooth: А като е смъкнат прозореца и затварям вратата кво чудо е. Някой ден ще ги напълня тия врати с вата или няква друга изолация.

П.П. Не знаех ,че имаш GTV. Честито ако ти е от скоро и много кеф да ти дава :)

alfonco147GTA
10-09-2010, 21:05
пробвай да регулираш стъклата, мойте не свирят но пък тропат, някой да е излекувал тропането ?

търтей
10-09-2010, 22:05
П.П. Не знаех ,че имаш GTV. Честито ако ти е от скоро и много кеф да ти дава :)

2.0 турбо.
Благодаря

Голям кеф е като след 180 продължи уверено да ускорява :drinking:

mayhem
10-09-2010, 22:05
Това с вратите е кофти - се едно караш и в купето буря. Мойте Сашо Лисанов ги напасва и до Бургас немаше ядове. После(на другия ден) пак почна ама му хванах цаката-на отворена врата вдигаш джама до горе и тряс-нема проблем, отвориш ли джама в движение след затваряне свисти. При това положение или търпиш или рискуваш в движение да повториш процедурата.Друго ми направи впечатление-като затваряш вратата се получава...как да го опиша-като ударна въздушна вълна-херметизираш се раз'ираш ли...ама не точно щото на автомивката олива доволно-явно си искат нови уплътнения талигите...
Лисан откакто ги напасна не са мръднали, явно моторчетата за вдигане на стъклата немат душа да вдигнат докрай на старите втвърдени с годините уплътнения. А и механизма си иска смазка-мойта като я купих стържеше метал/метал...

Sunny
10-09-2010, 22:26
2.0 турбо.
Благодаря

Голям кеф е като след 180 продължи уверено да ускорява :drinking:

Турбото ти свири .. не е вятъра . :Tease:

търтей
10-09-2010, 22:28
Турбото ти свири .. не е вятъра . :Tease:

Да бе как не се сетих :drinking:
:roll2:

mochko1
10-09-2010, 22:54
2.0 турбо.
Благодаря

Голям кеф е като след 180 продължи уверено да ускорява :drinking:

В шестака е истината :grin:
В деня в който реша да се завърна в БГ ,ще купя първото 3.0 или 3.2 което ми попадне пред очите и после ще го мисля :devil:

b_angelov
11-09-2010, 08:44
2.0 турбо.
Благодаря

Голям кеф е като след 180 продължи уверено да ускорява :drinking:
А там ли са ти външните уплътнения на вратите? Често им се чупят релсите и ги махат. Аз също съм брал много ядове с тях.

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=56188&stc=1&d=1284183812

П.С. Какво стана със Силвия?

http://clubalfaromeo.com/forum/album.php?albumid=28&pictureid=175

badmadafaka
11-09-2010, 09:13
ако всички уплътнения са си на мястото има оправия - регулиране на стъклата толкова пъти докато не стане - регулираш, 200, регулираш 200 и така докато свиренето стане приемливо... а тракането да не би да е от ограничителите на стъклото когато е вдигнато (точно тия нещица дето ги местиш за да регулираш) - те оригинално имат една пластмасичка точно дето се удря държача на стйклото в него да не издрънчи но пластмасата е такава, че според мен на 10-тото вдигане е изпаднала или е счупена...
иначепоздрави за колата и мноУ безаварийни

търтей
11-09-2010, 09:35
Силвия я кара една какичка :)

Ще видя за тия уплътнения и явно ще си играем с реглаж :handshake:

Ще си мерим уплътненията на вратите на феста, то се е видяло :cheers:

b_angelov
11-09-2010, 09:47
...Ще си мерим уплътненията на вратите на феста, то се е видяло :cheers:

На картинг пистата ще е трудно.

търтей
11-09-2010, 09:52
На картинг пистата ще е трудно.

Аз мислех в кръчмата бре :cheers:

drakun
17-03-2011, 15:04
Да споделя че и при мен го имаше този проблем,но ходих да ми ги регулират и то само веднъж и оттогава насам съм нямал проблем.Карам я с 200 220 и няма яд.В Бургас при Филип до гробищата.