PDA

View Full Version : Проблем с дисплея на километража....



Pepko-Bepko
11-09-2010, 21:18
Здравеите колеги!Колата ми има проблем с дисплея на километража.Цифрите светват почти на половина и ми е трудно да разчитам километража.Чувал съм че това е често срещана болежка при 166-цата,но имам чуството че маи само моя дисплеи е прецакан.Отварял съм таблото има един лентов кабел залепен на самия дисплеи а другия му краи е щракнат със букса за платката.Въпроса ми е някои сблъсквал ли се е с този проблем ,защото мен вече започна много да ме дразни това.Може ли да се оправи или да се оглеждам за друго табло?Ако сменя таблото как мода да запиша старите ми показания на новия километраж?Може ли да стане дисплеи от друга кола според вас примерно 145-ца?

chriss
11-09-2010, 22:05
Здравеите колеги!Колата ми има проблем с дисплея на километража.Цифрите светват почти на половина и ми е трудно да разчитам километража.Чувал съм че това е често срещана болежка при 166-цата,но имам чуството че маи само моя дисплеи е прецакан.Отварял съм таблото има един лентов кабел залепен на самия дисплеи а другия му краи е щракнат със букса за платката.Въпроса ми е някои сблъсквал ли се е с този проблем ,защото мен вече започна много да ме дразни това.Може ли да се оправи или да се оглеждам за друго табло?Ако сменя таблото как мода да запиша старите ми показания на новия километраж?Може ли да стане дисплеи от друга кола според вас примерно 145-ца?

Аз за 1-ви път чувам за подобен проблем.. Пробвай да си намериш само дисплея (с кабела естествено), махаш стария, глобеш новия и всичко трябва да ти е на 6. Мисля, че ако няма някаква платка на самия дисплей,откъдето тръгва кабела, всичките ти данни от преди ще се запазят (все пак е само дисплей).. Поздрави колега! Надявам се да съм бил от помощ и да не ти се налага да взимаш цяло табло заради тази дреболия ;)..

Pepko-Bepko
11-09-2010, 22:32
Едва ли някои ще ми даде само дисплеи....по моргите са толкова са се овълчили че крушка от таблото не искат да ми свалят че после нямало продаване!Цяло табло и неприлично висока цена чак ме е срам да кажа колко :)

moniiii
12-09-2010, 09:46
Колега и при мен е така дисплеят,не си само ти така :roll2:,според мен проблема е от лентов кабел ,ако има такъв.

hamel1
12-09-2010, 20:13
Проблема е в дисплея и се купува цяло табло втора употреба, освен ако нямаш супер късмет някой да ти даде само дисплея.Таблото ми струваше 150 лв.

balev64
12-09-2010, 20:25
В края на краищата се свиква,пък на ICS-са винаги можеш да видиш какви километри си изминал.Доста време се мъчих да хвана някаква логика в "капризите"на дисплея но след като не успях да му хвана цаката, реших и че и тъй може и до ден днешен си карам така.По принцип тези LCD започват да правят проблем след като загубят контакт в краищата на корпуса си,силно или слабо притискане довеждат до състояние което повече от колегите са кнстатирали на километражите си.Могат да се оправят в случай че проблема е от такъв род но играчката е голяма.

Pepko-Bepko
13-09-2010, 00:26
И на мен ми поискаха такава сума за таблото с уредите която ми се вижда не изгодна само за един дисплеи да давам.По принцип няма как да не се свикне при условие че аз така купих колата.Но вече нищо не може да се разчете и ме хваща нервата.Че от време на време масло трябва да се сменя все пак.Ще мисля варианти за консултации с някои ел. техник спец да чуем какво ще му е мнението

Satanism
13-09-2010, 00:39
И на мен ми поискаха такава сума за таблото с уредите която ми се вижда не изгодна само за един дисплеи да давам.По принцип няма как да не се свикне при условие че аз така купих колата.Но вече нищо не може да се разчете и ме хваща нервата.Че от време на време масло трябва да се сменя все пак.Ще мисля варианти за консултации с някои ел. техник спец да чуем какво ще му е мнението

И БеЕмВе-тата така правят(Е39-ките и Х5-ците)...сменя се лентов кабел и си тръгва пак...стига да има само кабел за 166-ците, че за БМВ-то го карат от Унгария и струва 150лв :D :D...

Pepko-Bepko
13-09-2010, 01:20
Това и аз го чух и имало подробна тема за този проблем в тяхния форум,но не мога да я намеря

Pepko-Bepko
13-10-2010, 22:44
Проблема не е в лентовия кабел,както на беемветата,а в самия дисплеи.Успях да си намеря за 60 лева цяло табло и проблема е приключен.Няма да споменавам каква радост е сега и как погледа ми е само там и все едно друга кола карам!

andro88
14-10-2010, 10:02
И аз съм в клуба. Особено катое топло времето една цифра няма като хората. НИщо се не вижда. Ще проверя в някоя морга дали няма да ми дадат само дисплейчето, щото всичко друго са прекалени разходи за подобен проблем

v1play3r
16-05-2011, 23:43
Моя дисплей също не работи както трябва , но само от време на време ...
Както си показва 97 000 км на следващото палене изчезват наполовината .. :d

jumbo797
18-05-2011, 11:22
Колеги,и аз съм така!Ако някой намери решение освен със смяна на дисплея, да свирка,защото съм се замислил да го сменям и аз,ми дразни ме жестоко!

Anton Karagyozov
07-07-2011, 20:25
С най-голяма радост се присъединявам към групата. Моят ми дава същите проблеми, но изобщо не си и правя илюзията да дам 100-150 лева за подобна глупост. Аз колата си я знам на колко километра е...

andro88
08-07-2011, 00:59
Колега, и при мен е така. Да ти кажа ,че се влияе от температурата. Колкото по-топло , толкова повече ти бягат числата и обратно.
Мен ако питаш не се занимавай и не наливай пари и разправии за такова нещо, защото най-вероятно ще купиш втора употреба, а това е проблем при 80 % от нашите коли поне, което пък ще рече ,че ще е същия..
Знам иначе , че се сменя само дисплея. Има колега от форума дето си го е сменял, така че се разрови
Сполай:prescription:

mian4o
10-07-2011, 20:11
Хубаво де дали от друг модел алфа няма да стане.

Linkestis
10-07-2011, 21:42
на 145 размера е подобен,за лентовия отзад не знам,малко ми остава да си разпердушиня 145-та

Pepko-Bepko
12-07-2011, 21:13
Бат Еньо спомена че на 145 дисплея е запоен на платката!!!Само от 166 става :)

endeavour
13-07-2011, 11:33
Аз опитах май-май всички известни ми арменско-византийски похвати да се преборя с тая работа. Накрая смених прибора и всичко е ОК:yes:

MC_G
15-07-2011, 23:56
Незнам доколко моя проблем е като вашия , всичко си свети обаче забелзах че само на километража от 180 някаде до 260 видимо е по слабо осветено . И моя ли е за смяна :D

Linkestis
16-07-2011, 00:03
не при теб е друго...изгоряла ти е лампичката :) и то на скоростомера.Ни е сме с проблем в километража ел.дисплея