PDA

View Full Version : Алфа с друг двигател



chriss
11-09-2010, 22:39
Здравейте колеги! Напоследък ми се върти една много серозна мисъл в главата и чакам зелена светлина, за да започна да я реализирам. Изчетох доста литература, но нали знаете, че информацията от книги, форуми и др. никога не е достатъчна :). Поради тази причина реших да се допитам до вас - старите кучета медалисти :P за всякакви съвети и препоръки..

Та идеята ми е следната.. Бащата има една тойота камри 1989, която ми е на разположение и ми каза да правя каквото искам с нея. Двигателя е 2.5i, v6, 24v, 167 коня в мнооого добро състояние и сърце не ми дава да го гледам как стои в гниещото купе в гаража :D. Решил съм да го бодна в купе не на какво да е, а на Алфа Ромео. Бих желал да ми дадете информация в купе от каква алфа ще е най-добре да го бодна и какви са главоболията по тази интервенция.. Двигателя не е малък и има толкова кабели и маркучи, че ми става лошо като го погледна. Искам да знам дали може да не се прехвърлят някои неща (като климатик например и т.н.). Утре ще мога да кача и снимки (в момента нета ми е отвратителен.. жабарска му работа :death:). Моля да ме извините, ако имам недоуточнения и да ме питате :). Всякаквва информация и мнения са ми добре дошли. Благодаря предварително ! :)

Ivanov_
11-09-2010, 22:59
Здравейте колеги! Напоследък ми се върти една много серозна мисъл в главата и чакам зелена светлина, за да започна да я реализирам. Изчетох доста литература, но нали знаете, че информацията от книги, форуми и др. никога не е достатъчна :). Поради тази причина реших да се допитам до вас - старите кучета медалисти :P за всякакви съвети и препоръки..

Та идеята ми е следната.. Бащата има една тойота камри 1989, която ми е на разположение и ми каза да правя каквото искам с нея. Двигателя е 2.5i, v6, 24v, 167 коня в мнооого добро състояние и сърце не ми дава да го гледам как стои в гниещото купе в гаража :D. Решил съм да го бодна в купе не на какво да е, а на Алфа Ромео. Бих желал да ми дадете информация в купе от каква алфа ще е най-добре да го бодна и какви са главоболията по тази интервенция.. Двигателя не е малък и има толкова кабели и маркучи, че ми става лошо като го погледна. Искам да знам дали може да не се прехвърлят някои неща (като климатик например и т.н.). Утре ще мога да кача и снимки (в момента нета ми е отвратителен.. жабарска му работа :death:). Моля да ме извините, ако имам недоуточнения и да ме питате :). Всякаквва информация и мнения са ми добре дошли. Благодаря предварително ! :)

Пич, не че нещо, ама да сложиш тоя "спънат японец" в някаква Алфа, при положение, че Алфа имат шестаци като слънце си е меко казано.... престъпление... Това си е абсолютно мое мнение, но ти си знаеш най-добре. Успех.

napoli
11-09-2010, 23:06
Според мен няма да стане:angry1:.Две години не ти мърдат,ако се захванеш.:prison:Успех:roll2:

mirchozo
11-09-2010, 23:07
Явно ще е кола дето ще се разртрива, демек не ежедневка, бих те посъветвал да го сложиш тоя матор на някое малко купе, олекотено 145 примерно. Нека майсторТи се изкажат де.

chriss
11-09-2010, 23:37
Пич, не че нещо, ама да сложиш тоя "спънат японец" в някаква Алфа, при положение, че Алфа имат шестаци като слънце си е меко казано.... престъпление... Това си е абсолютно мое мнение, но ти си знаеш най-добре. Успех.

Японеца не е никак спънат колега.. незнам за кола на 21 години да е в такова техническо състояние и да си прави 240 сток ;).. ако ти се струва и така спъната да ти кажа само, че ако този замисъл се осъществи следващия е турбиниране ;). + това си покарвам 156-цата и слагането на този двигател в някъде заровено купе на алфа за мен не е престъпленик ;)

---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:26 ----------


Според мен няма да стане:angry1:.Две години не ти мърдат,ако се захванеш.:prison:Успех:roll2:


Колкото толкова колега.. нито някой ми дава зор-нито ще ходя пеша. Искам просто да спася този двигател и да направя нещо хубаво сам (и с малко помощ :D).. после насладата няма да има равна ;)

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:30 ----------


Явно ще е кола дето ще се разртрива, демек не ежедневка, бих те посъветвал да го сложиш тоя матор на някое малко купе, олекотено 145 примерно. Нека майсторТи се изкажат де.


Така съм намислил колега.. особено, ако се турбунира след интервенцията ще се кара само за удоволствие :D. На 145 купето не е ли прекалено леко за тоя двигател (roll) ..в смисъл и дали ще може да се побере тоз звяр в коша :D. Благодаря за мението колега :)

Пропуснах да кажа в началото, че колата е 2 тона :)

1912
11-09-2010, 23:58
или в алфа на задно или в двора.....

WhitePower
12-09-2010, 00:01
аз ако бях щях да си реставрирам тоьотата докато стане ретро бегачка

chriss
12-09-2010, 01:16
аз ако бях щях да си реставрирам тоьотата докато стане ретро бегачка

Колега тойотата не е за реставрация, дори не е и ретро.Прилича много на Нисан Примера, само че е по-заоблена отзад :). Има забележки вече по купето ,като всяка кола на тези години, но нищо фрапиращо. До преди по малко от година е карана от баща ми и подържана доста прилично, но в началото на тая година той си взе друга кола и тази сега си кисне в гаража :(.

И да допълня малко информация за колата :) :
- предно предаване
- abs
- климатик

Двигателя е разположен напречно. Утре ще има и снимков материял на потенциалния донор :D

mik mik
12-09-2010, 01:40
Оправи си тойотата не се занимавай с глупости ще ти излезе по евтино и в пъти по качествено ;)

vovata
12-09-2010, 07:30
И аз мисля,че най-добре е да остане в този кош но :
направи много яко олекотяване ,сложи една хубава ск. кутия,смени електрониката и генерацията и ще имаш спортна кола !

ReLeFNIQ
12-09-2010, 10:40
И аз мисля,че най-добре е да остане в този кош но :
направи много яко олекотяване ,сложи една хубава ск. кутия,смени електрониката и генерацията и ще имаш спортна кола !

Подкрепям! В тая кола има сумати чарколяци от интериора и не само , който са ти ненужни ако искаш да я правиш бърза, остава само да ги махнеш да я постегнеш, може да я пораздуеш от тук от там или да я боядисаш в някви готини разцветки , пък защо не и да я турбинираш после. Ще ти излезе 100 пъти по евтино с много по-малко нерви и неразрешими пречки които неминуемо ще имаш ако решиш да слагаш двигателя в алфа...

napoli
12-09-2010, 11:33
- предно окачване
Предно предаване,а задно окачване няма ли.
:kicking:

chriss
12-09-2010, 12:22
- предно окачване
Предно предаване,а задно окачване няма ли.
:kicking:

:D :D :D ахаха извинявам се колега, просто беше късно и главата ми беше запушила от четене и всякакви простотии :D.

vegatta
13-09-2010, 16:54
ако ти се занимава
http://www.alfaowner.com/Forum/tuning-and-upgrades/208289-800-hp-1200-kg-4wd-147-a.html

chriss
13-09-2010, 19:07
ОМГ О.о.. тоз е истиснкия манияк. Благодаря колега, прочетох доста полезна информация. И аз си мислех да оперирам купе от 147, защото намерих доста феислифтови 147-ци в една 4 километрова серия от автоморги :D. Ще ви информирам за прогреса. В момента се обмислят два вариянта - зверски тунинг и оставане на двг в това купе, ако не се окаже че е пред полу-разпад :D, или другия, за който помолих за съвети и помощ :). Поздрави !

Grozdan
14-09-2010, 17:46
И аз мисля,че най-добре е да остане в този кош но :
направи много яко олекотяване ,сложи една хубава ск. кутия,смени електрониката и генерацията и ще имаш спортна кола !

И аз мисля , че това е най-правилното решение.Не може да няма никакъв потенцял тази кола.
Пусни някоя снимка. :smoke:

nachkata
24-09-2010, 08:57
Хаиде колега какво стана със снимките.

chriss
03-10-2010, 14:15
http://clubalfaromeo.com/forum/C:%5CPictures%5CPhotos%5Cnokia%5CEnGiNE%5CCPicture sPhotosnokiaEnGiNE http://clubalfaromeo.com/forum/C:%5CPictures%5CPhotos%5Cnokia%5CEnGiNE%5C03032007 469 http://clubalfaromeo.com/forum/C:%5CPictures%5CPhotos%5Cnokia%5CEnGiNE%5C04052007 588http://clubalfaromeo.com/forum/C:%5CPictures%5CPhotos%5Cnokia%5CEnGiNE%5C17122006 125

---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:13 ----------

Някой може ли да ме просветли как се качватъ снимки тука :/ ?

diapper
03-10-2010, 16:09
Тука го има нагледно :
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31141

chriss
04-10-2010, 18:57
Ето ги сминките най-после :). Благодаря на колегата за просветляването :)

badmadafaka
04-10-2010, 20:32
добре де, защо не пробваш да я продадеш тая цялата кола както си е и с парите да купиш един злобен алфов двигател и да действаш културно в купето на алфата...?
Не съм запознат с японските макини, но си мисля, че това ще пасне по-добре и по-лесно в друго купе на тойота, а все си мисля, че колегите фенове на японските бегачки и те си правят същите ъпгрейди... тоест ако си е читав двигателя със сигурност ще се намери някой да и се израдва на колата :)
пък ти с парите вземай един В6 алфов, 20ВТ фиатов или там каквото ти е на сърце и почвай проекта :jason2:

xctr
04-10-2010, 21:56
Тойотката си изглежда супер!!! Няма смисъл да я разваляш! :) :ritter:

chriss
05-10-2010, 18:42
Не може да се продаде, защото бащата я кара с пълномощно и нито може да я бракува нито да я продава :(. Единствения начин да мога да се радвам на V6-така е да бъде насаден на друго купе. Тук в Италия мисля, че не гледат какъв е двигателя, защото се има като резервна част от колата.. Трябва да се поинтересувам още как стоят нещата, но със сигурност не мисля този звяр да си стои в гаража :D..

156
06-10-2010, 11:39
Недей да разваляш хубавото камри!

Grozdan
06-10-2010, 15:10
Колата е хубава и недей да я разваляш.Напиши какви идеи ти се въртят в главата за нея?

chriss
06-10-2010, 18:48
Еми идеята ми беше:

1. Да се стегне купето перфектно.
2. Двигателя да се турбинира и да се доизпипа туй-онуй по електрониката (турбинирането не е задължително).
3. Малко да се пипне окачването.
4. Боя, джанти... предна решетка, фарове..(общо взето визуални неща).

След като разбрах как стоят нещата с документите на колата и, че така не мога да я карам, камо ли да я изкарам в чужбина, започнах да обмислям тоя вариант със саденето на двигателя в друго купе, но и тук малко се позакучи работата пак заради документи :(. Като си ида до България видя какво може да се направи. Някой, ако знае някакъв начин да мога да карам тая кола законно :D моля да помага. Баща ми като я купи, я купи само с пълномощно, което му позволява само да кара звяра. Ако собственика не беше в Канада щеше да е лесно но уби :(..

chriss
25-10-2010, 22:41
http://www.youtube.com/watch?v=pGSZRskD9SE ето това е двигателя в оригинал

daka9011
09-05-2011, 10:54
145 е пощи 1200 ,33-ката е 940кг :)