PDA

View Full Version : Алфа Ромео 147 - няколко въпроса преди покупка



slav_
13-09-2010, 02:15
Здравейте фенове на Алфа Ромео ! Пиша именно тук, защото съм сигурен че ще получа най-доброто и най-точното мнение именно от вас ! И така ... един мой приятел ми предложи да ми продаде Алфата си (Алфа Ромео 147 1.6 twin spark Бенз.) Колата е изключително запазена на външен вид ... абе просто красива .. влюбих се в нея още когато я видях за пръв път ... та колата е в много добро козметично състояние, както интериорно така и екстериорно. Но тук идва и моят въпрос ... заслужава ли си тази кола, защото получих много мнения колко голям разход на бензин имала, колко скъпи й били частите, ... колко скъпа била подръжката й ... и т.н. За това моля ми отговорете на тези въпроси:
1. Заслужава ли си самият модел 1.6 туин спарк бензин и какъв разход дава ? ( рядко обичам да натискам газта особено в градски условия)
2. Средно колко излиза обслужването на тази кола ?
3. "изключително" скъпи ли са частите за нея както ми беше споменато ?
Благодаря Ви предварително !!

Jivko7777
13-09-2010, 02:21
Здравейте фенове на Алфа Ромео ! Пиша именно тук, защото съм сигурен че ще получа най-доброто и най-точното мнение именно от вас ! И така ... един мой приятел ми предложи да ми продаде Алфата си (Алфа Ромео 147 1.6 twin spark Бенз.) Колата е изключително запазена на външен вид ... абе просто красива .. влюбих се в нея още когато я видях за пръв път ... та колата е в много добро козметично състояние, както интериорно така и екстериорно. Но тук идва и моят въпрос ... заслужава ли си тази кола, защото получих много мнения колко голям разход на бензин имала, колко скъпи й били частите, ... колко скъпа била подръжката й ... и т.н. За това моля ми отговорете на тези въпроси:
1. Заслужава ли си самият модел 1.6 туин спарк бензин и какъв разход дава ? ( рядко обичам да натискам газта особено в градски условия)
2. Средно колко излиза обслужването на тази кола ?
3. "изключително" скъпи ли са частите за нея както ми беше споменато ?
Благодаря Ви предварително !!

1. Разхода не е бог знае колко голям, щом не натискаш ще е около 11-12 най-много!!!
2. Излиза колкото всяка друга кола от този клас, т.е. съвсем нормално си е, с разликата е че имаш 8 свещи (предполагам си наясно).
3. Частите са с нормални цени, лично аз наблюдавам че колкото по популярна става марката толкова по-евтини и станаха те...

Това е! Преди да я купиш направи качствена диагностика на място където се занимават с такива коли и знаят за какво става въпрос!

Satanism
13-09-2010, 07:57
Мм...според мен, ако я натискаш много, разхода ти ще е повече от 11-12...
Свещите са 200тина лв комплекта, ролки и ангренаж-250тина лв с SKF ролки, накладките са по 60тина лв чифта, филтрите са като на другите коли-20тина лв

digitalundgrd
13-09-2010, 10:46
....по окачването от пред: 2 бр горни + 2 бр долни носачи = 700лв (ТРВ) + 2 биалетки по 35лв (ТРВ) + 50лв тампони на стаб. щанга (супер про)...

Разхода на 1,6ТС 120 коня е идентичен като на 2.0ТС....А разлика във вървежа има голяма повярвай ;)

-Bobby-
13-09-2010, 12:25
Що се отнася до окачването, нека (евентуалния ни нов) колега знае, че има вариант и да мине значително по-евтино с окачването, ако вместо цели носачи, мине на полиуретан... цените са в темата на Ферарист при платените обяви.

Gh0stRider
13-09-2010, 13:20
И все пак 1.6 си е поне с кило по-икономична ;)

pent
13-09-2010, 15:35
определено препоръчвам 2.0 с ръчни скорости!

да погледне тази:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11283324102962546&f1=details

Gh0stRider
13-09-2010, 16:10
Конкретно тази и аз му я препоръчвам! Заслужава си

RPWWD
13-09-2010, 20:34
Аз пък му препоръчвам да бяга от варианта Туин Спарк като дявол от тамян :hump:

gjulizar83
13-09-2010, 20:43
по принцип ако те интересува колата ти да не харчи много литри, дизела в града ще харчи колкото бензиновата извън града. това е най така общо казано от моя скромен опит с автомобили.

haljscho
13-09-2010, 21:15
Здравейте фенове на Алфа Ромео ! Пиша именно тук, защото съм сигурен че ще получа най-доброто и най-точното мнение именно от вас ! И така ... един мой приятел ми предложи да ми продаде Алфата си (Алфа Ромео 147 1.6 twin spark Бенз.) Колата е изключително запазена на външен вид ... абе просто красива .. влюбих се в нея още когато я видях за пръв път ... та колата е в много добро козметично състояние, както интериорно така и екстериорно. Но тук идва и моят въпрос ... заслужава ли си тази кола, защото получих много мнения колко голям разход на бензин имала, колко скъпи й били частите, ... колко скъпа била подръжката й ... и т.н. За това моля ми отговорете на тези въпроси:
1. Заслужава ли си самият модел 1.6 туин спарк бензин и какъв разход дава ? ( рядко обичам да натискам газта особено в градски условия)
2. Средно колко излиза обслужването на тази кола ?
3. "изключително" скъпи ли са частите за нея както ми беше споменато ?
Благодаря Ви предварително !!
Ммммммм даааа, темата не въви на добре..... бензин-дизел.........така, че аз няма да се включвам в спора.........
Но колеки моля не заблуждавайте човека, защото на Голф или Астра например поддръжката и обслужването е в пъти по ефтина, окачването е доста по просто и т.н.

Сега вече тук идва момента, че те нямат нищо общо с Алфата, като кола, нагласа и т.н.
Също така както споменаха колегите преди мен, ако се чете по-обстойно форума има доста по-ефтини алтернативи за ремонт........... стига човек да има желание да си помогне..............
И на края прочти мало форума и ще си отговориш на всички въпроси..................
Успех.

Pastora
13-09-2010, 21:18
Взимай 2.0 ТС, 1,6-цата ще ти омалее бързо, разхода е много близък, поддръжката почти еднаква.

spe4elist
13-09-2010, 23:46
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42145