PDA

View Full Version : Туин Спарка диша



vovata
30-06-2006, 09:31
Здравеите колеги,
и аз като много алфаджий губя от 1000 до 2000 оборота.
Вслушахме се скоро в двг и си мисля,че смуче въздух от колектора (Т.С.) когато се подаде малко гас се чува поголямо свистене.
Та въпроса ми е: ако е спукан колектора може ли от там да губи въпрсните обороти ?
И ако е от него може да се залепи или трябва да се смени.
Мисля да го сваля за да знам със сигурност да ли от него "диша" някои имали идея как се сваля ?

kris11
30-06-2006, 20:03
Здравеите колеги,
и аз като много алфаджий губя от 1000 до 2000 оборота.
Вслушахме се скоро в двг и си мисля,че смуче въздух от колектора (Т.С.) когато се подаде малко гас се чува поголямо свистене.
Та въпроса ми е: ако е спукан колектора може ли от там да губи въпрсните обороти ?
И ако е от него може да се залепи или трябва да се смени.
Мисля да го сваля за да знам със сигурност да ли от него "диша" някои имали идея как се сваля ?

Не ти диша колектора , а гумените втулки . 4 парчета са. Огледай ги внимателно. Не знам поради каква закономерност но при мен се бяха спукали точно от долната страна :( Бандажиране с самовулканизираща лента или смяна 7-8 лв е парчето, но си приготви и по 2 скоби на гумена тръбичка. То и гумата с годините си старее , но , ако е имало кихане почти на 80% има шанс да се е цепнала някоя. При мен се изяви като неравномерни обороти на ПХ ,после почна да гои вдига до 1500 и спад до 500-600 и опити за загасване и пак вдигане на обороти.

alf
03-07-2006, 19:22
ако си с пластмасова кутия е нормално да се чува свистенето. за всеки случай с цигара или запален вестник опуши там около колектора и гледай дали ще засмуче отнякъде... на работещ двигател естествено. то 155 1.8 и 2.0 са мудни до към 3000 но пък злояди.

kris11
03-07-2006, 21:19
ако си с пластмасова кутия --не с алуминиев интейк е .

то 155 1.8 и 2.0 са мудни до към 3000 но пък злояди. Да ако пипаш педала с обувка 36-37 ми номер. :D Я попробвай с 43 номер .

hsr
05-09-2007, 20:40
Не ти диша колектора , а гумените втулки . 4 парчета са. Огледай ги внимателно. Не знам поради каква закономерност но при мен се бяха спукали точно от долната страна :( Бандажиране с самовулканизираща лента или смяна 7-8 лв е парчето, но си приготви и по 2 скоби на гумена тръбичка. То и гумата с годините си старее , но , ако е имало кихане почти на 80% има шанс да се е цепнала някоя. При мен се изяви като неравномерни обороти на ПХ ,после почна да гои вдига до 1500 и спад до 500-600 и опити за загасване и пак вдигане на обороти.
Напоследък имам абсолютно същия проблем(освен другите :( ).
Та да те питам ти как ги разбра,че са те или ги свали и чак тогава ги видя?Днес на работещ двигател забелязах,че освен обичайното "съскане" точно преди да паднат или да се вдигнат оборотите се чува още едно по-различно "съскане"сякаш нещо издиша.А на теб само оборотите ли ти бяха проблема или имаше и др.проявления?Щото на мен ми ми се струва,че на моята нещо не и достига въздух-когато карам бавно и подам газ да ускори все едно и дърпам ръчната,а при по-голяма скорост и при по-високи обороти(когато въздушния поток е по-голям)е по-чувствителна.Или пък е обратното-при по-ниски обороти вкарва малко бензин и повече въздух(понеже "смучи" от някъде допълнително),а при по-висико,когато горивото е повече сместа се нормализира горе-долу и затова върви по-добре?
Дали има нещо такова или само си внушавам?

vovata
10-09-2007, 07:50
Не е гаранция,че е от съединенията !
Аз на моита ги смених с нови и пак си диша. Не ми променя/губи обороти,но при подаване на газ(ръчно) се чува по голямо изсъскване.
Поразбутах маркуча на вакума от сервото и при оределена позиция когато го държа не съска.
Смених маркуча с нов и пак си суска :shock:

kris11
29-09-2007, 20:52
[quote="hsr"][Напоследък имам абсолютно същия проблем(освен другите :( ).
Та да те питам ти как ги разбра,че са те или ги свали и чак тогава ги видя?quote]

Изивнявам се за късният отговор. Ами те се виждат с просто око.
А и има пръсти за тази работа. Най=лявата като гледаш срещу двигателя отдолу беше с голяма цепнатина - спокойно си вкарвах пръстта вътре. Следващата я поопипах . Взех ннови гумени втулки , ама с чакане и поръчка за доставка. Смяната зор работа - само на студен двигател - интейка не се доближава иначе.

hsr
29-09-2007, 21:18
Изивнявам се за късният отговор. Ами те се виждат с просто око.
А и има пръсти за тази работа. Най=лявата като гледаш срещу двигателя отдолу беше с голяма цепнатина - спокойно си вкарвах пръстта вътре. Следващата я поопипах . Взех ннови гумени втулки , ама с чакане и поръчка за доставка. Смяната зор работа - само на студен двигател - интейка не се доближава иначе.
Няма проблеми :P Оказа се,че там всичко си е било наред и проблемите ми са били другаде.Благодаря за отговора все пак :P